علیرضا بهشتی

«دولت بی‌برنامه است؛ حاکمیت بی‌برنامه‌تر!»؛ این نظر یک فعال اصلاح‌طلب است که می‌گوید: تنها دولت دچار بی عملی نشده بلکه ما شاهد بی‌عملی در سطوح کلان‌تر از دولت هم هستیم.

سرویس سیاست مشرق -  «وبلاگ مشرق» خوانشی روزانه در لابه‌لای اخبار و مطالب رسانه‌های کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل‌ها و پیشینه‌هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می‌گذاریم. شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷:۳۰ با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** 

مرعشی: بر بله پرتگاه هستیم و باید برای ریاضت اقتصادی آماده شویم!

انتقام یک مجرم امنیتی از ایران

«حسین مرعشی»، فعال اصلاح‌طلب، از دستگیرشدگان فتنه 88 و سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی، در بخشی از یک مصاحبه با خبرگزاری ایلنا گفته است:

«ما باید قبل از این که به این نقطه برسیم خودمان را آماده می‌کردیم. قبل از پایان جنگ روزی آیت الله هاشمی به امام نامه نوشت و بیان کرد تا شما هستید مساله جنگ و رابطه ایران و آمریکا را حل کنید ایشان آن موقع این روزها را می‌دید من بارها و بارها از آقای هاشمی شنیده‌ام که نباید کشور را برای همیشه در پرتگاه نگه داریم تا یک حادثه ما را به دره پرتاب کند. ما باید تا فرصت داریم کشور را از لبه پرتگاه دور کنیم و به یک نقطه امن ببریم اما این کار را انجام ندادیم و امروز یک دیوانه در آمریکا یقه ما را گرفته است.»

وی همچنین اظهار می‌کند: ما باید برای ریاضت اقتصادی آماده بشویم چرا که دوران سختی پیش روی داریم.[1]

*بدیهیست که این سطح بحران‌نمایی و شیطنت از جانب چهره‌ای که در فتنه سال 88 به دلیل تبلیغ و توطئه علیه نظام اسلامی دستگیر و مجازات شد، هرگز جای تعجب نیست.

حسین مرعشی چندی قبل نیز طی اظهاراتی از این گفته بود که اقتصاد کشور آتش گرفته است![2]

پیش از مرعشی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور و دیگر عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی هم دو مرتبه تأکید کرده است کشور در «شرایط ته درّه» قرار دارد.[3]

این اظهارات تأکیدآمیز بر شرایط بن‌بست، وجود بحران و احضار شرایط اسقاط نظام اما در حالیست که نه تنها نشانه‌های واقعی این رخدادها جز در لسان اصلاح‌طلبان دیده نمی‌شود بلکه آمار اقتصادی کشور، ثابت کننده خلاف این حرف‌هاست. ضمن اینکه مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها تأکید کرده‌اند که این قبیل سخنان صحیح نیستند و القای آنها عمل به نسخ دشمن است.

جالب‌تر آنکه افرادی از مقامات دولتی نیز صراحتاً ابراز کرده‌اند که القای ناامیدی به مردم یک «خیانت بزرگ» است اما دوستان همین افراد در ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان به مسئله سیاه‌نمایی به عنوان قوت روزانه نگاه می‌کنند و همانطور که در اظهارات مرعشی نیز مشاهده می‌شود؛ روزی وجود ندارد که یک حرف جدید با هدف القای موت اقتصاد کشور نزنند!

اظهارات مرعشی در حالیست که ایران اسلامی حتی در دوران 8 ساله دفاع مقدس و هنگامه‌ای که حتی کشتی‌های حامل غذای مردم ایران نیز در خلیج فارس هدف موشک دشمن قرار می‌گرفت اما دچار شرایط ریاضت اقتصادی نشد.

و اساساً در کشوری که صاحب عظیم‌ترین ذخایر نفت و گاز جهان است و هزاران کیلومتر مرز آبی و خاکی دارد؛ فرض ریاضت اقتصادی به لحاظ علمی نیز چندان منطقی نیست.

مرعشی و دوستان او در ستاد مشترک دولت و اصلاح‌طلبان همچنین به هر دلیلی اِبا دارند از اینکه بگویند اقتصاد ایران هم‌اکنون در جایگاه هجدهمین اقتصاد جهان است، نرخ بیکاری ایران بر اساس آمار جهانی نسبت به 2 سال قبل کاهش یافته است، اختلاف طبقاتی یا همان ضریب جینی در ایران از آمریکا هم رتبه بهتری دارد و ایرانی‌ها از نظر جایگاه امید به زندگی نیز در رتبه چند کشور اول جهان هستند.

طنز تلخ ماجرا نیز آنجاست که اگر هم مشکلی در کشور وجود دارد؛ کسی از مرعشی و دوستان او که رئیس‌جمهور روحانی و مشکلات فعلی را در دامن مردم ایران گذاشته‌اند توقع ارائه راه حل جدید ندارد بلکه همه منتظر عذرخواهی رسمی اصلاح‌طلبان برای وضع موجود کشور و ارائه راه حل جهادی از سوی رقبای دولت و اصلاح‌طلبان هستند.

اما متأسفانه اصلاح‌طلبان و دولت آنها به تنها چیزی که در قبال وضع موجود عمل نمی‌کند؛ مقوله عذرخواهی رسمی، کمک گرفتن از تفکر مدیریت جهادی و پذیرش علنی مسئولیت مشکلات است.

این اقدام مرعشی و دوستان او، مصداق آن مجرمی است که برای رفع کیفر خود مرتکب جرمی دیگر می‌شود!

گفتنیست، برخی آگاهان سیاسی معتقدند ریشه این سیاه‌نمایی‌های عجیب و غریب و بحران‌نمایی‌ها از اقتصاد کشور در آنجاست که جریان سیاسی خاص قصد ایجاد «فتنه اقتصادی» را دارد و می‌خواهد با جعل و قلب واقعیت‌های روز کشور (اعم از کتمان مثبتات عمومی کشور و نیز عدم پذیرش مسئولیت در قبال مشکلات پیش آمده) مردم را علیه نظام اسلامی بشوراند.

چپ‌های ستادی در این باره از مقولاتی مثل «اغتشاش میلیونی»، «خیابان» و «اصلاح‌طلبان در حکومت بعدی» هم سخن رانده‌اند...

***

چاپلوسی خاصّ برای خاتمی

«اسرائیل» در اصولگرایان و سپاه نفوذ کرده است!

«محمد کیانوش‌راد»، فعال اصلاح‌طلب و از نمایندگان مستعفی مجلس ششم طی اظهاراتی که روزنامه ایران آنها را منتشر کرد با اشاره به چیزی تحت عنوان «شروع موج جدید تخریبها علیه اصلاح‌طلبان، بویژه رئیس دولت اصلاحات»! گفته است:

بگذارید افراطیون اصولگرا عصبانی باشند و در این عصبانیت هرچه بیشتر خود را در بی‌اخلاقی و بی‌معرفتی غرق نمایند.

او می‌افزاید:

در تحلیل این مواضع تند چیزی جز حسادت، حقد و ناتوانی دیده نمی‌شود و برخی اتهام‌زنندگان به خاتمی دقیقاً در چارچوب اخلاق ماکیاولی با نقاب اسلامی حرکت می‌کنند.

کیانوش‌راد تصریح می‌کند:

«شک نداشته باشید وضعیت کسانی که اینگونه بی‌محابا و بدون توجه به اصول اخلاقی اولیه و انسانی دیگران را مورد تعرض قرار می‌دهند در آینده و در پیشگاه مردم روشن خواهد شد تردید نباید داشت که در برخی جریانات افراطی سیاسی رد پای سرویس‌های اطلاعاتی بیگانگان را می‌توان به وضوح شاهد بود.»[4]

قبل از کیانوش‌راد، مجید انصاری نیز طی اظهاراتی مدعی نفوذ اسرائیل و منافقین در سازمان سپاه شده بود.[5]

*چهره‌های جریان سیاسی خاص همواره در مقابل مسائلی که نسبت به آنها مصلوب‌الید و در موضع ضعف هستند، مواضع عجیبی می‌گیرند.

غیر از آنچه که در بالا ذکر شد، زمانی «رسول منتجب‌نیا» هم در اعتراض به ردّ صلاحیت خود و تعدادی از دوستانش در شورای نگهبان اینطور گفته بود که این ردّ صلاحیت‌ها توهین به اسلام، توهین به ولایت فقیه و یک توطئه بوده است!

ما قضاوت درباره این اظهارات را به عهده مخاطبان محترم وامی‌گذاریم...

گفتنیست ادعای کیانوش‌راد درباره توهین اصولگرایان به خاتمی نیز بیشتر نوعی چاپلوسی برای خاتمی به نظر می‌رسد چون اساساً خبر خاص یا رویه‌ای در این زمینه دیده نشده. ضمن اینکه همه می‌دانند ادبیات و اعتقاد دینی جریانات ارزشی کشور نیز با مسائلی مثل توهین و تحقیر همراهی ندارد.

***

دولت بی‌برنامه است؛ حاکمیت بی‌برنامه‌تر!

روزنامه اعتماد به تازگی گفت‌وگویی را با علیرضا بهشتی، از فعالان اصلاح‌طلب انجام داد.

در بخشی از پرسش و پاسخ این گفت‌وگو می‌خوانیم:

اعتماد: برخی معتقدند دولت برنامه‌ای برای بهبود اوضاع ندارد. از نظر شما دولت دچار بی‌عملی شده است یا خیر؟

بهشتی: بله. بسیاری از تصمیمات دولت مانند سایر تصمیماتی که در ساختار حاکمیت اتخاذ می‌شود، تصمیمات واکنشی است.

اعتماد: دلیل بی‌عملی دولت از نظر شما چیست؟

بهشتی: تنها دولت دچار بی عملی نشده بلکه ما شاهد بی‌عملی در سطوح کلان‌تر از دولت هم هستیم. چون در سطح توسعه‌ای فقدان برنامه داریم، تمامی ارکان دچار بی‌عملی شده‌اند.[6]

*پاسخ ساده‌ای که بهشتی و خبرنگار اعتماد بایستی با آن مواجه باشند اینست که اگر حاکمیت هم مثل دولت بی‌عمل و بی‌برنامه بود؛ آنگاه کشور دچار چالش‌های جدی می‌شد زیرا هریک از ناکارآمدی‌ها و اغلاط بیّن دولت مشترک اصلاح‌طلبان و آقای روحانی، به تنهایی کافیست تا یک کشور را به چالش بکشد.

چه اینکه افکار عمومی به خوبی می‌داند تشکلی اجرایی که نگاهش برای رفع مشکلات به خارج از کشور است، راهکار حل مشکلات را به جای مدیریت جهادی در مذاکره می‌بیند، معتقد به خالی بودن خزانه است، درس عاشورا را مذاکره می‌داند، علیه حاکمیت دچار ان‌قلت‌های جدی است، شرایط را شرایط بن‌بست و بحران می‌داند و صراحتا تأکید دارد که جامعه «ناامید» است؛ می‌توانست عامل بروز چه بحران‌های بزرگی باشد...

از طرف دیگر، چیزی که در حال حاضر بایستی روزنامه اعتماد، آقای بهشتی و فی‌الجمله اصلاح‌طلبان به آن پاسخ بدهند اینست که چرا در سال‌های 92 و 96 و با اینکه این بی‌عملی و بی‌برنامگی دولت مورد اشاره بهشتی محرز بود اما بر حمایت از آقای روحانی تأکید و اصرار داشتند؟!

و از آن بدتر اینکه اصلاح‌طلبان چرا در انتخابات سال 96 با اینکه این بی‌عملی وضوح بیشتری داشت اما بر ادامه راه روحانی اصرار بیشتری ورزیدند و حتی از این گفتند که ما تضمین او هستیم و اگر روحانی هم نخواهد ولی به زور از او حمایت می‌کنیم!

پاسخ این سؤالات البته گام اول است و پس از آن نیز مرحله «عذرخواهی رسمی» ستاد جریان چپ از مردمی فرا می‌رسد که با تبلیغات اصلاح‌طلبان و تَکرار می‌کنم آنها به رئیس‌جمهور روحانی رأی داده‌اند.

البته لازم به ذکر است که حتی پس از مرحله دوم و عذرخواهی رسمی از مردم نیز کسی انتظار ارائه راه حل یا انتقاد از چهره‌های جریان سیاسی خاص را ندارد.

***

1_ http://khabarfarsi.com/u/60898228

2_ https://khabarfarsi.com/u/58954040

3_ mshrgh.ir/818894

4_http://www.iran-newspaper.com/newspaper/item/485554

5_mshrgh.ir/855005

6_ http://www.magiran.com/npview.asp?ID=3814773

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 25
 • حسین AE ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  38 7
  هر روز گرانی هر روز قیمتها میره بالا با این درآمدهای پایین البته نه درآمد چپاولگران اصولگرایا اصلاح طلب که حقوقهای چندین میلیونی میگیرند ریاضت اقتصادی نیست پس چیست امید خشک و خالی به چه درد میخوره
  • IR ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   13 5
   اگر اصول گریان فکر می کنند از نفوذ اسراییل و آمریکا و اانگل یس معصوم هستند بزرگترین اشتباه را کرده اند . کسانی که تندروی یا کند روی میکنند ممکن است از جاسوسهای خائن و حرام...باشند
  • IR ۱۴:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   13 7
   اصولگرا صد شرف داره به دوستای اصلاح طلبتون .... حد اقل اونا اهل کار بودن و جیب ملت رو یک شبه یک سوم نکردن
 • US ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  52 9
  هیچ دولت احمق و قرون وسطایی هم چنین اجازهایی به اصلاح طلبان نمی دهد که روز روشن اقتصاد مملت را نابود کنند
  • IR ۱۷:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   4 23
   غالم و ادم میدونن اقتصاد ایران رو محمود نابود کرد
  • GB ۰۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
   3 3
   چرا شما از محمود میترسید؟! و دشمن هم ترس داره ازش؟
 • IR ۰۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  59 16
  بله آقای مرعشی ما خیلی وقت است که خود را برای این چنین روزهایی آماده کرده ایم و نمونه زنده آنهم فتنه 88 است اگر چنانکه آماده نکرده بودیم شما خائنها کشور را با پشتیبانی اسراییل غاصب آمریکا وانگلستان و در یک کلام کل دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی وبا ریالهای عربستان سعودی کشور را ساقط کرده بودید
  • SE ۱۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   12 3
   واقعا، این روزها قورباقه ها ابوعطا میخوانند
 • IR ۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  46 11
  اين آش رو براي مملكت فسادطلبا پختن
 • IR ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  52 11
  اصلاح طلبها که خود اسراییلی های فارسی زبان هستن با همه ارزش ها و آرمان های یهودی
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  29 22
  داداش شما مملکت رو نمیبینید داره میره ته دره؟؟؟ یا خودتو ب خواب زدی؟؟؟ لطفا از تهران و اون اتاق خواب و کار بیرون بیا و دنیای واقعی رو ببین بیا شرکتها و ببینین بیا بندرها و نبود کشتیهای تجاری و ... رو ببین...بیا و واقعیت رو از نزدیک لمس کن...منم میتونم بگم همه چی خوبه ولی...
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  53 13
  بنده خدا راست میگه . آخه اصلاح طلبا نیاز به نفوذ کردن ندارن. خودشون بی جیره و مواجب به اسرائیل خدمت میکنن.
 • سورنا IR ۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  22 19
  فکر کنم با این آمار خوب ما در جایگاه ژاپن هستیم
  • IR ۱۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   17 27
   نه ژاپن نیستیم ولی اریتره و موزامبیکی هم که شما و مرعشی اصرار دارید هم نیستیم.
 • IR ۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  16 32
  پسر شهید بهشتی اگر مثل شما نون به نرخ روز خور بود و برای رسیدن به هدفتون هر کاری می کنید، پله های صدارت و مسئولیت رو در می نوردید..... امام حسین فرمود اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید...... درود بر خانواده آزاده شهید بهشتی
  • سید IR ۰۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   31 3
   شهید بهشتی را بی خیال شده ای آن وقت به خانواده اش چسبیده ای!؟ تفحص کن ببین آن شهید چه هدفی داشت؟ این خانواده اگر همه شان هم مثل این فرزندش بیندیشند تازه اعتبارشان به واسطه آن شهید است وگرنه گیرم پدر تو بود فاضل ...................................................!
  • امیرحسین IR ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   19 3
   لطفا شهید بهشتی رو با خانواده ش قاطی نکنید. مثل شهیدمطهری و طالقانی و خیلی از روحانیون انقلابی هیچ ارتباط فکری بین اون شهدا با فرزنداشون وجود نداره
 • IR ۰۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  36 11
  اینها فقط به درد اعدام میخورند . مطلقا برای جامعه فایده نداشته و ندارند ولی از همه طلبکارند و پرتوقع ترین در عین بی مصرفی .
 • خودم IR ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  16 17
  كاش عكسي از نويسنده چاپ شده بود تا از چهره او پي ميبرديم اين بنده خدا دچار كورچشمي حاد و مزمن شده و هيچگونه واقعيتي را نه مي بينه و نه احساس ميكنه. شايد هم ايشان از آن جمله مفت زيستاني هستند كه همه مايحتاج زندگي اش را در پك عنايتي خاص در منزل تحويل ميگيره ... حتي براي مرور گر مغز او نيز پك آماده شده مياورند و ايشان فقط دوباره آنها را مي جوند.
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  27 5
  تاسف بر کسی که دولت را بی برنامه می دانست و به او رأی دارد!
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  6 28
  حرفهاي مرعشي حرفهاي درستي است همين مخالفت مشرق دليل بر درستي صحبتهاي مرعشي است
  • IR ۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   19 4
   نه دیگه! از رأی مرعشی به روحانی میشه فهمید حرفاش درسته با غلط؟
 • سیاوش IR ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  19 1
  بالاخره کار گزاران به یک نتیجه واحد نرسیدند که لب پرتگاهیم یا سقوط کردیم ته دره هستیم اگر سقوط کردیک که خب پس بیخیال همه چیز به کار و برنامه های مان ادامه بدهیم واگر لب پرتگاه هستیم که باز هم یه مقدار عقب تر بریم از لب پر تگاه فاصله می گیریم و اینکه کار های آقایون در 8 سال دولت سازندگی 8 سال دولت گفتگوی تمدن ها و 8 سال نخست وزیری موسوی و 5 سال دولت امید هنوز در حد یه آسپرین هم نبوده (((( یه روز ملا نصر الدین سوار بر چهار پا با کاروان در حال حرکت بودند که در حین حرکت نخود و کشمش را به بالا پرتاب می کرد دهن را باز می کرد تا نخود کشمش وارد دهانش شود ولی چون چهار پا حرکت می کرد و ملا نصر الدین در حرکت بود چیزی به دهانش نمی ریخت دوستانش گفتن ملا چه می خوری گفت اگر همینطور پیش برود هیچی)))))
 • حسن IR ۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  9 13
  جالبه مشرق وقتی بحث انتقاد از دولت باشه این آمارهای اسفناک اقتصادی و بحران بی کاری و فساد رو قبول داره ولی وقتی کسی از خارج از مجموعه این وضعیت پرتگاه را بیان میکنه نه تنها بحران رو قبول نمی کنه بلکه همه چیز رو گل و بلبل می بینه.
  • رهگذر IR ۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   3 13
   این خیلی شرم آوره که حتی یک نشریه و یا سایت در ایران ، با مردم صادق نیست. خصوصاً مشرق که هیچ حساب و کتابی نداره. نه به قسم حضرت عباس عقیده دارند و نه به دم خروس معتقدند. اگر یک نفر اصولگرای مورد تاییدشون بگه ماست سیاهه با هزاران ادله در پی ثابت کردن سیاهی ماست میرن و اگر یک اصلاح طلب بگه ماست سفیده به همین منوال کاری میکنن که ماست به غلط کردن بیفته. البته بنده نه از اصلاح طلبها خوشم میاد و نه دل خوشی از اصولگراها دارم. به اندازه کافی از هر دو گروه ، شاهد ریا و تزویر بودیم . ولی خیلی حیفه که حداقل در ظاهر و به دور از عوام فریبی به اصول خودتون کمی پایبندی نشون بدین. مردم توقع دارن که اصولگراها کمی منصف تر و مومن تر باشن و نسبت به خدا و ائمه و اصول اخلاقی سفارش شده از سوی بزرگان، پایبندی بیشتری داشته باشند. هرچند که هرکس جوابگوی اعمال خودشه ولی دلسوزی من بخاطر استفاده ابزاری از دین و عقاید دینی در راستای پیشبرد اغراض سیاسیه. خودتون میدونید... بچسبید به همین دو روز دنیا ... بی خیال خدا و ...
  • IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   0 0
   میشه همین
 • حسن IR ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  16 7
  امروز اعلام شد واردات سویای ایران از آمریکا دهها برابر شده و عملا تحریم چین بر سویای آمریکا را بی اثر کرده اگر این خیانت و کمک به ترامپ نیست پس چیست؟؟؟!!!
  • IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   3 1
   حالا چرا انقدر حرص چین رو میزنی؟
 • IR ۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  17 3
  انرا که عیان است چه حاجت به بیان است. اسراییل اشکارا از اصلاح طلبان حمایت واعلام میکند که انها به نیابت از ما در ایران فعالیت میکنند.
 • IR ۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  8 2
  کسی که می گوید باید برای ریاضت اقتصادی آماده شویم نمی فهمد و گروهی هم که می گویند نفت و گاز داریم ریاضت اقتصادی از ما دور است هیچ نمی فهمند یا خودشان را به نفهمی زده اند . چون همین الان خیلی ها دارند ریاضت اقتصادی را تحمل می کنند و بقیه هم مخصوصا جوانان دچار ریاضت وجودی هستند . و این شرایط نه تنها حیات زندگان بلکه آینده ایران و آیندگان و آخرت همه را دچار تباهی می کند . البته آقایان و آقازادگان که کشور من را چپاولگاه خود کرده اند و تابعیت کشورهای صنعتی-متمدن غربِ دشمن ! را دارند یا آنها که ملتی را به گروهکی خود پرست فروخته اند هیچ نخواهند فهمید .
  • RO ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
   0 2
   اجب...
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  4 4
  وقتی اقدام علیه امنیت ملی کلید می خورد و پیش قراول این اقدام فرزندان بزرگان ازجمله مهدی هاشمی فائزه و علیرضا جان رفیق پیمان باشند و ب جرمشان با دید اغماض برخورد شود باید حالا زبان درازتر و جسورتر علیه خط مقدم دشمنان اسلام کسانی که دشمن در ب در دنبال تخریبشان هستند تهمت میزنند اب از اب تکان نمیخورد
 • مهدی IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  11 3
  آقای مرعشی سی سال دولت در دست تفکر شما بود اگه حرف نادرست شما را بپزیریم چه کسی مقصر است ولی کشور ما به یمن نیروهای انقلابی در صدر کشورهای پیشرفته خواهد شد
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  9 0
  حالا بالاتر از دولت منظورش کیه؟! دلسوزا و رهبر فرزانه و سپاه و... که دارن ایثارگرانه کار می کنن البته اگه دولتمردا بذارن و نماینده ها مملکت رو با fatf و... نفروشند!!!!1
 • FR ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  3 2
  فعلا که اداره مملکت در دست اینهاست وهرکاری دلشان میخواهد دارند انجام میدهند پس این حرفها چه فایده ای دارد.......
 • اکبر IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  10 1
  تهمت به سپاه و تشویش اذهان عمومی و تضعیف کشور محاکمه و زندان ندارد لیکن انتقاد دکتر عباسی ار عملکرد دولت زندان دارد.
 • مراد IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  9 1
  اگر مرعشي و دارو دسته اصلاحات خفه شوند خيلي از مشكلات حل وفصل خواهد شد .
 • بیسیمچی IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  10 2
  کیانوش‌راد، مجید انصاری نیز طی اظهاراتی مدعی نفوذ اسرائیل و منافقین در سازمان سپاه شده بود.(اسرائیل اعتراف میکنه که اصلاح طلبها جز بهترین ذخائر و پشیبان ما بر علیه جمهوری اسلامی هستند). انوقت این حضرات مفنگی به سپاه تهمت میزنن.
 • IR ۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  5 1
  خاتمی تمام شده ولش کنید کی به اون اهمیت میده شما هم اگه نمیخواهید ته چاه برید دستتون از دامانش رها کنید
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  8 1
  کشور داعونه..ادعاهای الکی نکنین و امید واهی ندین .کدوم امتیت و ارامش رو داریم اینقدر مردمو از جنگ نترسونین .شما از ترس افتادن از قدرت در حال این جفنگیات هستید
 • ناشناس IR ۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  2 5
  باور کنید سر و ته این افراد یه ریال هم نمی ارزه و اینکه بخوان با این خیالهای باطل افکار جامعه اسلامی را بهم بریزن باید بگیم ک کور خوندن . اینم بگیم ک ما هر چ داریم ب حرمت رهبر معظم و نظامیان و سپاهیان و ارتش جمهوری اسلامی و همت ملت عظیم و هم پیمان ایران و ایرانی داریم . هیچ ابر قدرتی هم نمیتونی در بین ایران و ایرانی نفوذ کنه . بهتره این فکر و خیال واهی رو از ذهنشون پاک کنند . انشاالله ب حول و قوه الهی و همدلی دولت و ملت عظیم ایران این مشکلات رو پشت سر میذاریم و بر مستکبران و نفوذیان هم غلبه میکنیم .
 • سلیم IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  7 0
  یهود استادان دروغ گویی هستند.راحت ترین شیوه ی دروغ هم اینست که هرچه را که به آن متهم شدی را بندازی گردن دیگری. نتانیابو و آمریکا تمام مشکلات را میندازند گردن ایران.و اصلاحاتی ها هم همه را گردن اصولی ها و... خودشان نامردن خودشان وطن فروشند باقی را متهم میکنند!خودشان دچار بن بستند باقی را هم میخواهند بکشند داخل.
 • IR ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  8 1
  مرعشی اماده مردن باش پیر شدی
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  8 1
  اون مردمی که به روحانی رای دادن صدای ضجه موره و واویلاشون بلنده...
 • IR ۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 0
  اون مردمی که به روحانی رای دادن صدای ضجه موره و واویلاشون بلنده...
 • نتانیاهو در سال 88 : IR ۲۳:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
  0 4
  سبزها سرمایه های اصلی ما در ایرانند...
 • AE ۱۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۶
  2 0
  اصلاح طلب ها ی پر ادعای بی مصرف که مانند غده ی سرطانی نفس مملکت رو گرفته اند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس