مدیرعامل شرکت شمسا گفت: امسال بین 600 تا 700 دستگاه اتوبوس برای حمل و نقل زائران اربعین وارد عراق خواهد شد

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ناصر خدرنژاد در دیدار نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، با اشاره به ورود یکصد دستگاه اتوبوس در سال قبل افزود: با توجه به تجارب به دست آمده از سال‌های گذشته، امسال میزان خدمات رسانی به زائران و برنامه‌های صورت گرفته در این زمینه چند برابر شده اما کافی نیست و شاید بتوانیم به 10 درصد از زائران اربعین خدمات بدهیم.

وی با اشاره به بازدید از تمام مرزهای زمینی و بررسی تدابیر لازم برای کاهش ازدحام گفت: با ایجاد گیت‌های متعدد دریافت گذرنامه در مرز و همکاری دو کشور، می‌توانیم تا حدی شاهد کاهش ازدحام در مرزها باشیم.

خدرنژاد افزود: هیات پزشکی، بر اساس تجارب گذشته، می‌داند که در هر کدام بخش از مسیر 80 کیلومتری نجف به کربلا، چه داروها و خدمات درمانی را باید در نظر بگیرد و در مجموع، نهادهای حاضر در زیارت اربعین از پختگی بیشتری نسبت به قبل برخوردار شده‌اند.

مدیرعامل شمسا  گفت: وظیفه داریم که تا حد امکان به وظایف خود برای تسهیل امور زائران عمل کنیم و آنچه کشور انجام می‌دهد، نسبت به سال گذشته، خیلی بیشتر است اما اینها کفاف این کار را نمی‌دهد، در عین حال تلاش می‌کنیم که از طریق بروشورهای مختلف و سایر راه‌ها، اطلاع رسانی لازم برای زائران صورت گیرد.

سال گذشته حدود یک و نیم میلیون ایرانی برای مراسم اربعین راهی کربلا شدند که مسئولان مربوطه پیش‌بینی کردند این رقم برای امسال به حدود دو میلیون نفر افزایش یابد.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس