کد خبر 1345388
تاریخ انتشار: ۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸
دستگیری سارق آثار هنری در فضای مجازی

رییس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و کشف یک پرونده با موضوع فروش مجموعه‌های هنری یک هنرمند در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش مشرق، سرهنگ داود معظمی گودرزی در تشریح جزئیات خبر فوق اظهار داشت: یکی از هنرمندان مطرح در کشور با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد اشخاصی ناشناس در فضای مجازی اقدام به انتشار و فروش غیرمجاز مجموعه های هنری متعلق به وی کرده و موجب وارد شدن خسارات مادی و معنوی فراوانی به وی شده اند.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: شاکی در ادامه گفت با اعلام تعداد زیادی از هنرجویانی که از مجموعه های آموزشی بنده استفاده می کنند متوجه شدم مجموعه های بنده در چندین صفحه اینستاگرامی در حال خرید و فروش است و اشخاصی ناشناس با سوءاستفاده از نام بنده اقدام به فروش غیرمجاز این مجموعه ها در شبکه های اجتماعی می کنند. 

او گفت: کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات خود را آغاز کردند و در تحقیقات اولیه مشخص شد بیش از ۵ صفحه اینستاگرامی با بیش از ۱۸۰ هزار نفر دنبال کننده در این خصوص فعالیت دارد و روزانه تعداد زیادی از مجموعه های مربوط به شاکی را با مبالغ ناچیزی در این صفحات به فروش می رسانند.

وی افزود: با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا گرداننده این صفحات در فضای مجازی مورد شناسایی قرار گرفت و با اقدامات فنی، اطلاعات هویتی و سکونتی متهم به دست آمد و پس از تشریفات قضایی مجرم در یکی از مناطق شمالی تهران دستگیر شد و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ گودرزی به شهروندان توصیه کرد: طبق ماده ۲۳ قانون حمایت از حقوق مولفان هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تادیبی از شش ماه تا سه سال محکوم خواهد شد، همچنین شهروندان می توانند درصورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک موضوع را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس