صفارهرندی

عضو تشخیص مصلحت نظام گفت: حتی اصلاح طلبان که از رأی‌آوری لیست تهران خود در انتخابات مجلس خوشحال بودند، الان پشیمانند.

به گزارش مشرق، محمد حسین صفار هرندی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو تشخیص مصلحت نظام با حضور در جمع دانشجویان یازدهمین دوره خط امام(ره) با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آبستن بودن سال 98 به اتفاقات مهم گفت: باید بیمناک باشیم چراکه اگر قرار باشد بار دیگر مثل سال های قبل بدون برنامه ریزی مدون و عاری از اتحاد وارد میدان شویم، شرایط کشور همچون شرایط موجود خواهد شد و چه بسا با توطئه‌های شبانه روزی دشمنان نظام شرایط بدتر نیز شوند.

وی افزود: خوشبختانه مردم ما روز به روز و سال به سال در مسائل مهم کشوری آگاه تر و ریز بین تر می شوند، و امیدواریم که در انتخابات امسال  مانند گذشته در بازی رسانه ای قرار نگیرند و فریب دورغ پردازی های خبرگزاری های زنجیره ای داخل و رسانه های معاند را نخورند.

بیشتر بخوانید:

اصلاح‌طلبان دچار اختلاف هستند جز در "سیاست خیابانی"!

وقتی تریبون اصلاح‌طلبان مذاکره‌پسند، علیه خودشان شد!

عضو تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: داشتن همچین مجلسی بیمناک است که باید از تکرار آن اجتناب کرد؛ مجلس باید قدرتمند بشود، باید کسانی وارد مجلس شوند که دغدغه شان مردم و مشکلات کشور و مردم باشد نه کسانی که به فکر معامله گری و جیب خود هستند.

صفار هرندی اذعان کرد: اگر اتفاقات چند سال گذشته نمایندگان مجلس را مرور کنیم، الان به عینه شاهد آن هستیم حتی اصلاح طلبان که خوشحال  و شاد از رأی اوری  لیست خود در تهران بودند، الان پشیمانند و اعتراف می کنند که اینها دیگر چه کسانی  هستند ، چطور می شود کسانی که باید برای ملت و جامعه قانون گذاری کنند با مسائل روز  اینقدر  بیگانه باشند و شأن مجلس و نماینده ملت بودن را تا این حد پایین بیاورند

وی گفت: کار به جایی رسیده است که در  جلسه ای که خود آقایان تشکیل داده بودند و آقای تاج زاده سخنران آن بود یکی از  نمایندگان همین لیست جویای نام سخنران می شود که این یک فاجعه برای آنها بوده است.

عضو تشخیص مصلح نظام با اشاره به برخی اخبار از کج سلیقگی ها در جریان انقلابی گفت: باعث بیمناکی است وقتی دوستان خودی و کسانی که هم مردم روی آنان حساب باز می کنند و هم خواص ما حواسشان نیست و به خود ضربه می زنند و در پازل طرف مقابل حرکت می کنند؛ باید این را بدانیم روش مقابله قهری با مسائل و مشکلات جواب نخواهد داد.

وی با اشاره به ارسال متعدد نامه های وزرا به مقام معظم رهبری اذعان کرد: باید بیم داشت وقتی مسئولان و دولتمردان همه به رئیس جمهور کشور بگویند فشار بر رهبری را زیاد بکنید تا نتیجه دلخواه را بگیریم؛ مردم ما آگاهند و این آگاهی را در همه ی صحنه های حساس جامعه نشان داده اند، کم کاری ها و بی کفایتی ها را می بینند و با این حربه ها نمی توانند از زیر احمال کاری خود فرار کنند، اینها اصلاً به دنبال پیدا کردن راه خروج از بن بست نیستند و می خواهند با بهانه و توجیه بی کفایتی خودشان در مدیریت امور را پنهان کنند.

صفار هرندی بیان کرد: اما مهمترین بیم نگاه بدبینانه به صحنه و دیدن نیمه خالی لیوان است که فقط ناکامی ها و بن بست ها دیده شود، همان کاری که رسانه های معاند و متأسغانه عده ای در داخل شبانه روز در تلاشند تا به مردم و جوانان ما بقبولانند. اما وقتی درست به صحنه نگاه کنیم دلایل امیدواری زیادی وجود دارد و مردم نیز این را به وضوح در چندماه گذشته نشان داده اند.

وی افزود: یکی از همین امیدواری ها نزدیک بودن انتخابات است، خود مردم نیز به این نتجیه رسیده اند که در انتخابات قبلی فریب وعده های دروغین را خورده اند، جایی که به لیست انتخاباتی رأی دادند و به سلبریتی ها و وعده ها دل بستند. اما الان منتظرند که اسفند ماه از راه برسد تا با مشارکت آگاهانه در انتخابات آتی مجلس، خانه ملت را از وجود نمایندگان بی کفایت خالی کنند.

وی تأکید کرد: مسئله دیگر انتخاب شایسته حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه از طرف مقام معظم رهبری بود، که با کنشگری خود مردم را به مبارزه جدی با فساد و صاحبان ثروت و قدرت بالاخص محاکمه مفسدان اقتصادی امیدوار کرد. با یک مقایسه ساده می توان متوجه شد که آقای رئیسی سال 96 و حال حاضر بسیار متفاوت شده است؛ وقتی کنشگری ایشان سوا از جریانات سیاسی را می بینیم حتی مخالفان آن زمان هم متمایل به این رویه می شوند.

وی افزود: برخی از دوستان  با دیدن عملکرد ایشان بازهم با استفاده از قدرت رسانه ای که در دست دارند سعی می کنند که عملکرد وی را در برخورد با مفسدان را سیاسی قلام داد کنند، اما الان می بینیم که حتی مخالفان آقای رئیسی از جدیت و نگاه یکسان ایشان در برخورد با مفاسد قدردانی می کنند.

صفار هرندی اذعان داشت: کمک و لطف الهی و توکل بر خدا را در حوادث اخیر کشور به خصوص بحث کم آبی و بارش های فراوان و هم دلی مردم مشهود بوده است، جایی که تا دیروز دشمن روی همین کم آبی و منازعات  حاصل از آن حساب باز کرده بود و می خواست مردم را بترساند، به یکباره به لطف الهی کشور سیراب از آب شد و نقشه هایشان برهم خورد.

وی افزود: درست است که این بارش ها خرابی هایی هم به بارآورد و زندگی برخی از هم وطنان ما را با مشکل مواجه کرد، اما حضور مردم و اتحاد ناشی از هبستگی ملت به حدی شگرف بود، باعث شد کسانی که در کمین بودند تا بازهم  کینه و فتنه بنی مردم و مسئولان بپاشند را نیز انگشت به دهان کرد، این ها نشان می دهد باید بر خدا توکل کرد و نگاه به مدد الهی باشد.

وی گفت: اگر دشمن تحریم را در یک حوزه و آن هم حوزه نفتی وارد کرده است آیا عقل و درایت حکم نمی کند که ما  در حوزه و حوزه های  دیگر خود کفا و مستقل شویم؟ جز اقتصاد که لنگ می زند و مسئولان ما تا نگاهشان را از خارج به دخال معطوف نکنند و روی به اقتصاد بومی و بهره گیری از توان جوانان این مرز بوم نیاورند در این حوزه پاسخ قابل قبولی نمیگیریم.

صفار هرندی تصریح کرد: اما در حوزه های دیگر دیدم این درایت رهبری و جریان انقلابی بود که ما در تقویت بنیه دفاعی و ... رشد کردیم و این بنیه دفاعی بود که باعث قدرتمندی اقتصادی ما نیز شده و خواهد شد.

وی گفت: در مقابل دیوانگی و هوچیگری باید عاقلانه و قاطعانه برخورد کرد، و ما این را با ساقط کردن پهباد آمریکایی و یا توقیف نفت کش انگلیسی ثابت کردیم و آنها هیچ غلطی نتوانستند بکنند، امروزه قدرت دفاعی ما و همچنین توانایی موشکی ما مایه امید و مباهات مردم است.

صفار هرندی بیان کرد: چرا امیدوار نباشیم، بیم ها جای خود و امیدواری ها جای خود. از دل بیم ها نیز می توان امیدواری بیرون کشید، همین بیم ها هستند که به ما انگیزه و امید حرکت می دهند و جوانان ما را برای مقابله با آنها به میدان می آورند.  بن بست ها را می شود شکست؛ به عناون مثال اگر گزارش دکتر ستاری در حضور مقام معظم رهبری را در خصوص شرکت های دانش بنیان مطالع کنیم می بنیم نشانگر رشد این  شرکت ها و افزایش توان روز افزون نیروهای داخلی در عرصه های مختلف است.

عضو تشخیص مصلحت نظام اذعان کرد: خیلی از کشورها که تا پیش از این خواهان ارتباط راهبری با ما بودن اما از ترس در عمل کژدار و مریض بودند، الان مستقیماً به ما پیام داده اند و خواهان این ارتباط هست ، کشورهایی همچون چین، روسیه، هند و .. همه اینگونه اند، اما حیف که افرادی سر کار هستند که این را باور ندارند و انگیزه ای برای استفاده از این فرصت ندارند.

وی در پیان ضمن آرزوی توفیق برای دانشجویان حاضر گفت: یقین دارم سال آینده سال روشنی است، کشور ما تا نیروهای جوان، متعهد و آگاهی همانند امروز دارد از هر توطئه و مانعی سربلند بیرون خواهد آمد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • محسن IR ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  8 1
  «ارتباط راهبری»؟! «کژ دار و مریض»؟! یا للعجب!
 • IR ۱۶:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  19 9
  غلط کردند بوسیله رئیس جمهور به رهبری فشار بیاورند.مگه ما مردیم .خدا لعنتشون کنه.
  • IR ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   2 0
   وقتی ایشان از جیب نمایندگان و فشار رئیس جمهور بر رهبری عزیز سخن میگوید یعنی مسئولینت را بشناس و درست انتخاب کن .
  • IR ۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   0 0
   ....یعنی مسئولینت را بشناس ودرست انتخاب کن با خودت هم هستی دیگه.؟
  • IR ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   0 0
   مشرق حسن نیتت رو مثل همیشه ثابت کن وجوابهایی که دادم چاپ بفرما.
 • IR ۱۶:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  10 7
  برخی بر این باورند که جمهوری‌اسلامی برای نقشی که در منطقه ایفا کند، هزینه زیادی صرف کرده است، درباره این سخن باید بگویم که کشور ما در مقایسه با سایر کشورهای منطقه چندان هزینه سنگینی را پرداخت نکرده است، اما دستاورد بیشتری به ویژه در حوزه امنیتی به دست آوردیم
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  9 7
  کشورهای زییادی خواهان این ارتباط با ایراان هستن اما حیف که افرادی سر کار هستند که این را باور ندارند و انگیزه ای برای استفاده از این فرصت ندارند
 • IR ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  5 6
  افراد ضعیف و مصلحت جو ... . اینجور آدم ها بیشتر با قضیه کنار میان تا بخواهند کاری انجام دهند.
 • ناشناس IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
  1 2
  امسال چنان از خواب رویایی شان با اردنگی رای بیدارشان کنیم که درقاموس مغز کوچکشان نگنجد .فقط از سایت مردمی مشرق ودیگر سایت های انقلابی درخواست دارم باروشنگری و پیشنهاد مردان وزنان حقوقدان واقعی وبی ریا به جنگ با این زالوهای پیرو ومفت خور قدم گذاشته وملتی را به لطف خدا از خسارتی محض به ملتی بالنده سوق دهد
 • IR ۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  1 0
  باید سن نماینده شدن بیاد پایین
 • IR ۰۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  2 0
  اصول گرایان دیگه اصلا نگران هیچی نباشند چون تاریخ مصرف اصلاح طلبان تمام شده و دیگر رقیبی ندارید مملکت کامل دست خودتونه!
  • IR ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
   0 0
   ما نماینده ولایی و انقلابی میخواهیم. نه اصولگرایانی چون لاریجانی و باهنر و نه اصلاح طلبانی چون لیست امیدی ها.
 • DE ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  3 0
  هروقت در نماینده شدن پول و سفر و خوراک و میهمانی و حقوق و جشن و پایکوبی و رانتخواری و سفارش.....نبود ٬ آنوقت چهارتا آدم حسابی خودشان را کاندید خواهند کرد.
 • IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  0 0
  زمان ریاست جمهوری اقای سید محمد خاتمی اقای بهزاد نبوی از ایشان خواسته بود که صریحا و اشکار در مقابل رهبر معظم انقلاب بایستد و صریحا صف بندی کرده ومقاومت کند تا به زعم خودش کار را یکسره کند .! اما اقای خاتمی صلاح ندانسته بود و از اقای نبوی بابت این توصیه و در خواست گلایه میکرد .اقای خاتمی با ناراحتی در جلسه ای گفت اقای نبوی میخواهد مرا در مقابل رهبری قرار بدهد .
  • علی IR ۰۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
   0 0
   شاید درمقابل رهبری قرار نگرفت اما در مقابل نظام که قرار گرفت
 • IR ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
  0 0
  اول انتخابات همه قشنگ حرف میزنند اما بعد از هر انتخابی قارتگران شروع میکنند همیشه مردم بودند که ضربه خوردند این حزب ان حزب با هم فرقی ندارند و هیچ نقش برای وصول حقوق کارگران هم ایفانمی کنند بعد از هر انتخابی کارخانه ها و کار گاه ها صنعتی تعطیل شدند چرا چون منافع مافیای اختصادی خرید از کشور چین است
 • IR ۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
  0 0
  مردم به شورای نگهبان اعتماد می کنند مردم ابزار بازی نیستند - نهاد نظارتی مسؤلند شورای نگهبان نباید قصور کند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس