کد خبر 935127
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
بهرام قاسمی نمایه

سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه اتهامات ترامپ علیه ایران نمی‌تواند چهره آمریکا را در کشتار مردم منطقه تطهیر کند، تروریسم در غرب آسیا را مولود ناپاک سیاست‌های نادرست این کشور و برخی متحدانش خواند.

به گزارش مشرق، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به سخنان دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنگره آن کشور اظهار داشت: تروریسم در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا نتیجه و مولود ناپاک سیاست‌های نادرست آمریکا و برخی از متحدان این کشور طی سالیان و دهه‌های اخیر در منطقه است که بر پایه سیاست استفاده ابزاری از آن برای پیشبرد راهبردهای خود مانند ایجاد القاعده و داعش و دیگر گروه های افراطی و تروریستی، بحران ها، تنش‌ها و بی ثباتی‌های فرساینده را بر این منطقه تحمیل کرده است.

بیشتر بخوانید:

قاسمی: در بحث سازو کار مالی اروپا هیچ الزام و شرایط خاصی وجود ندارد

وی افزود: ترامپ در حالی به دروغ ایران را متهم به حمایت از تروریسم می‌کند که بر هیچکس پوشیده نیست که ایران به عنوان بزرگترین قربانی تروریسم در چند دهه گذشته و با تحمل هزینه‌های مادی و معنوی فراوان با این پدیده شوم مبارزه‌ای بی امان و واقعی داشته و خواهد داشت و چونانکه در شکست داعش در عراق و سوریه نقش اساسی و غیرقابل انکاری داشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به این واقعیت آشکار که اقلیت‌های دینی از جمله یهودیان در جمهوری اسلامی ایران در آزادی کامل زندگی می‌کنند و دارای نماینده ای مستقل در مجلس شورای اسلامی هستند، افزود: برخی کشورهای غربی همچنان و به رغم گذشت چندین دهه از جنگ جهانی دوم همچنان خود را بدهکار صهیونیست‌ها می‌دانند، در حالی که ایرانیان با فرهنگ ایران زمین در طول تاریخ مهد و خاستگاه بردباری، همزیستی مسالمت آمیز و تنوع قومی و دینی بوده است و تقریباً تمامی مذاهب و ادیان الهی را هماره در آغوش پر مهر خود جای داده است و این فرهنگ کهن و ریشه دار ایرانی همچنان از جمله خصایل بارز ایرانیان است.

وی ادامه داد: دین یهود همانند سایر ادیان ابراهیمی همواره مورد تکریم جمهوری اسلامی ایران بوده و براساس قانون اساسی از جایگاه والایی برخوردار است؛ اما نمی‌توان و نباید منکر این موضوع شد که آنچه متاسفانه باعث بدنامی پیروان راستین دین یهود شده، عملکرد و اقدامات ضدانسانی و جنایتکارانه رژیم صهیونیستی است که به نام دین یهود چهره و جایگاه یهودیان را در دنیا مخدوش ساخته است.
قاسمی با یادآوری اینکه در روزهایی قرار داریم که مردم ایران در چهلمین سالروز پیروزی انقالب اسلامی خود ۴۰ سال مقاومت مردمی و میهنی شکوهمند توام با عزت و اقتدار خود راگرامی می‌دارند، افزود: جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته بیش از هرکشور دیگری در منطقه، از جمله متحدان و شرکای نزدیک آمریکا که دارای نظام های دیکتاتوری و خودکامه می‌باشند، انتخابات برگزار کرده است، بی تردید جمهوری اسلامی ایران برآمده از انقلابی مردمی و مبتنی بر نظامی مردمسالار و دموکراسی انتخاباتی است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: اتهامات واهی و خیال پردازانه و بی منطق رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند چهره آمریکا و نظام های دیکتاتوری مروج خشونت و افراطی گرای مورد حمایت حاکمان آمریکا در قتل و کشتار مردم مظلوم منطقه را تطهیر کند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد امروز چهارشنبه با حضور در ساختمان کنگره این کشور، دومین سخنرانی سالانه خود در این نهاد قانونگذاری را ایراد کرد.

او در بخشی از این سخنرانی با تکرار ادعاهای همیشگی علیه ایران، گفت از کشوری که مرگ بر آمریکا می‌گوید، چشم برنمی‌دارد و سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه مردم ایران اعمال کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس