کد خبر 989452
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۴:۱۵
مجرم نمایه

دختر جوان وقتی به سر قرار پسر موردعلاقه اش رفت، تصور نمی‌کرد یک دوربین همه رفتارهایش را ضبط می‌کند.

به گزارش مشرق، این دختر تهرانی اغفال نیت شیطانی پسرجوان شد و باید حق السکوت می‌داد تا آبروی خود و خانواده اش از بین نرود.

سرنوشت تلخ
چندی پیش دختر جوانی به نام سمانه در حالی که آشفته و گریان بود نزد پلیس تهران رفت و پرده از کابوسی برداشت که زندگی اش را ویران کرده بود. سمیرا نزد ماموران ادعا کرد، از سوی پسری جوان به نام سینا فریب خورده است و هدف نیت شیطانی او قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

مراسم خواستگاری به آتش کشیده شد

دختر گریان گفت: زندگی ام برباد رفته است. نمی‌دانم چه بلایی سرم آمده، اما این را می‌دانم که آبروی من و خانواده ام در خطر است.

سمیرا ادامه داد: از مدتی پیش با پسر جوانی به نام سینا دوست شده ام او رفتار بسیار خوبی داشت که همین باعث شد من به او اعتماد کنم.

دختر آشفته اظهار کرد: با توجه شخصیت اجتماعی خوبش به رابطه ام با او ادامه دادم تا این که یک روز وقتی مثل همیشه سرقرار رفته بودیم، ناگهان من را از محل قرارمان به مکانی خلوت کشید. اصلا تصور نمی‌کردم به اعتمادم خیانت کند. او در آن جا من را تسلیم نیت شوم خود کرد و بدتر این که همه این کارها را جلوی دوربین انجام داد. خیلی گریه کردم و با التماس خواستم دست از سرم بردارد، اما او با نشان دادن فیلم سیاه، مرا تهدید کرد اگر روزی نزد پلیس شکایت بکنم یا به کسی چیزی بگویم فیلم را منتشر می‌کند.

سمیرا گفت: من هرگز فکر نمی‌کردم سینا چنین کاری بکند. از وقتی به خانه برگشتم زندگی ام نفرین شده است. کابوس می‌بینم افسرده شده ام و می‌ترسم. به همین دلیل تصمیم گرفتم شکایت کنم.

نظریه پزشکی قانونی
بازپرس پرونده وقتی در جریان این اقدام شوم سینا قرار گرفت دستور داد تا سمیرا توسط متخصصان پزشکی قانونی معاینه شود.
متخصصان بعد از معاینه اعلام کردند دختر جوان با فردی ارتباط داشته است.

بازداشت شیطان
با این نظریه علمی، بازپرس پرونده همزمان با بازداشت سینا، پرونده را برای بررسی‌های تخصصی، حقوقی و قضایی به شعبه ۱۰ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داد.

در دادگاه
صبح دیروز سینا درحالی که دستبد به مچ داشت به همراه سمیرا در برابر قضات دادگاه کیفری ایستاد و از خود دفاع کرد.
در ابتدای جلسه دادگاه، سمیرا به قضات گفت: این پسر بدون رضایت من و با فریبکاری مرا تحت تعرض قرار داد و بدتر این که فیلم گرفت و تهدیدم کرد.

وی افزود:سینا می‌گفت اگر ماجرا را به کسی بگویم، بلایی سرم می‌آورد که نتوانم هیچ گاه ازدواج کنم. او می‌خواست تحت سلطه اش قرار بگیرم. از من باج می‌خواست زندگی ام شده بود گریه و وحشت تا این که تصمیم به شکایت گرفتم.

دفاعیات عجیب
سینا بعد از ادعاهای سمیرا که هنوز گریه می‌کرد، وقتی پشت تریبون دفاع ایستاد، گفت:من به این دختر تعرض نکرده ام و هرگز این را قبول ندارم. سمیرا دوستِ دختری به نام نگار است که هفت سال پیش با من دوست بود. من عاشق نگار بودم و خیلی دوست اش داشتم و می‌خواستم با او ازدواج کنم، اما مدتی بعد فهمیدم چه اشتباهی کرده ام، چون نگار یک باج گیر بود.

پسرجوان ادامه داد: وقتی نگار دید من خیلی عاشق او هستم مرا تهدید کرد. می‌گفت که از من شکایت می‌کند و با این روش از من اخاذی می‌کرد. یک بار به او گفتم دیگر باج نمی‌دهم و حاضر نیستم اجازه دهم همچنان از من اخاذی کند.

ارتباط ما قطع شد تا این که مدتی قبل با دختری به نام سمیرا آشنا شدم. او دختر مهربانی بود و هرچه به او می‌گفتم انجام می‌داد. وقتی ما با هم ارتباط برقرار کردیم این بار او تصمیم گرفت از من اخاذی کند. در حرف هایش متوجه شدم او از دوستان نگار است. خیلی تعجب کردم چطور او این مسئله را به من نگفته بود. این طور بود که فهمیدم آن‌ها با هم همدست بودند. در واقع نقشه این شکایت و دادگاه و همه چیزهایی که سمیرا گفته است، دسیسه نگار است و این دو دختر قصد اخاذی از من را دارند.

سینا درباره این که آیا فیلم برداری کرده است؟ گفت: من هیچ فیلمی نگرفتم. اگر این کار را کرده بودم حتما باید پلیس آن را پیدا می‌کرد. سمیرا به من تهمت زده است.

بنابر این گزارش، با پایان جلسه، قضات برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

تحلیل کارشناس
زندگی سیاه دختران ساده لوح
دکتر فریبا نادری آسیب شناس اجتماعی
برخی پسران برای رسیدن به اهداف و نقشه‌های شوم خود با طرح دوستی به زندگی دختران ساده لوح وارد و بعد از ایجاد وابستگی و علاقه مندی مرتکب اخاذی و کارهای غیراخلاقی می‌شوند که زندگی و آینده این دختران را تباه می‌کنند و آن‌ها مجبور می‌شوند برای حفظ آبرو تن به خواسته‌های نامشروع این پسران پلید بدهند.

در برخی پرونده‌ها دیده می‌شود پسران از دخترانی که با آن‌ها دوست هستند، باج و حق السکوت می‌گیرند. چنان چه در جامعه چنین حوادثی رواج یابد از نگاه جامعه شناختی آن جامعه دچار آنومی اجتماعی شده است و ناهنجاری‌های فراوانی را در بین دختران و پسران آن جامعه شاهد خواهیم بود.

وقتی در اجتماع با فروریختگی فرهنگی و کم رنگ شدن ارزش‌ها رو به رو می‌شویم، نسل جوان به خود اجازه می‌دهد مرتکب هر عمل غیراخلاقی شود و سردرگمی‌های اخلاقی، فساد را در میان نسل جوان شایع می‌کند. برخی از این دختران که با وعده ازدواج فریب پسر مورد علاقه شان را می‌خورند، بعد از تباه شدن زندگی چاره‌ای جز خودکشی یا فرار از خانه ندارند، زیرا هیچ نهاد حمایتی وجود ندارد که از حقوق پایمال شده شان دفاع کند و به آن‌ها برچسب می‌زنند که خود در بروز این حوادث دخیل بوده اند در حالی که باید گفت از عاطفه و مهر این دختران سوء استفاده شده است و خانواده نیز در برخورد با این مسائل برخورد هیجانی نشان می‌دهد که سبب آسیب زدن بیشتر به دختران می‌شود.

گاهی اوقات دیده می‌شود فضای جامعه به قدری نامساعد است که جوانان نتوانسته اند هیجانات دوران نوجوانی و جوانی خود را کنترل و مدیریت کنند بنابراین شخصیت شان طوری شکل گرفته که فقط هیجان شان با اعمال غیراخلاقی خاموش می‌شود و هیچ مهاری روی رفتار و اخلاق شان ندارند.

نکته قابل توجه دیگر مادیات است. برخی دختران خودنما و خودخواه تصور نمی‌کنند که به دام چنین پسران پلیدی‌بیفتند بنابراین تمام عواطف خود را صرف یک رابطه غیراخلاقی و مخرب می‌کنند. این دختران اعتماد به نفس پایینی دارند و به خاطر خودبزرگ بینی، تحت تاثیر پسران پلید قرار می‌گیرند و تن به دوستی‌های غیرمتعارف می‌دهند. با توجه به کاهش ازدواج برخی دختران و پسران ترجیح می‌دهند دوستی‌های نامتعارف داشته باشند و وقتی از سوی پسران پلید مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند، چاره‌ای جز دادن باج ندارند و این پسران هم برای کسب درآمد روش‌های اخاذی و باج خواهانه را انتخاب می‌کنند. تنوع طلبی این پسران شخصیت آن‌ها را متزلزل کرده است و دختران ناآگاه اغلب فریب رفتارهای پرمهر و محبت ظاهری این پسران را می‌خورند. البته باید گفت قانون و مقررات به حقوق زنان در این زمینه کم توجه بوده است و اغلب به این دختران انگ زده می‌شود تا این که از حقوق پایمال شده شان دفاع شود.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۶:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  20 14
  و اغلب به این دختران انگ زده می‌شود تا این که از حقوق پایمال شده شان دفاع شود!! ببخخشید پس باید به این دختران هرزه هر جایی بگوییم فرشته های عفیف؟
  • تورج IR ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   4 11
   خجالت بکش خوبه معصوم نیستی وگرنه هیچ کسو آدم حساب نمیکردی.
  • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
   7 0
   وقتی پدر بیغیرت میشینه کنار خونوادش و رقص و لختی ماهواره رو میبینه، هیییچ حریمی و حرمتی دیگه تو ذهن اون خونواده معنی خاصی نداره
 • IR ۰۷:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  24 3
  این کلمه اغفال هم مستمسک خوبی شده برای سو استفاده زنها و دختران ، چطور در سایر مواقع مثل تحصیل و کار و... زنها و مردها از هر نظر برابر هستند ، موقع رابطه ووشکایت دادگاه که میشه دختر ۳۰ ساله میگه از یه پسر فریب خوردم و اغفال شدم !؟
 • IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  8 0
  بازداشت فریب خورده شیطان نه شیطان! هر کسی باید تاوان کار خودش رو بده ولی همه انسان ها ممکن الخطا هستند! مواظب باشید!
 • ایرانی واداده ی بیکار IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  8 1
  حالا اسم این دختر نگون بخت و آشفته ، سمیرا بود یا سمانه ؟
 • IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  11 5
  اقا چرا همیشه یه وری به قاضی می رید از کجا معلوم پسره راست گفته باشه کجاست فیلم مد نظر خانم شاید واقعا این خانم با رضایت کامل با این اقا رابطه داشته و اجباری در کار نبوده حالا گفته بیا منو بگیر پسره هم گفته من اصلا قصد ازدواج ندارم از اولم گفته بودم که
 • س ع IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  2 2
  چرا تمام گناه ها و تقصیر رو گردن پسرها و مردها میاندازید برید پرونده های زنان خیانتکار رو مطالعه کنید ببینید چه ابلیس هایی هستند
 • ن GB ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  6 1
  من داخل دانشگاه می خواستم دو تا دختر مثلا ساده لوح رو از دست یک پسر که می دونستم آدم هوس بازی هست و خیلی از دخترا رو فریب داده نجات بدم همان اول بسمه الله دختره به من توهین کرد که تو چکاره ای....این دخترها تا جایی که جا داره به خاطر پول یا وعده ازدواج یا هوس رانی وارد این بازیها میشن اما از یک سنی به بعد وقتی دچار یاس فلسفی میشن و از ریخت و قیافه می افتن و یا آبروشون در خطر می افته رنگ عوض می کنن...
 • IR ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
  5 1
  شمارابه خدا از مسئولین بخواهید زمینه ازدواج دختران وپسران جوان هر چه بیشتر وسریعتر فراهم نمایند وحتی هیچ اشکالی ندارد که دولت برای انجام یک ازدواج صحیح وشرعی وقانونی یارانه قابل توجه بصورت تشویقی به جوانان آماده ازدواج پرداخت کند. باور کنید اگر این بستر فراهم شود در حقیقت این سرمایه گذاری برای کشور است وخسارت نیست . این کار سبب می شود بسیاری از ناهنجاری های جامعه حذف شود. غریزه جنسی یک صفت ذاتی است که اگر به روش صحیح کنترل شود موجب پیشرفت زندگی جوانان وجامعه خواهد شد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس