کد خبر 1151009
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۲
واکسیناسیون کرونا از هفته آینده در انگلیس آغاز می شود

انگلیس اجازه استفاده از واکسن توسعه یافته در شرکت بیو ان تک را برای جلوگیری از ابتلا به کووید۱۹ صادر کرد.

به گزارش مشرق به نقل از گاردین، انگلیس به عنوان نخستین کشور غربی، اجازه استفاده از واکسن کووید۱۹ توسعه یافته در شرکت «بیوان تک» و فایزر را صادر کرد. به این ترتیب واکسیناسیون عمومی برای مقابله با کرونا از هفته آینده در این کشور آغاز می شود.

بیشتر بخوانید:

شرکت مدرنا: واکسن کرونا در موارد شدید بیماری، کارایی ۱۰۰درصدی دارد

سازمان قانونگذاری داروها و محصولات درمانی انگلیس (MHRA) اجازه استفاده اضطراری از این واکسن را صادر کرده است. این درحالی است که آمریکا و اروپا هنوز تصمیم خود برای اعطای چنین اجازه ای به واکسن «بیو ان تک» را اعلام نکرده اند.

هرچند سازمان MHRA  پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در یکم ژانویه مسئولیت اجازه استفاده از داروها در این کشور را برعهده خواهد داشت، اما این سازمان هم اکنون تحت قوانین خاصی قدرت تصمیم گیری درباره تایید واکسن کووید۱۹ را دارد.

شرکت «بیوان تک» اعلام کرده نخستین دوزهای واکسن کووید۱۹ در روزهای آینده توزیع خواهد شد. انگلیس ۴۰ میلیون دوز از آن را خریده است که در مرحله اول به اقشاری با بیشترین ریسک ابتلا به بیماری تزریق خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت ومراقبت های اجتماعی در این باره گفت: دولت امروز توصیه MHRA را برای تایید واکسن کووید۱۹ شرکت های «بیو ان تک» و فایزر برای استفاده قبول کرده است. 

یکی از نخستین گروه های دریافت کننده این واکسن در انگلیس ساکنان خانه های سالمندان و پرستاران آنها هستند.

فایزر و بیو ان تک ادعا می کنند در ۲۰۲۰ میلادی ۵۰ میلیون و تا پایان ۲۰۲۱ میلادی ۱.۳ میلیارد دوز  واکسن می سازند

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس