بانیان و حامیان فتنه 88

قطعنامه ۱۹۲۹ در سالگرد فتنه ۸۸ و با هدف حمایت از جنبش سبز در ایران صادر شد. در حقیقت بانیان و حامیان فتنه ۸۸ با تحمیل قطعنامه ۱۹۲۹، چاقوی تحریم را تیز کرده و سفره مردم را کوچک کردند.

سرویس سیاست مشرق - در هفته های گذشته وقتی «دونالد ترامپ» به نتایج انتخابات آمریکا اعتراض کرد و آن را مصداق تقلب نامید، مقامات و رسانه های آمریکایی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه، به وی حمله کرده و این اظهارنظر را «شرم آور»، «دیکتاتورمأبانه»، «خطرناک»، «مستبدانه»، «قانون شکنی» و «حمله به دموکراسی» نامیدند.

نکته قابل توجه اینجاست که «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» نیز در سال ۸۸ همین ادعا را مطرح کردند.

در آن سال، در شرایطی که مردم هنوز مشغول رأی دادن بودند و انتخابات به اتمام نرسیده بود، میرحسین موسوی در اظهارنظری تأمل برانگیز گفت: «برابر اطلاعاتی که ما از ستادهایمان داریم، در سطح کشور،  برنده قطعی، برنده قطعی با نسبت آراء بسیار زیاد اینجانب هستم»!

یک نامزد انتخاباتی در ایران، در شرایطی که هنوز رای گیری به پایان نرسیده و شمارش آراء نیز آغاز نشده بود، اعلام کرد که در انتخابات تقلب شده و خود را برنده قطعی انتخابات نامید! نامزد دیگر منتسب به اصلاح طلبان-کروبی- نیز با تشکیک در انتخابات، خواستار ابطال آن شد.

لگدمال کردن رأی مردم

اقدام تأمل برانگیز میرحسین موسوی و کروبی مصداق قانون شکنی، دیکتاتوری، استبداد و لگدمال کردن آرای مردم بود، اما در آن مقطع فعالین و لیدرهای جریان اصلاحات از خاتمی و حجاریان و تاجزاده تا بهزاد نبوی و شکوری راد و زنگنه و آخوندی، نه تنها این قانون شکنی و دیکتاتوری را محکوم نکردند، بلکه به روش های مختلف بر آتش فتنه دمیدند.

لیدرهای جریان اصلاحات که خود در سالهای گذشته، مجری برگزاری انتخابات بودند در جلسات خصوصی تاکید کردند که تقلب در انتخابات، آن هم به میزان ۱۱ میلیون رأی به هیچ عنوان امکانپذیر نیست، اما این طیف هیچگاه حاضر نشد که این حقیقت را در میان افکارعمومی و به صورت آشکار اعلام کند.

چندی بعد «محمدعلی ابطحی» معاون خاتمی صراحتا اعلام کرد که «تقلب، اسم رمز آشوب بود».

اصلاح طلبان در آن سال به دلیل اینکه جنبه شکست نداشتند، کشور را ماهها دچار آشوب و التهاب کرده و خسارت های زیادی به مردم تحمیل کردند. البته ناگفته نماند که لیدرهای فتنه در سال ۸۸ خیال خام «براندازی» را در ذهن می پروراندند؛ برای همین بود که به فاصله کوتاهی از برگزاری انتخابات، شعار «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است» توسط فتنه گران سر داده شد.

تیزکردن چاقوی تحریم ها

اما یکی از اقدامات نابخشودنی فتنه گران در سال ۸۸، تیزکردن چاقوی تحریم های ضدایرانی بود.

«مایکل لدین» مشاور سابق شورای امنیت ملی آمریکا و عضو برجسته موسسه «آمریکن اینترپرایز» - مرداد ۹۴- در یادداشتی در نشریه «فوربس» نوشته بود: سناتور «چاک شامر» نقش مستقیمی در نامه نگاری محرمانه بین دولت اوباما و سران آشوب علیه دولت ایران در سال ۱۳۸۸ و در پی انتخابات ریاست جمهوری داشته است. دولت آمریکا تصمیم گرفت پیامی برای گروه موسوی و جنبش سبز بفرستد. سناتور شامر دوستی در وال استریت داشت که با سبزها در ارتباط بود و همان فرد به عنوان رابط انتخاب شد. از شامر خواسته شد از طرف دولت این پیام و سوالات پیوستش را به رهبران جنبش سبز منتقل کند. سوالات این بود: "ما باید چه کاری انجام دهیم؟ چه کاری نباید انجام دهیم؟ ".».

لدین در ادامه نوشت: «پاسخ این پیام در یک یادداشت ۸ صفحه ای در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۰۹ (۹ آذر ۸۸) دریافت شد. نویسندگان محتاط بوده اند و متن امضا نشده و من دلایل روشنی دارم که چند نفر در تهران روی آن کار کرده اند. در این نامه تصویری از ایران با عبارت های بسیار خشنی آمده است که این کشور تحت «حکومت استبدادی»، «رژیمی خشن» و «دیکتاتوری» است که با سرکوب مردم و چپاول منابع عمومی ادامه حیات می دهد. همچنین در این نامه تاکید شده است: حکومت قابل اصلاح نیست اما نیروهای حامی تغییر در داخل قوی هستند و به خوبی هدایت می شوند! ».

همچنین روزنامه لس آنجلس تایمز- مهر ۸۸- با اشاره به گفتگوی یک مقام آمریکایی با سران اپوزیسیون و نمایندگان سران جنبش سبز، به نقل از این مقام آمریکایی در گزارشی نوشت: «مطمئنا پیامی که من از گردهمایی اخیر فعالان اپوزیسیون ایران- که در میان آنها بعضی شخصیت های نزدیک به رهبری جنبش سبز حضور داشتند- شنیدم، این بود که تحریم باید اعمال شود و هرچه شدیدتر باشد؛ تحریم تدریجی، فقط به رژیم این امکان را می دهد که خود را با وضعیت جدید تطبیق دهد. آنها گفتند برای اینکه تحریم موثر باشد، باید به صورت شوک وارد شود که فلج کند، نه مانند واکسن. برخی از آنها نگرانند رژیم بر اثر حمله نظامی فلج نشود و به جای آن، جنبش سرکوب شود. با وجود این نگرانی پیشنهاد دادند بمباران تاسیسات هسته ای و مراکز سپاه پاسداران و بسیج - هر چند که تعدادی از مردم را هم نابود کند- موجبات براندازی را تسریع خواهد کرد».

بانیان قطعنامه ۱۹۲۹

در حال حاضر رژیم تحریم های ایران که هنوز پس از امضای برجام برداشته نشده است، ریشه در قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت دارد که (ژوئن ۲۰۱۰) اولین سالگرد فتنه ۸۸ صادر شد.

تمام تحریم های یکجانبه ای که اکنون به عنوان تحریم های موثر علیه ایران از آنها یاد می شود (تحریم های انرژی و مالی) در واقع براساس زیرساخت حقوقی که در این قطعنامه ایجاد شد، اعمال شده است. اما این قطعنامه اساسا نه یک قطعنامه هسته ای و نه با هدف واکنش نشان دادن به سیاست های هسته ای ایران اعمال شده بود.

قطعنامه ۱۹۲۹ در سالگرد فتنه ۸۸ و با هدف حمایت از جنبش سبز در ایران صادر شد. در حقیقت بانیان و حامیان فتنه ۸۸ با تحمیل قطعنامه ۱۹۲۹، چاقوی تحریم را تیز کرده و سفره مردم را کوچک کردند.

روزها و ماهها و سالها گذشت و انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ فرا رسید. متاسفانه دولت آقای روحانی آنطور که باید و شاید با فعالین فتنه ۸۸ مرزبندی نکرد و برخی از این افراد در پست های ارشد اجرایی حضور یافتند.

یکی از نکات قابل تأمل، این بود که تعداد قابل توجهی از اعضای ارشد ستادهای انتخاباتی موسوی و کروبی در کابینه حضور یافتند.

آخوندی، زنگنه، ربیعی، محمدعلی نجفی، حسین فریدون، نوبخت، سلطانی فر، مجید انصاری، علی یونسی، ترکان، نعمت زاده، جهانگیری، ابتکار و...تنها بخشی از افرادی هستند که در سال ۸۸ یا در ستادهای موسوی و کروبی حضور داشتند و یا از حامیان جدی این دو در انتخابات بودند.

این افراد از سال ۹۲ تاکنون قوه مجریه را با امکانات بسیار گسترده در اختیار گرفته اند. در این فاصله زمانی، برجام نیز با تبلیغات فراوان امضا شد؛ اما نه تنها بهبودی در وضعیت معیشت مردم ایجاد نشد، بلکه متاسفانه سفره مردم کوچک شد.

نقطه های خیالی!

از سال ۹۲ تاکنون تحریم های آیسا، کاتسا ۲۰۱۷، محدودیت ویزا، قانون وضعیت اضطراری علیه ایران و موارد متعدد دیگر در دولت های اوباما و ترامپ تصویب و تمدید شد.

فعالین اصلاح طلب و برخی دولتمردان، مدعی هستند که خروج ترامپ از برجام، این وضعیت را ایجاد کرد. این ادعا در حالی است که ترامپ حدودا ۲۸ ماه پس از آغاز اجرای تعهدات ۱+۵ از برجام خارج شد و در این فاصله زمانی و به خصوص در دوره اوباما، هیچگاه تحریم ها به واسطه برجام لغو نشد.

در حال حاضر طیفی که در تحمیل قطعنامه ۱۹۲۹ نقش ویژه ای داشته و سپس از برجام به صورت ویژه حمایت کرد، بجای عبرت آموزی از گذشته و بهره مندی از توان عظیم داخلی و استفاده از استعدادهای عظیم جوانان متخصص ایرانی و اهتمام به اجرای اقتصاد مقاومتی، همچنان به نقطه های خیالی از قبیل FATF و بایدن و...چشم دوخته و از تمرکز بر نقطه های حقیقی امیدبخش، غفلت می کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 30
 • PL ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  41 2
  ننگ بر خائنین این مملکت
  • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   35 3
   بعد از فتنه 88 بانک مرکزی تحریم شد و از سال 90 اوضاع اقتصادی کشور بهم ریخت و تا به امروز ملت روی آسایش و رفاه ندیدند.
  • SE ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   17 2
   سیاست ابلهانه جذب حداکثری و رافت اسلامی عامل تحریم است. چرا آمریکا تحریم می کند؟ چون امیدوار است فشار اقتصادی به مردم کشورهای تحت تحریم سبب شورش آنها و سقوط حکومتهایشان بشود. اما وقتی چین در 1989 هزاران نفر غربگرا و روشنفکر را در میدان تیان آن من قتل عام کرد و میلیونها نفر را هم دستگیر نمود، به آمریکا فهماند که دیگر پیاده نظام در چین ندارد و تحریم اثر ندارد. آمریکا بعدش تحریمهای چین را چند سال بعد لغو کرد. اما ایران در 88 چه کرد؟ به آمریکا فهماند که یک جریان قدرتمند غربگرا در ایران هست که نظام ایران قصد برخورد با آن را ندارد. پس بلافاصله تحریم کرد تا دوباره این غربگرا را به خیابان بیاورد.
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   9 9
   و درود بر آقای احمدی نژاد که اون 8 سال بهترین سال های عمرم بود
  • بروسلی IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   13 1
   آیا آقایان سورنا ستاری و آخوندی از اعضای ارشد ستادهای انتخاباتی میرحسین موسوی نبودن ؟ بعد از فتنه 88 مقام نگرفتن ؟ تو را بخدا بذارمون بسه دیگه . آخه لعنت به هر چی اصلاح طلب نفوذیه که بعمد کشور رو داغون کردن و به وضع سیاه فعلی رسوندن
  • IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   6 8
   احمدی‌نژاد امروز خودش معیار کامل نمک نشناسی است و یکی از بوقهای تخریب و حمله به نظام جمهوری اسلامی است
  • IR ۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   10 2
   نمک نشناس تر از سبزک های لجنی تو این دنیا وجود نداره 40 ساله وزیر و و کیلن همش هم بر علیه نظام و رهبری مظلوم تبلیغ میکنن. مرگ بر اصلاح طلب های اسراییلی
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  22 0
  لعنت الله علی القوم الظالمین.
  • IR ۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   9 1
   بر فتنه گر، چه در قصر، چه در حصر
  • SE ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   7 0
   لعنت بر فتنه گر و ظالم برای کشور و مردم فایده ندارد باید محکمه و اعدام شوند تا دیگر ستون پنجم دشمن برای دشمنان وجود نداشته باشد
 • IR ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  37 5
  وقتی که محاکمه نمی شوند انتظاری غیر ازین نداشته باشید
  • IR ۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   6 0
   سران فتنه باید به اشد مجازات برسند
 • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  26 0
  ننگ بر خائنین مملکت
  • IR ۲۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   4 0
   مرگ بر منافق
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  9 23
  به نظرم ربطی نداره. حالا کره شمالی،روسیه و کوبا و ... هم فتنه۸۸ داشتن که تحریم شدن؟
  • IR ۱۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   25 0
   هیلاری کلینتون: تحریمهای نفتی و بانکی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
  • پری مجرد42ساله IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   12 1
   خودت رو به یک دامپزشک نشون بده
  • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   14 1
   اتفاقا دارند بصورت گروهای مثلا دانشگاهی و مجموعه های مردم نهاد مورد حمایت غرب و آمریکا که کارشان مثل همین افسادطلبان نفوذ در مراکز حساس و دادن گرا به آمریکا برای وضع تحریم برعلیه مردم و کشور است
  • SE ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   18 0
   هر کشوری که به غربگرایان اجازه فعالیت بدهد تحریم می شود. چرا که آمریکا تحریم می کند تا غربگرایان را به خیابان بیاورد. اما چین با قتل عام بزرگ غربرگرایان در تیان آن من به تحریم های آمریکا علیه خود خاتمه داد.
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  13 22
  شما عزیز هنوز فتنه اصلی رو قبول نداری محمود احمدی نژاد عامل اصلی این فتنه است و هنوز هم داره با اراجیفی که هر روز به خورد ملت و رسانه های بیگانه میده فتنه افرینی می کنه
  • IR ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   22 1
   لابد احمدی‌نژاد نژاد بود گفت من با اختلاف زیاد برنده انتخابات هستم وگرنه تقلب شده ،این حجم از وقاحت و دروغگویی فقط در افسادطلبان حامی فتنه وجود دارد
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   2 5
   به 13:29 اگه این اقایی که شما می فرمائید مثه بچه ادم صبر میکرد تا حکم تنفیذش بیاد اگه نمی اومد تو کوچه و خیابون به مردم توهین نمی کرد اون اتفاقات نمی افتاد الحمدالله که دستشم زود رو شد قهر کردن و خانه نشینی و توهین به رهبری و فساد اطرافیان هنوزم که هنوزه حد دهنشو نمی فهمه فرمایش می کنه
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   10 0
   زر نزن فتنه گر تمامی سبزک های لجنی فتنه گر توی این 8 سال هم پدر مردم دراوردن باز شماها اسم احمدی نژاد بدبخت میارین یه تار موی محمود به کل فتنه گرها میرزه اون برای 6 میلیون نفر مسکن 8 میلیونی ساخت شماها چی سفره مردم خالی کردین پس خفه شو فتنه گر لیبرال
  • IR ۲۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   6 2
   اگه میرحسین موسوی ساعت 10 شب که هنوز رای گیری تومو نشده بود اعلام نمیکرد که پیروز قطعی انتخابات هست فتنه نمیشد اگه مثل بچه ادم به پیروز انتخابات تبریک میگفت فتنه نمیشد مرگ بر فتنه گر سبزک لجنی و بنفش
  • IR ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   7 0
   عامل اصلی فتنه 88 بازنده انتخابات سال 84 بود.
  • به IR ۱۳:۵۱ RU ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   11 0
   پس جرا وقتی خاتمی و روحانی جشن پیروزی گرفتند کسی شورش نکرد؟ نکند سه ماه بعد از تنفیدشان جشن گرفتید؟ حیف از اکسیژن
  • عباس یزدی IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۱۱
   0 0
   تا زمانی که مسیولین از دو جناح چپ و راست هستند .. احمدی نژاد مقصر اصلی است
 • فرزان فر IR ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  22 1
  روز حساب سختي دارين اقايون جنبش سبز
  • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   5 0
   فتنه گران سرمایه های اسرائیل در ایران هستند
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  23 0
  فتنه فتنه هست وزمان ومکان هم نمی شناسد،فتنه ناموس خودرا میفروشدچه برسه به بیگانه.
  • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   4 0
   فتنه گران=وطن فروش ها
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  17 1
  خیلی از افرادی که ناآگاهانه و احساساتی وارد جریان شورش 88 شدند اکنون از کرده خود پشیمانند. حضرت آقا هم در آن زمان بگونه ای اشاره فرمودند که درک حقیقت نیاز به زمان دارد که همان شد
 • بدون نام IR ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  14 3
  اونایی که ارزوی براندازی و دارن به گفته رهبر عزیزمون این ارزو رو به گور میبرند انشاالله
 • اکبر IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  19 0
  به نظر من اوضاع بد اقتصادی فقط مربوط به بی کفایتی بعضی از مسئولین است که همان افراد تحریم را عامل اصلی میدونند
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  4 0
  صادر کننده گان قطعنامه غلط زیادی کردن و به قبر پدر مادر گور به گورشان خندیدن .......یدن فکر کردن ایران مثل کشورهای عربی مانند گاوشیر دهشان عربستان بحرین امارات مصر هستند که در آن کشورها پایگاه دارند و هر غلطی و هر بلا یی که دلشان می خواهد بر سر ملتهای آنها می آورند اینجا ایران ایت و هبچ زمانی به بیگانگان نه باج می دهند ونه اجازه تشکیل پایگاه می دهند به گعته امام خمینی ره آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ براسرائیل مرگ بر آمریکا مرگ بر انگلیس مرگ بر سرائیل
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  15 0
  این اطلاعات باید قبل از امضای برجام فریاد می شد و منافقین را روسیاه می کرد
  • IR ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   3 0
   هنوز هم دیر نیست
 • IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  12 0
  دولت روحانی ادامه دولت موسوی است برای همین انتظار از دولت بنفش برای خدمت، از اول هم خوش خیالی بود
  • IR ۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   5 0
   دقیقا همینطوره
 • NL ۱۴:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  8 0
  چرا موسوی و کروبی محاکمه نشدند ، واقعا چرا این یه خیانت به مردم نبود . محاکمه علنی میکردید تا حقایق آشکار میشد.
 • رسول IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  4 1
  ترامپ هم فکر کرد حزبش جان و مال مردم و آینده کشور بایش مهم نیست خواست درسی که از آقایان کربی و موسوی گرفته بود از دوناحیه بایکوت شد اول هیچکس گوسفند وار بدامش نیفتاد دوم حزب خودش سرکوبش کردن. بعضی وقتها در هر سنی که باشی بد نیست اگر در کودکی درس عبرت بود . از آن عبرت بگیری نه اینکه اعتبار مردمی که بهت رای دادن ،اعتبار مملکتی که هرچه داری ونداری از تصدق سر مردم و وطن هست را در دنیا بیاعتبار کنی . قابل توجه اینجاستاهانت به مردم را برخی به اوج رسانده تلاش میکنند که کربی را طاهر کنند.آب رفته کی باز آید به جویبار
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  2 1
  بصیرت بصیرت بصیرت
 • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  2 1
  مشرق خواهش میکنم اگر نویسندگان اون نامه کذایی به آمریکاییان رو می شناسید معرفی کنید.ملت باید این خائنین کثیف رو بشناسه.
  • IR ۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   0 2
   راست میگه
 • IR ۱۷:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  2 4
  مردم مشکل و از 5درصدی های اقتدارگرا هميشه طلبکار که برخلاف قانون رفتار می‌کنند ولاغیر
 • احمد IR ۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  5 1
  ازجهت مردمی حامیانی درکارنبود الا عده ای ازهموطنان که باورکرده بودندرایشان خوانده نشده و خودرا باروشن شدن ابعادتوطئه کنارکشیدند . ازباند پشیمانان فتنه گر تاگروهکهایی مثل فرقه رجوی وریگی وبهاییان صهیونی ودول متخاصم همه بانیان فتنه بودند که خوشبختانه باحماسه مردمی و فهم حقیقت فتنه که کودتایی مخملی بود برای همیشه ناکام ماند . بانیان آنقدرتنهاشده اند که با روشن شدن خیانت آنان وانتحارسیاسی از میان مردم گریخته وچون رجوی وبنی صدر و دیگران راهی جزفرارندارند .
 • IR ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  5 1
  یکی از اشتباهات یا بهتر است بگوئیم بی عدالتیهااینست که بین مردم عادی و مسئولین و کله گنده ها تبعیض قائل می شود.چرا جرم افرادی مثل آخوندی، زنگنه و... را نادیده می گیرند که هیچ بالاترین پستهای حکومتی را هم به آنها پیش کش می کنند؟
 • کارشناس IR ۱۸:۵۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  14 1
  فتنه کثیفی بود
  • IR ۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
   3 1
   سران اسرائیل اذعان کردند که فتنه گران سرمایه های ما در ایران هستند
 • IR ۱۹:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  2 1
  خوردند وخوابدند .. انقلاب سبزشان به امام حسین(ع) بد کرد ..
 • سید فروزان CH ۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  4 1
  عکس فوق ،عکس حقارت ،خیانت ،بطالت،جهالت ، حماقت ، است ، افرادی که تنها هدفشان خدمت به غرب و ذلت برای کشور
 • IR ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
  3 1
  آخوندی و زنگنه در این هفت سال خیلی به معیشت مردم ضربه زدند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس