هشدار مقام یمنی به متجاوزان درباره هرگونه حماقت حمله به صنعا

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در سخنانی به رژیم اسراییل و آمریکا درباره هرگونه حماقت حمله به نیروهای مسلح یمن در دفاع از فلسطنیان نوار غزه هشدار داد.

به گزارش مشرق، ضیف الله الشامی، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن شنبه شب در گفت‌وگوی تلویزیونی اعلام کرد: اگر رژیم اسرائیل و آمریکا بخواهند به نیروهای مسلح یمن که منافع آنها را به علت ادامه کشتار در نوار غزه هدف قرار می‌دهد، پاسخ دهند؛ مواضع حساس آنها را هدف قرار خواهیم و دامنه جنگ گسترش خواهد یافت.

بر پایه این گزارش، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی ارتش یمن امروز (شنبه) با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد: هرگونه کشتی که عازم سرزمین‌های اشغالی شود، هدفی مشروع برای ما خواهد بود.

سرتیپ یحیی سریع تصریح کرد که ارتش یمن بر ادامه فعالیت تجاری کشتی‌های کلیه کشورها به جز کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی یا با مقصد بنادر سرزمین‌های اشغالی تأکید دارد.

الشامی وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن در این باره اظهار داشت: این بیانیه یک بیانیه تاریخی برای یمن است. یمنی که تحت محاصره و مورد حمله قرار گرفت و نیروهای شرور و سرکش به مدت ۹ سال علیه آن متحد شدند، اما امروز به حمایت و یاری مظلومان غزه و سراسر فلسطین برخاسته است.

وی افزود: از این رو، این بیانیه یک بیانیه تعیین کننده است که در نتیجه تشدید عملیات نظامی برای مقابله با رژیم صهیونیستی و به منظور حمایت و پشتیبانی از برادران ما در فلسطین صادر شده است.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن اظهار داشت: هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیلی مرحله اول و تعیین کننده در این درگیری بود و امروز دشمن تلاش کرده است که از کشتی‌های سایر کشورها و سایر شرکت‌های کشتیرانی اعم از خارجی یا عربی و سایر بازرگانان استفاده کند. از این رو، این هشدار از طریق هدف قرار دادن کشتی‌هایی که کالا به رژیم صهیونیستی منتقل خواهند کرد، وارد فاز اجرایی شده است و آنها در تیررس نیروهای مسلح یمن خواهند بود و هدف مشروعی به شمار خواهند رفت.

الشامی گفت: این تصمیم در چارچوب کاهش فشار بر برادرانمان در فلسطین و گشوده شدن گذرگاه‌ها برای رساندن کمک‌ها، غذا و دارو به آنها و همچنین در پاسخ به وتوی پیش نویس قطعنامه برقراری آتش بس و توقف تجاوزگری علیه نوار غزه در شورای امنیت از سوی آمریکا اتخاذ شده است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی و آمریکا متوجه شده‌اند که اگر به حمله نیروهای یمنی به کشتی‌های اسرائیلی پاسخ بدهند عواقب ناگواری در پی خواهد داشت و آنها بیشترین آسیب را خواهند دید، زیرا ما ۹ سال جنگیدیم و آنها مستقیماً علیه مردم، نیروهای ما و ارتش ما جنگیدند. بنابراین، امروز آنها می‌دانند که اگر مستقیماً مداخله کنند و بخواهند به حمله‌ها ما پاسخ دهند، آسیب زیادی به آنان وارد می‌شود و ما سایر اهداف و مواضع حساس آنها هدف قرار می‌دهیم.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن ادامه داد: در این صورت عملیات‌های ما افزایش خواهد یافت و نبرد بیشتر از گذشته گسترش می‌یابد که در چنین صورتی آنها بازنده خواهند شد، لذا رژیم صهیونیستی مجبور است بسیار دقیق اوضاع را محاسبه کند، به ویژه که با ذهنیت اقتصادی و سیاسی حرکت می‌کند و نمی‌خواهد ببازد، بلکه می‌خواهد در این نبرد طرف‌های دیگر را به عنوان نماینده‌اش به صحنه نبرد بفرستد.

الشامی گفت: دشمنان در سالیان گذشته تمام توان خود را علیه ما به کار گرفتند اما هیچ موفقیتی نداشتند و امروز دیگر برگ برنده‌ای در دست ندارند که بتوانند علیه ما از آن استفاده کنند اما ما برای مقابله با هر چالشی به خداوند متعال، توانمندی‌هایمان و راهکارهای راهبردی‌مان اتکا می‌کنیم.

وی افزود: نیروهای مسلح یمن دارای بانک اطلاعاتی بزرگی از نقاط ضعف و اهداف دشمن هستند و تمامی تحرکات بین المللی، آمریکایی و اسرائیلی را به دقت رصد می‌کنند و سلاح‌هایی در اختیار دارند که می‌توانند با آن دشمن را بازدارند.

الشامی تصریح کرد، در این میان دشمن به رسانه‌هایش دستور داده هیچ مطلبی درباره هدف قرار گرفتن مواضعش از طریق موشک‌های یمنی یا فلسطینی منتشر نکنند و چنین اخباری را سانسور کنند، ارتش صهیونیستی که خود را ارتش شکست ناپذیر می‌دانست اینک در مقابل مقاومت مقاومت با شکست مواجه شده است.

وی افزود: در بیانیه نیروهای مسلح یمن تاکید شده که هر کشتی که به بنادر اسرائیل کالا حمل کند هدف قرار خواهد گرفت لذا باید آن را جدی بگیرند.

وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن گفت: عربستان و امارات با ما وارد فاز آتش بس شده‌اند و شروط امروز ما مانند گذشته است، یعنی لزوم احترام به استقلال و آزادی یمن اما مشکل آن است که این دو کشور از آمریکا دستور می‌گیرند که آمریکا نیز خود در باتلاق بزرگ غزه غرق شده است.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  4 16
  ترسیده
  • ۱۰:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   21 0
   اونی که ترسیده، آمریکای ابرقدرت و اسرائیل (ارتش چهارم دنیا!) هستن که پس از حمله‌های مکرر یمن، تا به حال جرأت پاسخ دادن به این حملات را نداشتن و فقط مثل سگ پارس کردن. جهت اطلاعت هم میگم که هشت سال مداوم خلبانان آمریکایی و اسرائیلی همراه با ائتلاف جنایتکار سعودی، یمن را بمباران و گلوله‌باران کردند؛ اما یمن حالا انقدر قوی‌تر شده که اونها را می‌زنه و اونها جرأت پاسخ ندارن. پس لطفاً حرف مفت نزن و آبروی خودتو حراج نکن.
  • ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   9 0
   ازچی ترسیده مگه آدم عاقل جز از خدا باید از کس دیگه ای بترسه وجدنا چی شده فراموش کردید که اگه خدا نخواد برگی از درختی نمی افته واقعا یادتون رفته که از خاکید جو گیر شدید اگه روح حق درونتون نبود الان انسان نبودید اشرف مخلوقات نبودید از چی بترسه بابا خود آمریکا هم اینقدری که امثال شماها از اون حساب میبرید واون خدای خودتون کردید یکم ادعا براخودش گذاشته بود اینقدر درجا نمیزد
 • ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  14 0
  درود بر شرفتان کاش یک زره از این همت، دلیری، شجاعت و ایمان راسخی که رزمندگان یمنی دارند و این چنین دشمن زبون را دچار مشکل کرده اند، در سران وابسته به غرب پیدا می شد که در آن صورت هیچ اثری از صهیون در این منطقه پیدا نمی شد.
 • ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  14 1
  درود بر یمن قهرمان
 • مجید ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  11 0
  درود بر شرفت
 • ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  8 3
  با شروع جنگ در منطقه رژیم منحوس صهیونیستی از صفحهء روزگار محو خواهد شد
  • ۱۳:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   1 9
   خخخخخخخخ با شروع جنگ همه تون تو سوراخ موشید
  • ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   7 0
   ۱۳:۵۵ معلومه در ۸ سال دفاع مقدس و جنگیدن با تمام استکبار جهانی جنابعالی و همفکران کله پوکت تو سوراخ موش بودید
 • ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  3 0
  آیا انصارالله مجهز به سامانه های پدافندی پیشرفته که آسمان صنعا ودیکر شهر های درتحت حاکمیت آن راپوشش بدهد هست یکی ازنیازهای مبرم محورهای مقاومت داشتن این سامانههای ضروری است زنده انصارالله
 • ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  4 0
  شرف و مردانگی یکایک ملت غیور یمن به تک تک اعراب جیره خور و هوسران و گاو شیرده آمریکایی و استکبار غربی می ارزد ملت شجاع یمن فرزندان نسل اویس قرنی هستند
 • ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  1 3
  صنعا کاندید هدف راکت هسته ای شده
  • ۱۷:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   1 0
   دوران بزن و دررو تمام شده ، کشیدن شدن منطقه به جنگ به صلاح صهیونیستهای اشغالگر نیست
 • رضا قشقایی ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  4 1
  احسنت بر سربازان جبهه مقاومت در انصارالله یمن.رزمندگان دلیروشجاع یمنی
 • ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  0 6
  بیچاره ترسیده خخخخخخ
  • ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
   5 0
   مرض اونی که می‌ترسه توی آشغال کاسه لیس منافقی
 • 0813 ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  3 0
  ملت یمن کابوس مسلمانان صهیونیست #3.67
 • ابراهیم ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  1 0
  خسته نباشید برادرای یمنی حق نگهدارتان. ارزو میکنم لیاقت داشتم در کنارتان وهمرزمتان باشم ولی اقسوس که این توفیق را نیافته ام
 • ابراهیم ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
  1 0
  تصمیم غیورانه و شجاعانه یمنی‌ها برای جلوگیری از حرکت کشتی‌ها به سمت اراضی اشغالی تا زمانی که دارو و مواد غذایی و امکانات اساسی به نوار غزه وارد شود را میستاییم و تاکید میکنیما این موضع اسلامی، عربی و اخلاقی مردم، رهبری و مقاومت غرور آفرین یمن بیانگر اراده واقعی این ملت است.
 • ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
  0 0
  لونگیای یمن چیزی واسه ازدست دادن ندارن خودکشی راههای زیادی داره
  • ۰۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۰
   0 0
   ملتی که شهادت را سعادت می دونه از مرگ واهمه و ترسی نداره
 • ۱۴:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۳
  0 0
  سلام و درود خدای متعال ونبی مکرم اسلام (ص) بر برادران و خواهران گرامی وارجمندیمنی که مصداق بارز شجاعت و ایمان و غیرت هستند خدای متعال پشت و پناهتان باد
 • علی ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۹/۲۴
  0 0
  انصاراله یمن ،جا پای القاعده گزاشتن،،،احتمالا سرنوشت خوبی نداشته باشن!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس