کد خبر 1105051
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
عراق|تازه‌ترین موضع‌گیری امنیتی مقتدی صدر

رهبر جریان صدر عراق پیشنهاداتی برای برگزاری عزاداری ماههای محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی، ارائه داد.

به گزارش مشرق، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در توییتی اعلام کرد: پیشنهادات برای برگزاری مراسم عزاداری ماههای محرم و صفر با توجه به شرایط کرونایی و لزوم برپا داشتن مراسم عزاداری و ذکر اهل بیت(ع) به شرح زیر است:

-اطعام فقیران مسکین، نیازمندان، خسارت دیدگان و آوارگان به اندازه توانایی هر شخص

- برپایی مراسم و عزاداری در مساجد و مکان های عبادتی در ساعتی مشخص، به طوری که باعث آزار و اذیت اهالی نشود.

- برافراشتن پرچم‌های سیاه در مکان های عمومی و خصوصی بدون تعدی و آزار دیگران.

- اختصاص پست‌هایی در شبکه های اجتماعی، فقط به منظور احیای ذکر و مناقب آنان، و ترک کردن مباحث دیگر.

بیشتر بخوانید:

راهکار ماهد، راهگشای ستاد کرونا برای محرم

- با وجود امکان زیارت مرقدهای مقدس آنها، باید طوری برنامه ریزی شود که باعث تجمع زیاد نشود. همچنین باید پروتکل های بهداشتی رعایت شود. همچنین می‌توان از دور و در اماکن باز زیارت کرد.

- شهادت امام حسین علیه السلام به خاطر اصلاح بوده است، بنابراین باید برای اصلاح نفس و دوری از دنیا و پایبندی به اخلاق عمل کرد. باید با ظلم و ستم و فساد و مفسدین مبارزه کرد.

- افزایش طاعات و عباداتی که می‌تواند ثواب عزاداری و احیای آن را داشته باشد، و چه بسا که برخی از آن عبادات از برخی از عادات و شعائر در نزد اهل بیت، برتر و دوست‌داشتنی تر باشد.

- رسانه‌ها و شبکه‌های ماهواره ی نقش مهمی دارند، از طریق آنها می‌توان عزاداری‌ها، سخنرانی‌ها و مراسم ها را پخش و جایگاه منبر آگاهی بخش، محمدی، علوی و حسینی را به نمایش بگذارد.

- اعلام رد و نپذیرفتن اشغالگر ، چرا که این رویکرد صادقانه مکتب حسینی است.

بیشتر بخوانید:

تعزیه‌خوانی که بعد از ۸۰ سال محرم را در خانه می‌ماند

- ترک اختلافات فرقه‌ای عقیدتی و سیاسی، چراکه این موضوع  خروج از روش و مکتب حسینی است که خالی از فرقه گرایی و پراکندگی است بلکه به وحدت و تمکین فرا می‌خواند.

- همدردی و همراهی با مشکلات ملت‌های ستمدیده از طریق مساجد، منابر، اماکن و بویژه شبکه ها؛ کسی که به امور مسلمانان توجهی نکند از آنها نیست.

ای برادران: اگر به دلیل کرونا از طاعت خداوند به صورت جماعت محروم شده ایم، چاره دیگری غیر از مواردی که ذکر کردم نداریم، باید این مراسم ها را به صورتی که به هیچ وجه به احدی ضرری نرساند، برگزار کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس