سعید حجاریان

سعید حجاریان تئوریسین اصلاحات به تازگی در یادداشتی وعده اغتشاش از جنوب تا شمال تهران را داده است!

سرویس سیاست مشرق – سعید حجاریان، فعال اصلاح‌طلب و از تئوریسین‌های این جریان خاص سیاسی که مدتی است بر تحریم انتخاب آینده توسط اصلاح‌طلبان و بروز اغتشاش در ایران تأکید دارد، به تازگی طی یادداشتی در یک سایت اصلاح‌طلب مدعی کینه‌توز شدن مردم ایران نسبت به صاحبان ثروت و سرمایه (اعم از مشروع و نامشروع) شده و از این گفته است که در تهران ساکنان محدوده «انقلاب به بالا» مانند غرب محسوب شده و مورد کینه‌ورزی عموم مردم قرار گرفته‌اند.

او در این یادداشت که با عنوان «آخرین راه راست» منتشر شده، می‌نویسد: با توجه به روند جاری و چشم‌انداز منفی، عده کثیری از مردم به‌خاطر مشکلات اقتصادی از جمله تحریم‌ها شغل خود را از دست می‌دهند و به خیل فقرا می‌پیوندند و در نتیجه، طبقه متوسط هر روز کوچک‌تر می‌شود. طبیعتاً افرادی که زمانی به‌اصطلاح دست‌شان به دهان‌شان می‌رسیده و اکنون به زیر خط فقر رانده شده‌اند، با تماشای اخبار مربوط به دستگیری و یا احیاناً فرار رانت‌خواران گمان می‌کنند، حق‌شان خورده شده است.

بیشتر بخوانید:

خیز اصلاح طلبی برای بازگشت به ذات رادیکالیزم / دفاع از هویتی که تماماً تندروی است

نشخوار نقشه سوخته ترامپ و منافقین از سوی حجاریان

«شاپرکِ حجاریان» خواستار تحریم بیشتر مردم ایران شد

حجاریان همچنین در کلیدی‌ترین جملات یادداشتش (به زعم خود!) می‌گوید: لاغر شدن طبقه متوسط، وحدت شهری را بر هم می‌زند و امکان بروز اغتشاش تهیدستان علیه ثروت‌مندان را شدت می‌دهد… در دوره‌ای، ژنرال فرانکو با سوار شدن بر موج عظیمی از دهاقین –که زمین‌شان کفاف معاش‌شان را نمی‌داد- توانست در جنگ داخلی با تکیه بر فالانژها به جمهوری‌خواهان عمدتاً شهری هجوم ببرد و پس از وارد کردن تلفات بسیار، بیش از سه دهه قدرت را به دست بگیرد و حتی پس از هیتلر و موسولینی در قدرت باقی بماند. مائو نیز با تز محاصره شهرها از طریق دهات انقلاب چین را شروع کرد و همچون فیزیوکرات‌ها می‌پنداشت، آنچه تولید می‌شود در روستاست و شهرها فقط مصرف‌کننده و در واقع انگل هستند. استالین نیز چنین ایده‌هایی را در سر می‌پرواند چنانکه لنین در وصیت‌نامه‌اش نسبت به قدرت گرفتن او -که روستایی خشن- می‌خواندش، هشدار داد و گفت، مبادا استالین را به دبیرکلی حزب بگمارند. به این فهرست می‌توان پل‌پوت را هم افزود؛ فردی که همه جمعیت را به دهات برد و شهرها را نابود کرد. مع‌الوصف، فرانکو و مائو و استالین و پل پوت جملگی اندیشه‌ای واحد داشته‌اند.

این فعال اصلاح‌طلب اگرچه در یادداشت خود گاهی به کنایه اشاره می‌کند که اصلاح‌طلبان بایستی با این فرایند -که حجاریان تصویر می‌کند! - مخالفت کنند اما در عین حال تصریح می‌کند:

به‌نظر می‌رسد این سنخ توصیه‌ها و شقه کردن جامعه به دو بخش ۹۶ و ۴ درصدی خاستگاهی مشترک دارند. توصیه و تاکید بر رفتار انقلابی، ایجاد و تشدید شکاف، و حتی اعدام سلاطین سکه و قیر و… حامل پیام‌های پنهانی است برای مغشوش کردن ذهن ساکنان محدوده «انقلاب به پایین». در واقع، اساس این ایده مبتنی بر قرار دادن دو جنبش علیه یکدیگر است؛ در جنبش «پابرهنگان علیه ثروتمندان»، به‌صورت کور خواست اقتصادی و معیشتی پی گرفته می‌شود و در جنبش‌هایی از جنس دوم خرداد و جنبش سبز، به‌صورت هدفمند خواست سیاسی و دموکراسی دنبال می‌شود. چنانچه این دو جنبش در مقابل یکدیگر صف‌آرایی کنند، دموکراسی و سیاست و طبقه متوسط و متوسط به بالا جملگی بلعیده می‌شوند و جنوب تا شمال تهران، یک دست انقلابی می‌شود .[۱]

حجاریان، چند هفته قبل طی یادداشت دیگری در همین سایت بر «عام‌البلوی» شدن شرایط جامعه ایرانی و احتمال بروز شکاف در انتخابات‌های پیش رو و رویارویی مردم و نیروهای امنیتی نیز تأکید کرده بود .[۲]

این اظهارات که به زعم محافل تحلیلی «تئوریزاسیون اغتشاش در شرایط اقتصادی» یا نسخه «اوکراینیزه کردن ایران» است اما در حالی صورت می‌گیرد که اصلاح‌طلبان در یک عملیات فریب آشکار! ابراز می‌کنند که ما با براندازان مخالفیم و اصلاح‌طلبان هم قصد ایجاد فتنه ندارند …[۳]

این کلاف در هم پیچیده جالب‌تر نیز می‌شود وقتی که بدانیم مصطفی تاجزاده، دیگر تئوریسین اصلاح‌طلبان نیز چندی قبل گفته بود خیلی از حرف‌های ما و براندازان یکیست .[۴]

*پاسخ‌هایی برای بهانه‌های حجاریان / آنچه باید درباره القای فساد و گوشت مرغ ۱۴ هزار تومانی بدانیم

حجاریان به زعم خود یک پازل را طراحی کرده است.

پازلی که از ۷ سال قبل، با بزرگنمایی از تحریم‌ها و مفسدنمایی از حکومت ایران آغاز شد، به روی کار آوردن یک دولت ضعیف در اجرا و نظارت رسید و می‌رود تا با نمایش برائت‌جویی از وضع فعلی به تماشای حضور مردم در خیابان بنشیند.

فرایندی ناجوانمردانه که البته متأسفانه با سکوت عده‌ای که باید به شفاف‌سازی مغالطات و بیان کارآمدی‌های نظام اسلامی بپردازند! همراه شده است...

ماجرا این است که اثر تحریم‌ها بر اقتصاد ایران به گواه تمام کارشناسان هرگز بیش از ۳۰ درصد نبوده است و اینکه اصلاح‌طلبان طی ۷ سال گذشته تا نباریدن باران را هم حتی به تحریم‌ها ربط دادند صرفاً یک مسئله روانی است.

در بحث مشکلات اقتصادی نیز حجاریان و دوستان او هرگز نگفتند که این مشکلات چه زمانی نبوده‌اند و یا هم‌اکنون در کجای جهان نیستند؟!

ضمن اینکه این مسئله نه گناه مردم است نه گناه نظام اسلامی که مراد حجاریان یعنی محمد خاتمی با «تَکرار می‌کنم» دولتی را در دامن رأی مردم می‌گذارد که در کار ساده «نظارت بر قیمت‌ها» نیز اخلال دارد و مثلاً باعث شده گوشت مرغ ۱۰ هزار و ۷۰۰ تومانی با قیمت ۱۴ هزار تومان و بیشتر به دست مردم برسد.

و دولتی که علیرغم نصف شدن قیمت دلار اما از کاهش دادن تلاطمات سابق قیمتی عاجز مانده است.

اصلاح‌طلبان در مسئله فساد نیز دست به یک ناجوانمردی آشکار زده‌اند و به مردم نمی‌گویند که فساد هرگز قابل اندازه‌گیری نیست و امکان صفر شدن هم ندارد و هیچ حکومتی ولو حکومت معصوم (ع) هم از آن مصون نبوده است.

در واقع آنها در حال یک کلاغ چهل کلاغ کردن و مفسدنمایی از نظام اسلامی به بهانه دستگیری چند مفسد هستند.

و جالب آنکه کسی هم در منابر و بصورت عمومی از این حقیقت چیزی نمی‌گوید که گناه اصلی در مسئله فساد، نه بروز آن بلکه عدم برخورد با آن است!

و این در حالی است که در نظام جمهوری اسلامی اجساد سلاطین مفاسد مختلف بر بلندای دار به دست باد سپرده شده است و این مسئله به جای آنکه از جانب اصلاح‌طلبان مورد تمجید قرار گرفته شود؛ قرار است به مستمسکی برای براندازی نظام تبدیل شود.

در بحث فساد خوانش مجدد این صحبت چندین سال قبل رهبر انقلاب خالی از لطف نیست که فرمودند:

«ما گفتیم با فساد مبارزه میکنیم - این یک نقطه روشن در نظام است - اما عدّه‌ای میخواهند این را به نقطه تاریک تبدیل کنند و بگویند فساد همه جا را گرفته است. نه آقا! فساد همه جا را نگرفته است. باید با فسادِ کم هم - هر جا بود - مبارزه کرد. ممکن است روزنامه‌ای بردارد یک مورد فساد را درشت کند؛ مگر همه جا فساد هست؟ فساد در گوشه‌هایی وجود دارد. انسانها لغزش دارند و دچار گناه میشوند؛ باید با این گناه مبارزه کرد. ما وقتی گناهکاریم که با فساد - ولو کمِ آن - مبارزه نکنیم؛ چون گسترش پیدا خواهد کرد. مبارزه با فساد لازم است؛ اما ناامید کردن مردم که بگوییم فساد همه جا را گرفته، یک خطای واضح و ناشی از نادانی و فریب‌خوردگیِ کسانی است که آدم میداند خودشان آدمهای مغرضی نیستند؛ مغرضان که جای خود دارند .»[۵]

*حرف‌هایی که حجاریان و دوستان او درباره پیشرفت‌های نظام نمی‌گویند / نظرمحمدجواد لاریجانی درباره «فتنه اقتصادی»

در مسئله مشکلات اقتصادی که به طرز ناجوانمردانه‌ای به مستمسک جریان سیاسی خاص تبدیل شده است نیز باید اشاره کرد که اولاً مشکلات موجود به دلیل دولتی است که اصلاح‌طلبان روی کار آورده‌اند.

جدای از این نظام جمهوری اسلامی ایران اگرچه مشکلاتی دارد اما هرگز با بحران مواجه نیست...

مثلاً دانستن این حقیقت جالب برای پیشرفت اقتصادی ایران که متضمن یک مقایسه عقلانی میان قدرت خرید مردم در دوران گذشته و در ۴۰ سال اخیر است، خالی از لطف نیست.

یک حقوق‌بگیر معمولی در سال ۱۳۵۰ با ۹۰ حقوق خود می‌توانست اتومبیل پیکان بخرد، در سال ۸۰( یعنی ۳۰ سال بعد) با ۵۰ حقوق خود توانست همان پیکان را بخرد و حالا و در سال ۹۷ تنها با ۱۸ حقوق خود می‌تواند اتومبیل پراید بخرد.
در سه زمان اشاره شده میزان عرفی یک حقوق ساده به ترتیب، ۲۰۰ تومان، ۱۰۰ هزار تومان و ۲ میلیون تومان است.
و در همین سه مقطع نیز قیمت پیکان ۱۸ هزار، ۵ میلیون و پراید ۳۵ میلیون تومان است.

غیر از این آمار جالب می‌توان به پایین بودن قیمت نان، سوخت و مالیات اشاره کرد که جمهوری اسلامی ایران را در ردیف سه کشور ارزان جهان قرار داده است.

مسئله دیگر بیکاریست که به مستمسک بزرگ حجاریان برای اشاره به «اغتشاش خیابانی» تبدیل شده است.

مفهومی که دوستان حجاریان نیز طی سالیان گذشته سعی کرده‌اند با عبارت «لشکر بیکاران»! آنرا در ساحت افکار عمومی ماساژ بدهند.

این در حالیست که نرخ بیکاری ۱۲ درصدی فعلی در ایران، اولاً نسبت به سال ۸۹ ثابت مانده است، ثانیاً تنها ۷ درصد از استاندارد جهانی بالاتر است، ثالثاً این نرخ در حال حاضر از نرخ بیکاری در کشورهای یونان، اسپانیا، آفریقای جنوبی و بسیاری کشورهای دیگر کمتر است و رابعاً جمهوری اسلامی ایران سالهاست که به گواه علی ربیعی، وزیر سابق کار دچار پدیده «بیکاری شیک» شده است.

به این معنی که عمده کارجویان از آنجا که دارای حدی از تأمین معیشت هستند؛ هرکاری را نمی‌پذیرند و فی‌المثل هم‌اکنون ده‌ها هزار شغل ارائه شده اما بلامتقاضی در وزارت کار وجود دارد .[۶]

شاهد دیگر این مثال آنست که نرخ بیکاری فعلی در شهرهای قشم و کیش که فضایی کاملاً تجاری و به دور از مشاغل پشت میزی دارند به ترتیب ۶ درصد و صفر است.

و سؤال اینجاست که چرا حجاریان و دوستان او که خود بهتر از همه به این حقایق اشراف دارند اما از بیان آنها استنکاف می‌کنند و مثلاً به شخصی مثل آیت‌الله یزدی و هرکس که این حقایق و پیشرفتهای نظام اسلامی را بیان می‌کند، حمله می‌کنند؟!

در مبحث «فتنه اقتصادی» خوانش این صحبت‌های چندی قبل محمدجواد لاریجانی، نیز ضروری می‌نماید که چندی قبل گفته بود:

«شرایط اقتصادی فعلی ما یک فتنه اقتصادی است…این فتنه اقتصادی با فتنه ۸۸ تفاوت ماهوی ندارد؛ یک اتاق فرمان مجهزی در بیرون دارد که این بار آشکار است و یک هدفگیری واحد است. در فتنه ۸۸ آمریکا و رژیم صهیونیستی و اروپائیان با یک جناح سیاسی داخل کشور و عوامل می‌خواستند مردم را به خیابان بکشند و تحت این شرایط که رای من کو؟ هدف هم رای من نبود، دنبال دیکتاتوری سکولار بودند.

در فتنه امروز اقتصادی باز هم می‌خواهند مردم را به خیابان بکشانند اما به جای اینکه بگویند رای من کو، می‌گویند پول من کو؟ باز همان هدف را دنبال می‌کنند. پس این فتنه همان فتنه است. اتفاقاً چیزی که جالب است، این است که برخی کسانی که در فتنه ۸۸ نقش کلیدی داشتند در این جریانات اقتصادی هم آدم‌های کلیدی بودند و شاید هم هستند .»[۷]

ما نمی‌دانیم که حجاریان و دوستان او برای ایجاد فتنه اقتصادی در ایران و به راه‌انداختن آن بویژه در سال ۹۸ موفق خواهند شد یا خیر اما این مسئله واضح و مبرهن است که راه مقابله با این فتنه تنویر افکار عمومی و الصاق حقایق کارنامه نظام به عقلانیت عمومی است.

ستادی‌های اصلاح‌طلب پیش از این به کرّات گفته‌اند که اغتشاشات دیماه ۹۶ در اعتراض به وضعیت اقتصادی که حدود ۲۰ نفر در آن کشته شدند! یک «پیش لرزه» بوده است. اغتشاشاتی که ۶۰ درصد حاضرین در آن به گواه آمار، شاغل بودند...

*منبع عکس گزارش: خبرگزاری ایلنا

***

۱_ http://mashghenow.com/?p=961

2_ mshrgh.ir/916832

3_ mshrgh.ir/926796

4_ mshrgh.ir/905078

5_ http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=3130

6_ mshrgh.ir/487472

7_ mshrgh.ir/923560

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 42
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 10
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  81 11
  البته با طراحی ها و محاسبه هایی که فتنه گرانی مثل اقای حجاریان و دوستانشان کرده اند اینگونه تحلیلها و تهدیدها از طرف انان انجام میشود . جریان ضد انقلابی و رادیکال اصلاحات بحرانها وچالشهای اقتصادی را ایجاد کرده تا با فشار حد اکثری روی مردم جامعه را به نقطه انفجار برسانندسپس با لشگر جنگ روانی در فضای مجازی از خارج و داخل به خیال خام و الوده خودشان دست به انقلاب مورد نظر امریکا بزنند و به تغییر نظام اقدام کنند .اولا این نقشه رسوا و مضحک لو رفته و این جریان نفوذی و کثیف غرب در سه دهه گذشته بارها شانس خود را از این راه ازموده و سرشان به سنگ خورده است . به فرض محال اگر چنین اتفاقی بیفتد میراث خوار حکومت یقینا غربگرایان سنتی موجود موسوم به اصلاح طلبان نیستند اینان در یک جریان خطرناک اینچنینی یقینا اولین قربانیان و به هلاکت رسیدگان خواهند بود یا به دست وفاداران به انقلاب ویا به دست مردم معترض و خشمگین ! مردم دقیقا میدانند که مشکلات و فشار اقتصادی بر جامعه و معضلات و چالشهایاجتماعی و فرهنگی کنونی کشور عمدتا زیر سر جریان غربگرایی است که حد اقل 30 است در راس قدرت قرار دارند و همه امکانات اقتصادی و قانونی را در اختیار داشته اند .امید واریم اگر قرار است روزی در کشور مطالبه واعتراض واقعی و انقلابی صورت بگیرد انقلاب علیه حاکمیت جریان نفوذی غرب در انقلاب باشد .که ترمز و مانع رشد و تعالی جامعه و استقرار عدالت اجتماعی و فرهنگ و اخلاق کریمانه هستند .
  • IR ۱۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
   1 8
   به نظر شما چه کسی اجازه داد که جریان غربگرا بر کشور مسلط شود ... ؟!
 • سید IR ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  89 20
  حجاریان امّ القیّ اصلاح طلبان تهوع آور!
 • جاوید هاشمی IR ۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  17 95
  به قول آقای ظریف، امریکا میتونه با یه بمبش کل سیستم دفاعی ما رو از کار بندازه، پس دنیای آینده، دنیای گفتمان و دیپلماسیست، نه موشک.
  • IR ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
   67 6
   آمریکا اگر همچین سلاحی داشت عروس طالبان نمی شد برو بچه برو قپی نیا (می دونم تمسخر بود اما جوابم به محتوی کامنتت بود و کسایی که این عقیده رو دارن)
  • IR ۲۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
   17 2
   شما وادادگان باهمین حرف های بزدلانه کشور را قفل کرده اید !
  • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
   7 2
   یه کیسه فریزر لطفا......
  • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
   10 1
   عزیزم ظریف با همین وادادگی و ترس با این روحیه بلای برجام رو برامون به ارمغان آورد وگرنه هیچ آدم ساده ای هم در مقابل دشمنش و یا به اصطلاح طرف مذاکره اش اینچنین بزدلانه اظهار نظر نمی کنه چه برسه به این سیاستمدار و دارنده مدال!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • پویا IR ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  45 10
  این ادم علیل به جز حرف زدن کاری از دستش برنمیاد
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  46 6
  حجاریان پس می گی مردم فقیر شدند خدا به تولعنک کند که چقدر در بکار آمدن دولت روحانی نقش داشتی توباید پاسخگو باشی حجاریان ای کاش دادستان به عنوان مدعی العموم حجاریتن را به جرم فریب مردم بفرسته بالای دتر.
 • IR ۱۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  48 4
  خدا لعنت کنه این منافقین رو
 • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  24 2
  اینا تحلیل براساس واقعیت نمی کنن تحلیل براساس امیال شخصی و آرزو ها و منافع حزبی می کنن پس زیاد مهم نیست حرفاش بیخیال الآن باید ریشه یابی کرد چرا وزارت اطلاعاتو دارن تخریب می کنن آیا عملیات مهمی انجام شده که دردشون گرفته یا چی
 • IR ۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  30 3
  این جرثومه که سوابق سوء خرابکاری دارد با تهدید امنیت امنیت قصد آشوب دارد چرا دستگیر نمی شود آاقای دادستان خواب تشریف دارید این معلول ذهنی را مجازات کنید - مگر کشور شمال و جنوب تهران است - این آشوب برای چه هدفی بنا است طراحی شود برای ایجاد ویرانی در ایران که این هدف شومی است تبعات این اظهارات اعدام این حجاریان ناقص العقل است
 • رضا IR ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  24 1
  سلام مشرق جان از یک طرف آمار بالای بیکاران تحصیلکرده که دارای اندیشه و مطالعه هستند و از طرف دیگر فضای مجازی که اخبار و شایعات راست و دروغ سریع در آن جابجا می شود و از طرف دیگر سوء مدیریت ها و اختلاسها و از سوی دیگر گرانی و کاهش قدرت خرید مردم و از سوی دیگر عدم امید به آینده و دوجریان اصولگرا و اصلاح طلب نتیجه چه خواهد بود خدا می داند ولی یقینا در روی همین پاشنه نخواهد چرخید
 • مهدی IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  29 5
  کاش این حجاریان رو صادر کنید آمریکا و از این حرفها بزنه! واقعا قوه قضاییه این جانداران روی مخ مردم رو یه کاری بکنه کمی از درد مردم این روزها کم میشه. مثلا بره تو امریکا بگه اینجا شورش میشه ببینه چطور براش تیتر میزنن یا اف بی ای چطوری با هاش احوال پرسی میکنه! و ..........
 • IR ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  26 7
  اولا شتر در خواب بیند پنه دانه گهی لف لف خورد گه دانه دانه در موردفتنه گران باید گفت گاو در خواب بیند پنبه دانه دوم اینکه هرگونه که مکری که برای این انقلاب دارید چون خداوند با این ملت و رهبری است واین کشور کشور امام زمان و شهدا است مکرتان رابه خودتان بر می گرداند وچنان سیلی و تودهنی به شما بزند صدای ان به تمام دنیا برسد وگوشهایتان کر میشود همانگونه که در قران به پیامبر در مورد دشمنانش وعده داده وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵۴﴾ و (یهود و دشمنان مسیح، برای نابودی او و آیینش،) نقشه کشیدند؛ و خداوند (بر حفظ او و آیینش،) چاره‌جویی کرد؛ و خداوند، بهترین چاره‌جویان است.
 • IR ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  34 5
  وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵ وَمَكَروا وَمَكَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَيرُ الماكِرينَ﴿۵
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  31 3
  اصلاحطلبان به ارا و اعتماد مردم خیامت کرده اند کافی است وضعیت مالی آنان بررسی تا مشخص شود فرق بین خادم وخاین مشخص شود این گفتمان و رفتارها به جهت فرار از پاسخگویی می باشد...
 • RO ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  31 4
  او ن روزی که جلو افتادی برای روحانی رای جمع کنی یاد فقیر شدن مردم نبودی حالا دیدی وضع خراب است میخواهی زیر ابی روی اما این بار زیر اب میمانی تا جان دهی
 • IR ۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  30 6
  حجاریان مریض است و هر سخنی که از دهان مریضش بیرون می آید آزاردهنده و مملو از مرض و کینه نسبت به ملت مسلمان و نظام اسلامی است. او فقط عقده گشایی می کند و مرض پروری... واقعا تهوع آور است خودش و افکارش... مزدور ترین و کثیف ترین و وطن فروش ترین دگراندیشان دنیا دگراندیشان ایران هستند و نام ایران را با طمطراق بر زبان می آورند اما فقط به منافع دشمنان ایران اهمیت می دهند.
 • محمد IR ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  25 12
  الحمد لله که خدا عده ای را احمق افریده کاش تیر شلیک شده به مغز خراب بعضی می خورد که اینقر مزخرف نبافد .البته شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه گونی گونی افساد طلبان ارزوی شورش علیه انقلاب را به گور خواهند برد مثل بعضیاشون که ذلیل شدند ومردند
 • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  9 5
  اغتشاش چرا وقتی همه چی خوبه همه چی آرومه. اینا توهم زدن فکر میکنن مردم از چیزی ناراضی هستن که حتی یک ثانیه فکر اغتشاش به ذهنش خطور کنه، اغتشاشی نمیشه و این آرزوشون رو به گور خواهند برد. به حمدالله در ۴۰ سال ۴۰۰ سال جلو رفتیم یعنی اگه ۳۶۰ سال کاری هم نکنیم باز عقب نیوفتادیم. چرا باید دنباله این افکار شیطانیه این مزدور ها باشیم. نگران نباشید
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  18 4
  گور پدر حجاریان اما شک نکنید با اینهمه فساد و اشرافیگری و فاصله طبقاتی بین مسئولین و آقازاده ها پایه های نظام داره میلرزه
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
   1 0
   مردم باید بتوانند بین مسئولان خائن و انقلابی تمایز قائل باشند و الحمد لله این بصیرت دارد در جامعه شکل می گیرد.
 • IR ۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  18 4
  مشرق یه گزارش برو راجع به اون یارو منافقه که تو مرصاد زخمی شد گرفتنش رفیق حجاریان بود ، سعید چی چی بود این حجاریان فراریش داد ، یه کم سوابق لجن اینا رو بشه کمتر فک میجنبونن
  • IR ۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
   3 1
   یه گزارش هم از پرونده انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی بازداشت تقی محمدی و وصیت نامه شهید لاجوردی
 • محمد IR ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  11 3
  نمدونم چرا ای آدم سقط سقت ثغط نمیکنه
 • مهدی GB ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  7 4
  دوستان در تحلیل محتوای متن فوق کلید واژه های علمی و منطقی زیادی وجود دارد و روند حرکت اجتماعی را هر چند ذهنی بدرستی بیان می کند .ضرورت نگاه کارشناسی بهتر است
 • IR ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  6 6
  بیراه هم نمیگه
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  3 2
  لطفا تصویر تهوع اور اول رو عوض کنید انگار بچه شیطون داره نگاه می کنه
 • ناشناس IR ۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  3 3
  نگاه کارشناسی از دید غرب زده ها بله
 • IR ۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  5 1
  مشکل اینجاست شما هنور باور ندارید مردم در فقر هستن
 • سید رضا IR ۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  14 3
  بروید و بررسی کنید ! بیشتر رانت خواری ها ، اشرافی گری ها ، آقازاده بازی ها و سوء استفاده ها ، از گور همین افساد طلبان بلند می شود و حالا برای رد گم کردن ؛ خود دزد می گوید؛ بگیرید دزد !!
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۰
  4 3
  حجاریان خودش چوپان بوده الان به ثروت رسیده و پوز اپوزیسون گرفته تا فرار کنه بره کانادا پیش رفقاش نوکر کدخدا بشن
 • انصار حزب اللهی IR ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  0 3
  حجاریان در دوران اصلاحات در چاهی افتاد که خودش کنده بود. درود بر سعید تاجیک عزیز که از سر غیرت ملی به خروش امد
 • کاوه DE ۰۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  4 1
  لبیک یا خامنه ای خط راست خط امام خامنه ای است خدا نگه دارامام خامنه ای باشد
 • IR ۰۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  2 0
  خودتان را به کوچه علی چپ نزنید من نه اصلاح طلبم و نه اصولگرا ولی مملکت رو داغون کردید رفت .اکثر مردم بدبخت شدن رفت . چرا؟ چون مدیران و مسئولین کاردان و متعهد بر سرکار نیستند . وقتی متخصصین را راندند و فامیل ها و بی لیاقتها رو سر کار گذاشتند نتیجه همین خواهد بود . بیخود آدرس غلط ندید . قبول کنید اوضاع خراب است و باید درست شود . باید کلیه مدیران و مسئولین مملکت عوض شوند تا درست شود
  • چلارسی IR ۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
   3 1
   تا حدود زیادی مطلب درستی نوشتی ولی خدا وکیلی به کی رای دادی، شما هم تکرار کردی یا نه چقدر در بوجود آمدن این وضع و روی کار آوردن امثال این دولت (سازندگی! اصلاحات!) نقش داشتیم پس خودمان مقصریم. لذا هنگام رای دادن ها تحت تاثیر جو و موجی که راه می اندازند نباشیم و با بصیرت رای بدیم.
 • IR ۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  1 1
  بهمن 88 سازمانهای نظر سنجی امریکا صحت انتخابات 88 را تایید کردند اکثر مردم نمیدونند اصلا فرهنگ سازی نشده از ما گفتن بود
 • DE ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱
  1 1
  حجاریان چپ کرده و کارهایی که میکنه مورد قبول مردم نیست. زیرا داره با این کارهاش به انقلاب مردم اسیب مبزنه.
 • ناشناس IR ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۵
  0 0
  حالم ازاین اصلاح طلبها بهم میخوره .مخصوصا حجاریان.
 • صحرایی US ۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
  0 0
  دوست گرامی لطفا اگر ممکن است ادرس یکی از ان شغلهای زمین مانده را به من بده هرچه که باشد باکمال میل می پذیرم وسپاس گزار شما نیز خواهم بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس