عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: ما به برخی موارد ذکر شده در تفاهم لوزان اشکالات جدی داریم و این موارد از جمله شرایط لغو تحریم‌ها، بازرسی‌ از مراکز نظامی و صیانت از حقوق هسته‌ای از جمله مواردی است که باید در توافق نهایی اصلاح شود.

به گزارش مشرق، محمد کوثری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر توصیه به غربی‌ها برای پذیریش چارچوب‌های تفاهم‌نامه لوزان، گفت: یکی از مشکلات اساسی ما در مسیر مذاکرات هسته‌ای، برخی بخش‌های تفاهم لوزان است لذا برای رسیدن به توافق خوب باید برخی موارد در تفاهم لوزان اصلاح شود.

وی با بیان اینکه بازدید از مراکز نظامی به هیچ عنوان ممکن نیست و ایران تحت هیچ شرایطی چنین اجازه‌ای به بیگانگان نمی‌دهد، تاکید کرد: این تصور که جمهوری اسلامی ایران تحت فشار به بازرسی از مراکز نظامی تن خواهد داد، متوهمانه است و امیدواریم هیچ‌کس چنین تصوری به ذهنش خطور نکند.

کوثری، لغو همه تحریم‌ها را از مطالبات جدی ایران در مذاکرات هسته‌ای خواند و افزود: ما برای لغو همه تحریم های ظالمانه مذاکره کرده‌ایم و اگر قرار باشد بخشی از تحریم‌ها لغو نشود، اصلا مذاکره و توافق هسته‌ای زیر سؤال است؛ ما نمی‌پذیریم که طرف مقابل در مقابل همه امتیازهای ما، تنها بخش کوچکی از تحریم‌ها را لغو کند چرا که این اقدام با منافع ملی ما در تضاد است و مردم آنرا نمی‌پذیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: ما به برخی موارد ذکر شده در تفاهم لوزان اشکالات جدی داریم و این موارد از جمله شرایط لغو تحریم‌ها، بازرسی‌ از مراکز نظامی و صیانت از حقوق هسته‌ای از جمله مواردی است که باید در توافق نهایی اصلاح شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس