انتخابات

متکی:به زودی نامه ای از طرف آیت الله موحدی کرمانی برای تعدادی از نامزدها نوشته و ارسال خواهد شد و از آنها دعوت می شود تا خلاصه برنامه و رئوس مورد نظر خود در انتخابات را اعلام کنند.

سرویس سیاست مشرق - سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ هم‌زمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد. در ستون  «صندوقچه انتخابات» به بررسی روزانه اخبار و حواشی انتخاباتی و رصد رسانه‌های داخلی و بررسی رسانه‌های معاند می‌پردازیم.

********

- سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند

روزنامه سازندگی در مطلبی با عنوان «همه با هم» نوشت: «سید حسن خمینی مرکز توجه سیاستمداران اصلاح طلب قرار گرفته و از او درخواست شده است که در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نامزد شود. او روز گذشته گفت امروز هیچ امری واجب تر از بازگشت به این شعار امام که گفت «همه با هم» نیست. ایران خیلی بزرگ است و در حد دو یا سه نفر نیست».

همچنین روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان «بساط تنگ نظری باید برچیده شود» به نقل از سید حسن خمینی نوشت: «اگر خود مردم تصمیم به مبارزه و مقابله بگیرند در صف می‌ایستند و حتی فقر را هم تحمل می‌کنند. الان هم اصلا مهم نیست چه کسی رئیس جمهور می‌شود؛ بلکه مهم این است که این مردم او را رئیس جمهور کنند. اتفاقا فقط کسی که مردم او را رئیس جمهور کنند می‌تواند به خوبی مقابل آمریکا بایستد و عزتمندانه منافع ملی را تأمین کند».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

سید حسن خمینی در ادامه گفت: «به نظر من تردید نباید کنیم و باید به گذشته خودمان افتخار کنیم و می‌کنیم. به وضع موجودمان باید معترض باشیم و هستیم، البته باید هم به آینده امیدوار باشیم و همت کنیم».

خبرگزاری فارس نیز در مطلبی نوشت: «مجمع ایثارگران اصلاح طلب به دبیرکلی جواد امام، اخیراً دیداری با سید حسن خمینی تولیت آستان مطهر امام راحل دیداری صورت داده است و طی شنیده‌های خبرنگار فارس سید حسن خمینی در این دیدار برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری 1400 قول مساعد را در صورت لزوم داده است».

- رهامی: یک خاتمی با نگاه نوتر هستم

«محسن رهامی» فعال سیاسی اصلاح طلب که پیش از این اعلام کرده بود که در انتخابات ریاست جمهوری 1400 ثبت نام خواهد کرد، در مصاحبه با خبرآنلاین گفت: «اگر تایید صلاحیت شوم، یک روحانی با حرف های جدیدتر یا یک خاتمی با یک نگاه نوتر در مسائل حقوقی و اجتماعی هستم. یک خاتمی که در عین حال تکنوکرات است، در دانشگاه های داخل و خارج کشور سالها کار کرده،  یک وکیل مدافع حرفه ای حقوق شهروندی و مدافع آزادی های اساسی مردم با سابقه بیش از ۳۰ سال در داخل و خارج از کشور هستم. شاید خیلی از افراد این سوابق را نداشته باشند».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

رهامی در ادامه گفت: «مدل پیشنهادی بنده در ایران مدل کار چینی ها و کره‌ای ها است، روش ماهاتیر محمد در مالزی است. چینی ها از سرمایه گذاران خارجی دعوت کردند و بازگشت سرمایه و سود آن را تضمین کردند تا با سرمایه گذاری آنان اقتصادشان جان بگیرد و در حال حاضر خودشان در حال تبدیل شدن به اقتصاد اول دنیا هستند. کشور ما کشوری ۴ فصل بوده و در تمام فصول قابلیت تولید و کار دارد.  نفت، گاز، منابع و معادن بسیاری داریم».

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: «نمی توان دور کشور حصار و دیوار کشید و بدون تعامل جهانی مشکلات را به تنهایی حل کرد. برای بهبود اوضاع اقتصادی، تلاش خود را می کنم تا یک گشایش سیاسی داشته و مانند چین، هندوستان، ژاپن، ویتنام و مالزی با دنیا ارتباط صحیح برقرار کنیم. ژاپن با توجه به بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی، بدترین نوع جنگ را با آمریکا داشت؛  ولی جنگ قواعد خود را و صلح هم قواعد خودش را دارد».

- روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «رئیسی به پاستور نزدیک می شود» نوشت: «به نظر می‌رسد کاندیداتوری سیدابراهیم رییسی رییس قوه قضاییه در انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 جدی‌تر از هر زمان در فضای سیاسی-رسانه‌ای کشور مطرح است. تکلیف شورای وحدت اصولگرایان که از ماه‌ها پیش روشن شده بود و منوچهر متکی، سخنگوی این شورا بارها اعلام کرده که اولویت آنان رییسی است و قصد دارند از او حمایت کنند».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «طی روزهای اخیر هم شایعاتی درباره خداحافظی رییسی با قوه قضاییه و همچنین انتصاب جانشین او منتشر شد که اگرچه بلافاصله تکذیب شد اما برخی ناظران همچنان می‌گویند این اخبار و شایعات زمینه‌ساز حضور رییسی هستند».

- دهقان: حق نداریم برای جلب رای، حرف‌هایی بزنیم که می‌دانیم واقعیت ندارد

«حسین دهقان» که پیش از این اعلام کرده بود که در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام خواهد کرد، در مصاحبه با روزنامه شرق در پاسخ به این سوال که «اشاره کردید به اختیارات رئیس‌جمهور در کشور ما و محدودیت‌هایش شناخت کافی دارید. خیلی‌ها می‌گویند رئیس‌جمهور هیچ‌کاره است و دستش بسته است. شما با این محدودیت‌ها آشنایی دارید» گفت: «بله من می‌گویم کسی که خودش را در معرض رأی مردم قرار می‌دهد، چند کار را نباید انجام دهد».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

وی افزود: «دنبال فریب‌کاری و تظاهر نباشد. دنبال ارائه ایده آل ها و آرمان‌هایی که خودش هم می‌داند امکان‌پذیر نیست، نباشد. با مردم خیلی صریح و روشن صحبت کند، با آنها ارتباط بگیرد، اعتمادشان را جلب کرده و با آنها کار کند. وقتی من انتظاراتی را مطرح می‌کنم که می‌دانم امکان‌پذیر نیست، یک شکاف انتظاراتی ایجاد می‌کنم که هیچ‌وقت قابل پرکردن نیست. خب مردم این وسط مأیوس، عصبانی، ناامید می‌شوند و به انزوا می‌روند که: پس رأی ما چه تأثیری دارد».

دهقان در ادامه گفت: «تأکید می‌کنم ما حق نداریم به خاطر اینکه نظر مردم را جلب کنیم، حرف‌هایی بزنیم که می‌دانیم واقعیت ندارد. من معتقدم رئیس‌جمهور اختیارات کافی را برای اداره کشور دارد. می‌تواند تأثیرگذار بر روند امور باشد. رئیس‌جمهور کافی است اول مسئله را خوب بشناسد، دوم راه‌حل علمی و واقع‌گرایانه نسبت به آن مسئله با توجه به محدودیت‌های خودش داشته باشد و سوم قدرت هماهنگ‌کنندگی و اجماع‌سازی داشته باشد».

- رئیسی و قالیباف دو چهره اصلی اصولگرایان

«مجتبی شاکری» دبیرکل جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص حضور سید ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اظهار کرد: « چهره‌هایی که در عرصه انتخابات از جبهه اصولگرایان حضور خواهند یافت سید ابراهیم رئیسی، محمدباقر قالیباف، سعید محمد، سعید جلیلی و محسن رضایی هستند و مردم به برخی از این افراد اقبال بیشتری دارند، چرا که به تناسب موقعیت‌هایی که داشتند در فساد ستیزی، پرچم داری عدالت و ... خودشان را به خوبی نشان داده اند، اما باید اجازه دهیم به زمان ثبت نام نزدیک‌تر شویم تا ببینیم کسانی که مستقیما اعلام نکرده‌اند آیا وارد عرصه می‌شوند یا خیر؟ ».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

شاکری در ادامه گفت: «رقبای ما به دنبال این هستند که گزینه مناسب خود را معرفی کنند، جریان اصلاح طلب که به وجود آورنده دولت یازدهم و دوازدهم است نمی‌تواند از مشکلاتی که در حال حاضر در کشور در حوزه‌های مختلف ایجاد شده شانه خالی کند، ناکارآمدی‌هایی که دولت در زمینه معیشت مردم، بیکاری و... داشته اصلا قابل چشم پوشی نیست، هر چند که نامزدهای این جبهه تلاش می‌کنند که ناکارآمدی دولت به پای اصلاح طلبان نوشته نشود».

- رسولی: جهانگیری و عارف تایید صلاحیت می شوند

«حسن رسولی» عضو شورای شهر اصلاح طلب تهران در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا در پاسخ به این سؤال که در حال حاضر از کاندیداهای بالقوه کسی را مدنظر دارید که قابلیت تصدی این سمت را داشته باشد و بتواند از فیلتر شورای نگهبان عبور کند،  گفت: «به نظر من دست ما خالی نیست و امروز کاندیداهایی که بتوانند از کانال شورای نگهبان عبور کنند به صورت واضح و مشخص آقای دکتر عارف و آقای جهانگیری هستند و این اشخاص از افرادی هستند که قابلیت عبور از صافی شورای نگهبان را دارند نوشت».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

رسولی در ادامه گفت: «در بین سایر کسانی که اعلام داوطلبی کرده‌اند نیز من همین پیش‌بینی را دارم چرا که معتقدم در جریان انتخابات ریاست جمهوری همانند ادوار گذشته، شورای نگهبان به نمایندگی از کلیت نظام گشاده‌دستانه‌تر از انتخابات مجلس شورای اسلامی برخورد خواهد کرد و در سبد نامزدهای انتخاباتی پیش‌بینی من این است که ما کمافسابق از هردو سلیقه سیاسی کشور نمایندگانی داشته باشیم، البته این که نمایندگان تا چه میزانی بتوانند آرا مردم را کسب کنند بستگی به تغییر و تحولات احتمالی مثبت در جامعه دارد».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

- ارسال نامه از طرف آیت الله موحدی کرمانی برای رئیسی، قالیباف و رضایی

«منوچهر متکی» سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در مصاحبه با خبرگزاری برنا گفت: «در بیستمین جلسه هیات عالی شورای وحدت تعدادی از نامزدها را مصوب کردیم تا گفتگو با آنها آغاز شود. به زودی نامه ای از طرف آیت الله موحدی کرمانی برای تعدادی از نامزدها نوشته و ارسال خواهد شد و از آنها دعوت می شود تا خلاصه برنامه و رئوس مورد نظر خود در انتخابات و همچنین افراد کلیدی مورد نظر برای کابینه را اعلام کنند تا سپس برای گفتگو تنظیم وقت شود».

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند/ روزنامه حامی دولت: رئیسی به پاستور نزدیک می شود

متکی در ادامه گفت: «این نامه ها برای تعدادی از نامزدها از جمله آقایان رییسی،  رضایی و قالیباف و تعداد دیگری از نامزدها ارسال خواهد شد. نامه ها به افرادی که در معرض نامزدی انتخابات هستند نوشته می شود و طبیعی است هر یک از مخاطبینی که در پاسخ اعلام کند، نامزد نیست مورد اصرار برای گفتگو نخواهد بود».

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 83
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 47
 • DE ۲۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  81 6
  چرا جناب سید حسن خمینی متوجه نمی شوند که اکثر «مردم» در نقاط خوش آب و هوا زندگی نمی کنند.
  • IR ۰۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   68 4
   من موندم کدوم اسکلی میخاد به جهانگیری رای بده!؟ یعنی هست کسی که به این عدم مدیریت و ننگ کنترل قیمتها، رای بده!؟
  • IR ۰۷:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   19 2
   سید حسن بنده خدا دلم واسش میسوزه پیری هزار جور زوال عقل
  • IR ۰۷:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   29 2
   به این حسن شماره ۲ بگید یادش رفته اون حسن کلید قبلی رو کی انتخاب کرده؟ تو دیگه مردم رو ... فرض نکن
  • علی IR ۰۷:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   24 2
   بگذارید مردم خودشان رئیس جمهور را تعیین کنند....!!!!! مثل این که باز بوی انتخابات 88 می اید. مگه تا حالا چه کسی رئیس جمهور تعیین میکرده است؟؟
  • IR ۰۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   23 1
   پدر ساده زیست بودند ولی پسر راه دیگری را می رود.
  • SE ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   10 4
   شوخیه مگه، هرکی میاد کاندید میشه، اصلح مصلح و بیخیال فقط یکی که ابر پروژه ها را در تحریم پیش برده مرد میدان ساختن ایرانه
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   12 0
   روی صحبتم با همین سید حسن خمینی است که بغیر از انتساب به امام راحل آورده دیگری ندارند و بادی در غبغب انداخته و برای مردم نسخه میپیچد. مگر رؤسای جمهور پییشین با طریقی بغیر از رأی مردم انتخاب می‌شدند به چه حقی مشروعیت نظام انتخابات و آرای مردمی را زیر سوال می‌برید!؟ فلاکتی که در اثر شراکت شما در دو انتخابات پیشین به آن دچار شدیم برای پشیمانی و شرمندگی شما کفایت نمی‌کند؟ دقیقاً کدامین بلا باقی مانده که مردمان را به آن مبتلا سازید؟توصیه من به شما بجای موضع طلبکارانه و دچار کردن مردم به دردی دیگری این است که تا عمری باقیست پیشانی توبه به درگاه حضرت حق بسابید و ضجه زنید بلکه در پیشگاه خدا و مردم بخشوده شوید
  • IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   6 1
   پاسخ 702 اتفاقا برعکس مشکل بچگی و نپختگی است فردی که به دنبال تفریح و گردش و مسافرت به آفریقای جنوبی و موریس و ......بوده اطلاعی از درد مردم و پیچیدگی های سیاسی ندارد
  • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   6 19
   یا احمدی یا هیچ احدی
  • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۳
   0 0
   ما کسی به نام سید حسن خمینی نداریم نام ایشان سید حسن مصطفوی است. چرا به خمینی ربط می دهید؟ او شاگرد خاتمی است .
 • IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  52 6
  سید حسن اگه نامزد نشی خود کشی میکنم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
  • سیدمصطفی موسوی شعار IR ۰۳:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   17 1
   سلام هرگز این گناه کبیره را نکن چون مخلد میشوی در جهنم ...واینکه برای سید حسن آدم عاقل مرغ هم نمیکشد تا چه رسد به خود کشی؟
  • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   0 0
   مگر یه اقتصادشناس بیاد بداد این مملکت برسه
 • IR ۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  54 1
  حسن آقا مگه تا حالا رئیس جمهور را مردم انتخاب نمی کردند ؟!
  • IR ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   32 1
   بستگی داره اگه اصلاح طلبها را بیارن جلوه ای از مشارکت جهانی مردم است اگر رای نیارن تمام نظام علیه اونا دسیسه گرده پس اگه حسن 2 ب فرض لا برکت اله بالله رییس بشن مردم مخواستنش ولی اگه قالیباف و امثالهم بشن نظام نقش مستقیم داشته
  • madman IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   7 13
   اول شورای نگهبان
  • SE ۰۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   12 0
   منظور جناب سید حسن خمینی غربیها هستند که دست از حمایت اصحالات برداند تا مردم خود انتخاب کنند نه اینکه با پمپاژ بوقهای تبلیغاتی آنها به نفع عربگداهاذو با زندوبندهای رفع تحریمی آبکی مردم را به حمایت از وادادگان ترغیب کنند.
  • متین IR ۰۶:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   0 17
   یعنی هنوز نمیدونی رئیس جمهور ما از قبل انتخاب شده ؟
  • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   12 0
   هر وقت شانس خود را برای پیروزی کم می بینند از این حرف ها می زنند همان پیش میفتن که پس نیفتن .
 • پرویز IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  41 0
  کاش سید حسن میگفت روحانی را کی انتخاب کرده که جاپاهاش همه جای سرای من پیداست
  • IR ۰۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   16 0
   این حسن از اون حسنی که قباش ایتالیاییه خطرناک تره
 • علی GB ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  36 1
  مگر تا بحال رئیس جمهور را کی انتخاب می کرد
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  33 1
  ای کاش امام فامیل خاندانش رو عوض می کرد..
  • علی IR ۰۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   14 1
   آره بخدا پسر نوح با بدان بنشست وخاندان نبوتش گم کرد
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   6 0
   فامیلی اینها مصطفوی است مانند دختر بزرگوار امام که فامیلی مصطفوی دارند حسن از نام خمینی که مختص حضرت امام بود سوء استفاده می کند کلمه " خمینی " به مانند سایر مراجع بر شهر منسب به علما اتلاق می شود
 • مجید IR ۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
  26 2
  پس تا حالا کی انتخاب کرده
 • رضا IR ۰۰:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  22 3
  راست می گه، تا حالا که مردم رئیس جمهور را انتخاب نکردند، طیف طرفدار این آقا و هم سنگران اصلاح طلبشان انتخاب کردند و به مردم بدبخت قالب کردند. ما مردم باید مواظب باشیم، قول این به ظاهر وصله های ناجوررا نخوریم.
 • IR ۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  21 3
  جناب عالی که کلا رد دادی 180 درجه با خط امام وراهش زاویه پیدا کردی
 • علی IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  22 2
  حالا کی از حسن مصطفوی نظر خواسته؟!!!
 • DE ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  23 3
  باز آب سربالا رفت :(
  • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   5 0
   آفرین
 • حمید IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  26 0
  این حرف حسن‌آقا یعنی خودش میدونه که صلاحیت نداره ولی این توهم رو هم داره که اگر تایید صلاحیت بشه حتما حتما رای میاره!!!!
  • IR ۰۸:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   10 1
   اصلاح طلبان متاسفانه هیچ اعتقادی به مردم سالاری ندارند
 • میثم IR ۰۰:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  26 2
  آقای سید حسن شفاف حرف بزن. دو پهلو و باب دل دشمنان حرف نزن. امام بزرگوار فرمودند هروقت دشمن از حرفهای شما خوشش آمد بدان داری به بیراه می روی. ببین از این حرفهای شما چه کسانی خوشحال می شوند. معنی حرفت را درست تبعین کن. منظورت این است که شورای نگهبان به وظیفه قانونی خودش عمل نکند. امام فرمود هرکس بگوید شورای نگهبان فلان. او از مسیر خارج شده است (به این مضموم) امروز تو و امثال تو باید در برابر مردم پاسخ گو باشید که چرا از کسی حمایت کردید که این وضعیت را رقم زدند. البته تو باید هم از کسی حمایت کنی که مثل خودت از زندگی لاکچری برخوردار هست. تو و دولت فعلی از جنس مردم نیستید که بخواهید امروز از مردم حرف بزنید. مردم در نظر تو افرادی هستند دارای زندگی لاکچری، بالا شهر نشین. با مسجد و منبر و شهید و انقلاب بیگانه. و هر هفته در راه شمال و خوشگذرانی. در نظر شما مردم یعنی این گروه. دقیقاً در کقابل گفتمان امام بزرگوار و رهبر عزیزمان
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  27 3
  جناب سید حسن یک دلیل بیاور که انتخاب روسای جمهور تا الان با رای مردم نبوده در زمین معاندان این نظام قدم بر داشتن تا کی؟
 • گمنام IR ۰۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  32 1
  رفتین بالای شهر در بین یه مشت مرفه بی درد زندگی می کنید و از حال مردم خبر ندارین
 • مهراب بیگدلی US ۰۱:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  13 0
  قابل توجه جناب حسن آقا خمینی ، شما لازم نیست به فکر تعیین رئیس جمهور از جانب مردم باشید شما به کار خودت مشغول باش در حفظ آثار امام خمینی دقت بیشتر کن تا افکار امام گفتار امام و سیره روش امام را ضد امام ها تحریف نکنند همین حمایتهای کور کورانه شما از دولت بی تدبیر کلید باعث و بانی این همه گرانی و مشکلات در کشور شد شما راه امام خمینی را برو که آن پیر عارف گفت پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد
 • IR ۰۱:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  11 0
  سید حسن خمینی کارش چیه و درآمدش از کجاست ؟؟
 • IR ۰۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  9 1
  واقعا متاسفم . امام رحمه اله در نخایت سادگی زندگی کرد و شما که نوه امام هستید چطور داری زندگی می کنی . ۸ ساله مردم دارند در سختی زندگی می کنند حالا دم انتخابات یاد مردم افتادید . در ضمن رئیس جمهور را مردم انتخاب کردند و اگه شما ها بگذارید انتخاب می کنند ولی اگه باب میل شما ها نبود بدونید که مردم انتخاب کردند .
 • IR ۰۱:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  11 1
  یعنی روحانی منتخب ملت نیست؟ منتخب اسحال طلبانه؟
 • IR ۰۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 1
  یعنی به نظر حسن مصطفوی باید سازوکارهای قانونی کنار گذشت شود تا دوستان فتنه گر و..... به عنوان کاندیدا وارد عرصه شوند؟؟؟؟!!!!!!!!!!! باید مر قانون رعایت شود ونباید فاسدان و...... وارد این عرصه شوند این تذهبون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • IR ۰۱:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 1
  الحق راست گفتی.... رئیس جمهور ها را هاشمی انتخاب می کرد و به وسط میدان می فرستاد. متاسفانه دیگر الان نیست سنا وسط میدان بفرست انتخاب بشی.
 • DE ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 1
  اگر نظر مردم اجرا میشد ، اول حکم به مصادر اموال امثال تو به نفع باز سازی کشور میدادند ..در سال 98 کجا بودی که از کارگر و دستفروش و رفتگر و گرسنه های کشور دفاع بکنی ؟؟ اینها همان مردمند ، سر خورده اند و رای نمی دهند و دیگر برایشان مهم نیست چه میشود .
 • IR ۰۲:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  6 0
  خیلی ببخشید فرزندان همه ازدواج کردند الحمدلله تو این اوضاع اقتصادی سی و هفت هشت ساله ها موندن اقا زاده رو انشاءالله الگو خواهیم کرد قثط اگه پولدار شدیم
 • مهران JP ۰۲:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  10 0
  با سلام آقای رهامی، تازه اسمت را میشنوم.آقای حسن روحانی قبل از شما راه تعامل را رفت. نتیجه اش برجام شد. الان هم خود ایشان و وزارت خارجه ایشان سعی در دستاورد تراشی برای معاهده تعاملی برجامی هستند. آقای حسن مصطفوی، مگر کسی مثل حسن روحانی را افراد غیر ایرانی انتخاب کردند که حالا شما مدعی هستید بگذارید مردم رئیس جمهورشان را انتخاب کنند. شما هم اگر قصد کاندیداتوری را دارید باید قبلش از خودت سوال کنی که تا بحال چه سابقه اجرایئ کلان در کشور داشته ای که خود را شایسته ریاست جمهوری بدانی.
 • IR ۰۳:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  9 2
  اتفاقاً اصلا انتخابات چیز مزخرفی است و رئیس جمهور را باید شخص رهبری با نظر مشاوران انتخاب کنند ولی کسی جرئت ندارد این حقیقت را مطرح کند. آن هم در وضعیت حساس کنونی، یک عده بیایند چهارسال دیگر از عمر ما را هدر بدهند به عشق دموکراسی و ادای فرهنگ بیگانه را درآوردن. انتخابات چیه وقتی مردم ما به بلوغ سیاسی نرسیدند و هنوز سواد رسانه‌ای و موارد ساده تر از این هم ندارند
 • IR ۰۴:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 1
  پس تا حالا چه کار می کردم شازده!؟
 • IR ۰۴:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  12 1
  در وصف سید حسن خمینی همین پرسش وپاسخ کافی است ولاغیر ،،،،تجمل در حرم امام خمینی آیا این همه تجمل در حرم امام خمینی که آن را شبیه به کاخ کرده است جایز است؟ ما هم معتقدیم نباید این گونه تشریفات را برای حرم امام بکار می بردند.‌ این پرسش و پاسخ در سایت الله مکارم شیرازی موجود است
 • IR ۰۴:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  6 1
  تجمل در حرم امام خمینی آیا این همه تجمل در حرم امام خمینی که آن را شبیه به کاخ کرده است جایز است؟ ما هم معتقدیم نباید این گونه تشریفات را برای حرم امام بکار می بردند.‌ سایت ایت الله مکارم شیرازی
 • IR ۰۵:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  3 2
  فقط آقای رئیسی .
 • CA ۰۶:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 1
  بگذارید مردم فرد مدیر و کاردان را انتخاب کنند شاید درست تر باشد. چون عیار فردی هست که تجربه مدیریت کلان را دارد ولی ممکن هست کارنامه خوبی نداشته باشد برای همین شورای نگهبان کارش تایید کسانی هست که تجربه مدیریت کلان دارند و مردم از میان این افراد آنانکه کارنامه بهتری را دارند را انتخاب میکنند. در این فهرست به نظر من سید حسن خمینی نمیتواند قرار گیرد چون هیچ تجربه مدیریت کلان را ندارد و حتی تجربه مدیریت میان رده ای هم ندارد. افرادی که کارنامه موفق دارند خیلی نیستند و بنظرمن هیچ اصلاح طلبی در این رده قرار نمیگیرد چون تجربه اخیر در کشور نشان داد که اصلاح طلبان توان اداره کشور را ندارند.
 • US ۰۷:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 1
  مثل همیشه نیروهای انقلابی پراکنده و نیروهای غرب گرا متحد. نتیجه اش هم پیروزی غرب گراهای خاک بر سر. دوباره سرمایه دارها و تاجرها پیروز نی شن. شورای نگهبان همه تایید می کنه.
 • سیامک بهاء آبادی IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 0
  شبیه به اون حرف های آقای اکبر هاشمی رفسنجانی؛ اطاق تولید پابرجا است!!
  • IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   4 1
   خدا عذاب رفسنجانی رو زیادتر بکنه .
 • سیدعلی IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 1
  جناب سیدحسن خان در انتخابات ریاست جمهوری فبلی شما با حمایت تمام قد خود از روحانی بخشی از مردم را از انتخاب اصلح محروم کردید ودر واقع شما وامثال شما نمی گذارید مردم با شناخت کافی ودرست انتخاب کنند وسعی در مهندسی انتخابات به نفع جریان فعلی حاکم دارید
 • علی IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  3 0
  کثرت مشتاقان خدمت ، نادمان از قصورات علی برکت ا......
 • مجید IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 1
  حسن مصطفوی چه کاره هستند که از طرف مردم حرف می زند ؟
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 1
  سیدحسن خمینی:بگذاریم مردم رئیس جمهور را تعیین کنند".یعنی تا حالا مردم انتخاب نمی کردند؟.
 • IR ۰۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 0
  حسن رو هم مردم انتخاب کردند که بیچارشون کرد
 • IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 1
  اتفاقا هم اون رییس جمهور حسن خمینی هست!!!!!
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 0
  سید حسن چرا تشکیک می کنی؟ به نظر شما حسن روحانی را مردم انتخاب کردند یا همان کسانی که شما در ذهنتان خطور می کند
 • امیرمسعود IR ۰۸:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  13 1
  به جای اینکه مرام و منش حضرت امام رحمت الله علیه را یاد بگیرید حسن روحانی را کرده اید استاد خودتان و چند پهلو حرف زدن و موذی گیری علیه اسلام و انقلاب و کشور را مشی خود کرده اید. بنیان گذار این انقلاب و جمهوری اسلامی حضرت امام بوده و هستند و ما نمی گذاریم کسی با آرمان شهدا دشمنی کند؛ حتی حسن مصطفوی
 • مهرناز IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 0
  سیدحسن خمینی " منظور شما اینستکه روحانی را مردم انتخاب نکردند ؟ منتخب از ما بهتران بود ؟ که چنان خدمتی به کشور ومردم کرد " در مقابل امریکا ایستاد " به همین خاطر سال ها بابت خدمت او ودولت او " در یاد ها ماندگار ودر تاریخ از او به عنوان یک دولت فخیمه " یادگارخواهد ماند.
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  1 1
  کسائی که شورای نگهبان تائیدمیکنه محسن رضائی عارف جهانگیری رئیسی قالیباف واحتمالا یکی دیگه به جز اینا که اصلا شناخته شده نباشه تائید میکنه . احمدی نژاد رو به خاطر حاشیه هاش تائید نمیکنه سعید محمدوسیدحسن رو به خاطر جوانیشون چون کلا به کاندیدای جوان اعتقادی ندارن
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 5
  ثلث آقامون زبون درآورده مثل ربع آقای قبلیمون!؟
 • حامد IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 0
  آقای قالیباف اگر به دنبال سعادتمندی است، شفافیت آرا اجرایی کند، تا مجلسی داشته باشیم که قوانین تصویبی اش جلوی تخلف قوه مجریه را بگیرد.
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  4 0
  این اصلاح طلبها حتی اگه قابلمه رو هم کاندیدکنن رای میاره چون راه رای گرفتن از مردم نادان رو خوب یادگرفتن به چند تا کانا ل مستهجن توی تلگرام وچند هزاردختر با اریایش غلیظ وسلبریدیهای جلف پول میدن وبا راه انداختن کارناوال های مختلط رای رو میارن اصولگراها خودشون رو زیاداذیت نکنن باز رای نمیارن تنها راهشون متحدشدنه
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  6 1
  وای خدا نه یه حسن دیگه!!
 • IR ۱۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 1
  آقای سید حسن خمینی با کدام سابقه مدیریت و با کدام سواد در حوزه ی اقتصاد و دیپلماسی و ....میخواهند رییس جمهور شوند سوال من این است
 • IR ۱۱:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 0
  پسر که ندارد نشانی زپدر-خاندان نبوتش گم شد
 • یاور انقلاب IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 1
  ا سید بغییر از حرفهای بی محتوا و کاخ درست کردن برای ان پیر فرزانه چکار کرده ای؟ ا سید که تو را هم همین روزها دکتر خطابت میکنند در کدام کشور نظارت بر انتخابات نیست؟ خواهش میکنم قدری مواضع امام و حاج احمد اقا مطالعه کن ، گرچه مطمعنم این کار را نمیکنی ،خدا همه را اخر عاقبت به خیر کند.
 • علی IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  2 0
  حسن آقا خدا نکنه دباره یک حسن رئیس بشه بعد مگر تو این 40سال چه کسی رئیس جمهور انتخاب میکرده .واقعا که شما از همین الان مثل روحانی شروع کردید به دروغ و حرفهای پوپولیستی بعدش شما بهتر بجای اداره مملکت برید فرزندانتان را اداره کنید که تو کانادا و امریکا معلوم نیست دارند چکار میکنند.؟!
 • IR ۱۲:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  8 0
  حیف امام خمینی که این غرب زده نوه شه اون کجا و این کجا
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  3 6
  فقط و فقط محمود جون مون خدا پشت و پناهش باشه
  • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   4 1
   خخخ.منتطر باشید تا تاییدش کنن.شتر در خواب بیند پنه دانه
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  1 1
  فقط احمدي نژاد بده كه عليه اش افشاگري مي كنيد؟ هر كس توي باند هاست در امنيته؟
 • حسين DE ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  4 1
  آقاى سيد حسن خمينى مگر تا الان غير از مردم كسان ديگرى رئيس جمهور را انتخاب ميكردند ؟ و شايد منظورتان "مردمان" خاص است ؟
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  7 1
  برای حسن خمینی جوان و جویای نام، چیزی واجبتر از دوباره و چندباره خواندن وصیت -خدا بیامرز- پدر و پدربزرگش نیست ... سعی کن با کسانی حشر و نشر داشته باشی که اول خدا و بعد پدر و پدربزرگت از تو راضی باشند ...
 • علی IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  5 4
  شما احمدی نژاد را رد صلاحیت نکنید رئیس جمهور معلوم می شه!!
 • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  6 0
  پسرک اسب سوارت هم بگو کاندیدا بشه . بلکه مردم به اسبش رای بدهند .
 • DE ۱۷:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  4 1
  سیدحسن خمینی:بگذارید مردم مرا بعنوان رئیس جمهور تعیین کنند.خخخخ شما هم مانند علی آقاجون مطهری فقط از نام پدر و پدر بزرگ زنده ای عزیز برادر . ایران دیگر نه شاهنشاهیست نه موروثی . حضرت امام خمینی رض هر دو را باطل اعلام نمود .بزرگترین و والامقامترین و باسوادترین مرد در تاریخ چندین هزارساله ایران بود. ایشان حتی برای خود چیزی را نخواست چه برسد برای زن و فرزند و نوه و نتیجه.....لدذا در قلب تک تک ما جای دارد
 • IR ۱۸:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
  4 0
  آقای رئیسی همانند مالک اکنون به خیمه معاویه رسیده اند نباید از قوه قضائیه کنار برود... بازگرداندن رئیسی از قوه قضائیه همانند بازگرداندن مالک از خیمه معاویه است

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس