شلاگیم

باوجود گذشت چند روز از حمله ایران به سرزمین های اشغالی، ابعاد زیادی از خسارات صهیونیست‌ها در این حمله فاش نشده است.

سرویس جهان مشرق - بامداد ۲۵ فروردین ۱۴۰۳، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مشارکت سایر نیروهای مسلح حمله ای گسترده به سرزمین های اشغالی را با نام عملیات «وعده صادق» آغاز کردند.

این حمله که شامل چند موج بود که با استفاده از پهپادهای انتحاری، موشک کروز و موشک‌های بالستیک انجام شد. این حمله بی سابقه ایران در پاسخ به جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به سفارت ایران در دمشق در ۱ آوریل بود. این حملات تلافی جویانه اولین رویارویی مستقیم نظامی بین ایران و رژیم صهیونیستی از آغاز تأسیس این رژیم اشغالگر بود.

حمله بزرگ و تاریخی ایران به سرزمین های اشغالی که رکورد شکنی های بزرگی را به نام خود ثبت کرد، معادلات جدیدی را در منطقه غرب آسیا حاکم خواهد کرد. اکنون رژیم صهیونیستی به خوبی میداند که هرگونه شرارت و تجاوز به منافع ایران، بدون پاسخ نخواهد ماند و جمهوری اسلامی ایران با قاطعیت هرچه تمام، به هرگونه تهدیدی از سوی رژیم صهیونیستی، پاسخ کوبنده خواهد داد.

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه

رژیم صهیونیستی که همچنان به دلیل شکست سنگین در این عملیات، در وضعیت شوک قرار دارد، میداند که اکنون هرگونه خطای محاسباتی دیگر از سوی خود، میتواند به حسابرسی سنگین تری از سوی ایران منجر شود.

در این میان، صهیونیست‌ها تلاش خود را میکنند تا به سانسور ابعاد این عملیات ادامه بدهند. آنها میدانند که آشکار شدن شکست بزرگشان در مقابل ایران، اعتبار نظامی و امنیتی آنها در منطقه و جهان را از بین خواهد برد.

با وجود سانسورهای گسترده، تصاویر منتشر شده، به صورت واضح گویای این امر است که چندین نقطه تعیین شده از سوی ایران، در این حمله هدف اصابت مستقیم قرار گرفته است. یکی از مهم ترین مکان هایی که طی عملیات وعده صادق مورد هدف قرار گرفت اما چندان به آن پرداخته نشد، پایگاه سری صهیونیست‌ها در شمال سرزمین های اشغالی است.

در حمله ایران به سرزمین های اشغالی، پایگاه هوای نواتیم مورد هدف قرار گرفت، حمله به پایگاه هوایی نواتیم در اسرائیل از اهداف عملیات موشکی و پهپادی ایران بود؛ پایگاه مبدأ پرواز جنگنده‌های اسرائیل در عملیات حمله به سفارت کشورمان که شهادت مستشاران ارشد ایرانی و همراهانشان را به همراه داشت و نقض کامل قوانین بین‌المللی از سوی این رژیم بود.

بر اساس گزارش رسانه ها، ایران پایگاه هوایی رامون در منطقه نقب در جنوب سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داده است. گفته شده است دستکم ۸ تا ۱۰ موشک ایران به این پایگاه هوایی اصابت کرده است.

اعتراف غیر مستقیم صهیونیست‌ها به اصابت موشک به پایگاه جاسوسی و سری شلاگیم

اما علاوه بر اهداف مذکور، به گفته رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، سردار باقری، یک مرکز مهم و به لحاظ نظامی استراتژیک نیز هدف حملات موشکی ایران قرار گرفته است. پس از پایان عملیات، صهیونیست‌ها بدون دادن جزئیاتی از خسارت‌های وارد شده به آن، صرفا با تایید اصابت موشک در منطقه پایگاه مذکور، جزئیات تکمیلی آن را مسکوت گذاشتند. سخنگوی ارتش اسرائیل در این رابطه گفت:

ما به ارتش اسرائیل اطلاع دادیم که آسیب جزئی به زیرساخت‌های پایگاه نواتیم در نقب پس از حمله رخ داده است. همچنین خسارت جزئی به جاده در منطقه حرمون وارد شد.

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه

رژیم صهیونیستی به گفتن همین مقدار اکتفا کرده و از گزارش جزئیات کامل در رابطه با حمله به این پایگاه خودداری کرد. به گفته منابع مطلع در نیروهای مسلح به مشرق، مرکز جاسوسی مذکور که در ارتفاعات جولان قرار دارد، هدف بیش از ۱۰ موشک قرار گرفته که طی آن تعدادی از نیروهای مستقر در آن به هلاکت رسیده‌اند.

اما این پایگاه چرا برای صهیونیست‌ها اهمیت بالایی دارد و ویژگی های آن چیست؟

بیشتر بخوانید:

نگاهی به تاریخچه و اهمیت پایگاه هوایی نواتیم/ حمله مشترک عماد و خیبرشکن به خانه اف۳۵ های اسرائیلی +نقشه و فیلم

چرا ایران در حمله به سرزمین‌های اشغالی «نقب» را هدف قرار دارد؟ +عکس

شلاگیم، چشم رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی

در اهمیت و جایگاه این پایگاه باید گفت که صهیونیست‌ها در سرزمین های اشغالی از این مرکز امنیتی و جاسوسی، به عنوان چشم اسرائیل یاد می‌کنند. در این پایگاه، واحد جنگ الکترونیک ۸۲۰۰ رژیم صهیونیستی مستقر است که آن را به مکانی برای فعالیت های مهم صهیونیست‌ها در حوزه جنگ الکترونیک در منطقه تبدیل می‌کند.

پایگاه شلاگیم در ۸ کیلومتری از آخرین نقطه مرزی فلسطین اشغالی با لبنان در برابر مناطق رمیش، یارون و مارون‌الرأس واقع شده است و بر بالای کوه الجرمق در شمال فلسطین اشغالی قرار دارد که مرتفع‌ترین کوه در اراضی اشغالی محسوب می‌گردد.

این کوه که در مرز مشترک اراضی اشغالی، لبنان و سوریه قرار دارد، رژیم صهیونیستی را قادر می‌سازد تا بر این دو کشور احاطه داشته باشد. ارتفاع این پایگاه به حدود ۱۲۰۰ متر بالاتر از سطح دریا می‌رسد و تأسیسات قابل رؤیت و اولیه آن در وسعتی بالغ بر ۱۵۰ هزار مترمربع قرار دارد. اطلاعات نشان می‌دهد که عمده مساحت این پایگاه متعلق به بخش اطلاعاتی و جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی است.

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه
مرکز جاسوسی شلاگیم

این مکان که در قلعه تپه با مرزی مشرف به روستای شبعا در جنوب لبنان واقع شده است، هم ایستگاه شنود رادیویی و جاسوسی میدانی ارتش اسرائیل (فرماندهی شمال) و هم یک ایستگاه رادار که توسط کارکنان واحد ۸۲۰۰ اداره می‌شود، دارد. همچنین به عنوان پایگاه استقرار پیشروی واحدهای تیپ زرهی باراک عمل می کند.

این کوه که در مرز مشترک اراضی اشغالی، لبنان و سوریه قرار دارد، رژیم صهیونیستی را قادر می‌سازد تا بر این دو کشور احاطه داشته باشد.

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه
موقعیت مرکز جاسوسی شلاگیم

با شلاگیم، دیگر غافلگیر نخواهیم شد!

اهمیت و کاربرد این پایگاه به میزانی است که افسران ارتش رژیم صهیونیستی در مصاحبه با روزنامه اسرائیل هیوم میگویند: "می توانیم با اطمینان بگوییم که دولت اسرائیل دیگر مانند جنگ یوم کیپور غافلگیر نخواهد شد. "

اسرائیل هیوم در رابطه با این پایگاه می نویسد: «در بالاترین نقطه اسرائیل، در جایی که سوریه زیر پای آنها گسترده شده است، به سربازان واحد اطلاعات ۸۲۰۰ محافظت شده ترین مرکز در اسرائیل سپرده شده است. آنها داخل یک تونل حفر شده در کوه حرمون، با هدفون می‌نشینند و مکالمات همسایه های شمال (لبنان و سوریه) را شنود می کنند - همه اینها برای اینکه غافلگیر نشوند. این مکان، یک مکان عادی نیست.»

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه
تصاویر پایگاه شلاگیم
شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه
تصاویر پایگاه شلاگیم

در یکی از برنامه های منتشر شده در رابطه با این پایگاه، مهمان برنامه که کارشناس امور استراتژیک اسرائیل است نکات زیر را بیان می‌کند:

الف) اگر به بالاترین نقطه‌ی مرکز رصد نظامی بروید، حتی می‌توانیم سواحل تل‌آویو را ببینیم.

ب) هرکس این منطقه را کنترل کند، احاطه‌ی زیادی بر شمال اراضی اشغالی، ارتفاعات جولان و لبنان دارد.

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه
برنامه منتشر شده درباره پایگاه شلاگیم

پ) پیچیده‌ترین توانایی‌های نیروهای دفاعی اسرائیل در پایگاه‌هایی است که در این منطقه هستند. (او به صورت خاص اضافه کرد که این پایگاه‌ها پشت سر ما قرار دارند که در عکس پایین نیز آمده است.)

ت) به دلیل موقعیت استراتژیک منطقه، زنجیره‌ای از پایگاه‌ها (پشت سرمان) وجود دارند که کارهای اطلاعاتی و رادیویی بسیار سطح بالایی را انجام می‌دهند.

در واقع فلسفه اصلی احداث چنین مرکزی در یکی از بلند ترین نقاط سرزمین های اشغالی، جاسوسی برای تحت کنترل گرفتن حزب الله لبنان و ارتش سوریه و همچنین اقدامات دیگر در حوزه جنگ الکترونیک در منطقه غرب آسیا است.

بر اساس گزارشی که ماه‌ها پیش توسط یک گروه تحقیقاتی تخصصی در ایالت تگزاس آمریکا منتشر شد و مطبوعات اسرائیل نیز آن را برجسته کردند، نتایج ردیابی دستگاه‌های جی‌پی‌اس غیرنظامی نشان داد که مشکلاتی در تعیین مکان برخی از هواپیماهای غیرنظامی در منطقه به‌ویژه بر فراز جنوب لبنان و شمال فلسطین اشغالی رخ می‌دهد.

شبی که ایران چشم صهیونیست‌ها را کور کرد / جزئیات ضربه به پایگاه سری رژیم صهیونیستی در حمله غرور آمیز ایران +عکس و نقشه
پایگاه شلاگیم

پس از چندین عملیات رصد دقیق از سیگنال‌های پارازیت که توانایی گیرنده‌ها در تشخیص امواج ماهواره‌ای را مختل می‌کند، پایگاه مرون به‌طور خاص به‌عنوان منبع تداخل علیه دستگاه‌های GPS غیرنظامی شناسایی شد. گزارش رسانه‌های عبری نشان می‌دهد که سامانه‌های موقعیت‌یاب ماهواره‌ای در هفته اول پس از عملیات طوفان الاقصی به‌طور کامل از کار افتادند؛ زیرا اسرائیل نگران بود که از این سامانه‌ها برای حمله موشکی یا پهپادی و یا با سلاح‌های دیگر ضد اهداف اسرائیل انجام شود.

حمله موشکی ایران به چنین مرکز مهم و سری که دارای ارزش نظامی و استراتژیک بسیار بالایی برای رژیم صهیونیستی است، پیام بسیار روشن و واضحی برای سران این رژیم است تا در اتخاذ تدابیر خود در مقابل ایران، دیگر دچار یک خطای محاسباتی و اشتباه نشوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 48
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  در این عملیات، ایران از هواپیماهای نسبتا ابتدایی اش که نسبت به سیستم‌های دفاعی سوپر پیشرفته ایران، واقعا بدوی و قارقارک محسوب می شوند، استفاده نمود، هواپیماهایی با سرعت پایین و سر و صدای زیاد، که در ارتفاع پایین پرواز می کردند، تا مردم جهان با چشم خود ببیند که حتی این هواپیماهای ابتدایی هم قادرند هیمنه دروغین گنبد آهنین اسرائیل را به راحتی در هم بشکنند، به نواحی نظامی بشدت تحت مراقبت اسرائیل از جمله پایگاه نواهیم و مرکز جاسوسی شواگیم حمله کنند بدون آنکه به مردم اسرائیل آسیب برسانند. وای به روزی که با هر نوع نفهمی مجدد اسرائیل ایران ناگزیر از استفاده از پهبادها و موشک‌های سوپر پیشرفته اش شود.‌‌‌..
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  1 0
  داش شما بگید ما زدیم ما هم میگیم زدید
 • بخشنده IR ۱۹:۵۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  احسن...گزارشتون عالی بود
 • عماد IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  اینجا رو چند بار تا حالا حزب الله زده بود
 • US ۲۰:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  والا چشمان اعراب مزدور کمتر از اين چشم صهیونیست ها کمتر نیست که باید کور شوند
 • DE ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  1 0
  بابا بسه دیگه
 • IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  رو هوا زدن؟
 • IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  0 0
  خودتون هم می دونید
 • DE ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  41 5
  در طول تاریخ جهان ایران در نبرد با دشمنانش خصوصأ بعد از انقلاب بی نظیرترین عملیات را داشته که در نوع خودش بی همتا بوده. اولین عملیات در روز اول جنگ تحمیلی به اسم کمان ۹۹، بود که همزمان ۲۰۰ جت جنگنده به دشمن بعثی حمله کردند که ۱۴۰ از آنها مستقیمأ تمام پایگاهها و فرودگاهها و... دشمن بعثی را بمباران کردند و ۴۰ جنگنده نیز عملیات پشتیبانی داشتند. توجه به حجم و گستردگی عملیات و تعداد هواپیماهای درگیر، این عملیات، یکی از گسترده‌ترین عملیات‌ها در تاریخ نبردهای هوایی جهان است دیگر عملیات برون مرزی وعده صادق است که ایران همزمان با ۴۰۰ پهپاد و موشک به دشمن حمله کرد که در جهان بی سابقه و رکورد دار حجم و گستردگی و شاهکار تاکتیک عملیات هوایی در جهان است که در تاریخ ثبت میشود. خلاصه اینکه ایران کشوری است که نباید با آن درگیر شد و گرنه دشمنش نابود خواهد شد که شده و میشوند.
  • IR ۰۱:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   10 3
   بله‌. البته عملیات وعده صادق با ۳۰۰ پرتابه بود که تقریبا نصف آن، پهپادهای با سرعت ۱۶۰ کیلومتر بود! و دشمن از همین پهپادها هم شکست خورد. نکته اساسی، هوش ایرانیان این مبدعان شطرنج و کمک خدای متعال به آنان به دلیل حق بودن آنان است. در یک کلام ایران بزرگ شکست‌ناپذیر است. چون الله با مؤمنان است.
  • DE ۰۲:۱۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   10 1
   یکی دیگه از مهم‌ترین و به نظر من بهترین عملیات های هوایی ایران در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و در دوران دفاع مقدس حمله به پایگاه اچ ۳ هستش که شاهکار نیروی هوایی را نشان میداد که یک فیلم سینمایی از این عملیات هم درست شد که واقعا دیدنی هستش .
  • IR ۰۷:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   7 0
   استراتژیست های نابغه ایران کاری کردن به یادماندنی و تاریخی. اگر فقط این پایگاه جاسوسی را زده بودند کافی بود ولی آنها کار مهم تری کردند: بازدارندگی ایجاد کردند.
  • IR ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   6 0
   اچ 3 ایران به عنوان برترین و پیچیده ترین عملیات هوایی جهان شناخته و ثبت شده است و تا کنون رتبه اول در دنیا را داشته، الان این عملیات هم بهش اضافه شد.
  • IR ۰۷:۳۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
   0 1
   حالا که پایگاه های اسرائیل را نابود کردیم وقتش رسیده به آمریکا حمله کرده و کاخ سفید را نابودکنیم
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  35 10
  ایشالله کی انگلیس بزنیم داغون کنیم
  • IR ۰۳:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   11 6
   همون اسرائیلو داغون کردید بسه خخخخخخخخخ
  • طاهری IR ۱۱:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   2 0
   آفرین بر این درایت ! آنزمان مشکلات عالم حل خواهد شد!
 • IR ۲۳:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  21 6
  عکس ها رو که می بینیم فاز کالاف دیوتی برمیدارم. یک میشن با بچه بریم برای نابودی پایگاه.
  • محمد US ۰۵:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   4 0
   من که نفهمیدم چی گفتی ،فارسی بنویس.
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹
  21 9
  چشم صهیونیست های کودک کش و سرمایه های آنها در ایران و همچنین چشم و دهان بوقچی هایشان در فضای مجازی را
 • IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  اینها دنبال کنشگری برای سیاسی کردن اصناف با گفتمانهای تقدس بخش ایرانشهری سکولار صد اسلامیند ...البته مشکل اینه که چون در ایرانشهری هم اسلام وجود دارد باز باز افرینی اسلامیست ...
 • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  مسیله ارشاد را نگه دارید ولی حلش هم کنید سریعتر یعنی گشت باشد هم ارشاد هم برخودی صورت نگیر اصلا به هیچ وجه حتی یک حا اما درباره وصعیت فعلی به خاطر رو هوا بودن وصعیت کنشگری چیزیه که مردم می خواهند دنبال یک کنش اجتماعی سیاسی برای معنادهی هستند ایا لزوما اعتراصی فکر نکنم فعلا اکر مسیله گشت را حل کنید کنش اعتراصی نمیشه اما چه نوع کنشی خواهیم داشت نمی دونم ..
 • DE ۰۰:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  6 0
  حزب الله زده ۱۴ تا سرباز اسرائیلی رو ناکار کرده . شش نفر از آنها به شدت زخمی و رو به مرگ .
 • IR ۰۰:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 1
  به نطرم تلویزیون خوب داره کار میکنه با هر ایرادی که بهش وارد باشد ۱ز این مسیله ناراحتند .
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  9 0
  شب قشنگی بود بازم میخایم
 • IR ۰۲:۲۴ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 1
  حجاب و عفاف باید اعمال بشه ولی نیاز به روانشناس اجتماعی و حامعه شناس دارید تا بگه چطور مقتدارنه این مسیله را اعمال کنید ...
 • IR ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  3 1
  باید حملات سایبری و و هماهنگ حزب الله را گسترش بدید ..
 • IR ۰۲:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 0
  چرا تا حالا حزب الله این پایگاه رو منهدم نکرده بود؟؟
 • IR ۰۲:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 0
  پایگاهش کمی ضربه مغزی شد... اما اونا عادت دارن بدون مغز کار کنن...
 • IR ۰۳:۱۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 1
  یکی از محمترین مسایل اینه که سختگیری راجع به قانون حجاب یواش یواش یولش باید باشه نه یک دفعه ...
 • IR ۰۳:۵۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 0
  اگر اینقدر سری هست این پایگاه خود این عکس نشون میده ایران تسلط کامل داره روی این پایگاه ....... باید نابود بشه
 • IR ۰۴:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 0
  خدا لعنت که اسرائیل رو
 • صادق IR ۰۶:۳۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  خیلی دوست داری چرت وپرت بنویسی یادمه وقتی به سوریه حمله شد اسد گفت جنگ جهانی سوم شروع شد ده ساله سوریه رو نابود کردند هیچ اتفاقی نیافتاد
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  3 0
  مرگ بر اسراییل
 • محسن IR ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  3 1
  من از سردار حاجی زاده تقاضای عاجزانه دارم هماطور که صنایع موشکی را مدریت میکنند و ایران را به ۵ فدرت موشکی جهان رساند هدایت صنایع خودرو سازی را از دست مافیا فاسد بدست بگیند بنده یکسا ل گوییک گرفتم همش تو نمایندگی هم دسک وصفحه تموم شده در بسته نمشه خاک تو سرشون !حالا فرق حرکت جهادی را با جریان لیبرتل غربزده فهمیدم
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   2 0
   قانون چنین اجازه‌ای نمیده. راه حلش معرفی نامزدهای بهتر و انتخاب بهتر مردمه.
 • حمید ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 1
  منافقین و سلطنت طلبان وطن فروش د ووهابی ها از این عملیات چشمشان کور شد و جای سوزششان زیاد سوخت .حالا در حال منفی بافی بر علیه این عمیلیات هستند.چشمتان کور.خدا با این نظام است و اقتدار برای مردم ایران است.
 • IR ۰۸:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 1
  درود بررزمنده گان اسلام که دل مسلمانان را شاد کردید واز اسرائیل کودک کش و وحشی انتقام گرفتید
 • آرش IR ۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 0
  عکسها آدم رو یاد بازی خاطره انگیز آی جی آی میندازه!
 • LU ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 1
  حرف که باد هواست. حالا دیگه همه یک ادعایی دارند می کنند. بفرمایید با تصاویر ماهواره ای نشون بدید دقیقا خسارت ها رو نشون بدید.
  • US ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   2 1
   تصاویر ماهواره ای که منتشر شدند و نشاندهنده اصابت موشک های ایرانی به چندین قسمت پایگاه هوایی نظامی اسرائیل هستند. دلیل دیگری که اثبات می کند نقاط حساسی از نواتیم و رامون و شلاگیم در خاک اسرائیل آسیب جدی دیده اند - این است که علیرغم درخواست خبرنگارها برای بازدید این مراکز - دولت اسرائیل اجازه نمی دهد بازدیدی از این قسمتها صورت گیرد و سانسور کامل برقرار است. در ضمن دولت اسرائیل ادعا کرده که می خواهد این حمله ایران را تلافی کند- بر فرض محال اگر هیچ خسارتی به اسرائیل وارد نشده - پس اسرائیل باید خیلی هم خوشحال می بود و تلافی معنا نداشت.
 • 30amaK IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  3 1
  من طرفدار نظام نیستم زیاد ولی خدایی حال کردم دمتون گرم زدید سرویشون کردید
  • انا عمار IR ۱۷:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶
   0 0
   اگر ایرانی هستی اشتباه نکن ، روحانیت مبارز تحت فرماندهی ولی فقیه امام خامنه‌ای ناموسا خوب کار کردند ، ولادیمیر پوتین با آنهمه قدرت به توانمدیها و درایت امام خامنه‌ای اعتراف کرد و گفت ایرانیها باید بوجود امام خامنه‌ای افتخار نمایند ، ضمنا ارکان اقتدار کشور اولا وجود رهبریست و ثانیا نیروهای مسلح که اقتدار را کامل می‌کند و بلطف خدا آشکار شد ایران با داشتن امام خامنه‌ای و لشگریان مخلص و جان برکف و شجاعش در صدر بهترین کشور در جهان قرار دارد . من فدائی امام خامنه‌ای هستم و افتخار میکنم مرید امام خامنه‌ای هستم .
 • AT ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  2 0
  ایستگاههای راداری ناتو و رژیم صهیون در تُرکیه و شنود در جمهوری جعلی باکو...،نقش مهمی در شناسایی و رهگیری موشکهای ایران دارند.»بدون این ایستگاهها،اسرائیل بسیار آسیب پذیرتر میشد...
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 2
  مسیله حجاب قانونه چطور یک عدا از پلیس انتطار دارند دزدی که قانون شکنی میکنه را بگیرند برای این مسیله هم همین طوره وسلام اگر خانمها دزدی نمی کنند پس حجاب را هم که قانونه باید رعایت کنند .اگر نرکدند یا به پلیس گفتند با صد قانون برخورد نکن پس فردا ازش انتطار برخورد با قمه کش را هم نداشته باشند خانمها خودشون باید قانون را رعایت کنند .
 • کرماشانی IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  1 3
  ای آقا په چرا دیه ایقده شلوغش موکونید تو را بخدا کشش ندید یه غلطی کرده جوابش هم بششان دادیم کاری نکنید لجبازی کنه باهامان بره آمریکانه بیاره بندازه به جانمان. نکنید ایی کارانه نکنید..
  • IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
   0 0
   ادای کرمانشاهی‌ها رو در نیار کمپی تابلو! آبریکا رو آورد که هیچ غلطی نتونست بکنه
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۰
  0 0
  چه شبی بود. لذتی تمام و کمال بردم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس