اسماعیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: وضعیت فرهنگی کشور بایستی تغییر کند و ما برنامه‌ها را به این منظور تدوین می‌کنیم.

به گزارش مشرق، محمد مهدی اسماعیلی در جلسه شورای فرهنگ عمومی و شورای اداری لرستان گفت: مواردی که امروز از سوی دستگاه‌های فرهنگی استان لرستان مطرح شد گزارش‌های امیدوار کننده‌ای بود. کار خوبی در حوزه‌های ترویجی، آموزشی فرهنگی و هنری انجام شده اما کار نشد بیشتر است.

وی افزود: استانی با این ظرفیت بی‌بدیل و تاریخ چند هزار ساله و مردم ولایت مدار از همه حیث نیازمند توجه است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید براینکه وضعیت فرهنگی کشور باید متناسب با آرمان‌های انقلاب اسلامی ارتقا پیدا کند، عنوان کرد: ما سال‌ها منتقد مباحث فرهنگی کشور بودیم و امروز این مکنت در اختیار ما است تا این عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

وی با اشاره به اینجا در دولت انقلابی همه نیازهای فرهنگ و هنر الزامات آن را بررسی و فراهم می‌کنیم، تصریح کرد: اتفاقاتی که امسال در حوزه سیاست‌گذاری فرهنگی کشور رخ داده یک نقطه عطف است و ما باید تحولات فرهنگی کشور را به قبل و بعد از امسال تقسیم کنیم. اتفاقاتی که بدنبال آن بودیم را در حوزه برنامه ریزی و بودجه تزریق کردیم.

اسماعیلی گفت: شاخص‌های فرهنگی کشور در سال ۱۴۰۲ به شوراهای فرهنگ عمومی کل کشور ارسال شده است. ما در حوزه فرهنگ به جای صحبت‌های غیر قابل سنجش بدنبال صحبت با اعداد و ارقام هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته یک رها شدگی در حوزه فرهنگ وجود داشت و اولویت دست چندمی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی بوده و رهبران انقلاب ما خودشان فرهنگی هستند، افزود: کتاب‌های متعلق به رهبر معظم انقلاب در نمایشگاه کتاب از پر فروش‌ترین کتاب‌ها بود.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت فرهنگی کشور بایستی تغییر جدی کند و ما برنامه‌ها را به این منظور تدوین می‌کنیم. در برنامه هفتم دولت ارقام بسیار خوبی را در نظر گرفته است.

اسماعیلی با بیان اینکه تحولات بی‌نظیر در بودجه فرهنگی کشور رخ داده است، یادآور شد: در نیمه دوم امسال جشن خودکفایی کاغذ در کشور برپا خواهد شد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 4
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۵
    1 0
    دوستان با این تحلیل هاو خبرهای اب دوغ خیاری خودتان را گول نزنید انسان عاقل با یک نگاه کاملا سطحی به مردم و نگرش انها به اتفاقات جاری/// قانون اصلاح کار /// طرح حجاب /// مسکن //// تعرفه پرستاران /// رتبه بند معلمان و....///// درامکان و اجتماع ( صحبتهای و گلایه های مردم در مترو -اتوبوسهای شهری وکف خیابان )متوجه میشوn اگر شرایط معیشتی وعدم عدالت حاکم بر قشر مستضعف که حامیان واقعی انقلاب و ولایت هستند به همین منوال و دست فرمان باشد و دراین فرصت باقی مانده تا اسفند ماه جاری کاری صورت نگیرد انتخابات مجلس را باختید و این غرب زدگان از خدا و مردم بی خبر مجددا سکان مجلس را در دست خواهند گرفت و بلایی به مراتب بد تر از سال 82 و 88 سر نیروهای تابع ولایت و در اخر با دل سرد کردن انهاسر خود اقا خواهند اورد که 20 سال طول خواهید کشید تا مردم متوجه فجایع این بی تدبیری در گروه اقتصادی و گروه فرهنگی ومسولین بی لیاقت فعلی دولت خواهند شد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس