محمد رضا باهنر نمایه

رئیس سازمان محیط زیست در ادامه صحبت‌های حاشیه‌ساز خود از «احتمال از بین رفتن همدان» طی ۱۵ سال آینده سخن گفت!

سرویس سیاست مشرق - «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. هر روز ۰۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

تذکر تلخ باهنر به دولت و اصلاح‌طلبان

«محمدرضا باهنر»، فعال اصولگرا و از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی به تازگی در سخنانی گفته است:

«مسئول فعلی وضعیت کشور در همه عرصه‌ها دولت است و دولت هم منتسب به جریان اصلاح‌طلبی است.»

به گزارش ایلنا، باهنر همچنین با تأکید بر اینکه اصولگرایان در وضعیت فعلی فرهنگی و اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشور دخیل نیستند، تصریح می‌کند: ما نه یک دولت صد در صد اصولگرا داشتیم و نه یک مجلس تمام اصولگرا. طبیعی است که مسئولیت وضعیت جاری کشور به عهده اصلاح‌طلبان است.[1]

*آنچه که مهندس باهنر درباره مسئولیت دولت و اصلاح‌طلبان در قبال وضع موجود بیان کرده همان جان کلامی است که این روزها بایستی بیش از این به سمع و نظر مردم برسد تا عوامل مشکلات و ناکامی‌ها را بیشتر بشناسند.

وجه دردناک‌تر این ماجرا نیز این است که اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها هریک به طریقی در حال فرار از موضع این مسئولیت هستند.

اصلاح‌طلبان با مشتی دلیل ضعیف از این می‌گویند که ما مقصّر وضع موجود نیستیم و انگار نه انگار که چیزی را تَکرار کرده بودند! و دولت هم اصرار دارد که قضایا صرفاً به دلیل تحریم‌های آمریکا و یا بی‌اختیاری دولت است.

فصل مشترک این دو جریان مشترک‌المنافع نیز تأکید بر مفهومی برساخته به نام «دولت پنهان» و اصرار بر این است که یک دولت پنهان مافیایی وجود دارد که کارش گذاشتن چوب لای چرخ اقدامات دولت و اصلاح‌طلبان است!

بیان بیشتر و مدلل‌تر آنچه که بر لسان مهندس باهنر نیز جاری شده است رمز عبور مردم و کشور از مشکلات فعلی و قرار گرفتن مدیریت ارزشی و انقلابی بر مصادر کشور برای خدمتگزاری بیشتر است.

***

«رفع حصر» کنید تا گرانی جبران شود!

«محسن صفایی‌فراهانی»، فعال اصلاح‌طلب و از دستگیرشدگان فتنه 88 به تازگی در بخشی از یک مصاحبه با سایت جماران اظهار کرده است:

«امروز هیچ دلیلی وجود ندارد که بعضی از محدودیت‌های به وجود آمده در کشور را ادامه دهند. به نظر من، آقای خاتمی به عنوان یک نیروی ملی بسیار می‌تواند در روابط خارجی کمک کند ولی باید دید که از وجود او چه استفاده‌ای می‌شود؟»

او می‌افزاید:

«رفع حصر از محصورین نیز در این شرایط می‌تواند به جامعه امید دهد. حال که نمی‌توان در پیشبرد فرآیندهای اقتصادی تلاش چندانی نمود، لااقل باید از بُعدهای روانی تلاش‌هایی انجام داد که جبران کننده فشارهای اقتصادی بر مردم باشد. به نظر می‌رسد در شرایطی که حداقل 30 درصد کسری بودجه در کشور پیش‌بینی می‌شود و تورم سیر صعودی دارد و فشار زیادی به طبقات پایین و میانی و کارمندان و کارگران وارد می‌شود، این تلاش‌ها معقول باشند.»[2]

*ما عمق این جملات و میزان عقلانیت موجود در آنها را به مخاطبان محترم وامی‌گذاریم...

صفایی‌فراهانی پیش از این طی اظهاراتی گفته بود که شرایط امروز ایران مثل غزه است![3]

او درباره انتخابات مجلس در اسفند 98 هم با تأیید تلویحی «تحریم انتخابات» از این گفته است که با شرایط فعلی رأی نخواهد داد![4]

قبل از صفایی فراهانی، اصلاح‌طلبان دیگری مثل حجتی‌کرمانی و حسین مرعشی نیز در اظهاراتی مدعی شده بودند که برای ارزان شدن قیمت دلار و حل مشکلات کشور، بایستی رفع حصر انجام داد...+

لازم به توضیح است که خوانش دقیق اظهارات صفایی‌فراهانی و همقطاران او به روشنی نشان می‌دهد که بخشی از فضای شکل گرفته در ذهن افکار عمومی پیرامون مشکلات اقتصادی، یک فضای روانی و ناشی از «سیاه‌نمایی» است که چهره‌های جریان خاص برای انتقام‌گیری از اقدامات حاکمیت مشغول بسط آن هستند.

تحلیلگران معتقدند این سیاه‌نمایی که در صورت عدم مقابله اصولی، هر روز بر ابعاد آن افزوده می‌گردد می‌تواند منجر به بروز «فتنه اقتصادی» شود. کما اینکه در دیماه 96 شد و کسانی که به گواه آمار، اکثریت آنها شاغل بودند با شعار «گرسنگی» دست به اغتشاش زدند!

***

رئیس سازمان محیط زیست در ادامه صحبت‌های حاشیه‌ساز خود مطرح کرد:

احتمال از بین رفتن همدان!

«عیسی کلانتری»، رئیس سازمان محیط زیست و معاون رئیس‌جمهور روحانی به تازگی طی اظهاراتی درباره شهر همدان به وجود مشکل آب در این استان اشاره کرده و گفته است: بیلان منفی ۳۰۰ میلیون متر مکعب آب در استان همدان شرق این استان را گرفتار کرده و این وضعیت با گذر زمان نیز بیشتر می شود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، او می‌افزاید: یونجه، چغندر قند و سیب زمینی بیشترین مصرف آب را دارد و این سه محصول در استان همدان کشت می شود در حالیکه آب‌های زیر زمینی همدان قدرت مقابله با این مصرف را ندارند.

کلانتری تصریح می‌کند: حذف ۲۲ چاه نیروگاه شهید مفتح مشکل آب استان همدان را حل نمی کند، چرا که ۳۰۰ میلیون متر بیلان منفی یعنی ۱۲۰۰ چاه و این وضعیت مصرف آب اگر به سرعت تراز نشود همه شهر همدان تا ۱۵ سال آینده از بین می‌رود.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز اظهار کرده است:‌ حضور حیات وحش در کنار جاده در نزدیک ملوسان نهاوند برای یافتن غذا نشان از قحطی نیست بلکه بیانگر وجود امنیت و ارتقای فرهنگ مردم است و این رفتار باید توسعه داد![5]

*کلانتری پیش از این نیز اظهار کرده بود: «بدانید تا کمتر از سه سال آینده زعفران‌کاران ما باید کسب و کار خود را تعطیل کنند، چرا که یک شرکت انگلیسی ماده موثره زعفران را از طریق مهندسی ژنتیک به یک باکتری منتقل کرده است.»[6]

او در زمان دیگری هم صحبت‌هایی را پیرامون خوردنی بودن ملخ! مطرح کرد.[7]

حقیقتا مشخص نیست آقای روحانی چه اصراری به شنیده شدن اینهمه صحبت‌های حاشیه‌ساز و بعضا غلط از درون دولت دارند؟ صحبت‌هایی حاشیه‌ساز تا آنجا که حتی ادعای از بین رفتن یک مرکز استان در آینده نزدیک را هم مطرح می‌کنند. و این در حالیست که همدان فقط در اسناد تاریخی، از بیش از هزار و 100 سال قبل از میلاد مسیح مورد اشاره بوده است.

پیرامون اشاره رئیس سازمان محیط زیست به نزدیک شدن وحوش به محل تردد انسان‌ها برای پیدا کردن غذا نیز باید توضیح داد که عادت کردن حیات وحش به یافتن غذا از نزدیک انسان‌ها و رفتن به محلی ناامن که زیستگاه آنها نیست نه تنها ربطی به فرهنگ انسان‌ها ندارد بلکه موجبات خطرات بسیاری را برای انسان‌ها و حیوانات نیز فراهم می‌کند.

***

1_ http://www.ghatreh.com/news/nn47817925

2_ https://www.jamaran.ir/fa/tiny/news-1203592

3_ mshrgh.ir/951131

4_ mshrgh.ir/971079

5_www.irna.ir/news/83382648/

6_mshrgh.ir/934803

7_mshrgh.ir/968871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 43
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • علی IR ۰۷:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  51 1
  اصلاح طلبان = فتنه اقتصادی و آشوب اجتماعی و ابتذال فرهنگی
  • سید IR ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   12 0
   اغلب اصلاح طلبان تهوع آور باید برای افزایش توان درکشان یک باردیگر سواد را از پایه اول ابتدایی (شاید هم از پیش دبستانی) تا حداقل پایان دبیرستان بیاموزند! تحصیلات عالی و دانشگاهی پیش کششان!!!!!!
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   4 0
   نمیدونم این هاشمی طبا رو کی از حصر خارج کرد که اینقدر نظرات شاذ میده!!!
  • IR ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
   0 0
   البته صفایی فراهانی هست نه هاشمی طبا
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  41 0
  گرانی ها عمدیست و پروژه مشترک دولت و اصلاح طلبان برای ناراضی کردن مردم است.
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   15 0
   «رفع حصر» کنید تا گرانی جبران شود دقیقا معنایش این است که گرانی پروژه خود فتنه گران است.
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   7 1
   رفع حصر کاسه گدایی رأی افسادطلبان از قشر مرفه و غرب پرست در زمان نزدیک به انتخابات است
 • یاسر IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  29 0
  خیلی ... تشریف دارین جناب محسن صفای فراهانی که خودتون ازبس بیشعورین همه رابسن خودپندارید
  • تأمل IR ۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   17 1
   مگه خاتمی همونی نیست که رئیس جمهور بود و بالای سر روحانی و ظریف یک دوره مذاکرات رو جلو بردند و به بن بست خوردند، فقط پنج قطعنامه شورای حکام گرفتند و نتیجه اش ارسال پرونده به شورای امنیت
  • به تامل IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   7 0
   نه عزیزم خاتمی همان است که مهره هایش 6 سال عزت ایران را فروختند برای کاغذ پاره ای به نام برجام. الا معلوم شد اتفاقا با همان قطعنامه ها وضعمان خیلی بهتر بود تا با برجام!
  • IR ۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   4 0
   آره خاتمی همان است که در زمان ریاست جمهوری اش آنقدر به دولت آمریکا پاچه خواری کرد تا توانست ایران را به رتبه یکی از سه محور شررارت جهانی ارتقا دهد ایکاش این افساد طلبان یک کمی از حیا بویی برده بودند
 • ۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  29 0
  اي بابا معيشت مردم هم به حصر وابسته شد ؟ واق عن كه اسهال طلبا چقدر پرروهستند.
 • علوی IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  1 15
  فکر می کنم در مورد آقای کلانتری بی انصافی شده است حرف های ایشان کاملا علمی است (آب مایه آبادانی است) و ذخایر آبی همدان در حال کاهش شدید است.
  • ايماني IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   2 0
   اصلااين چه طرز صحبت كردن يك مسئول عاليرتبه هست؟!!! يك شهر بزرگ وتاريخي ايران راراحت ميگه ازبين ميره!!!پس تو چيكاره اي؟! لااقل بگو شهر همدان بابحران كم آبي مواجه است وبايد فكر اساسي براي آن كرد. اينها ميخواهند همه جا راازبين ببرند و بذر نااميدي دردل مردم بكارند. سرآخر هم خودشان ازغرب سردر خواهند آورد. اجالتا كه معاونش جاسوس بود تا كي نوبت به خودشان برسد.
 • IR ۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  5 0
  وحشیه دیگه عقلش فهمش درکش همینه ازامثال این تیپ تفکرچه توقعی هس همشون خائن وجاسوس غربن غرب زدهای مزدور وطن فروش
 • علوی IR ۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  1 3
  سخن آقای کلانتری در مورد خوردنی بودن ملخ هم درست است خوردن ملخ حلال است و اگر به جای صمپاشی که تمام موجودات زنده را از بین می برد ملخ ها جمع آوری شود و به عنوان غذای طیور و ماهیان استفاده شود بسیار به صرفه است.( تبدیل تهدید به فرصت)
 • IR ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  20 0
  یعنی صفایی فراهانی میخواهد بگوید این اوضاع اقتصادی و معیشت گروکشی برای رفع حصر بوده ؟ ادعاش اینه که سیاست تخریب اقتصاد و معیشت و خیانت مردم بخاطر آزادی یک جانی دروعگو که ادعای تقلب کرد ؟ پ فرق شما با رجوی چیه ؟ اونم خیلیها رو قربانی پنافع و مطامع سیاسیش کرد . چی فرقی دارید شما لیبرالها با اونها ؟
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  15 0
  خدا لعنت کند، سران فتنه و دوستانشان را. آبروی کشور را با اراجیفشان بردند و اوباما را به طمع انداختند .
 • مهدی ص IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  10 0
  چقدر دیر جناب باهنر !!!! حالا دیگه !!!! حالا که ظرف یکسال چندین میلیون نفر یهویی رفتند زیر خط فقر و آرزوی خانه دار شدنشان از 10 سال رفت به 59 سال آینده!!!!! گناه اصهال طلبان که سرجاش ولی شما خداییش نمی تونستید هیچ کاری بکنید!!!؟؟؟؟ فقط دعا کن مهندس این تله انفجاری زیر پای نظام منفجر نشه وگرنه بدتر از فتنه 88 رخ میده!!!!!!
 • بسیمچی IR ۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  6 0
  محسن صفایی‌فراهانی»، فعال اسهال طلب. باز هم قرص اسهال خورده
 • احمد رضایی IR ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  4 0
  اقای اصلاح طلب درست می فرمایند ولی از ایشان سوال شود . گفتگوی تمدنها کافی نبود ؟! ومثلا ایشان در صحنه بین الملل جه شاهکاری برای ارائه دارند ! وقتی کشوری خودش دولت ومجلس دارد ؟
 • Nm IR ۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  5 3
  اقای باهنر شخصا از شما توقع نداشتم که تقصیر ها را گردن دولت بیاندازی پس ترامپ و ترامپ های داخلی بی تقصیرند به قول قاضی مقصر صاحبخانه است که پول داشته دزد امده تازه پاسبان سر محل را هم به زحمت انداخته
  • IR ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   2 0
   ترامپ یکی آمریکایی وطن پرست است که دارد منافع کشورش را حفظ می کند. مثل یک تاجر زبل و باهوش همه امتیازات نقد را می گیرد و وعده های نسیه را پاره می ند و اجرا هم نمی کند تازه ادعا می کند ضرر کرده است! اتفاقا عملکرد او درخشان و قابل تحسین است. ای کاش یک ذره شهامت و جدیت ترامپ و وطن پرستی او در رگ دیپلماتهای ایران بود.
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  1 0
  البته خوردنی بودن ملخ به این معنا که از نظر شرع مقدس اسلام خوردن این حیوان حلال است، سخن غلطی نیست ولی در فرهنگ مردم ما این حشره چندش آور است و خوردنش متصور نیست.
 • IR ۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  4 0
  پس معلوم شد گرانی ارتباط تنگاتنگ باحصر فتنه گران دارد.وای به حال دولت بااین سیاست ظالمانه.
 • US ۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  9 0
  رفع حصر چه تاثیری بر اقتصاد مردم داره؟؟؟/
  • IR ۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
   6 0
   صفایی فراهانی باید توضیح بده
 • US ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  10 0
  مردم دیگه گول حرف های امثال خاتمی و میر حسین رو نمیخورن بیچاره کسانی که سال 88 با طناب اینا رفتن تو چاه
 • IR ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  3 0
  بااین طرز تفکر ‌. افساد طلبان برید سرتان را بگذارید بمیرید .
 • LB ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  8 0
  آقا رفع حصر کنید دیگه! اعدامشون کنید تموم شه بره! اه مرسی
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  3 0
  توی این نزاع ها و لجبازی های سیاسی تنها قربانیان خاموش مردم فقیر و بدبخت هستن تنها کسانی که لذت می برند دشمنان!
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  4 0
  رفع حصر فقط با اعدام مفسدین ممکن است
 • وحدانی IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  2 0
  حامی فتنه گر شده دایه بهتر از مادر ، دلش به حال مردم سوخته آخی
 • IR ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  2 0
  روشون نشده بگن حصر را ازبین ببرید تا جنس هارو ارزان کنیم ودلار به زیر هشت هزار تومان بیاوریم .گرو کشی
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  1 0
  اقای روحانی ب این اقا و سایر اقایان شریعتمداری نعمت زاده و اخوندی و اشتیانی و... بدهکاره خب نونای خوبی بهم قرض میدن لیست امید چطور بسه شد کابینه هم همونطور بسه میشه هرچی پول بدی اش میخوری من میخام انتخابات شرکت کنم هرکس ب ستادم کمک کنه من ریس دولت شدم وزارتخونه میدم بهتون توش کارخونه معدن همچی هست ایشالا جبران کنیم علی برکت الله
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  2 0
  سقط بشی کلانتری .
 • IR ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  1 0
  یه غضنفر تو آینه عکس خودشو می بینه بعد می گه: ا...این چه آشناست ! بعد از یه ساعت فکر کردن داد می زنه: فهمیدم... این همون کره خریه که امروز تو آرایشگاه یک ساعت زل زده بود به من!مطلب آخر جناب غضنفر حصر مساوی است بادادگاهی این عناصر فتنه گر و وحشی و ضد انقلاب و بعد از دادگاه اعدام این فتنه گران باید سریع انجام شو
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  0 0
  آقای باهنر نقش علی لاریجانی درهمراهی لا روحانی ودولتش برای به وجود آوردن وضع فعلی چیست
 • IR ۱۶:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  2 0
  پیامک 13:43از خوبی های ترامپ گفتی که اصلا واقعیت ندارد .از فساد اخلاقش هم میگفتی که بوی تعفن فسادش عالم را برداشته.
 • DE ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  1 0
  به نظر من، آقای خاتمی به عنوان یک نیروی ملی بسیار می‌تواند در روابط خارجی کمک کند ولی باید دید که از وجود او چه استفاده‌ای می‌شود؟»// بگذارنش لای جرز همان جرز دیواری که اصلاح طلبچی ها بین خود و ملت ایران کشیده اند ولا غیر .
 • سعید IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
  3 0
  آقای باهنر بهتره در مورد حمایتشون از آقای آخوندی توضیح بدهند حمایتی که باعث شد استیضاح رای نیاورد و این همه خیانت در بحث مسکن...
 • IR ۰۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
  3 0
  خدا به درد بی درمان دچار کند تمام مسئولینی که خائن به انقلاب و ملت هستند
 • DE ۱۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
  0 0
  «رفع حصر» کنید تا گرانی جبران شود!/ / نه تنها گرانی به حصر مربوط است بلکه کل تحریمها و مشکلات ایران به حصر مربوط میشود زیرا وقتی شما سرکرده و امید نیروی دشمن و ستون پنجم امریکا که برای استحاله انقلاب و اسلام تهیه دیده بودند را حبس میکنی دشمن بیکار نمینشیند.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس