مسکو:اسناد فعالیتهای بیولوژیکی آمریکا در اوکراین را ارائه می‌کنیم

مدیر اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه امروز در سخنانی اعلام کرد: اسناد فعالیت‌های نظامی- بیولوژیکی آمریکا در اوکراین برای بررسی در نشست‌های علنی شورای امنیت ارائه می‌شوند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری تاس، «ولادیمیر یرماکوف» (Vladimir Yermakov) مدیر اداره منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه امروز شنبه در سخنانی اعلام کرد: مسکو قصد دارد موضوع فعالیت های نظامی- بیولوژیکی آمریکا در اوکراین را در نشست های علنی شورای امنیت سازمان ملل در آینده ای نزدیک مطرح کند.

بر اساس اعلام این رسانه، مقام روسیه در این خصوص گفت که به زودی اسناد و مدارک آزمایش ها و فعالیت های بیولوژیک آمریکا در خاک اوکراین که بر اساس شواهد و واقعیات است ارائه خواهد شد.

«ولادیمیر یرماکوف» در این باره اضافه کرد: قصد داریم در آینده ای نزدیک جلسات علنی با موضوع بررسی فعالیت های بیولوژیک غیرقانونی آمریکا در اوکراین و بحث درباره کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی را در شورای امنیت سازمان ملل برگزار کنیم. اسناد و مدارک مربوط به آزمایش های بیولوژیکی- نظامی آمریکا در خاک اوکراین هم جمع آوری شده و به زودی منتشر خواهند شد.

وی در این باره افزود: ما از آمریکا و متحدانش می خواهیم به جای بهانه های واهی پیشین، منطبق با کنوانسیون کاربرد سلاح های بیولوژیک، اطلاعات و اسناد جامعی درباره اینگونه فعالیت ها در خاک اوکراین ارائه دهند.

وزارت دفاع روسیه پس از افشای آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا در اوکراین و رسانه ای کردن اسناد آن، دیروز جمعه اعلام کرد که دست کم ۴ آزمایشگاه بیولوژیکی ایالات متحده در نیجریه وجود دارد.

وزارت دفاع روسیه در این خصوص ادامه داد: آبله میمون از آزمایشگاه های بیولوژیکی آمریکا در نیجریه پخش شده است. بر این اساس، مسکو از سازمان بهداشت جهانی (WHO) می خواهد تا فعالیت های مراکز تحت حمایت مالی ایالات متحده در این کشور (نیجریه) را مورد بحث و بررسی قرار دهد.

به گزارش اسپوتنیک، اسناد رسمی توسط وزارت دفاع روسیه منتشر شده است که تأیید می کند آژانس کاهش تهدیدات دفاعی ایالات متحده (DTRA) در اوکراین با تمرکز نظامی- بیولوژیکی خاص فعالیت می کند. یادداشت تفاهم پروژه UP-۲ توسط دفتر وزیر دفاع آمریکا تهیه شد: طبق این سند، نقشه برداری از عوامل بیماری زا به ویژه عوامل خطرناک در اوکراین باید انجام می شد. در این سند اشاره شده است که وظیفه اصلی این پروژه جمع آوری اطلاعات در مورد ترکیبات مولکولی پاتوژن های (عوامل بیماری زا) معمولی در اوکراین و انتقال نمون ه‌هایی از سویه‌ها بوده است.

گزارش مذکور می افزاید: یک یادداشت تفاهم مشابه به عنوان بخشی از پروژه UP-۱ با هدف مطالعه سایر بیماری های منتشر شده توسط بندپایان تهیه شد. در این سند به نیاز به انتقال همه مجموعه های پاتوژن های خطرناک به آزمایشگاه مرجع مرکزی اشاره شده است که امکان تسهیل فرآیند صادرات آنها به ایالات متحده را فراهم می‌کند. پروژه بزرگ UP-۴ به منظور بررسی امکان انتشار عفونت های عمدتاً خطرناک از طریق پرندگان مهاجر انجام شد. اسناد نشان می دهند که برای دوره ای معادل از نوامبر ۲۰۱۹ تا ژانویه ۲۰۲۰، ۹۹۱ نمونه بیولوژیکی جمع آوری شده است. اطلاعاتی در مورد اجرای ۱۰ پروژه از این قبیل (شامل UP-۳، UP-۶، UP-۸، UP-۱۰) وجود دارد که شامل کار با پاتوژن های عفونت زای خطرناک مهم می باشد. از جمله تب همراه با خونریزی کریمه کنگو و تب خوکی آفریقایی.

به گزارش اسپوتنیک، ماجرا از آنجا آغاز شد که وزارت دفاع روسیه پیشتر اعلام کرده بود که تعداد قابل توجهی از آزمایشگاه های بیولوژیکی با حمایت مالی آمریکا در کشورهای جهان از جمله اوکراین وجود دارند که در زمینه تحقیقات پیرامون ویروس کرونا و برخی از عوامل بیماری زای دیگر فعالیت کرده و سپس پاتوژن های تولید شده را منتشر می کنند.

پس از این افشاگری و ارائه اسناد مرتبط از سوی وزارت دفاع روسیه در اوکراین، «کنستانتین کوساچف» سناتور روسی گفت که آمریکا و اوکراین کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی (BWC) را نقض کرده و مسکو تحقیقات گسترده ای را در این زمینه آغاز می کند.

سناتور روس تاکید کرد که مسکو قصد دارد تحقیقاتی را در چارچوب سازمان ملل در خصوص نقض احتمالی کنوانسیون سلاح های بیولوژیکی از سوی آمریکا و اوکراین آغاز کند. بنا به گفته کوساچف، کمیسیون آزمایشگاه های زیستی پارلمان روسیه از طریق دیپلمات های این کشور شواهدی از نقض این کنوانسیون از سوی آمریکا و اوکراین دریافت کرده است.

همچنین در ماه مارس نیز وزارت دفاع روسیه فاش کرد که آمریکا بیش از ۲۰۰ میلیون دلار برای بهره برداری از آزمایشگاه های بیولوژیکی در اوکراین هزینه کرده است.

به گفته ارتش روسیه، صندوق سرمایه گذاری «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا، در تأمین مالی این برنامه مشارکت داشته است.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  0 0
  آمریکا با جنگ رسانه ای هر چه بیشتر برطبل جنگ می کوبد تا سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی بیشتری پیدا شود ـــــ آمریکا ؛ گاوهای بولوند چشم آبی شیرده پرورش می دهد ــــــ سرانجام با توطئه ودخالت های آشکار و نهان و کارگردانی آمریکا ؛ و بازی موفق مهره یهودی ــ رییس جمهور به ظاهر دلقک اوکراین ــ در یک جنگ زرگری تمام عیار(سیاست تحریک حداکثری)؛ پای روسیه در باتلاق جنگ اوکراین وارد شد. اکنون آمریکا به کمک رسانه هایش از روسیه غولی می سازد که هر لحظه تصمیم دارد کشورهای اروپایی را یک لقمه چپ کند. و بدین ترتیب ؛ آمریکای پس از ترامپ ؛ با انبوهی از مشکلات ؛ موفق گردید ، بحران های خود را صادر نماید. با افزایش سرسام آور قیمت نفت ؛ از یک سو ؛ اقتصاد چین را مهار می کند و از سوی دیگر؛ مهار دو جانبه ای در اروپا ایجاد نماید: 1ـــ روسیه را با تحریم اقتصادی و تهاجم رسانه ای و بحران های سیاسی ، بایکوت ورزشی و .... مهار زده و به سقوط بکشاند . و 2ـــ نژاد جدید گاوهای شیرده؛ این بار؛ بولوند چشم آبی اروپایی (آلمان ، فرانسه ؛ فنلاند ؛ سوئد ، هلند؛ نروژ ؛ لهستان و .....) را ــ همانند گاوهای شیرده خلیج فارس ــ سر کیسه کند و کارخانه های اسلحه سازی خود را رونق بخشد و سلاح های بنجل خود را به اروپایی ها بیندازد. از نتایج بدیهی این آتش افروزی آمریکایی : 1- فرار سرمایه های اروپایی به آمریکا 2- فرار مغزهای اروپایی به آمریکا 3- فرار سایر نخبگان (هنری ؛ ورزشی و..... ) اروپایی به آمریکا می باشد. و برای قدردانی از بازی موفق دلقک اوکراینی ؛ در فریب روسیه ؛ به جای اسکار ؛ جایزه صلح نوبل به او داده می شود. زلنسکی: «من تبعه رژیم صهیونیستی هستم و شهروند اسرائیل! اما در اوکراین زندگی می‌کنم» به خاطر بیآوریم: آمریکایی ها ؛ به کابوی Cowboy معروفند. کابوی یعنی گاوچران یعنی: متخصص شناسایی ، به دام انداختن ؛ رام سازی و پرورش گاو وحشی . سر و کله گاوهای بولوند چشم آبی پیدا شد ـــــ گاوهای بولوند چشم آبی آماده شیر دهی می شوندــــ
 • IR ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۲
  0 0
  بعضی ها باور نمیکنن...

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس