دیدار وزیر خارجه تاجیکستان با نخست وزیر کره جنوبی در «سئول» - کراپ‌شده

وزیر امور خارجه تاجیکستان در سفر رسمی به «سئول» با نخست وزیر کره جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مشرق، «سراج‌الدین مهرالدین» وزیر امور خارجه تاجیکستان در چارچوب سفر رسمی خود به کره جنوبی با «چونگ سیه-کیون» نخست وزیر این کشور ملاقات کرد.

در جریان این ملاقات وضعیت کنونی و دورنمای همکاری دوجانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهرالدین در سخنانی تاکید کرد که همکاری با کره جنوبی از جمله در چارچوب همایش همکاری «آسیای مرکزی و کره جنوبی» و سایر ابزارهای تعامل منطقه‌ای برای تاجیکستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

در ادامه این ملاقات طرفین در مورد اجرای توافق نامه های حاصل شده در نتیجه بازدیدهای سطح بالا، تنظیم فعالیت های مشترک در قالب های مختلف و امضا اسناد دوجانبه جدید بحث و تبادل نظر کردند.

گسترش همکاری های تجاری، اقتصادی، سرمایه گذاری، علمی و فنی، روابط بین پارلمانی، همکاری در حوزه صنعت و برق، مهاجرت نیروی کاری از جمله دیگر موضوعاتی به شمار می رود که در جریان این دیدار مورد بررسی قرار گرفتند.

طرفین طی این ملاقات همچنین سایر موضوعات مربوط به گسترش روابط دوجانبه تاجیکستان و کره جنوبی در چارچوب سازمان های بین المللی و منطقه‌ای را بررسی کردند.

مبارزه مشترک با ویروس همه گیر کرونا و دیگر مسائلی بود که طی این ملاقات بررسی شد.

مهرالدین همچنین در چارچوب این سفر رسمی با «مونگ کیو بانگ»، رئیس بانک صادرات و واردات کره جنوبی دیدار کرد.

طی این ملاقات پیرامون همکاری های متقابل سودمند تاجیکستان و کره جنوبی در زمینه های تجاری و اقتصادی، مالی و بانکی، سرمایه‌گذاری، احیا بخش خصوصی و ایجاد کارخانه های مشترک تولیدی در مناطق آزاد اقتصادی تاجیکستان تبادل نظر کردند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس