جاسوس فضای سایبری

یک روانشناس با سیاه‌نمایی از شرایط کشور به بهانه "ویروس کرونا" اظهار کرد: جامعه متوجه شده بخش‌هایی از حکومت توانایی مدیریت کردن حوادث و اتفاقات را به نحو مقتضی ندارد!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

گلوله‌های دشمن از توپخانه "روانشناسان"

جامعه متوجه شده بخش‌هایی از حکومت توانایی مدیریت ندارد!

فردی به نام مجید صفاری‌نیا که خبرگزاری شفقنا او را با عنوان "استاد روانشناسی اجتماعی و رییس انجمن روانشناسی اجتماعی" معرفی می‌کند؛ در مصاحبه با این خبرگزاری پیرامون ویروس کرونا اظهار کرده است:‌

«ما با پدیده ای به نام بیماری همه گیر کرونا روبرو هستیم و نمی توان از این پدیده جدی و مهم گذشت. احساس من این است که می‌شد با خردورزی و تفکر بیشتری پیش بینی کرد و زودتر از زمان اعلام شده مساله را مدیریت کرد. ولی ما در فرایند های بحرانی به دلایلی دچار مشکل هستیم. خطاهای شناختی ما فراوان است و مدیران ما معمولا به گذر روزانه توجه دارند و آینده نگری جایی در برنامه های ما ندارد. با اینکه برنامه توسعه و برنامه چشم انداز ارائه می کنیم ولی کمتر حرکتی برای رسیدن به آنها و اعتلای برنامه هایمان داریم. بنابراین بخشی از ماجرا به برنامه های مدیرتی ما بازمی گردد و بخشی به فقدان منابع مالی. همچنین سیاسی نگری موجود که متاسفانه باعث شده است در بسیاری از حوادث از جمله در این اتفاق با غفلت وارد عمل شویم.»

او همچنین تصریح می‌کند: فضای روانی جامعه سطح پایینی از اعتماد اجتماعی را در خود دارد. به واسطه بحران هایی که از ابتدای سال رخ داده است جامعه متوجه شده بخش‌هایی از حکومت توانایی مدیریت کردن این حوادث و اتفاقات را به نحو مقتضی نداشته است. بخصوص در حادثه سیل در ابتدای سال و در سیل لرستان و در زلزله کرمانشاه و سقوط هواپیما و… متوجه شدیم کمیته هایی تشکیل شده و گروههایی که برای اداره این موارد دور هم جمع می شوند هماهنگی لازم را ندارند و یا خطاهای شناختی زیادی مرتکب می شوند و تصمیمات بر مبنای آزمایش و خطا است و از تجربیات موفق کشورهای دیگر استفاده نمی شود، لذا این فضا مردم را بی اعتماد می کند و رویدادهای استرس زایی مثل شایعات و فرایند های روانی مشابه و اثر گذار فراوان است.[۱]

*فضای عمومی کشور خاصّه از سوی برخی مراجع اجتماعی و رسانه‌ها که از اقلّ منطق و مطالعه هم برخوردار نیستند؛ ‌ سال‌هاست که مورد ایذا و حمله قرار دارد که فقط در ۲ برونداد آن شاهد بروز اغتشاشات دیماه ۹۶ و آبان ۹۸ بعنوان پیش‌لرزه‌های «فتنه اقتصادی» بوده‌ایم.

ما قصد بیان این را نداریم که چه مرجعی مسئول ممانعت و برخورد با این قبیل اظهارات است اما مسلم آنکه در هیچ حاکمیتی در دنیا؛ از فرسوده‌ترین آنها تا پیشرفته‌ترینشان؛ هیچ مقام مسئولی نخواهد پذیرفت که اجازه دهد یک فرد در تریبون عمومی اعلام کند: "جامعه متوجه شده بخش‌هایی از حکومت توانایی مدیریت کردن این حوادث و اتفاقات را به نحو مقتضی نداشته است"!

در واقع؛ عقل عمومی و سپس منطق حاکمیتی هرگز اجازه شیوع چنین حرف‌های خطرناک‌تر از ویروسی را نمی‌دهد. زیرا همان عقل و همان منطق به روشنی می‌دانند که اثر شیوع چنین حرف‌هایی چه خواهد بود و به کجا ختم خواهد شد!؟

از سوی دیگر، گوینده این حرف‌ها در فضایی مدعی ناتوانی حکومت از اداره کشور شده که دارای بیشترین امنیت و کمترین مالیات پرداختی است. از بابت آزادی پس از بیان خود خیال راحت دارد و متوجه این حقیقت هم نیست که رخدادهایی مثل سیل و زلزله، اصابت غیر عمد و شیوع ویروس؛ هیچیک به توانایی حکومت ربطی ندارند و ایضا اشتباه و خلل موقت؛ یک رخداد طبیعی در تمام فرایندهاست.

ادعای فرد مذکور از وجه دومی هم قابل نقد جدی است و آن اینکه فرض بر صحت ناتوانی حکومت؛ ادعای او با کدام نظرسنجی، پیمایش میدانی و یا فرایند تحقیقی بدست آمده است؟

در واقع آیا صحیح هست که هر کس و ناکسی با یک فهم من‌عندی و متخلخل از شرایط کشور به صحنه بیاید و مقولاتی واهی و ناشی از دوره‌گردی در اینستاگرام را به "مردم" نسبت بدهد؟

گفتنیست طی سال‌های اخیر، متأسفانه تعدادی از افراد تحت عنوان روانشناس و جامعه‌شناس؛ تقلای فراوانی را در کاهش اعتماد عمومی مردم و سیاه‌نمایی از اوضاع کشور داشته‌اند و حتی عنوان کرده‌اند که برای فهم این مقولات نیازی به کار مطالعاتی و عمیق هم نیست!

مسئله‌ای که حتما نیازمند روشنگری خواص و البته پیگیری امنیتی است.

چه اگر این رخدادها اتفاقی بود حتما شاهد بیت‌الغزل بودن برخی کلیدواژه‌های خاص و ایضاً هماهنگی این کلیدواژه‌ها با آنچه فرماندهان فتنه اقتصادی در باب عام‌البلوی شدن و در آستانه انقلاب قرار گرفتن فضای ایران می‌گویند؛ نبودیم...

***

آخوندی که با ترویج اسلام مشکل دارد

محمدتقی فاضل میبدی، فعال اصلاح‌طلب و عضو مجمع موسوم به محققین و مدرسین حوزه علمیه، طی یادداشتی در سالنامه نوروزی روزنامه شرق که با عنوان "چرا این‌همه جنگ و نفرت؟ " منتشر شد، ضمن ادعای اینکه بدترین جنگ‌هایی که بشر شاهد بوده بر سر اعتقاد و دین و تعصب عقیدتی بوده است! نوشت:

"برخی بر این باورند اینکه اسلام در اقصی نقاط عالم نفوذ کرده باعث افتخار است. باید پرسید این تعداد مسلمان چقدر در رفاه و آسایش زندگی می‌کنند و علمای اسلام تا چه حد توانسته‌اند این خصومت‌های دینی (اشاره به جنگ‌های ادعا شده در بالا) را به رواداری و تسامح تبدیل کنند؟ دولت‌های اسلامی تا چه میزان توانسته‌اند در کنار هم، بی هیچ خصومت، سیاست‌ورزی کنند؟ "

*همانطور که بارها و بارها اشاره کرده‌ایم؛ یکی از معضلات جدی در اردوگاه اصلاحات، بی‌مطالعگی رجال این جریان خاص سیاسی است.

رجالی که همچنان با معلومات دهه شصتی خود سخن می‌گویند، ‌ با واقعیات جهان بیگانه‌اند و البته دچار اختلاط مزاج با «فتنه اقتصادی» و تقلا برای سوق دادن جامعه به سمت انقلاب نیز شده‌اند! [۲]

بدیهیست که در چنین حالتی، مشتی اطلاعات غلط و مغالطات با محتوای سیاه‌نمایی از اوضاع کشور و دستاوردهای انقلابی اسلامی مطرح می‌شود که تماماً قرار است مثل هیزم برای آتش نارضایتی مردم استفاده شود.

بایستی به مخاطبان محترم و خاصّه جوانان و نوجوانان عزیز با سند و استدلال تأکید کرد که خانمانسوزترین جنگ‌های تاریخ بشر در قرون اخیر؛ نه جنگ‌های عقیدتی یا نبردهای مسلمانان که جنگ‌های جهانی اول و دوم بوده است که تماماً با ایفای نقش "مسیحیان" و صرفا با انگیزه‌های ارضی و سیاسی و نه انگیزه دینی بوده است.

رخدادهای مربوط به خصومت‌های کشورهای مسلمان و نیز ماجراهای محدودی مثل فتنه داعش و غیره (به نسبت دامنگیری دو جنگ جهانی) نیز هیچیک ربطی به "اسلام شیعی" ندارد و اتفاقا نگاهی به حاقّ تمام این رخدادها نشان می‌دهد که اولا حامیان این جنگ‌ها (مثل آمریکا) انگیزه اقتصادی دارند نه عقیدتی و ثانیا اسلام شیعی تلاش کرده است تا از عمق خصومت‌ها بکاهد، امنیت‌بخشی کند و بر مدار صلح حرکت داشته باشد.

ما از آقای فاضل‌میبدی می‌پرسیم که جنگ‌هایی که در دهه‌های اخیر در بوسنی، در افغانستان، در لبنان، در عراق و در سوریه رخ داد؛ آیا با ورود نگرش اسلام ناب و رویکرد امنیت‌بخش آن تعیین تکلیف نشد و به امنیت نگرایید؟

در بحث ترویج اسلام و نفحات تفکر اسلامی برای گروندگان به آن نیز میلیون‌ها سند و گفتگو وجود دارد که نشان می‌دهد متمایل‌شدگان به سمت رویکردهای اسلامی مثل آقای میبدی فکر نمی‌کنند و مزاج امنیت‌آور، سالم، شخصیت‌بخش، مخالف ظلم، ضد پوچ‌گرایی و پوینده اسلام؛ همواره و حتی در پرمشقّت‌ترین شرایط نیز برای انسان‌ها در اقصی‌نقاط جهان جذاب است.

ما همچنین این خبر تلخ را به اطلاع آقای میبدی و دوستان ایشان که داروی شفابخش مشکلات را به جای اسلام ناب در لیبرالیسم می‌جویند! می‌رسانیم که طبق تمام آمارهای پیمایشی در جهان، رویکرد ناب اسلامی همچنان پرترویج‌ترین مکتب در جهان است و کارنامه مشحون از دستاورد نظام جمهوری اسلامی ایران بعنوان ام‌القرای جهان اسلام نیز بر حلاوت این ترویج افزوده است.

گفتنیست، پیش از این یکی دیگر معممین اصلاح‌طلب نیز در اظهاراتی اینطور گفته بود که بسیاری از حوزویان به حکومت بدون ولایت فقیه فکر می‌کنند!

***

پرویز پرستویی را ببخشیم ولی...

پرویز پرستویی، از بازیگران سینما و تلویزیون کشورمان که به تازگی صحبت‌های او با یکی از مجریان شبکه معارض من و تو؛ افشا شده است؛ در بخشی از یک مصاحبه که خبرگزاری ایسنا آنرا منتشر کرد نسبت به این رخداد و صحبت‌های خود واکنش نشان داد.

پرستویی در اظهارات جدید خود گفته است: متأسفانه تمام چت ما هم منتشر نشده و آن را تقطیع شده نشر داده‌اند.

او همچنین به ماجرای دفاع خود از سردار سلیمانی اشاره کرده و اینطور گفته است که تماس او با مجری من و تو به دلیل حمله شبکه مذکور به پرستویی به بهانه همین طرفداری بوده است. و اساساً پرستویی نیز ناظر به همین ماجرا با خانم سالومه(مجری من و تو) ارتباط گرفته است.

پرستویی در بخش پایانی اظهارات خود نیز با بیان اینکه ما همه در این نظامیم و برای این نظام کار می‌کنیم که چیز پنهانی نیست، گفته است: اگر نقدی هم می‌کنم، در درون همین نظام است. نقدم به هدف اصلاح و دلسوزانه است و نه زدن ریشه. به خاطر جایگاهی که خدا لطف کرده و به ما هنرمندان داده، حس می‌کنم حرفم رساتر است و برای همین درباره مسائل مختلف مثل کرونا، سیل و زلزله، نکته‌هایی را می‌نویسم تا کمکی به جریان بهبود اوضاع داشته باشم.[۳]

*پرستویی در بخشی از مکالمه خود با مجری من و تو، ضمن طلب کردن شماره واتساپ او برای ارسال یک فیلم! مجری من و تو را با صداقت و دارای قلب پاک می‌نامد و تأکید می‌کند که "جیره خوار نظام" نیست!

ما این نکته را به قضاوت مخاطبان محترم می‌گذاریم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید مظلومانه شاهد دشمنی کسانی باشد که نان و امنیت و آزادی آنها را تأمین کرده است.

مع‌الوصف به آقای پرستویی هم این کنایه را یادآوری می‌کنیم که شهامت دفاع از گفته‌های خود و بیان آنچه که واقعا هستند را داشته باشند و دست از این روش نخ‌نما و دون شأن بردارند که فلانی در حین بدگویی از انقلاب متوجه یک آدم حزب‌الهی می‌شود و به یکباره می‌گوید: البته من خودم شیمیایی جبهه‌ها هستم"!

متأسفانه این رفتار نخ‌نما که پیش از این توسط برخی سلبریتی‌های همراه با فتنه ۸۸ نیز تکرار شده، مسبوق به سابقه است و البته اثر تحیّرانگیز آن در افکار عمومی جز با ورود خواص کشور و روشنگری آنها حل نخواهد شد.

این درست نیست که یک فرد به بهانه چهره بودن، بدترین رفتارها را علیه نظام مظلوم جمهوری اسلامی داشته باشد و دست آخر با یک پشتک واروی آشکار همه‌چیز را کأن‌لم‌یکن تلقی کرده و بدون هیچ مؤاخذه و توبه‌ای بازی "کی‌بود کی‌بود من نبودم" به راه بیاندازد.

از روی شوربختی بایستی اشاره کرد که تناقض‌گویی و پشتک‌وارو زدن سیاسی برخی سلبریتی‌ها که هدفشان خوردن نان نظام و حلیم دشمن بصورت توأمان است؛ به وضع مهوّعی رسیده و نه تنها بیش از این قابل تحمل نیست که مضارّ بسیاری را هم خاصّه در بحث سیاه‌نمایی و "فتنه اقتصادی" شامل مردم و نظام اسلامی کرده است.

قبل از پرستویی، "رضا کیانیان" نیز در مراسم تشییع یکی از اهالی سینما مدعی شده بود که طی ۴۰ سال گذشته از انقلاب یک روز خوش ندیده و هر روز بحران داشته است! این در حالی است که او در سال ۹۱ و در دولت احمدی‌نژاد از احساس جوانی خود گفته و تأکید کرده بود که " اگر ۹۹ سالگی هم بمیرم، جوانمرگ شده‌ام. "[۴]

گفتنیست، در کشورهای صاحب صنعت سینما، ‌ سینماگران و بازیگرانی که قصد معارضه با حکومت را داشته باشند؛ تنها پس از مهاجرت و دریافت تابعیت بیگانه است که به خود جرأت می‌دهند چند جمله را بصورت محدود در نقد کشور سابق خود بیان کنند.

اما اینکه چنین چیزی را در ایران بصورت کاملا برعکس مشاهده می‌کنیم؛ از عجایب روزگار است...

***

۱_ https://fa.shafaqna.com/news/۹۰۱۱۴۵/

۲_ mshrgh.ir/۱۰۴۸۲۵۸

۳_ https://www.isna.ir/news/۹۸۱۲۱۶۱۲۶۲۶/

۴_ mshrgh.ir/۸۸۶۰۴۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 67
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  سالومه زنی فاحشه بود که به خاطر او هیرود سر حضرت یحیی علیه السلام را از تن جدا کرد و در طشتی از طلا تقدیم آن روسپی نمود. مردم در اسم گذاری فرزندانشان دقت کنند.
  • سید IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   هرچه نادان تر و ابله تر، اصلاح طلب تر و هرچه اصلاح طلب تر، تهوع آورتر!
  • افتخار AU ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   بله کاملا صحیح نوشته ای و متحیرم که چرا با این همه اسامی اسلامی ویاایرانی والدین نام یک فاحشه در تا ریخ را برای فرزند خود انتخاب می کنند.
  • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   178 4
   اين زن يعني سالومه سيدنيا كه در شبكه مزدور منو تو به مجري گري مشغوله ,يه بهائي همجنسبازه .پس از چنين آشغالي نميشه توقعي داشت. بايد به حال يه مشت سلبريتي بي سواد داخل كشور فكري كرد كه با پررويي هر چه تمامتر هم نان نظام را مي خوردند و هم به دنبال خوردن حليم دشمنند.
  • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   117 1
   درود بر علیرام نورایی که در مقابل هجمه هایی که از سوی ضد انقلاب بر علیه ایشان بود گفت که من جیره خوار نظام باشم بهتر از این است که جیره خوار اجانب و بیگانگان باشم..
  • حسن زاده IR ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
   0 1
   دوست عزیز سلام علیرغم مزدور بودن این خانوم نمیشود راحت تهمت فاحشه زد
 • مهدی IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  اقای پرستویی بشون برنخوره ایشون مثل مرده شور میمونن که هم تو فیلم های سخیف و هم تو فیلم های ارزشی بازی میکنن و حرفشون هم درسته ایشون جیره خور نظام نیستند جیره خور اسپانسر هستند
  • سید IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   اصولاً چهره ها نزد خدا عزیزتر نیستند، فوقش مسئولتر هستند! بلکه عزیزتر نزد خداوند اتقیا هستند، هرچند چهره نباشند! چه بسا چهره هایی که به شدت مورد خشم و غضب پروردگار باشند همانند اغلب همین هنرپیشگان و بازیگران و آوازخوانان ایرانی!
  • افتخار AU ۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   41 0
   احسنت - اکثر سلبریتهای (نه همه ) جبره خوار اسپانسر هستند.
  • IR ۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   46 0
   در ضمن پرویز پرستویی در پیامهایش با سالومه ذکر کرده هروقت خانه باشم برنامه تو را می بینم یعنی خودش هم بیننده شبکه بهایی و نجس منوتو است
 • محسن IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  ی سفره ای‌ پهنه همه دارن از بیت المال میخورن دیگه چیکار دارید اخه با هنرمندا‌ و مدیران جان بر کف صدا و سیما ،، من فقط ی‌چیز میگم واقعا این مملکتو امام زمان نگه داشته
 • دکتر ژوله IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  169 5
  ی سفره ای پهنه همه دارن نون میخورن دیگه از بیت المال چیکار دارید اخه با مدیرای جان بر کف صدا وسیما و سلبریتیای عزیزمون ،،، من فقط میگم این مملکتو امام زمان نگه داشته
 • AU ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  پرویز پرستویی مثل خیلی های دیگری که با فیلمهای ارزشی معروف شدند خودش را گم کرده و نمکدان شکسته.
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  مستر شیخگ بنظر شما جنگ کفر یزیدی با حسین ابن علی با این افاضات کریح شما کجا قرار می گیرد - دادگاه ویژه روحانیت این روحانی نمارا از چهره پاک روحانیت ازالت کنند
  • IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   0 0
   تو اول برو املا تو درست كن بعد بيا افاضه فاضلاب كن !
 • IR ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  حالم از هرچی که بهش میگن سلبریتی بهم میخوره
  • US ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   2 0
   من ایشون رو نمی بخشم وقتی پای کشورم در میون باشه. هیچوقت. از خدا می خوام همه ی اونایی که به هر نحوی به ایران خیانت می کنن تاوان سختی پس بدن.
 • سربدار IR ۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  حرف نزن پرویز پرستویی در فیلم مارمولک شما را شناحتیم خداوند آگاه است از همه چیز ، هنوز هم در ایالتهای آمریکا برای بد نام کردن اسلام این فیلم مرموز تو را (مارمولک)نشان می دهندو یهودی های افراطی فیلم شما را مستمسک قرارداده و بر علیه اسلام می تازند با اینکه تمام علمای اسلام از این فیلم مرموز تان مخالفت کردند و تو با آن اعوان و انصار آن زمان خود کاری کردی که پایان ندارد خداوند بکشدت یا خداوند مارا بکشد تا تو را نبینیم
  • IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   8 19
   لطفا کشت و کشتار جدید راه ننداز. بزار ببینیم فعلا کرونا چی میشه
 • محمد IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  13 7
  سلام علیکم سیاست دفع حداکثری و چسباندن نیروهای داخلی به گروه های ضد انقلاب بر خلاف سیاست های اسلام ناب و رهبری امین و فرزانه انقلاب است؛ افراطیون اصولگرا و اصلاخ طلب دو لبه یک قیجی در راستای اهداف دشمنان هستند.
  • DE ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   3 1
   نخ نما شده .ضمنا سؤ استفاده از کتابهای شهید مطهری هم ممنوع.دیر آمدی ملت انتخاب نمودند آنچه را که به صلاح انقلاب و اسلام بود.با اصلاحات مالی به این و آن اصولگرایان را نمیتوانی لیبرال و کدخداپرست و غرب زده و وابسته یعنی اصلاحاتچی نشان دهی.
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  23 2
  تو عصر ما برخی الفاظ مثل هنر ،هنرمند ، عشق ،..به گند کشیده شده
 • مهرناز IR ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  28 3
  پرویز پرستوئی " شما از سر این نظام پرویز پرستوئی معروف در فیلم های ارزشی شدید " شما که الزایمر نگرفته اید که پیشینه خودرا فراموش کرده باشید " اگر نقذی به نظام دارید چرا؟ من وتو که مشخص است جیره خوار دشمن ایران می باشد " مصاحبه کرده اید؟
 • IR ۱۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  10 96
  بعد از اون همه افتضاحی که دولت در قضیه دلار و سیل و زلزله و برجام به بار اورده چطور حرف این روانشناس بهتان بر میخورد همین حالا هم که ابتدایی ترین لوازم بهداشتی مثل ماسک و دستکش کمیاب یا حتی نایاب شده اینکه این همه تولید کجا رفته رو باید از لیاقت مقامات حکومت اسلامی دید
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  59 1
  چه را ببخشیم ، تفکرات بی پایه بخشش ندارد. .. باید بروند با مطالعه و بررسی راه درست از علط را تشخیص دهند واینهم با این پولائی که دریافت میکنند یا تسهیلاتید بهشون میدن ،باید سرکوب شود .. نه ادم بلکه افکارشان .. مجازاتکی برای همه پرده ها را کنا ر میزند
 • مجمد IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  78 1
  این آخوند بیسواد چه مزخرفات بافته .هر تو دنیا کم نیست
 • احمد IR ۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  59 2
  ماب هم بخشیمش خدا وبرادرشهیدش نمی بخشنش
 • IR ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  57 3
  خیلی از سلبریتی ها از جمله پرستویی دنیای واقعی رو با دنیای فیلم اشتباه می گیرن. خیال می کنن تو دنیای واقعی هم می تونن نقش بازی کنن. برای همینه که مثل یه کودک وارد هر چیزی میشن.
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  63 3
  متاسفانه آقای پرستویی فقط توجیه کردن و هیچ عذرخواهی نکردن. بماند که توجیه شان عذر بدتر از گناه بود و به هیچ وجه قابل قبول نبود. لابد بعد از مصاحبه دیشب هم دست به کار شدن و خانوم مجری جاسوس و بیسواد رو توجیه میکنن.
  • IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   5 13
   نیاز به عذر خواهی نیست ، ایشون دوست داشتن به فردی که مجری یک شبکه خارجی است چت کند ، به من و شما چه ؟ مگر آزاری به کسی رسانده ؟ شما در گور خود دفن خواهید شد نه در قبر دیگران ؟ این همه قضاوت و خودخواهی و خود برتر بینی از کجا می آید؟
 • IR ۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  17 2
  مشکل بزرگی که در صدا وسیما و سینما وتئاتر و..ما وجودداره اینه که هرچی دوروتر و ضدنظام باشی وفقط در ظاهر وبرای پول وجیره هراز گاهی حفظ ظاهری چیزی بگی ولی در اصل و باطن از ریشه بی قید و بی اعتقاد باشی بیشتر بهت کار وسفارش میدن همین سام درخشانی و رامبد جوان و گلزار و بهداد و افشار و خیلیای ده مصداق حرف بنده ان متاسفانه امثال سلحشورها و الماسی ها و ملاقلی پورها کم بودن و خیلی کمتر شدن و اصلا بهشون بها داده نمیشد خدا کمکمون کنه که حتی وفاداران نظام در رسانه ملی جایی ندارن وای به بقیه جاها
 • محسن US ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  13 12
  اینکه کسی بگوید «جیره خوار نظام نیستم» به معنای دشمنی با نظام نیست. عجیب اینجاست که شما (مشرق) که خود یک رسانه هستید، به جای دفاع ار آزادی بیان، دقیقاً بر ضد آزادی بیان قلم می زنید و حتی در مواردی که نظام نخواهد به سبب گفته ها و اظهاررهای اشخاص با آنان برخورد کند، شما نظام را تحریک و تشویق به برخورد می کنید!
  • IR ۱۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   5 4
   مشرق که گفته ببخشیدش که!
  • IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   7 8
   خوب چون جیره خوار نظام هست و کتمانش میکند، دشمنی با نظام تلقی میشود. البته نفس اینکه با شبکه ای که ضد ایران هست در تماس هست و براشون آرزوی موفقیت میکنه خود بیانگر همه چیز هست.
  • IR ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   10 2
   کسی که تمام سلولهای بدنش از جیره خوری نظام پر شده و می گوید جیره خور نظام نیست یعی چه؟ یعنی دارد از نظام اعلام برائت کرده و رابطه خود را با ن انکار می کند.
 • IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  8 3
  راست میگه. آدم باید واقعا کر و کور . احمق باشه که سوء مدیریت ها رو تو قضایای آبان 98 و سیل و کرونا نبینه. با هارت و پورت و ادعا و گنده گویی چیزی حل نمیشه.بلایای طبیعی همه جا ممکنه بیاد اما نحوه برخورد با اونا و مدیریتشون مهمه.
 • IR ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  2 6
  تجسس در امور خصوصی مردم حتی اگر منافی عفت باشد شرعا حرام است.
  • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
   2 0
   امور خصوصی یا امور جاسوسی؟
  • IR ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
   1 0
   خصوصی!!!!!!!!!پس باید در وزرات اطلاعات رو ببندند چون خیلی رفته تو خصوصیات..
  • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
   0 0
   آشیخ اگر کسانی نامحسوسانه قصد تخریب ملتی را داشته باشند آیا به نظر شما این اقدام تخریب اساسا کار حرامی است یا خیر؟
 • ن IR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  2 2
  نويسنده محترم. عیش ونوش مسئولان. حقوقها نجوی اقازادههای فاسد... اینارابچسب. ابتلابه نوشی. حوصلم نگرفت همه رابخونم
  • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   0 0
   برو بابا چه ربطی داشت عتیقه
 • IR ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  7 12
  انتشار مسایل خصوصی مردم جرمه، میفهمی؟ جرم! خیلی پر رو هستید شما.
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   0 0
   جاسوسی چطور؟ جاسوسی جرم هست؟ خیانت به کشور چطور؟ دو رویی و نفاق چطور؟
  • علی IR ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
   0 0
   اسم این را میگذارید مسائل خصوصی؟! ارتباط و فیلم فرستادن به یک شبکه فاسد که تمام هم و غمش ایجاد فساد و فقر و گرفتاری و ناامیدی در مردم ایرانه مساله خصوصی است؟
  • IR ۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
   6 0
   البته چیزی که گفتی درباره این دختره صدق نمیکنه ، از طرفی ام بعید میدونم این مشرق نفسا این چیزا رو بفهمند بعضی هاشون که فهاشی میکنند. کسی که از عقل هرچه کمتر استفاده میکنه به حیوانیت نزدیکتره البته اگر پایین تر نرند
  • IR ۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
   0 0
   دادن اخبار کشور به یک لامذهب ضدوطن و دستور گرفتن از او چطور؟ جرم نیست؟
 • محمدجواد IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  8 6
  دزدی راخدمت امیرالمؤمنین علی(ع) آوردند.حضرت فرمودنددست وی راقطع کنید..دزد و عده‌ایعده‌ای ازاطرافیان سروصداکردندکه یاامیرباراولش است و رأفت اسلامی و...چه وچه... پس ازسه بارتأمل حضرت مجددأ حکم را اعلام کردند ودزد نیز اعتراف کردکه بیش از صدبار دزدی کرده... خداوندهیچگاه بار اول ودوم و...آبروی بنده‌اش رانمیبرد وبه اوبارها مجال توبه واعتذار میدهد...
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  28 0
  مگه اونا خودشون جیره خوار سعودی و انگلیس نیستن؟ پس جیره خوار نظام و وطن بودن چه اشکالی داره اقای پرستویی؟
 • محمد IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  4 15
  احساس میکنم چند تا نکته رو تذکر بدم خالی از فایده نباشه چون کمتر دیدم در این خصوص: اولا این که متاسفم که کسی در مورد بی تقوایی هکری که صحبتهای خصوصی افراد رو منتشر کرده صحبت نمیکنه. ثانیا همه اینطور نیستن که سعی نکنن حتی کسی مثل مجری شبکه منوتو رو هم هدایت کنن. امیدوارم متوجه بشید... ثالثا جیره خور نبودن یعنی آزادگی و عدم وابستگی به شخص و جناح و حتی نظام و فقط در نظر گرفتن حقیقت التماس تفکر
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  2 6
  خب چرا ناراحت میشید. یه چی میگم خوشحال شید. حکومت توانایی حل مشکلاتشو دارد. خوب شد؟
 • همه چیز دان IR ۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  9 15
  مشرق کلا خودتو اصل اصل نظام و دین میدونی و همه رو با خودت می سنجی و معیاری غیر از خودت قبول نداری...
 • MAX2000 IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  17 1
  توضیحات اقای پرستویی عذر بدتر از گناه بود !!!
 • IR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  10 0
  به امثال اقای میبدی باید گفت کافر همه را به کیش خود پندارد نه که خصومت کل وجودت را فراگرفته لذا فکر می کنی همه مثل خودتن
 • DE ۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  0 0
  من نمي بخشم
 • IR ۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  1 4
  مشرق دمت گرم فقط حساب حکومت رو از دولت افسارطلب و حساب آقای پرستویی رو از برخی و بعضی سلبریتی های وطن فروش جدا کنید و تر و خشک رو باهم نسوزونید لطفا متشکرم
 • .. IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  14 5
  آقای پرویز پرستویی سال های سال با فیلم های بسیار زیباشون خاطرات خوشی برای ما جا گذاشته اند حالا کمی کم لطفی است که به خاطر صحبت با رسانه خارجی این قدر برای ایشون جبهه بگیریم خواهشآ کاسه داغ تر از آش نشویم
 • مهدی IR ۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  5 6
  در دهه شصت مردم برای دیدن برنامه ها از صبح تا عصر یا بعضی برنامه ها یه هفته منتظر میموندن حالا چه تغییری صورت گرفته همون آدما با این همه شبکه هایی که داریم وبرنامه های متنوع چقدر بیکارن که میشینن برنامه بی کیفیت و دروغ اونارو مبینن.یه چیز دیگه بیشتر اینا بچه هم ندارن باز میگن سرمون شلوغه سرشلوغیشون بابت چت و سربه سر شدن با سالومه جون و امثالهمه
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۷
  5 0
  به نانوائیها اعلام کنید که برای تحویل دادن نان به مشتری ازانبر استفاده کنند وازدست زدن به نان خوداری واز دستکش وماسک استفاده کنندونان را برشته تر تحویل دهند
 • IR ۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  1 5
  اقایان پرستویی و صفارینیا شما از پول یامفت ملت صبور ارتزاق میکنید نوکر بی جیره مواجب صهیونیست داخلی وبیرونی هستید شما گم شدگان راه خدا هستید اصلاح طلب ها همان صهیون داخل ملت ایران هستند که راه اشپز خانه ودستشویی را درزنگی اموختهاند ام تاسف .
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  0 5
  اساسا مقوله ای تحت عنوان وطن پرستی در ایران دیگر معنایی نداره و همه به دزد و دلال تبدیل شدند.
 • علی IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  0 0
  مملکت رو دروغ تزویر و ریا گرفته فرقی نمیکنه همه دروغ میگن از چپ و راست گرفته تا اعتدالیون به هیشکی نمیشه اطمینان کرد
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  1 0
  عاقبت کسی که نیرو و جوانیش را در ترویج بیراهی و انحراف سرف کرده، قطعاً نمی تواند غیر از این باشد
 • مهدی ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۸
  0 0
  مشرق جان با اینکه خیلی دوست دارم باید بگم این رفتار آقایون و خانمهای سلبریتی از عجایب نیست این نشانه آزادی افکر در جامعه ما هست که باز هم همین دست افراد منکر آن هستند
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
  0 0
  چند بار فراموش کنیم و ببخشیم فقط یک احمق اینقدر فراموشکار میشه که یک لاشخور رو کبوتر ببینه
 • براتی IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
  0 0
  واقعیت این آقا همان مطربی است که شایسته نام ایشان است. از مطرب جماعت هم که نمی توان توقع داشت چون محتاجند.
 • ناهید IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۹
  0 0
  درد و بلای مریلا زرعی بخوره تو سرت بدبخت هوسران

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس