وقتی فتنه ۸۸ بهانه‌ای برای موج تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد

روزنامه همشهری، ارگان شهرداری تهران به تازگی در گزارشی، بروز اغتشاش و اعتراض در پسا کرونا را " انتظار معقول صاحب‌نظران و خبرگان" نامیده است!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

***   

نظر اکثریت مردم ایران درباره "پزشکان بدون مرز" چیست!؟

حزب اصلاح‌طلب اتحاد ملت به تازگی در خلال بیانیه‌ای ۱۰ بندی که پیرامون ابعاد سیاسی و اقتصادی ویروس کرونا منتشر کرد؛ نوشت:

"اتصال به جهان و پذیرش تعامل با دیگران بدون هرگونه توطئه‌اندیشی، به نفع مردم و حاکمیت است. رخ‌داد مسایلی چون آنچه با پزشکان بدون مرز شد، قطعا مورد تایید اکثریت مردم ایران نیست. "

به گزارش اعتمادآنلاین، حزب اتحاد همچنین در مقدمه بیانیه خود نیز تأکید می‌کند: در این شرایط لازم است تا با مسئولیت‌پذیری، عوامل ماورایی و توطئه‌های داخلی و خارجی را عامل وضع موجود جلوه ندهیم و بپذیریم که دست کم در پیدایش دو ضعف اقتصادی و سرمایه اجتماعی پایین که بر مدیریت شرایط سخت فعلی موثرند، بیش از هر چیز «از ماست که بر ماست».[۱]

*جالب است که جریان سیاسی خاص، خواسته نامعقول خود مبنی بر تعامل بی‌قید و شرط و از سر خوشبینی با جهان را در بطن "برجام روحانی" جستجو می‌کرد اما با سر به سنگ خورد و گویا خیالی برای درس گرفتن هم ندارد.

و این عزم نداشتن برای درس گرفتن از رخدادها! شائبه‌هایی مبنی بر مأموریت داشتن را ایجاد می‌کند...

از طرفی مدعای بی‌اتصالی ایران به جهان و ردّ تعامل از سوی کشورمان نیز یک مدعای اتهام‌گونه و بی‌سند است که اصلاح‌طلبان برای پیشبرد مقاصد خود بیان می‌کنند و گرنه ایران اسلامی با ظرفیت‌های اقتصادی و امنیتی خود یک شریک مطمئن برای بسیاری از کشورهای جهان به شمار می‌رود که راهی برای عبور از او وجود ندارد و روابط ایران با بسیاری از کشورهای جهان نیز برقرار است. (به سخن دیگر اینکه باید پذیرفت منظور چپ‌ها از جهان فقط یک کشور و آن آمریکاست!)

در بحث پزشکان بدون مرز نیز چیزی که در ورای ادعای حزب اتحاد ملت، قرار دارد؛ خواسته اکثریت مردم ایران برای عدم تحقیر ملی و جلوگیری از پهن شدن بستر برای ایجاد ناامنی در ایران است.

مع‌الوصف، مقامات حزب اتحاد طوری درباره پزشکان بدون مرز سخن گفته‌اند که انگار اخبار رسانه‌ها را نخوانده‌اند...

اخباری مبنی بر اینکه در تیم اعزامی این پزشکان به ایران هیچ متخصصی وجود نداشته است، تجهیزات همراه آنها بسیار کم و غیر قابل اعتنا بوده است، ایران هیچ نیازی به این کمکهای غیر قابل اعتنا نداشته است و سوابقی مبنی بر ردّ پای منافقین در سازمان پزشکان بدون مرز نیز به چشم می‌خورد.

گفتنیست، اگر مقامات حزب اتحاد ملت از "مطالعه خوب" برخوردار بودند؛ به روشنی در کتب منتشره از سوی رجال آمریکایی می‌خواندند که ایرانی‌ها نسبت به آمریکا یا همان "جهان اصلاح‌طلبان" دچار دشمنی ذاتی هستند. و آنگاه یقینا مطالبات سیاسی خود را به اکثریت مردم ایران ربط نمی‌دادند!

در همین راستا، تشییع میلیونی سردار سلیمانی هم برای اهل عبرت و بصیرت؛ پیام‌های واضح‌تری درباره نظر اکثریت مردم ایران داشت...

***

ارگان شهرداری تهران در گزارشی مدعی شد:

بروز اغتشاش و اعتراض در پسا کرونا " انتظار معقول صاحب‌نظران و خبرگان" است!

روزنامه همشهری، ارگان شهرداری تهران، طی گزارشی در شماره شنبه گذشته خود که با عنوان "هشدار نسبت به تنش‌های پساکرونا" منتشر شد، نوشت: اعتراضات ناشی از رکود و بیکاری موج دیگر اتفاقاتی است که مراکز پژوهشی و کارشناسان سیاسی و اقتصادی پس از موج تورم و گرانی‌های ۳سال اخیر پیش‌بینی می‌کنند. بیماری فراگیر کرونا در نقطه اوج حوادث عجیب و غیرمعمول سال‌های اخیر کشور، بزنگاه تاریخی بزرگ کشور در این سلسله رویدادها شده‌ و بروز تبعات سیاسی و اجتماعی منفی ناشی از آن انتظار معقول صاحب‌نظران و خبرگان در ماه‌های آینده است.

در این گزارش همچنین به نقل از مصطفی معین، ‌ از وزرای دولت اصلاحات می‌خوانیم:

"با توجه به تشدید فشارهای اقتصادی بر دهک‌های پایین جامعه، افزایش بیکاری جوانان و نارضایی‌های مزمن، احتمال تکرار تنش‌های اجتماعی  یا سیاسی مانند ۳ - ۲ ساله اخیر فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی وجود دارد".[۲]

*دقت شود که ارگان شهرداری تهران در تیتر گزارش خود از "هشدار" سخن می‌گوید اما در متن از " انتظار معقول صاحب‌نظران برای اغتشاش" می‌نویسد!

جالب است که در تمام این گزارشِ مدعی هشدار اما حتی یک جمله مبنی بر اینکه اغتشاش و تجمع خیابانی راه رفع مشکلات اقتصادی نیست! به چشم نمی‌خورد...

ماجرا وقتی جالبتر می‌شود که بدانیم پیروز حناچی، شهردار تهران نیز یکی از هواداران به خیابان آمدن مردم برای اعتراض است و قبل از شیوع ویروس کرونا هم چنین راه خطرناکی را پیش پای مردم گذاشته بود! [۳]

در بحث مصطفی معین نیز باید دانست که او نفر چندم از لیست سران اصلاحات است که پس از حجاریان، جلودارزاده، مبلغ، حق‌شناس و تاجیک؛ بر وقوع اغتشاش در ایران پساکرونا تأکید کرده است و جالب اینکه همانند گزارش همشهری؛ در تمام صحبت‌های این افراد ولو یک جمله هم در مذمت اغتشاش و اعتراض خیابانی دیده نمی‌شود.

این حرکت خزنده که معقّب "فتنه اقتصادی" است و می‌رود تا آبان ۹۸ و دیماه ۹۶ را تکرار کند در حالی است که مجدداً باید تأکید کرد که اولا شرایط ایران به هیچ وجه از بسیاری از کشورهای دیگر جهان سخت‌تر نیست و ثانیا راه رفع مشکلات نیز هرگز تجمع و اعتراض خیابانی نیست زیرا این رفتارها بر صعوبت مشکلات می افزاید.

این دعوت زیر پوستی مردم به اغتشاش که صراحتا یک رفتار براندازانه است در حالی است که شاهدیم در کشور ایتالیا و علیرغم عملکرد بد حاکمیت این کشور در مقابله با کروناویروس اما به دلیل فعالیت مطلوب خواص و رسانه‌ها؛ محبوبیت دولت نخست‌وزیر کنته در نظرسنجی‌ها افزایش یافته است.

مقایسه این رخداد با طریقی که اصلاح‌طلبان برای به آتش کشیدن کشور در پیش گرفته‌اند؛ حقایق زیادی را برملا می‌کند...

***

تکلیف ضدّ خرابکاری برای یک عنصر امنیتی دولت

محمود واعظی، فعال امنیتی سابق و رئیس دفتر رئیس‌جمهور روحانی به تازگی در یادداشتی که خبرگزاری دولتی ایرنا آنرا منتشر کرد، پیرامون توفیقات دولت در ایام مبارزه با کرونا نوشته است:

"توفیق روز مبادا نتیجه دوراندیشی روزهای عافیت است. اینکه با وجود فشار سنگین خارجی، در دو سال گذشته توانستیم محدودیت‌های تحمیلی در فروش نفت را جبران و اقتصاد را تقریباً بدون نفت اداره کنیم، نتیجه سرمایه‌گذاری ویژه در تولید و زیست‌بوم دانش‌بنیان در سال گذشته بوده است. اینکه در نبرد همزمان با تحریم و کرونا، توانسته‌ایم همزمان با مداوای بیماران، بهتر از خیلی کشورهای دیگر مایحتاج عمومی را تأمین کنیم و قفسه‌های فروشگاه‌ها را پر نگاه داریم، نشانه تاب‌آوری سیستم اداره کشور و دوراندیشی سیاستگذاران است. اینکه در شرایطی که حتی بعضی کشورهای توسعه یافته از کمبود ظرفیت بیمارستانی برای مداوای بیماران کرونایی رنج می‌برند، تخت‌های بیمارستانی ما تکافوی بیماران کشور را می‌کند و حتی ظرفیت اضافه هم داریم، نتیجه سرمایه‌گذاری سال‌های پیشین درطرح تحول سلامت است. اجرای نسبتاً دقیق مراحل مختلف فاصله‌گذاری اجتماعی هم، جز با شبکه ارتباطی توسعه‌یافته و زیرساخت‌های تقویت شده الکترونیکی در کشور مقدور نبود. "

او همچنین می‌افزاید: دوستانی که با وجود این تمهیدات، دوراندیشی‌ها و کارنامه قابل دفاع کشور در مقابله با کرونا، امروز دولت را متهم یا تخریب می‌کنند، بیشتر از دولت به کلیت کشور و نظام جفا می‌کنند.[۴]

*آقای واعظی کاملا درست می‌گوید!

اما نکته اینجاست که اگر او زودتر از این، اقدام به بیان چنین مثبتاتی کرده بود و در مقابل "سیاه‌نمایی" که گویا نمی‌داند بذرافشانی آن صراحتا از داخل خودِ دولت نیز صورت گرفته است؛ ایستاده بود؛ امروز نه تنها برخی نمرات مطلوب کارنامه دولت باورپذیرتر بود بلکه چند صد نفر هم در اعتراضات بی‌بنیاد آبان ۹۸ و دیماه ۹۶ کشته نمی‌شدند...

واعظی اگر خود جزو این حلقه اغتشاش‌ساز و حامی فرماندهان اغتشاش نیست و اگر واقعا مایل است کارنامه مطلوب دولت جمهوری اسلامی دیده شود؛ حتما باید چند مقوله را در داخل ستاد دولت پیگیری کند...

اول اینکه چرا "ستاد تبلیغات اقتصادی" نه تنها فعالیت خاصی ندارد بلکه شاهد هیچ تبلیغ اقتصادی (جز در یادداشت آقای واعظی!) هم از سوی این ستاد نیستیم.

ضمن اینکه وظیفه این ستاد در جریان گرانی یک شبه قیمت بنزین چه بود و آیا اِهمالی در این زمینه صورت گرفته است یا خیر!؟

دوم اینکه باید تکلیف این مقوله روشن شود که چه کسانی و چرا در داخل ستاد دولت و البته در منصه عمومی اصرار دارند که "حکایت اغتشاشات آبان ۹۸ همچنان باقیست"!؟ و چه کسانی از داخل حلقه آقای روحانی بودند که بی‌اعتنا به اقدامات دولت از این گفتند که ایران در "شرایط ته درّه" قرار دارد؟

و سوم اینکه آقای واعظی که سابقه امنیتی هم دارند چرا تاکنون درباره سیاه‌نمایی‌های اقتصادی خبرگزاری دولت و ماساژ پروژه اغتشاش در این خبرگزاری [۵] حساس نشده‌اند تا مجبور به نوشتن یادداشت برای جبران کم‌کاری‌ها و دفاع از مثبتات عملکرد دولت نشوند!؟

از این دست موارد بسیار است و ما فقط به گفتن چند مورد بسنده کردیم...

بدیهیست که اگر فرماندهان فتنه اقتصادی که رخدادهای دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ را با کنترل از راه دور مدیریت کرده‌اند؛ نفوذی در داخل ستاد دولت داشته باشند؛ نه مقولات فوق‌الذکر محقق خواهند شد و نه انتظار واعظی برای درک مثبتات عملکرد دولت به واقعیت خواهد پیوست!؟

***

۱_ https://etemadonline.com/content/۴۰۰۵۱۶

۲_ http://newspaper.hamshahrionline.ir/id/۹۸۵۲۸

۳_ mshrgh.ir/۱۰۱۳۸۱۸

۴_ www.irna.ir/news/۸۳۷۵۴۵۹۰/

۵_ mshrgh.ir/۱۰۵۸۹۵۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۰۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  مشرق کمونیست افراطی فاسد
  • IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   59 14
   «مسئولین ایران انقلابی باید بدانند که عده ای از خدا بی خبر برای از بین بردن انقلاب، هر کس را که بخواهد برای فقرا و مستمندان کار کند و راه اسلام و انقلاب را بپیماید فورا او را کمونیست و التقاطی می خوانند. از این اتهامات نباید ترسید، باید خدا را در نظر داشت و تمام هم و تلاش خود را در جهت رضایت خدا و کمک به فقرا به کار گرفت و از هیچ تهمتی نترسید. صحیفه امام، ج۲۱، ص۸۷..
  • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   20 1
   باشد کمونیست سگش شرف دارد به شما
  • IR ۰۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   10 0
   ۸:۲۹ الان هر کسی برای فقرا و قشر کارگر و مستضعف کار کنه و سنگشونو به سینه بزنه بهش کومونیست نمیگن الان بهش انگ " پوپولیست" میزنن.
  • IR ۰۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   48 1
   امریکا بسوز و بمیر
  • IR ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   55 0
   من برام سوال هست، کلا تمام آدمهایی که علاقه به براندازی نظام دارن همگی تو این نظام به نان و نوا رسیدند. والا ما هم که حق مون همه جا ضایع شده صدامون در نمیاد و دلمون نمیخواد مثل لیبی و عراق بشیم.
  • IR ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   24 3
   از کی تا حالادوستی با کشورای شرق ورابطه با اونها شده فساد وافراطی گری؟؟؟؟!!!!دوست عزیز شما از این میسوزید که ایران دوتا همپیمان قوی داره که نقشه های آمریکا وغربتون رو نقش برآب کرده.این دو کشور حالا به هر دلیلی در واقع دارن به جبهه مقاومت کمک میکنن و شما غرب پرست ها نمیتونید اینو ببینید.
  • IR ۱۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   10 1
   حالا یعنی تو امریکایی مزدور نیستی؟ دوره این شعارها تمام شده اصلاحات مشخص کرده که در دل امریکا تصمیم‌هاش ریخته میشه
  • IR ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   7 2
   اصلا بحث دفاع از مشرق نیست ، کمونیست ها سالهاست جمع کردند دیگه برچسب دیگه گیر نیاوردید؟ یک چیز دیگه بگو آخه ...
  • IR ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   7 0
   داداساقی توعوض کن
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  47 4
  باید دانست که وجود بیکاری در ایران اساسا به خاطر نگاه همین جماعت تهوع آور به غرب است. نمونه بارز آن را می توان در فراری دادن آن شخص که درصدد تولید خودروی برقی در ایران بود، توسط مسئول کنونی دولت روحانی یعنی ابتکار دانست. ایا غیر از این است که تولید این خودرو در ایران باعث قوی تر شدن اقتصاد ایران و اشتغال زایی برای جوانان می شد؟ اما متاسفانه شاهد این هستیم که نه تنها با چنین افرادی برخورد نمی شود، بلکه آن ها را در مسئولیت های دیگر کشور نیز به کار می گمارند. به سادگی می توان نتیجه گرفت که اصلاح طلبان با قدرت گرفتن ایران ( در هر حوزه ای) و در نهایت با موجودیت ایران دشمنی دارند.
  • سید IR ۰۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   44 5
   اصلاح طلبان تهوع آور کاسبان مذاکره با غربند برای خوش خدمتی به اربابان و حامیان شان در ینگه دنیا و نیز حیات شان در گرو ایجاد آشوب و شورش و اغتشاش در داخل کشور، برای آن که بتوانند از دشمنان این کشور همچون آل سعود و آل نهیان و صهیونیست ها در قبال دریوزگی شان پول توجیبی و مواجب خود را دریافت کنند!!
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   10 2
   آقا سید حرف نداری، خدا حفظت کنه!!
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  0 1
  خدایا خودت رحم کنف یعنی کشور می خواد بریزه بهم؟
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  7 2
  میدونید که جهان از نظر چپ ها یعنی آمریکا و اتحادیه اروپا و ارتباط با بقیه دنیا جز این کشور ها از نظر چپ ها یک " شوخی تلخ" هست! و قطع ارتباط با دنیا!
 • حسين DE ۰۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  39 1
  خطاب به حزب "اتحاد ملت" ممكنه يكنفر از كله گنده هاى حزب شما تعامل با "جهان" مورد نظر شما را روشن كنه ؟ آيا حزب شما جهانى غير از لندن،واشنگتون،پاريس،وبرلين هم ميشناسه؟ مرگ بر آمريكا.
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   13 1
   تف بر بر آمریکا
 • . IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  33 1
  این غرب هر بلایی ؛ هربلایی؛ هربلایی! سر این اعتدلال طلبان افساد طلب آورد اما باز هم از رو نمیروند. مجلس نمایندگان و مجلس سنای آمریکا با صد درصد آرای و اوباما چند ماه بعد از برجام (بزرگترین تعامل افساد طلبان با جهان) با تمدید تحریمهای داماتو تف کرد به صورتشان اما آدم نشدند. البته انسانی که حیا نداشته باشد چه تف بکنی چه تف نکنی برایش فرقی نمیکند.!!!!!!
 • SE ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  39 2
  انتخابات اسفند تفکر اکثریت ملت را آشکار کرد. سیفون اصحالات نیمه کشیده شد
  • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   0 0
   پرفسور مشارکت در تهران 20 درصد بود میفهمی یعنی چی یا کلتو کردی تو برف
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  27 1
  اینا سرمایه های اسرائیل تو ایرانن
  • IR ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   6 0
   رئیس اندیشکده ی شورای روابط خارجی امریکا، ریچارد هاس (richaard n.haass) بعد از 9 دی در مصاحبه ای با ان بی سی می گوید: دوستان ما در ایران خیلی زود به سراغ نقطه ی پایان رفتند. و این نقطه ی پایان چه بود؟ انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است. ریچارد هاس نظریه ای به اسم ائتلاف سفید داردــ که یکی از همین سرمایه ها در آن زمان خواستار اجرای آن می شود. او می گوید: ما باید تمام اختلافات خود در حال حاضر کنار گذاشته و روی نقطه ی انتخابات جمع شویم. ( همان تئوری سفید ریچارد هاس ) اما این تئوری چیست؟ هرگاه گروه ها بخواهند روی چند نقطه ائتلاف کنند، هر چه نقاط مورد ائتلاف بیشتر باشد، دایره ی ائتلاف کوچک تر می شود ( به علت تعدد نقاط و ایجاد پراکندگی) بنابراین باید نقاط مورد ائتلاف را کم کرد و حتی به یک نقطه رساند. که در اینجا (منظور کرباسچی از این یک نقطه) همان انتخابات بود. اما نکته ی جالب، گروه هایی ست که با آن ائتلاف کردند. این اتفاق به گونه ای بود که حتی عبدالمالک ریگی 2 بار در مصاحبه با صدای امریکا گفت: من حاضرم گروگان های خود را ازاد کنم به شرط اینکهفلانی و فلانی  آزاد شوند. انتخابات بهانه بود، اصل نظام نشانه بود و حضوراین تروریست در این ائتلاف از نکته های حائز اهمیت و فراموش نشدنی این جریان بود
 • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  13 1
  همونها که در تشییع دهها میلیونی شهید عزیز سردار سلیمانی شرکت کردند نسخه منافقین مزدور آمریکا رو میپیچند و سرمایه اجتماعی رو نشون این ایران ستیزان میدهند
 • IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  21 2
  همونها که در سال 88 مقابل نظام ایستادند و با پادویی آمریکا و اسراییل و عربستان میخواستند ایران رو نابود کنند وارد حاکمیت شدند تا از درون تخریب کنند.ضربه های بزرگی که به فرهنگ و اقتصاد و سیاست خارجی کشور زدند دشمنان نمیتونستند بزنند.لعنت خداوند بر این منافقین
 • احمدزاده IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  26 1
  برای اصلاح طلبان یک اصل ازلی و ابدی وجود داره... هرچیزی که از غرب بیاد خوبه .... اعم از پزشکان بدون مرز و وام و غیره به عبارت عامیانه اگه یه غربی تف کرد، باید اون رو لیس بزنن
 • DE ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  4 0
  همه مشکلات اقتصادی ثمره عملکرد دسته ای از این اقایون اصلاحاتی هستش. به کارنامه شون افتخار کنن که چه درخشانه حجاریان ، تاجزاده ، تاجیک ..............حالا میخوان اتش بیار معرکه بشن.
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  8 1
  11:45 دقيقأ، هر چه از غرب می‌رسد نیکوست، حتی اگر توسری باشد!!!
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  6 1
  چرا دارید شیپور را از طرف گشاد می زنید ،این گروه رانتخوار باید از اغتشاش و هجوم مردم بی چیز به اموال ناحق خود بترسند ، شما جوری رفتار کردید که آنها یعنی اصلاحات اغتشاشات را برگ برنده خود می داند در صورتی که شمیران نشینان بعد از انقلاب و امثال انصاری ها و ولنجک نشینان باید بترسند چرا برگ برنده خود را به نقطه ضعف تبدیل می کنید انتخابات این دوره به هر حال نشان داد اکثریتی که اینها از آن دم می زننپ دو زار ابنها را قبول ندارنند چرا آنها امثال موسوی لاری ،خانجانی ها ،جهانگیری ها جماران نشین ها باید بترسند
  • IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   0 0
   راست میگه باید از آشوبی که دم میزنن علیه خودشون استفاده بشه اینا که عمری مال حروم خوردن باید از خشم مردم بترسن
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  3 1
  هرکس تو این اقلاب بجایی رسیده میاد ادعای براندازی میکنه آقا ما نیستیم...مشکلات هست راهش با حرف زدن تو فلان روزنامه و حزب های آبکی نیست اما هرکس براندازی میخواد خودش و بچه هاش بیاد خیابون...بچه های مردم را نیارید اول خودتون و بچه ها تون
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  1 2
  ..منطورچببها ازجهان فقط آمریکاست؟مشرق وهم فکرهای دورروبرت مگرغیراین است یک کلام گفتند هیچ کشوری حق خریدنفت ومبادلات بانکی باایران رو ندارندچه اتفاقی افتاد؟توروخداواقع بینانه مطلب نشربدیدمشرقیهای راستی و................
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  4 0
  خواهشا این قدر از اکثریت حرف نزنید. هر کلمه توی خبرنگرای بار داره...
 • کریم IR ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  0 0
  سلام
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  4 1
  ما خيلى بايد ساده باشيم كه فكر كنيم اين گروه باصطلاح ! اصلاح طلبان نميفهمند اينها دقيقاً همان منافقينى هستند كه قصد ضربه زدن به نظام اسلامى را دارند يعنى خانينى در لباس دلسوز.
  • IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
   0 0
   ایشاللا با کمک اونا نسل خودشون و شما که کثافت تر از اونا هستید کنده بشه
 • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  7 0
  نظام باید پوست اندازی کند وقتی که خیانتکاران در بدنه دولت مسولیت دارند کاری را انجام میدهند که غرب برای براندازی .نتوانسته انجام دهند.
 • عبداله US ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۳۱
  1 0
  کمونیست بودن بهتر از غربگرا (مزدورآمریکا بودن) است . ضمنا فاسد ، دولت دست نشانده و هم سفره یی هاش است .
 • رضا IR ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۱
  0 0
  بدون توهم توطئه بسیاری فلسفه وجودی خود را از دست میدهند
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۲
  0 0
  این ها در اصل به این خاطر به ایران اومدن که ببینند اخبار کرونا در ایران واقعی هست یا دارد مخفی کاری می شود. اگر هم ثابت کنند مخفی کاری شده شاید بخواهند پول های بلوکه شده ی ایران را مصادره کنند و بدهند به کسانی که به خاطر عدم شفافیت خبررسانی ایران ضرر دیدند. کشورهای غربی در اصل با پول های سرقتی اداره میشن.
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۶
  0 0
  خداوند ریشه چپی های فاسد از سر ملت ایران دور کند اینا جز خودشان کسی را تحمل نمیکنن یک نفر درست کار میانشان نمیشه پیدا کنی فقط بفکر قدرت و ثروت هستن بفکر ملت بیچاره نیستن فقط نق می زنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس