کد خبر 1151449
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۵
کرونا در اروپا| از طرح تشدید محدودیت‌های سفر تا مرگ یک نفر در هر ۱۷ ثانیه

جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که به گفته کمیسر بهداشت اروپا در هر ۱۷ ثانیه یک نفر در این اتحادیه در اثر کرونا جان می‌دهد.

به گزارش مشرق، موج دوم کرونا همچنان در اروپا جولان داده و در آستانه کریسمس دردسرهای زیادی را برای شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد کرده است.

هشدار آلمان درباره شیوع گسترده کرونا در خانه‌های سالمندان

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که رئیس موسسه رابرت کخ آلمان افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشورش را مرتبط به افزایش تست گیری ها ندانسته و آن را به رفتار انسان ها مربوط دانست.

وی همچنین از شهروندانی که به قواعد و محدودیت های کرونایی پایبند هستند تشکر کرد. رئیس انستیتو رابرت کخ با اشاره به شیوع گسترده کرونا در خانه های سالمندان خواستار حمایت موثرتر از این قشر در برابر کرونا شد.

وی تاکید کرد که تقریبا از هر ۵ نفری که در خانه سالمندان به کرونا مبتلا می شود یک نفر می میرد.

غلبه بر عواقب اقتصادی کرونا در آلمان تازه در سال ۲۰۲۲

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم اعلام کرده که تازه در سال ۲۰۲۲ می توان به عواقب اقتصادی کرونا فائق آمد.

محدودیت‌های سفر گسترده در ایتالیا برای مهار کرونا

ایتالیا هم برای مهار کرونا محدودیت های سفر گسترده‌ای را تا ۶ ژانویه برای شهروندان مد نظر قرار داده است. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده از ۲۱ دسامبر تا ۶ ژانویه سفرها بین مناطق مختلف ایتالیا ممنوع است.

این خبر را وزیر بهداشت ایتالیا اعلام کرده و تاکید کرد که باید در دوران تعطیلات کریسمس و سال نو از سفر بین مناطق جلوگیری شود.

هشدار درباره موج سوم کرونا در ایتالیا

وی تاکید کرد: ما باید ارتباطات بین انسان ها را تا حد ممکن محدود کنیم. بدون چنین محدودیت هایی در ژانویه و فوریه موج سوم کرونا جلوی درب ما خواهد بود.

تمدید محدودیت‌ها در آلمان تا ۱۰ ژانویه

آمار مبتلایان به کرونا در آلمان با وجود اعمال قرنطینه در این کشور از اوایل ماه نوامبر همچنان بالا است.

به همین دلیل آلمان برای مهار کرونا قرنطینه موردی در این کشور را تا ۱۰ ژانویه (۲۱ دی ماه) تمدید می کند و به این ترتیب تا این تاریخ همچنان رستوران ها، موزه ها، تئاترها و امکانات تفریحی در این کشور تعطیل خواهد بود.

این خبر را آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بعد از مشاوره با مقامات ایالتی در این کشور اعلام کرد. وی با تاکید بر اینکه آلمان از نظر تعداد مبتلایان بسیار از هدف خود دور است همچنان آمار فوتی های کرونا در کشورش را بالا ارزیابی کرده و گفت: این مسئله نشان می دهد که دولت و ایالات چه مسئولیت بزرگی دارند.

بیشتر بخوانید:

هشدار مرکل درباره وقوع موج سوم کرونا در زمستان

مرکل تاکید کرد که هدف ۵۰ ابتلای جدید به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر باید ظرف هفت روز آینده حاصل شود.

"مارکوس زودر"، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان هم اعلام کرد: ما نمی توانیم شرایط را به این شکل تحمل کنیم. این مسئله درست و ضروری است که قرنطینه و محدودیت ها تا ۱۰ ژانویه تمدید شود. وی افزود: شرایط به هیچ عنوان آرام نشده است. وی حتی اعمال محدودیت های سخت گیرانه برای مهار کرونا را دور از انتظار ندانست.

در ۴ ژانویه مرکل و مقامات ایالتی آلمان بار دیگر برای تصمیم گیری درباره چگونگی تداوم محدودیت ها گرد هم می آیند. محدودیت های فعلی ابتدا تا ۲۰ دسامبر تصمیم گیری شد که بر اساس تصمیمات جدید تا ۱۰ ژانویه تمدید شد.

صدر اعظم آلمان همچنین پیش بینی کرد که واکسن کرونای شرکت بیونتک در اواخر ماه دسامبر در برخی کشورهای اروپایی تایید شود. وی درعین حال گفت که دولت آلمان همچنان برای تایید واکسن منتظر خواهد ماند.

مرکل تاکید کرد که آلمان در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ تا هفت میلیون دوز واکسن کرونا را در اختیار خواهد داشت. وی در عین حال امید داشتن بالا به واکسن در سه ماهه ابتدایی سال آینده را رد کرد.

۴۷۹ مرگ کرونایی روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای ۲۲۰۴۶ مورد جدید به کرونا در عرض ۲۴ ساعت خبر داد. بر این اساس در این مدت ۴۷۹ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ رئیس جمهور اسبق فرانسه بر اثر ابتلا به کرونا

ژیسکارد رئیس جمهور اسبق فرانسه که اخیرا در شهر تورز واقع در غرب فرانسه در بیمارستان بستری شده بود، در خانه اش بر اثر تبعات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

بر اساس این گزارش، ژیسکارد یک بار در ماه سپتامبر در بیمارستان بستری شده بود و بار دیگر نیز اواسط نوامبر به خاطر مشکلات تنفسی ناشی از ویروس کرونا در بیمارستان بستری شد.

ژیسکارد به خاطر تلاش هایش برای مدرنیزه کردن جامعه فرانسه در دوران ریاست جمهوری از جمله صدور مجوز طلاق بر اساس رضایت زوجین و قانونی کردن سقط جنین مشهور شد و یکی از پایه گذاران اصلی همگرایی اروپا به شمار می رود.

اعمال محدودیت‌های سفر در اسپانیا برای مهار کرونا

اسپانیا هم از ۲۳ دسامبر تا ۶ ژانویه سفرهای بین مناطق را برای شهروندان ممنوع کرده است. این خبر را وزیر بهداشت اسپانیا اعلام کرده است.

"جانتان ون تام" کارشناس و مشاور دولت انگلیس هم این مسئله را امکان پذیر دانسته که ویروس کرونا هرگز کاملا ازبین نرود و احتمالا به مسئله‌ای که هر ساله در دورانی دوباره باز می گردد تبدیل شود.

۶۴۸ مرگ روزانه کرونایی در انگلیس

انگلیس هم از افزایش مجدد آمار مبتلایان و مرگ های روزانه کرونایی خبر داده است.

بیشتر بخوانید:

آغاز واکسیناسیون کرونا در انگلیس از هفته آینده

بر اساس جدیدترین آمارها در عرض ۲۴ ساعت ۶۴۸ نفر در انگلیس بر اثر کرونا جان باخته اند و ۱۶۱۷۰ نفر هم به این بیماری مبتلا شده‌اند.

لهستان هم از شروع واکسیناسیون علیه کرونا در این کشور از ماه فوریه خبر داده است. نخست وزیر لهستان عناصر خطر، کادر درمان و نیروهای پلیس و ارتش و آتش نشان ها را از اولویت های دریافت واکسن کرونا اعلام کرده است.

محدودیت‌های سفر به اتریش از مناطق خطر کرونایی

اتریش هم برای همه مسافران از مناطق خطر کرونایی از ۷ دسامبر تا ۱۰ ژانویه قرنطینه اجباری ۱۰ روزه را در دستور کار قرار داده است.

بالاترین رکورد مرگ کرونایی روزانه در مجارستان

مجارستان هم از مرگ کرونایی ۱۸۲ تن از شهروندان خود در ۲۴ ساعت گذشته خبر داده که بالاترین رکورد مرگ کرونایی روزانه در این کشور از زمان شیوع کرونا محسوب می شود. ۶۶۳۵ نفر هم در عرض ۲۴ساعت بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

مرگ یک اروپایی در هر ۱۷ ثانیه به دلیل کرونا

کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا هم روز چهارشنبه در حاشیه ویدئو کنفرانس وزرای بهداشت اروپا اعلام کرد که در هر ۱۷ ثانیه یک نفر در اروپا به دلیل کرونا جان خود را از دست می دهد و هر روز در اروپا حدود ۵ هزار خانواده به دلیل کرونا عزادار از دست دادن عزیزشان می شوند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه ۲۲۴۴۶۳۵ نفر به کرونا مبتلا شده و ۵۳۸۱۶ نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در اسپانیا هم ۱۶۸۲۵۳۳ نفر به کرونا مبتلا شده و ۴۵۷۸۴ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در انگلیس هم تا به حال ۱۶۵۹۲۵۶ نفر به کرونا مبتلا شده و ۵۹۶۹۹ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

در ایتالیا هم تا به حال ۱۶۴۱۶۱۰ نفر به کرونا مبتلا شده و ۵۷۰۴۵ نفر هم در اثر آن جان باخته‌اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در آلمان هم تا به حال ۱۱۰۵۸۳۲ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۷۸۱۲ نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • غفقاز DE ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۹/۲۴
    2 0
    به درک

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس