عده‌ای از جمهوری‌خواهان آمریکایی برای وارد کردن فشار بیشتر بر کنگره جهت عدم تأیید توافق هسته‌ای، کمپینی به راه انداخته‌اند که در آن با سوءاستفاده از قربانی شدن سربازان آمریکایی در جنگ عراق و افغانستان، انگشت اتهام کشتار این سربازان را به سمت ایران گرفتند.

گروه جنگ نرم مشرق- دوشنبه هفته گذشته، عده‌ای از کهنه‌سربازان آمریکا با استفاده از یک تبلیغ تلویزیونی که در آن یک سرباز زخمی در جنگ عراق را نشان می‌داد، با توافق هسته‌ای با ایران مخالفت کردند. جالب آنکه ادعا شده است این سرباز، توسط یک بمب کنار جاده‌ای ایرانی به این روز افتاده است.

وب‌سایت واشنگتن فری بیکن در مورد این تبلیغ تلوزیونی نوشته است: این تبلیغ، به خوبی یادآور نقش ایران در مرگ حداقل 500 سرباز آمریکایی در عراق و افغانستان است. ایران از شورشیان شیعه که دست به ساخت بمب‌های مرگبار می‌زنند حمایت می‌کند؛ بمب‌هایی که می‌‌تواند خودروهای زرهی آمریکا را منفجر کند. تاکتیک وحشیانه ایرانیان و اهداف نیابتی رزمی و غیر رزمی آنان یکسان است.

کهنه سربازان علیه توافق هسته ای // در حال ویرایش
واشنگتن فری‌بیکن می‌نویسد: کهنه‌سربازان مجروح از بمب‌های ایرانی علیه توافق هسته‌ای صحبت می‌کنند

این سرباز زخمی از جنگ عراق در بخشی از فیلم می‌گوید: «آن بمب نصف صورتم، از گیجگاه تا فک را از بین برد و ماشین را به هوا پرت کرد».

این وب‌سایت در ادامه نوشته است: برخی از اعضای سرشناس کنگره مانند سناتور تام کاتن که خودش در جنگ عراق حضور داشته است، سعی کرده است تا با استفاده از چنین تبلیغاتی، توجه‌ها را به سمت تروریسم ضد آمریکایی و مرگبار ایران جلب کند.

این کهنه‌سرباز آمریکایی که صورتش را فدای سیاست‌های استکباری و جاه‌طلبی‌های مقامات آمریکایی کرده است در توصیف رفتاری از ایرانیان که قطعا دروغ است و بیشتر شبیه رفتار سربازان آمریکایی است می‌گوید: «آنان کودکان کوچک را می‌ربودند و به سرشان شلیک می‌کردند- آن‌ها را در جلوی روستائیان می‌کشتند و می‌گفتند ما باید بمب‌هایمان را اطراف اینجا کار بگذاریم. این‌ها کسانی هستند که ما داریم با آن‌ها توافق می‌کنیم. هر رأی به تایید این توافق‌نامه یعنی پول بیشتر برای تروریست‌های ایرانی. فکر می‌کنید ایرانی‌ها با این پول‌ها چه کار خواهند کرد؟»

کهنه سربازان علیه توافق هسته ای // در حال ویرایش
سناتور جوان تام کاتن، به عنوان یک نظامی در جنگ عراق حضور داشت. در توصیف توانمندی‌های وی همین بس که او تا همین چندی پیش نمی‌دانست که تهران پایتخت ایران است.

فری‌بیکن می‌افزاید: «نیروی قدس سپاه پاسداران، به عنوان یک واحد نظامی خبره، مسئول تسلیح گروه‌های تروریستی نیابتی ایران است و اگر توافق هسته‌ای با ایران توسط کنگره تایید شود، با افزایش بودجه 50 درصدی روبرو خواهد شد.» البته معلوم نیست که این گزارش افزایش بودجه 50 درصدی برای نیروی قدس سپاه را از کجا آورده و چگونه حساب کرده است.

کمپین «کهنه‌سربازان علیه توافق» داستان این سرباز آمریکایی را در چند تبلیغ تلویزیونی دیگر نیز منتشر کرده است.

مایکل پرجنت، مشاور اطلاعاتی دیوید پترائوس و مدیر کمپین «کهنه‌سربازان علیه توافق» که این تبلیغات را برای فشار بر کنگره برای عدم تایید توافق هسته‌ای به راه انداخته است در گفتگو با فاکس نیوز راجع به ادعای جنگ طولانی ایران علیه آمریکا گفته است: «این توافق، تمام سلاح‌ها و پول‌های دشمن ما طی 35 سال گذشته را به آنان برمی‌گرداند و درواقع به یک ژنرال تروریست (سردار عزیز، قاسم سلیمانی) اجازه می‌دهد تا با وجود تحریم‌ها با سفر به عراق و یمن جنگ نیابتی را پایه‌گذاری کند و با سفر به روسیه یک توافق تسلیحاتی را رقم بزند. این توافق برای ما توهین‌آمیز است. پول‌های بادآورده این توافق برای ایران، نه به مردم بلکه به سازمان‌هایی برخواهدگشت که به دلیل شروع عملیات‌های تروریستی تحریم شده بودند. ما این دشمن را به خوبی می‌شناسیم.»

کهنه سربازان علیه توافق هسته ای // در حال ویرایش
مایکل پرجنت مشاور اطلاعاتی دیوید پترائوس و مدیر کمپین «کهنه‌سربازان علیه توافق»

وب‌سایت واشنگتن فری‌بیکن در ادامه نوشته است: اوباما و متحدان لیبرالش از توافق با ایران حمایت می‌کنند؛ توافقی که طبق آن 100 میلیارد دلار به جیب ایران می‌ریزد تا برای بدهی‌ها و پروژه‌های صلح‌آمیز داخلی‌اش استفاده کند. اگرچه خودشان هم اعتراف می‌کنند که ایران می‌تواند از این پول‌ها برای افزایش تسلیحاتش علیه آمریکا و اسرائیل استفاده کند.

کهنه سربازان علیه توافق هسته ای // در حال ویرایش
وب‌سایت کمپین کهنه سربازان علیه توافق هسته‌ای

این وب‌سایت در پایان گزارش خود نوشته است: اقدامات ایران هزینه‌های سنگینی را به ارتش آمریکا تحمیل کرده است: بیش از 500 سربازی که توسط بمب‌های ایرانی در طول جنگ عراق و افغانستان کشته شدند و 241 نفر که در بمب‌گذاری ایرانی‌ها در سربازخانه نیروی دریایی آمریکا در بیروت در سال 1983 از بین رفتند.
نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 14
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۰۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  از درجه داران ارشد دریایی که همجنسبازی در بینشان شایع و به بیان بهتر اجباریه جز این انتظار دارید؟
 • اهوازی ۰۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  این تام کاتن خیلی خله.مشرق جون مادرت باهاش مصاحبه کن.
 • یاسر ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  این بلایی هس که تو عراق سرتون اومد اگه ایران می اومدید زیر خروارها یی از خاک پوکیده بودید ای کهنه سربازای عاشق پول
 • ۰۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  پسر آخرالزمون شده!! یه چیزی هم بدهکار شدیم/
 • ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  اونا به خاطر اینکه فکر می کنند بعضی سلاح هایی که باعث کشته شدن سربازاشون شده ایرانیه توافق با ایران رو نمی پذیرند اونوقت اینجا علیرغم اینهمه جنایاتی که آمریکا و انگلیس علیه ایران انجام دادند چه کارها که نمی کنند که موجب ناراحتیشون نشه مثلا شیعه امام حسین هم هستند
 • ۱۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  اینا انتظار دارن توی جنگ براشون شیرینی و حلوا تعارف کنیم. خب احمق همین توافقی انجام شده واسه اینه که تلفات شما کم بشه وگرنه شما هم نیومدید دور تا دور ایران برا ما گل شیرینی بیارید . جنگ همینه . دوست دارید ادامه بدید تا منبعد هم از این بدبختی ها بیشتر ببینید
 • امیرعلی ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  مشرق جان لطفا منتشر کن امریکاییها بیاد دارد که بلک واتر چگونه مردم عراق را سلاخی کرد آیا آمار سال2009خودرابیاد دارند که درآن ٨٠درصد حملات انتحاری توسط اتباع سعودی صووت گرفنه گزترش شده بود؟ابا اکریکا دنبال کسی نبود که همه چیز را گردن اوبیاندازد. کدام احمقی سلاحی در اختیار شورشیان قرارمیدهد که روی آن نوشته شده باشد made in iran . حداقل برای مدرک سازی کمی عجله کرده اید امریکایی ها برید گمشید خر خودتونید
 • ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  به جهنم که توافقو قبول نمیکنن دست پیشو میگیرن که پس نیفتن
 • ۲۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  به نظر من این سربازها بای بروند سر بازی سرسره بازی سر یه سرباز را بشکنند ! ما پاسدار امام عصریم شهادت افتخار ماست
 • جواد ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
  0 0
  مشرق جان اگه لطف کنی فیلم ها رو ترجمه زیر نویس فارسی کنی خیلی ممنون میشم ازت خدا خیرت بده
 • عارف ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
  0 0
  اری ندارم ما هرچی آمریکایی کشتیم خوب کردیم شمام هنوز فیلماش هست که هواپیمای ایرباس ایرانی رو رو خلیج فارس نابود کردید و جنازه ها روی آب بود...که انتقامش گرفته شده... بدبختای متوهم شب مشروب الکلی میخورن توهم میزنن روز میان تو تلویزیون میگن حتی یک کودن هم میفهمه که یک کشور مثل ایران با اون صنایع نظامیش حداقل مین ضدتانک میداده آخه بمب کنار جاده ایی دست سازم شد تجهیزات ؟؟ که یک بچه هم میتونه درستش کنه اونم به اون افتضاحی که تو جنگ عراق میساختن ... شسکت نظامیشون رو میزارن پای بقیه
 • ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
  0 0
  دنیا را به خاک وخون کشیدید برای نفت ودیگر هیچ مقصر مرگ سربازان خودتان ومظلومان جهان سیاستمدارانتون هستند آمریکا آمریکا ننگ به نیرنگ تو خون جوانان ما میچکد از چنگ تو ای زشرار ستم شعله به آدم زده امن وامان جهان یکسره بر هم زده......................
 • ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
  0 0
  زحمت بکش انگلیسی یاد بگیر
 • ۰۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۸
  0 0
  خخخ هر وقت یادگرفتی به جای آیرَن بگی ایران بعد بیا جیک جیک کن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس