شمخانی انتصاب آملی لاریجانی به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را تبریک گفت

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا در مواقع بحران نه تنها حاضر نیست از مردم و دولت‌ها در برابر عناصر تروریست دفاع کند، بلکه تمام ظرفیت‌های تسلیحاتی و اطلاعاتی خود را برای مدیریت تروریسم و استفاده ابزاری از آن به خدمت می‌گیرد.

به گزارش مشرق، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی امروز (چهارشنبه) با محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق و هیأت همراه دیدار و گفتگو کرد.

دریابان علی شمخانی گسترش همکاری‌های منطقه ای، اقتصادی و امنیتی میان ایران و عراق را فرصتی راهبردی و تامین کننده امنیت منطقه و پیشرفت و توسعه دو کشور دانست و خاطرنشان کرد: توسعه همکاری‌های همه جانبه ایران و عراق می تواند با طراحی و اجرای برنامه های موثر در ابعاد اقتصادی، تجاری وانرژی موجبات آرامش و رفاه پایدار را برای مردم دو کشور فراهم نماید.

بیشتر بخوانید:

شمخانی: جنگ اقتصادی را نمی‌توانیم برای مردم ملموس کنیم

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تمجید از مواضع اصولی و شجاعانه رئیس مجلس عراق در حمایت از ارمان فلسطین و حمایت از حقوق ملت ستمدیده این کشور در برابر رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی، این مسئله را نشان دهنده هوشیاری جامعه عراق دانست و افزود: طرح های انحرافی برای فراموشی آرمان آزادی سرزمین اسلامی فلسطین محقق نخواهد شد.

دبیر شورای عالی امینت ملی گفت: راهپیمایی عظیم اربعین نمونه بارز و بی نظیری از تعاملات فرهنگی و علایق مردمی میان دو کشور است و باید تلاش نمائیم با بهره گیری از فرهنگ اربعین جبهه متحد مظلومان عالم برای مقابله با ظلم، تبعیض و بی عدالتی در جهان متشکل کنیم.

شمخانی حضور نیروهای آمریکایی در منطقه را تهدیدی بلندمدت برای حکومت‌های مردم سالار و متکی به توان داخلی و مخالف وابستگی به قدرت ها توصیف و تاکید کرد: تجربه پرهزینه حمله داعش به عراق نشان داد آمریکا در مواقع بحران نه تنها حاضر نیست از مردم و دولت ها در برابر عناصر تروریست دفاع کند، بلکه تمام ظرفیت‌های تسلیحاتی و اطلاعاتی خود را برای مدیریت تروریسم و استفاده ابزاری از آن به خدمت می‌گیرد.

شمخانی سفر آتی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق را فرصتی تاریخی برای تصمیم گیری نهایی در پرونده های مرزی، حقوقی و اقتصادی بین دوکشور عنوان و خاطرنشان کرد: با تلاش‌های مشترک انجام شده طی سال‌های اخیر، مجموعه سازوکارها و زیرساخت‌های لازم برای ایجاد جهش در همکاری‌های اقتصادی بین دوکشور فراهم شده است.

محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق در این دیدار خاطر نشان کرد: ایران نقش مهمی در ایجاد امنیت و ثبات در منطقه دارد و شکست جریان تروریسم تکفیری بدون حضور و ایفای نقش فعال ایران ممکن نبود.
رئیس پارلمان ملی عراق با تقبیح استفاده از اهرم تحریم یکجانبه علیه کشورها خاطرنشان کرد: به هیچ کشوری اجازه نخواهیم داد که از خاک عراق برای اقدام بر علیه کشور دیگر استفاده کند.

وی که در رأس یک هیئت بلند پایه به تهران سفر کرده است افزود؛ پیوندهای ناگسستنی دو ملت در سایه مشترکات دینی، فرهنگی و اعتقادی واراده رهبران دو کشور، زمینه های منحصربفردی از منافع مشترک را پیش روی ایران و عراق قرار داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس