حسین کمالی

یک فعال اصلاح‌طلب به تازگی در اظهاراتی تأکید کرده است که بررسی صلاحیت‌ها کار دادگاه است نه شورای نگهبان!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

بررسی صلاحیت‌ها کار دادگاه است نه شورای نگهبان!

حسین کمالی، فعال چپ و دبیر حزب کار به تازگی در بخشی از یک مصاحبه که سایت اعتمادآنلاین آنرا منتشر کرد، در اشاره به ردّ صلاحیت چهره‌های پیر و مسئله‌دار گفته است: از نظر من این رد صلاحیت‌ها با این شیوه‌ای که در حال انجام است، نمی‌تواند منطقی باشد. ردّ صلاحیت‌ها باید به‌ وسیله دادگاه صالح انجام شود نه به‌ وسیله شورای نگهبان؛ یعنی اگر کسانی از سوی دادگاه صالح از حقوق سیاسی اجتماعی محروم شده باشند، نباید بتوانند در انتخابات شرکت کنند، اما اگر دادگاه صالح راجع به آنها نظر نداده باشد، همه آحاد جامعه می‌توانند خود را در معرض آرای دیگران قرار دهند.

او همچنین اظهار می‌کند: این محدودیت‌ها نه برای بهبود شرایط و رونق انتخابات بلکه برای نیامدن دیگران است. به نظر من رویه‌ای که امروز شورای نگهبان پیش گرفته به نفع نظام، انقلاب و کشور نیست. در حقیقت باید یک نوع همدلی را در جامعه رواج دهند و از این کارها دست بردارند. [۱]

*ما ضمن اینکه قضاوت درباره این اظهارات کمالی را بر عهده مخاطبان محترم وامی‌گذریم اما بر این نکته هم تأکید می‌کنیم که تخریب و "تضعیف شورای محترم نگهبان" عواقب شدیدی برای کشور و مردم دارد.

عواقبی که البته رجال اصلاح‌طلب در نسخه‌های ستادی خود بر همان‌ها تأکید دارند و گویا ویرانگی را بیشتر از آبادی می‌پسندند...

***

اگر آمریکا "قاآنی" را بزند...

برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، سردار اسماعیل قاآنی جانشین سابق سردار شهید قاسم سلیمانی و فرمانده فعلی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تهدید به ترور کرد.

الشرق الاوسط به نقل از برایان هوک نوشت: اگر فرمانده فعلی سپاه قدس هم بخواهد راه سردار سلیمانی را در کشتن آمریکایی‌ها طی کند، به سرنوشت او دچار خواهد شد.

برایان هوک در حاشیه مجع جهانی اقتصاد در داووس سوییس به الشرق الاوسط گفت: هر حمله به نیروهای آمریکایی با پاسخ شدید ایالات متحده روبرو خواهد شد. این یک تهدید نیست چون رییس جمهور ترامپ همواره اعلام کرده حمله مرگبار به نیروهای آمریکایی واکنش شدید ما را در پی خواهد داشت. [۲]

*آقای هوک در موقعیت فعلی و بویژه پس از انهدام مواضع ارتش آمریکا در پایگاه عین‌الأسد همچون آن مخلوقی است که بسته شده و راهی جز صدا کردن و زوزه کشیدن ندارد.

اما این تمام ماجرا نیست و درباره احتمال ادامه خباثت‌های آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران؛ تحلیل‌های استراتژیکی هم وجود دارد که بد نیست آقای هوک از تعدادی از آنها با خبر باشد.

آن تحلیل‌ها از این قرارند:

یکم: پاسخ ایران در پایگاه عین‌الأسد یک پاسخ علی‌العجاله بود نه پاسخ کامل و نهایی.

اینکه جمهوری اسلامی ایران، پاسخ کامل و نهایی خود را در کجا به کاخ سفید و تروریست‌های آن تفهیم کند؛ مقوله‌ای است که ترور سردار قاآنی یا هریک از فرماندهان مقاومت در منطقه؛ بر عمق آن خواهد افزود.

دوم: اماره‌های تحلیلی نشان می‌دهد که اگر آمریکا می‌دانست با ترور سپهبد سلیمانی، تماشاگر تشییع میلیونی در ایران و عراق و کشورهای دیگر و شکسته شدن کمر هژمونی خود در منطقه (با موشکباران عین‌الأسد) می‌شود؛ هرگز دست به این کار نمی‌زد.

اکنون نیز بعید است که عقلانیت تحلیلی در کاخ سفید، فرمان دوباره به انجام حرکتی اینچنین بدهد. مگر اینکه همانند ترور سپهبد سلیمانی، حماقت به عقلانیت غلبه پیدا کند و آمریکا شاهد قطع شدن یک عضو دیگر پیکر خود در منطقه غرب آسیا و یا حتی در خاک خود باشد.

سوم: در انتقام موشکی ایران در عین‌الأسد؛ متحدین شماره یک آمریکا در منطقه نیز مورد تخاطب ایران قرار گرفتند.

احتمالا در صورتی که آمریکا از امروز تا ابدالدهر، اشتباهی نظامی علیه ایران اسلامی مرتکب بشود؛ آن تخاطب تبدیل به "تضارب" می‌شود و مسئولیت این رخداد نیز بر عهده آمریکاست.

البته بایستی اشاره کرد که منظور این تحلیل استراتژیک، اشخاص کلیدی محور مقاومت در سایر کشورهای منطقه نیز هستند.

خاصّه اینکه آقای هوک شاید هنوز از سیلی رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران به هوش نیامده که "سپاه قدس" را یک نیروی بدون مرز نامیدند.

و چهارم: کاخ سفید باید بداند که ایران اسلامی هرگز بدنبال جنگ نیست اما پس از ترور سردار سلیمانی، خود را آماده "درگیری محدود" با آمریکا کرده و مردم و افکار عمومی ایران اسلامی نیز در جریان این امر قرار دارند.

این حقیقت نشان می‌دهد که حتی اگر حرف آقای هوک یک بلوف احمقانه بیشتر نباشد؛ ولی آمریکا و متحدانش در صورت هرگونه رفتار نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران و چهره‌های کلیدی مقاومت در منطقه؛ با فازی جدید از "انتقام سخت" مواجه خواهند شد.

خاصّه اینکه ایران و دستان بلندش در منطقه نشان داده که امروز، روزگار استیلای هژمونیک جمهوری اسلامی و انکسار هژمونی آمریکاست.

اینکه آمریکا به درجه‌ای از حماقت برسد که بخواهد چنین مقولاتی را تجربه کند و غیر از هژمونی منکسر خود؛ اقتصاد لرزان خود را نیز با تکانه‌ای محکمی مثل افزایش قیمت سوخت بیازماید؛ سؤالیست که پاسخ آن به زمان نیاز دارد.

گفتنیست، وزارت خارجه کشور روسیه نیز به تازگی اظهارات آمریکا در تهدید سردار قاآنی را قویاً محکوم کرد و آنرا غیر قابل پذیرش خواند. +

***

شاخه‌های استانی جریان چپ برای تحریم خاموش انتخابات به خط می‌شوند

"فرقه شیرازی اصلاح‌طلبان" دست به تحریم خاموش انتخابات زد

شورای اصلاح طلبان استان فارس طی بیانیه‌ای که روز جمعه در خبرگزاری دولتی ایرنا منتشر شد، اعلام کرده است که برای انتخابات مجلس یازدهم لیست انتخاباتی ارائه نمی‌کند!

در این بیانیه با اشاره به انجام وظیفه شورای نگهبان مبنی بر رد ‌و تأیید نامزدهای ثبت‌نامی آمده است:‌ با توجه به اینکه تاکنون تقریبا هیچ کاندیدای شناخته شده‌ای از احزاب اصلاح طلب و واجد شرایط از پیش اعلام شده توسط این شورا در صحنه رقابت‌ها باقی نمانده است، عملا توفیق معرفی لیست انتخاباتی در حوزه‌های انتخاباتی استان فارس را نخواهیم داشت.

شورای اصلاح طلبان استان فارس که گویا متشکل از ۲۶ حزب و انجمن است همچنین در این بیانیه تصریح می‌کند: از شورای نگهبان قانون اساسی نیز به طور قاطع می‌خواهیم با رعایت ملاک‌های قانونی و از طریق مجاری رسمی با بررسی شکایت‌ها به تعیین صلاحیت‌ها اقدام نماید که هم حق الناس را پاس بدارد و هم اصل بی طرفی در انتخابات را رعایت کرده باشد! [۳]

*این نکته بدیهی بود هنگامی که پیام «تحریم خاموش انتخابات» از مرکز مورد تأکید لیدر اصلاح‌طلبان و سایر چپ‌های ستادی مثل سعید حجاریان و مصطفی تاجزاده قرار می‌گیرد؛ شاخه‌های استانی اصلاحات نیز به خط می‌شوند تا پروژه کم‌رمق‌سازی انتخابات با تقلای بیشتری اجرا شود.

اصلاح‌طلبان در راستای پروژه تحریم خاموش انتخابات، تأکید دارند که با توجه به تأیید صلاحیت نشدن چهره‌های پیر یا مسئله‌دار جریان چپ از سوی شورای نگهبان؛ پس ما برای انتخابات آینده لیست انتخاباتی نخواهیم داد!

این رفتار اعتراضی که به معنی قبول نداشتن ساختارهای قانونی کشور و ذبح ملاک‌های نظارتی به پای خواستای نامشروع حزبی تلقی می‌شود؛ یک رفتار خیانت‌آمیز و دشمنانه با حاکمیت و مردم است که تحریم خاموش انتخابات نام گرفته.

بر این اساس باید اشاره کرد که اولا اصلاح‌طلبان می‌بایست نسبت به معرفی چهره‌هایی با امکان تأیید صلاحیت اقدام می‌کردند و در گام دوم نیز فرض بر عدم صلاحیت همه مشاهیر این جریان؛ بدیهیست که چپ‌ها موظف به حمایت از چهره‌های جوان و یا فاقد سوء سابقه هستند. قاعده‌ای که برای تمام جریانات سیاسی یک کشور صادق است.

اما شاهدیم که اصلاح‌طلبان حاضر به حمایت از جوانترها و افراد پاک جریان چپ نیستند و قصد دارند با عدم ارائه لیست انتخاباتی در چارچوب تحریم خاموش؛ به مردم بگویند که ما در نظام اسلامی هیچکس را شایسته نمایندگی نمی‌دانیم!

اینکه نظام اسلامی در قبال این رفتار دشمنانه چه موضعی بگیرد بر ما مشخص نیست اما بخش واضح ماجرا عزم جریان سیاسی خاص برای فتنه‌انگیزی و نشان دادن آدرس خیابان به مردم است.

پیش از این، علیرضا علوی‌تبار، از فعالان چپ تأکید کرده بود که بایستی از فرصت انتخابات برای به‌راه‌اندازی تظاهرات خیابانی علیه نظام اسلامی استفاده کرد. [۴]

گفتنیست، شهر شیراز در جریان فتنه اقتصادی آبان‌ماه؛ شاهد یکی از شدیدترین درگیری‌های نیروهای امنیتی با اشرار و اراذل بود.

***

۱_ https://etemadonline.com/content/۳۷۹۱۳۷

۲_ https://fa.shafaqna.com/news/۸۷۷۰۵۴/

۳_www.irna.ir/news/۸۳۶۴۶۱۷۲/

۴_mshrgh.ir/۱۰۰۰۰۰۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 68
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • سام IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  جناب کمالی بهترهست قانون اساسی کشوررامرور کنی تاامثال شمانفهمابفهمیداصل 91قانون اساسی کشورچی هست شمابی شغوراحتلی زحمتی به خودتان نمی دهیدقانون اساسی رامطالعه کنید
  • بیژن IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
   1 2
   اصل 99 قانون اساسي شوراي نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبري، رياست جمهوري، مجلس شوراي اسلامي و مراجعه به آراء عمومي و همه‌‏پرسي را بر عهده دارد.
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  51 7
  جناب کمالی ، قانون اساسی را یک بار مطالعه فرمایید
 • IR ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  76 11
  چرا روحانی و ظریف به این تهدید واکنش نشون ندادند بازم به غیرت روسیه
  • IR ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   49 4
   سپاه باید برایان هوک را به درک بفرستد تا دیگر کسی به خود جرات این حرف ها را ندهد اگر نمیتواند یک اسلحه بدهد ما خودمان کارش را تمام کنیم .
  • IR ۱۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   55 5
   از کسانی که ۷ سال است سپاه را تخریب می کنند توقع چه واکنشی داری؟
  • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   4 0
   اینها سکوت کنند بهتر است چون اظهار نظر کردنشون فقط ما را در چشم اونها ضعیف جلوه می دهند.
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  63 11
  به این اصلاح طلب ها باید بگوییم خفه . هشت سال معلوم نیست چه غلطی کردید باید گردن شما احمق ها را زد مردم کشور را دادند دست پت و مت خاک تو سرتان که باز رویتان می شود حرف بزنید
  • IR ۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   50 3
   هشت سال نه 30 سال.. مزدوران صهوینیسم
  • حسین IR ۱۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   4 0
   یکبار برای همیشه ریشه این اسهال طلب ها رو باید خشکاند. مرگ بر اسهال طلب خائن
 • IR ۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  46 8
  امام خمینی روح خدا فرمود : امریکا را زیر پایمان له خواهیم کرد و انشاالله همین طور هم دارد می شود من تردیدی در این امر ندارم کینه ام از امریکا بقدری زیاد است که اگر تنهای تنها باشم و تمام امریکا ذره ای خوف از انها ندارم . انشا الله
 • IR ۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  59 7
  انتقام سخت راتکمیل کنید تارجزخانی های امریکا پایان یابد
  • IR ۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   23 4
   سیلی رو زدیم یه مشت و لگد هم باید بزنیم
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  23 13
  فعلا که داریم با عربستان دوست جون جونی میشویم. این مسایل بماند برای بعد!
 • شیرازی IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  47 16
  شیراز شهر قیور مردان شهید پرور است و این اظهارات ربطی به شهروندان اصیل شیرازی ندارد در دوران انقلاب سه شهر فارس حکومت نظامی بود و در جنگ تحمیلی هم حظور گسترده فارسی ها در جبهه بیانگر وفا داری آنها به نظام و ولایت است .این جماعت تازه به دوران رسیده نمی توانند در اراده مردم این خطه خللی وارد کنند
  • فاطیما IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   32 13
   غیور نه قیور بیسواد
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   10 0
   غیور و حضور درسته، البته بنده اسائه ادب نمیکنم، چه بسا درک و شعور و سواد شما از امثال من بیشتر باشه دوست شیرازی
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  27 14
  با این فرقه شیرازی چرا مدارا میکنید. حتما باید یک ضربه اساسی به انقلاب بزنند تا آنوقت فکری بکنید...
 • سید IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  35 10
  حقیقتاً اصلاح طلبان یا همان اصلاح طالبان تهوع آور مایه ننگ کشور و مردم ایران در تاریخ کشورمان هستند! چیزی شبیه به ایادی شاهان قاجار و پهلوی!!!!
 • رضا IR ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  18 7
  چقدر وقیح!!!
  • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   15 3
   کاملا درست میگه ، از دورا هاشمی به بعد روز خوس برای مردم نگذاشتید .. هیچ قانونی را نمیشناسید و همیشه با فریب مردم و یا دیکتاتوری خانوادگی و فامیلی خودتان بر مردم تحمیل کردید و زمانیکه داشت چرخ انقلاب به ریل برمیگشت منحرفان حرام خور که بر گرده مردم سوار شدند ، با سفار تخانه های ، دشمنان ساختید و ۷۸،۸۸، ۹۲و ۹۶ ،،،، به راه انداختید .. باز هم ا بر همان بنا گذاشته حتی از از کسانیکه در دوره نماینگی سوگند یا کرده اند ولی بیراهه رفته ان حماایت میکنید و واین بار ترام تروریست را حتما مودب مینامید و سنگ مردم بر سینه میزنید و از شت خنجر را مردم مواظب باشید انقلاب ، انقلاب اسلامی است و جمهوری جمهوری اسلامی نه لیبرال ،نه وابسته به خارج و نه مردم فریب
 • محسن IR ۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  39 14
  بسم الله قاسم جبارین اگر امریکا غلطی در خصوص سردار قاانی انجام دهد ما هم اقای هوک را زنده نخواهیم گذاشت.
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   26 1
   بعد از اینکه غلطشان را کردند ؟؟ این ملعون خبیث باید همین الان به خاطر این تهدیدها به درک برود .
  • IR ۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   5 0
   نگاه چپ بندازه به سردار چشماشو از کاسه درمیاریم، کور خوندن
 • ناشناش IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  24 7
  امریکا گستاخ تر از هر زمان دیگری شده باید همان کاری را که با ایران کرد با او کرد اگر دوباره شرارت کرد اینبار چند پایگاه اورا مورد صدها فروند موشک قراردهیم تا درس عبرتی باشد برای او .
 • کورد کرماشان منال رشیدی IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  34 10
  مگر رهبر ونیروهای مسلح جواب دندان شکن به آمریکا بدهند و گرنه به دولت امیدی نیست.به قول مولی علی علیه السلام الموت فی حیاتکم مقهورین والحیاه فی وتکم قاهرین
  • موید IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   17 4
   العجب از اونا که منفی میدن جل الخالق
  • IR ۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   4 2
   عحب نداره موید، هنوز نسل بیشعورا منقرض نشده
 • CH ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  23 8
  البته اصلاح طلبان این نکته را یادشان رفت که اضافه کنند که اگر دادگاهی اعضای آنها را هم محاکمه و مجازات کند آن دادگاه را از اساس صالخ نمی دانند. ما هنوز جنجالهایشان برای دادگاه کرباسچی و فتنه گران 88 را یادمان نرفته.
 • NZ ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  11 3
  خیانت و نفوذ که شاخ و دم ندارد و به وضوح دیده شد. تمام فتنه ها یک زبان مشخص دارد. بنابراین در مورد خائنین باید یک مطلب را امروز متوجه باشیم که آیا در زمانی که این پیاده نظام دشمن قصد تسلیم کشور به همان صورت لیبی که صدرصد یک کپی بسیار قدرتمند تر از لیبی است, باز هم جای تعلل وجود دارد؟ آقای عزیز ترور شهید سلیمانی یک توطئه بود! امروز روز قاطعیت در تصمیم است در غیر اینصورت اینها کشور را تسلیم و متلاشی می کنند و خودشان تشریف می برند پیش جگر گوشهایشان در آمریکا و انگلیس و مردم می مانند زیر بمباران نظامی دشمن! امروز سر یک بازی فوتبال هم براحتی با ما بازی می شه به این علت که اراده ای نیست! متوجه هستید که سطح واکنش ما زیر ذره بین آنالیز دشمن است؟
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  10 2
  تقصیر خود شورای نگهبانه.دلایل رد صلاحیت نامزدهارو به همه اعلام کنن تا ابروی نداشته این اصلاحطلب ها بره تا نیان شر و ور بگن
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  10 2
  چرا روحانی و ظریف هیج جوابی به این ...خوری آمریکا نشان ندادند با ز دمش گرم روسیه
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  7 2
  در آمریکا خرید و استفاده از اسلحه آزاد است بنزین هم بقدر کافی هست. چرا ما نباید شهرهایشان را به کمک دوستانمان به هم بریزیم
 • IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  18 11
  ایران مگه چکار میخواهد بکنه فوقش یه پایگاه آمریکا مثلا بگرام میزنه طوری هم میزنه تلفات وارد نشه بعد هم به اشتباه یه سکوی نفتی یا کشتی خودی رو میزنه بعدا شروع به سر وصدای رسانه ای میکنه وتمام
  • IR ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   7 4
   اینقد بی بی سی نگا نکن.. نکن. دارن اُسکُلت می کنن. برا خودت می گم. قدرت تحلیل رو ازت می گیرن بعد با این نظرا باعث خنده ی بقیه می شی!!
  • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   0 0
   اشتباهی مثبت دادم
 • رضا IR ۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  10 2
  مردم شیراز ولایی و پیرو ولی فقیه و امام جامعه هستند نه یه سری افراد که انگل های مضر جامعه هستند! و قصد و هدفشان در سیاست بازی خدمت به آمریکا و خیانت به مردم است.
 • مهدی IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  8 2
  کمالی که عقل داشت چنین غلطی نمیکرد چون سواد ندارند فقط سرخط خبر را می خوانند لب به سخن اراجیف می زنند اگر در دست دادگاه بود دادگاه از دزدی این دزدان چشم پوشی میگردد و انوقت می گفتید مگر اینها خلافی کردند که باید از دادگاه صلاحیت بگیرند زبان چرب شما به هر طرف می چرخد ولی باید ترمزش را گرفت.دوم هوک هنوز از سخنان رهبر معظم به هوش نیامده در حال مستی سخن میگوید چون کشته شدگان مگر پسر ایشان هستند که ابایی کند باز بداند که چرا بعدا تهدید میکنند موقع زدن مثل موش خزیده بودند ولی اگر غلطی از آنها سر بزند اول برای خودشان قبر بکنند بعد کاری انجام بدهند.
 • IR ۱۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  12 7
  منظور ایشان ازدادگاه دادگاهی است که رییس دادگاه یکی ازخودشان باشد
  • NZ ۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   9 6
   نخیر, پیاده نظام غرب بدنبال چیزی در آنطرف مرز است و این یک دستورالعمل انگلیسی است که قدم به قدم رونمایی می کنند.
 • عین الاسد IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  12 8
  هوک کله پوک. معلومه ترسیدی. از لحاظ روانشناسی آنالیزت کردیم.
 • IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  9 5
  گستاخی تاچه حد؟؟؟بازاصلاح طلبها دستشان را ازقدرت کوتاه دیدند شروع به بلوا کردند
  • IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   5 8
   سرطان اصلاحات !
 • حق جو IR ۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  7 5
  مهمل و بی ربط گوئی برخی از این به اصطلاح اصلاحطلبان مضحک شده، خوب آدم احول!، دادگاه که در شعبات تجدید نظر آن حداکثر سه نفر قاضی دارد، خوب شورای نگهبان که علاوه بر فقهای شورا که خود مجتهد و متخصص هستند تعداد ۵ نفر حقوق دان خبره متبحر دارد که اساتید حقوق هستند، چگونه دادگاه می تواند با یک قاضی و یا حداکثر ۳ حقوق دان صلاحیت افراد را بررسی بکند ولی شورای نگهبان با حداقل ۱۰ حقوق دان و مجتهد اعلم نمی تواند؟؟؟!!، منطق شما افراد نافهم و بهانه گیر همواره همین طور بوده و خواهد بود.
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  9 5
  به نظرم با انتشار دلیل رد صلاحیت ها مشکل حل می شود
 • علی IR ۱۱:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  2 6
  اینکه می گویید ایران خود را آماده درگیری محدود کرده این یک پیام به امریکاست که او جریان مقابله به مثل را ادامه دهد چون طبق نظر شما ایران پاسخ های خود را تا مرز درگیری گسترده ادامه خواهد داد
 • حسين DE ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  9 6
  آقاى كمالى در آمريكا و چند تا كشور اروپائى هم كه شما اصلاح طلبان براشون له له ميزنيد هم ارگان ويا سازمانى براى بررسى صلاحيت كانديدادها وجود دارد، شما مشكلتان كجاست؟ مگر شما با قانون اساسى ايران آشنائى نداريد؟مگر شما بعنوان دبير كل يك حزب نبايد الفباى مسائل سياسى را بدانيد؟ حد اقل از كسانيكه رد صلاحيت شدند بخواهيد كه ابلاغيه شوراى محترم نگهبان را مبنى بر عدم صلاحيتشان را منتشر كنند تا بجاى تو مردم خودشان قضاوت كنند،ترسى كه ندارى؟
 • کورش IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  11 6
  بزنید این یانکیها رو قبل از اینکه ضربه ایی بزنند آمریکاییها نامردن و خبیث
 • حسين DE ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  9 4
  آقاى هوك اگه جرئت دارى يكبار بدون محافظ از خانه بيا بيرون.
 • mahdi IR ۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  1 7
  این فرقه شیرازی خیلی مرموز تشریف دارند باید مواظب این شیعیان قالتاق باشیم تمام سیاست های کثیف انگلیس و اسرائیل را علیه ایران انجام می دهند.
 • FR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  9 6
  سلیمانیها باید سرکار بیان نه خوش خیالهای نجومی وطن فروش دیگه بسه
 • ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  7 3
  باید کار آمریکا را با در هم پاشیدن اسرائیل یک سره کرد.....چر از سه طرف بهشون حمله نمیکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   7 4
   اول باید داخل رو از نوچه هاش پاکسازی کنیم. عجله نکن.. دیر نیست اون روز
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  13 7
  اگر آمریکا "قاآنی" را بزند... اگر همه را هم بزند هیچ اتفاقی نمی افتد از این دولت طلح طلب قاجاری؟؟؟ آبی گرم نمی شود. نهایت چهار موشک بیشتر؟ آمریکا فهمیده که ایران جز رجز خوانی چیزی در چنته ندارد این همه از انتقام سخت از همه شنیدیم نهایت چند موشک بود که آتش شعله ور دلسوخته گان هیچ مرهمی نبود و دشمن شاد کرد؟ اگر مثل کشتی انگلیسی یک کشتی برابر یک کشتی بود شاید امیدی بود دوستان ولایت همچنان امید به انتقام سخت داریم
  • IR ۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   2 0
   این دولت قرار نیست تا ابد سر کار باشه، ان شاالله دیر یا زود از شرش خلاص میشیم
 • علی IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  5 4
  لعنت خدا بر منافقان و خوارجان کنونی که دنبال منافع حرام و نا مشروح خود هستند و مرگ بر امریکای جنایت کار و ایادی داخلیش
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  27 6
  وقتی برای انتقام سخت سردار سلیمانی فقط چند موشک پرت کردن اونم با اطلاع قبلی احتمالا برای ترور سردار قاانی فقط یک خشاب کلاش با تیر مشقی به سمت پایگاه های,امریکایی شلیک می کنند
  • گمنام IR ۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
   2 0
   داداش از کجا جنس میگیری؟! بگو ما هم بریم از همونجا بگیریم ، معلومه مصرف کننده اش خیلی فاز فضایی میزنه
 • مرصاد IR ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  3 3
  این افساد طلبا ؛ چون می دونن که در این انتخابات رای نمیارن ، دارن دست پیشو میزنن ، که پس نیفتن !!
 • IR ۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  4 5
  عجب منطقی آقای کمالی! آن زمان که شما کارمند گزینش می کردید، اداره گزینش شما دادگاه بود که عده ای را می پذیرفت و عذر عده ای دیگر را می خواست؟! درست است که این کار به نوعی قضاوت است؛ ولی در همه ادارات و وزارتخانه های کشور روزانه دهها مورد قضاوت انجام می شود و برای هیچکدام دادگاه تشکیل نمی شود. مثلاً دادگاه برای دادن موافقت اصولی، دادگاه برای عزل فلان مدیر، دادگاه برای نصب فلان مدیرکل، دادگاه برای قبول استعفای فلان کارمند... آقای کمالی احتمالا تصور کردی خیلی هوشمندانه چیزی گفتی که هیچکس تا به حال نگفته است؛ ولی گویا این اظهار نظر باعث تردید در صلاحیت شما برای همه مسئولیت های گذشته شما شد. البته اینکه شما با مدرک دیپلم نخستین مسئولیت را در کشور عهده دار شدید، می تواند دلیل روشنی بر نادرست بودن انتخاب شما در پست های بعدی شما باشد. ببخشید، شما خود، مایه شرمندگی خودتان شدید!
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 4
  از این فتنه گرها هر چی بگی کم گفتی . ولی شما باید برای مخاطب خوراک فکری تهیه کنید وگرنه مخاطبین هر کس به دلخواه خودش تشخیص میدهد و ارزش رسانه ای این خبر کم می شود. اینها قانون شکن هستند چطور می خواهند بشوند قانون گذار!
 • IR ۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  3 9
  ما الان اعتقادمون به شورای نگهبان داره بیشتر میشه
 • IR ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  7 10
  بدون بمب اتم هارت و پورت نکنید لطفا
 • کورش IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  10 0
  فاز اینا منفی میدن چیه؟ حتما برید دی ان ای از شما بگیرن بی شک.......هستین
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  2 2
  بزنن ما هم یه موشک میزنیم به خودرو گشتشون انتقام سخت میگیریم
 • IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 0
  نظر من هم جزو نظرات غیر قابل انتشار است
 • Mosio IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  0 0
  آب از آب تکون نمیخوره
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
  1 0
  این وظیفه سازمان ملل بود که در مقابل رفتارهای تروریستی احکامی شایسته اتخاظ کند تا تروریستها با تهوری مستانه هم آموزی نداشته باشند وما شاهد چنین دیوانگیهایی نمی بودیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس