اعتراضات فرانسه

بازرسی کل پلیس ملی فرانسه تحقیقات خود را درباره سرکوب جلیقه زردها توسط نیروهای امنیتی این کشور آغاز کرد.

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، اداره بازرسی کل پلیس ملی فرانسه ( IGPN ) درباره گزارش‌های واصله پیرامون سرکوب معترضان به اوضاع اقتصادی این کشور و سیاست‌های دولت ماکرون موسوم به جلیقه زردها توسط نیروهای امنیتی تحقیق می‌کند.

به گزارش رسانه‌های فرانسه، در این ارتباط ۴۸ پرونده باز شده است.

این در حالیست که اعتراضات مردمی در این کشور در هفتمین هفته متوالی از ساعاتی پیش در شهرهای مختلف فرانسه آغاز شده و در جریان است.

به گزارش آناتولی، پلیس فرانسه در جریان تظاهرات جلیقه زردها از روش‌های متعددی مانند استفاده از تک تیرانداز، گاز اشک آور و ماشین آب پاش برای سرکوب معترضان استفاده کرد که منجر به زخمی شدن تعداد زیادی از آنها شده است.

بیشتر بخوانید:

فرانسه در انتظار ششمین شنبه سیاه

در جدیدترین فیلمی که از خشونت پلیس فرانسه منتشر شده است، مأموران پلیس به صورت دسته جمعی به جان یک معترض در پاریس افتاده‌اند و به شدت او را کتک می‌زنند. انتشار این فیلم در ابعاد گسترده در رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی بازتاب پیدا کرده است.

گفتنی است حدود ۲۸۷ هزار نفر از مردم فرانسه تحت عنوان «جلیقه زردها» سازماندهی شده و روز شنبه ۱۷ نوامبر سال جاری در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر اعمال تعرفه اضافی بر سوخت مایع صدها خیابان در سراسر این کشور را بستند.

در جریان تجمعات جلیقه زردها علاوه بر کشته شدن ۱۰ نفر، بیش از هزار تن از جمله ۲۲۲ نیروی امنیتی زخمی و همچنین حدود ۴ هزار و ۳۴۱ نفر نیز بازداشت شده‌اند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس