کد خبر 106068
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۸:۳۴

فرار گروههای مسلح مورد حمایت غربی ها و رژیمهای عربی همسو از ادلب، آمادگی مشروط دمشق برای گفتگو با مخالفان و ارائه گزارش نماینده ویژه سازمان ملل متحد به شورای امنیت از مهمترین تحولات سوریه است.

به گزارش مشرق، مهر به نقل از شبکه المنار نوشت: "نور الدین العبدو" عضو دفتر رسانه ای آنچه شورای فرماندهی انقلاب ادلب خوانده می شود، گفت : از دیروز درگیریها در ادلب تمام شده است و ارتش آزاد! از این منطقه عقب نشینی کرده است.

وی افزود: ارتش سوریه کنترل تمام شهر را در اختیار گرفته است و به جستجوی خانه به خانه پرداخته است. ارتش آزاد سوریه ترجیح داد که عقب نشینی کند، زیرا همگان به خوبی می دانند که توانایی رویارویی با ارتش نظامی را ندارد.

از سوی دیگر منابع رسانه ای سوری اعلام کردند: گروههای مسلح از نواحی مرکزی و شمالی ادلب متواری شده و نیروهای ارتش، تمام مناطق را به کنترل خود درآورده اند.

این درحالی است که منابع آگاه گزارش دادند: دهها نفر از اعضای گروههای مسلح و مظنون حملات تروریستی که قصد فرار با استفاده از لباس زنانه را داشتند، دستگیر شده اند.

از سوی دیگر سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه سوریه گفت : مسکو از نظام بشار اسد حمایت نمی کند، بلکه از حق دفاع می کند.مردم سوریه تصمیم می گیرند که چه کسی قدرت را در سوریه در دست داشته باشند.

خبر دیگر اینکه وزارت امور خارجه سوریه اعلام کرد: آماده گفتگو با هر یک از مخالفان که ضد دخالت خارجی و نظامی باشد هستیم.

از سوی دیگر"کوفی عنان" نماینده ویژه اتحادیه عرب و سازمان ملل متحد قرار است جمعه آینده درباره سوریه گزارشی به شورای امنیت بدهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس