ترامپ نمایه

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی با وجود تکرار گزافه گویی در مورد قدرت نظامی آمریکا ابراز امیدواری کرد که جنگی بین کشورش و ایران رخ ندهد.

به گزارش مشرق، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز ابراز امیدواری کرد که بین کشورش و ایران رویارویی نظامی رخ ندهد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ ضمن تاکید مجدد بر تمایل به اجتناب از تقابل با ایران مدعی شد که اگر تقابلی صورت گیرد آمریکا در شرایط بسیار خوبی [از لحاظ نظامی] قرار دارد.

وی که چند روز گذشته همزمان از مذاکره، تحریم و مناقشه علیه ایران سخن گفته، افزود: «اگر جنگی رخ دهد زیاد طولانی نخواهد بود و ما نیروی پیاده‌نظام به منطقه اعزام نخواهیم کرد.»

این ادعا چند روز بعد از آن اعلام می شود که متحدان آمریکا بخاطر ناتوانی آمریکا در واکنش متناسب با سرنگونی پهپاد آمریکایی بر فراز حریم هوایی ایران، به شدت از وی انتقاد می کنند.

از طرفی ترامپ و سایر مقامات آمریکایی از این واقعیت آگاهند که «جنگ محدود» با ایران در عمل امکان‌پذیر نیست چرا که مقامات ایران بخصوص رهبری معظم، بارها بر این نکته تاکید کرده اند که «دوران بزن در رو» به سر آمده است.

بامداد روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد یک فروند پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا بر فراز آب‌های ایران هدف پدافند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد. کمتر از ۲۴ ساعت بعد از این حادثه سران دولت و کنگره آمریکا در اتاق وضعیت کاخ سفید تشکیل جلسه دادند تا در مورد واکنش به سرنگونی این پهپاد متجاوز تصمیم‌گیری کنند. اما به‌رغم شایعات رسانه‌های غربی، در نهایت هیچ واکنشی از سوی نظامیان آمریکایی دیده نشد.

ترامپ مدعی شد به‌دلیل اینکه نمی‌خواسته ۱۵۰ نفر به‌تلافی سرنگونی یک هواپیمای بدون سرنشین کشته شوند، حمله محدود به سه پایگاه نظامی در ایران را در دقایق آخر متوقف کرده است؛ اما ساعاتی بعد «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که از حاضران نشست اضطراری در کاخ سفید بود، به خبرنگاران گفت اصلاً چیزی در مورد لغو حمله به ایران نشنیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس