پرویز هادی

دومین روز از هجدهمین دوره بازیهای آسیایی اندونزی با کسب یک طلا، دو برنز و قرار گرفتن کاروان ایران در رده ششم جدول رده بندی به پایان رسید.

به گزارش مشرق، ورزشکاران ایران در روز دوم بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند که حاصل تلاش آنها کسب یک طلا و دو برنز بود. در رقابت‌های امروز پرویز هادی در کشتی آزاد به مدال طلا دست یافت و علی پاکدامن در شمشیربازی و فرزان عاشورزاده در تکواندو به مدال برنز بسنده کردند.

حسین زنجانیان دوچرخه سوار ایران هم در ماده کوهستان پنجم و امیرمحمد نکونام و الهه احمدی در تیراندازی تفنگ بادی ۱۰متر هفتم و آرمینا صادقیان هم چهارم شد.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا: 
حسن یزدانی - کشتی آزاد
علیرضا کریمی - کشتی آزاد
پرویز هادی - کشتی آزاد

نقره:
مرجان سلحشوری - پومسه تکواندو
کوروش بختیار - پومسه تکواندو

برنز: 
رضا اطری - کشتی آزاد
فرزان عاشورزاده - تکواندو
علی پاکدامن - شمشیربازی

جدول توزیع مدال ها در پایان روز دوم بازیهای آسیایی ۲۰۱۸

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز دوم به نقل از تسنیم به شرح زیر است:

* کشتی آزاد:
پرویز هادی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در نخستین دیدار خود به مصاف «سومیت» از هند رفت و در مدت زمان ۱۱۳ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر پیروز شد. وی در دومین مسابقه‌اش موفق شد حریفی از قزاقستان را ۱۰ بر صفر مغلوب کند و راهی نیمه نهایی شود. هادی در دیدار ماقبل فینال مقابل «داویت موژماناشویلی» از ازبکستان که مدال نقره المپیک ۲۰۱۲ را در کارنامه دارد، به روی تشک رفت و به پیروزی ارزشمند ۱۱ بر ۸ دست یافت تا به فینال صعود کند.

هادی در فینال مقابل «دنگ ژی وی» از چین قرار گرفت و با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد و به مقام قهرمانی رسید.

این سومین مدال طلای کاروان ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ است. پیش از این حسن یزدانی و علیرضا کریمی موفق به کسب مدال طلا در کشتی آزاد شده بودند.

* تیراندازی:
مقدماتی و فینال  تفنگ ۱۰ متر مردان و زنان: امیرمحمد نکونام، ملی‌پوش تیراندازی در ماده تفنگ ۱۰ متر انفرادی در رده ششم قرار گرفت و راهی فینال شد. امیرمحمد نکونام که روز گذشته در ماده میکس تفنگ ۱۰ متر در کنار نجمه خدمتی از راهیابی به فینال بازماند، امروز خوش درخشید و در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر انفرادی توانست به رده ششم برسد و راهی فینال شود.  نکونام در نهایت به عنوان هفتمی بسنده کرد. در این مسابقات تیرانداز چینی قهرمان شد و تیراندازهایی از کشور هند و تایوان نقره و برنز گرفتند.

دیگر نماینده ایران امیرسیاوش ذوالفقاریان که اولین حضور خودش در این رقابت‌ها را تجربه می‌کند در رده دوازدهم قرار گرفت و  نتوانست به فینال برسید. این در حالی است که دو نماینده از چین و دو تیرانداز از هند و تایوان و چین تایپه راهی فینال شدند. فینال این ماده تا ساعاتی دیگر برگزار می شود.

- الهه احمدی پرچمدار کاروان ایران و همچنین آرمینا صادقیان در رشته تفنگ ۱۰ متر حاضر شدند. احمدی در جایگاه پنجم قرار گرفت و صادقیان در رده ششم ایستاد و هر دو راهی فینال شدند. نمایندگان کشورهای چین، هند، کره، مغولستان، چین تایپه و سنگاپور به فینال راه یافتند. در فینال الهه احمدی با امتیاز ۱۴۱.۸ در رده هفتم ایستاد و آرمینا صادقیان کم سن و سال ترین عضو کاروان ایران در حالی که رقابت سختی برای کسب مدال داشت، با امتیاز ۲۰۶.۳ به مقام چهارمی بسنده کرد.

- در رقابت‌های تیراندازی اهداف پروازی و در بخش بانوان، شیوا فرح‌پور با ۱۱۰ امتیاز در رده چهاردهم و سپیده سیرانی با امتیاز ۱۰۷ در رده نوزدهم قرار گرفتند و موفق به صعود به فینال نشدند.

- در بخش مردان نیز ۳۰ تیرانداز حضور داشتند که محمدحسین پرورش‌نیا با امتیاز ۱۱۲ در رده ۲۳ ایستاد و علی حافظی با امتیاز ۱۰۳ رتبه ۲۸ را به خود اختصاص داد تا هر دو نماینده ایران به فینال صعود نکنند.

* هندبال:
تیم ملی هندبال ایران در نخستین دیدار خود در مرحله دوم به مصاف بحرین رفت و با نتیجه ۲۹ بر ۲۳ مغلوب شد. تیم ایران در دیدارهای بعدی‌اش در این مرحله به مصاف هنگ‌کنگ و کره جنوبی می‌رود.

* دوچرخه‌سواری:
حسین زنجانیان در مقدماتی دانهیل هفتم شد و به مرحله فینال راه یافت. وی در فینال با زمان ۲:۲۱:۶۳۲ دقیقه  در رده پنجم قرار گرفت و از کسب مدال بازماند.

* تکواندو:
- الهه شیدانی وزن ۵۳- کیلوگرم: الهه شیدایی نخستین هوگوپوش ایران بود که امروز روی شیاپ‌چانگ رفت. او در نخستین گام به مصاف آراگون از فیلیپین رفت و توانست این دیدار را با پیروزی پشت سر بگذارد. شیدایی با نتیجه ۱۰ بر ۲ نماینده فیلیپین را شکست داد. شیدایی در مبارزه دوم مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه ۱۱ بر ۳ شکست خورد و حذف شد.

- ملیکا میرحسینی در وزن ۶۷- کیلوگرم به مصاف باک تای خیم از ویتنام رفت و توانست برابر حریف خود به پیروزی دست پیدا کند. میرحسینی این بازی را با نتیجه ۲۳ بر ۸ به سود خود به پایان رساند تا حریف اردن در مرحله بعد مسابقات شود. وی که جایگزین کیمیا علیزاده در ترکیب تیم ملی شده بود، در مبارزه دوم با نماینده اردن روبرو شد و ۲۱ بر ۵ باخت تا حذف شود.

- فرزان عاشورزاده هوگوپوش وزن ۵۸- کیلوگرم تیم ملی کشورمان در نخستین مبارزه‌اش به مصاف سوناتف از تاجیکستان رفت و به پیروزی ۲۶ بر ۳ دست یافت. وی در دومین مبارزه مقابل نماینده ویتنام قرار گرفت و با برتری ۱۳ بر ۶ راهی نیمه‌نهایی شد تا مدال برنزش مسجل شود. این تکواندوکار جوان در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ مقابل نیاز پولاتوف از ازبکستان باخت و به مدال برنز هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی بسنده کرد.

* ووشو
- فاطمه حیدری در فرم تالو که روز گذشته در نان چوان به امتیاز ۹،۳۷ رسیده بود، امروز در فرم نن دائو امتیاز ۹،۵۴ کسب کرد و به کار خود با قرار گرفتن در  رتبه نهم پایان داد.

- هانیه رجبی در بخش تالو که روز گذشته در فرم «نان چوان» به امتیاز ۹،۴۳ رسیده بود، امروز نیز در فرم «نن دائو» با امتیاز ۹،۶۶ به کار خود پایان داد و در مجموع دو فرم در رتبه ششم ایستاد.

- زهرا کیانی که روز گذشته در فرم «جین شو» عملکردی ایده آل داشت و امتیاز ۹،۷۰ گرفت و در رتبه دوم ایستاد، صبح فردا (سه شنبه) در «چیانگ شو» به اجرای فرم می‌پردازد و از شانس بالایی برای رسیدن به کسب مدال برخوردار است. همچنین در رقابت‌های نوبت عصر امروز، «رضا سبحانی»، «عرفان آهنگریان» و «فرود ظفری» به مصاف رقبای خود می‌روند.

- رضا سبحانی سانداکار وزن ۵۶- کیلوگرم تیم ملی ایران به مصاف «یوسف ویداینتو» قهرمان سال ۲۰۱۵ جهان از اندونزی رفت. در این مبارزه سخت و نفس‌گیر که سه راند به طول انجامید، نماینده اندونزی که از امتیاز میزبانی سود می‌برد در ثانیه‌های پایانی راند سوم، برتری خود را قطعی کرد و به یک چهارم نهایی رسید و سبحانی از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

- عرفان آهنگریان در وزن ۶۰- کیلوگرم  در دومین مبارزه خود برابر هلال محمد» از یمن قرار گرفت و در ۲ راند متوالی به پیروزی دست یافت و به یک چهارم نهایی صعود کرد. وی که پیش از این برابر «سوانترون» از تایلند به پیروزی رسیده بود، فردا در مرحله یک چهارم نهایی با برنده نمایندگان کره جنوبی و پاکستان روبرو می‌شود.

- فرود ظفری در وزن ۶۵- کیلوگرم ساندای مردان با «یودی چایادی» از اندونزی مبارزه کرد و در ۲ راند متوالی به برتری دست یافت. ظفری با این پیروزی به یک چهارم نهایی رسید و فردا با «هوانگ وان کائو» از ویتنام مبارزه می‌کند.

* قایقرانی ـ روئینگ:
- تک نفره سبک وزن مردان: محسن شادی، نماینده ایران در روئینگ تک نفره سبک وزن مردان در مرحله مقدماتی دوم و راهی رپه شارژ شد. شادی که در گروه A با قایقرانان مالزی، قزاقستان، بنگلادش، اندونزی و هند همگروه بود با ثبت زمان ۷:۵۴.۹۸ دقیقه در رده دوم قرار گرفت. شادی در رپه شارژ با رقبای خود دیدار خواهد کرد.

- تک نفره سبک وزن زنان: نازنین ملایی، نماینده ایران در روئینگ سبک وزن تک نفره زنان دوم و راهی فینال شد. ملایی که با نمایندگان کشورهای تایلند، ویتنام، چین، قزاقستان و هنگ‌کنگ همگروه بود، با ثبت زمان  ۸:۳۰.۴۹ در رده دوم قرار گرفت و به فینال رسید. در این ماده تنها یک گروه وجود داشت و  نماینده چین اول شد.

- دو نفره سبک وزن مردان: تیم ایران در مرحله مقدماتی روئینگ سبک وزن دونفره مردان با ترکیب امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی دوم شد. تیم ایران که در مرحله مقدماتی روئینگ سبک وزن دو نفره مردان در گروه B با کشورهای کره و تایلند همگروه بود دوم شد و به رپه شارژ رفت. تیم کره در این گروه اول شد. تیم ایران باید روز چهارشنبه در رپه شارژ با حریفان خود رقابت کند.

- قایق دو نفره سبک وزن مردان: با ترکیب امیرحسین محمودپور و رضا قهرمانی با ثبت زمان ۷:۱۵.۷۷ در گروه دوم شد و به شانس مجدد رفت.

- دو نفره سبک وزن زنان: مریم رحمانی و مریم امیدی پارسا در تیم روئینگ سبک وزن زنان دوم و راهی فینال شدند. تیم روئینگ سبک وزن زنان در مرحله مقدماتی با ثبت زمان  ۷:۴۲.۸۳ پس از تیم چین در رده دوم ایستاد و راهی فینال شد. این ماده تنها در یک گروه برگزار شد و بدین ترتیب دختران روئینگ دونفره به فینال رفتند. فینال این ماده روز پنجشنبه انجام خواهد شد.

- نازنین رحمانی و مریم امیدی‌پارسا در رقابت تعیین خط قایقرانی روئینگ دونفره سبک‌ وزن با زمان ۷:۵۰:۸۷ دقیقه دوم شدند. فینال روز پنجشنبه برگزار می‌شود

- روئینگ سبک وزن چهارنفره مردان: تیم ملی روئینگ سبک وزن چهارنفره مردان در مرحله مقدماتی در رده نخست ایستاد و به فینال رفت. صبح امروز در رقابت‌های روئینگ تیم چهار نفره مردان در سبک وزن به ثبت زمان ۶:۲۲.۲۷در رده نخست گروه خود ایستاد و به فینال رفت. ترکیب تیم ایران را سیاوش سعیدی، بهمن نصیری، مسعود محمدی و مجتبی شجاعی تشکیل می‌دادند و در گروه  B این مرحله با تایلند و ازبکستان و کره همگروه بودند. روئینگ سواران باید روز پنجشنبه در مرحله فینال برای کسب مدال پارو بزنند.

* کبدی بانوان:
تیم ملی کبدی بانوان کشورمان در دومین دیدار خود مقابل بنگلادش قرار گرفت و با نتیجه ۴۷ بر ۱۹ برتری رسید تا صعودش به مرحله بعدی را مسجل کند. تیم ایران فردا و از ساعت ۹:۵۰ به وقت محلی به مصاف چین تایپه می‌رود.

* کبدی مردان:
تیم ملی کبدی مردان ایران با برتری قاطع مقابل پاکستان به دومین پیروزی متوالی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ دست یافت. تیم ملی کبدی ایران در دومین دیدارش در بازی‌های آسیایی مقابل پاکستان با نتیجه ۲۰ بر ۳۶ پیروز شد. مردان کبدی ایران نیمه نخست این دیدار را نیز ۸ بر ۱۹ به سود خود تمام کرده بودند. تیم ایران روز گذشته ژاپن را شکست داد و فردا نیز از ساعت ۱۵:۳۰  به وقت تهران به مصاف مالزی می‌رود.

* تنیس:

- شاهین خالدان با شکست مقابل تنیسور هنگ‌کنگ از گردونه رقابت‌های تنیس انفرادی مردان حذف شد تا کشورمان در بخش انفرادی نماینده‌ای نداشته باشد. خالدان ست اول را با نتیجه ۶ بر یک واگذار کرد و ست دوم نیز با نتیجه ۶ بر ۳ به نفع نماینده هنگ کنگ به پایان رسید.

- غزل پاک باطن بانوی ملی‌پوش تنیس ایران با شکست برابر تیم عمان از گردونه رقابت‌ها کنار رفت.

- امیرحسین بادی با شکست ۲ بر صفر برابر جیسیون جون از چین تایپه از دور رقابت‌های انفرادی حذف شد.

- تیم دو نفره تنیس بانوان حریف هنگ‌کنگ نشد و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. در حالی که بانوان تنیسور ۲ نفره کشورمان گیم اول را با نتیجه ۷ بر ۶ واگذار کردند، در گیم دوم از لحاظ بدنی کم آوردند و با نتیجه ۶ بر یک نتیجه را به حریف واگذار کردند تا این بازی با نتیجه ۲ بر صفر به نفع تیم هنگ‌کنگ خاتمه یابد.

- تیم دو نفره تنیس مردان ایران بعدازظهر امروز به مصاف هنگ‌کنگ رفت و با شکست ۲ بر صفر (۶ بر ۴ و ۶ بر ۲) مقابل این حریف از گردونه رقابت‌ها حذف شد. کاروان تنیس مردان و زنان ایران پس از حذف در همه رقابت‌ها، فردا شب به ایران برمی‌گردند.

* شمشیربازی:
- سابر مردان انفرادی:  علی پاکدامن با پیروزی برابر نمایندگان ژاپن، ویتنام، هنگ‌کنگ و قطر ، راهی مرحله حذفی مسابقات شد. پاکدامن در مصاف با هین چونگ از هنگ کنگ ۱۵ بر ۱۰ به پیروزی دست یافت و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. پاکدامن در مرحله بعدی با «آن» از ویتنام دیدار کرد و با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ پیروز شد تا راهی نیمه نهایی شود. بدین ترتیب مدال برنز پاکدامن مسجل شد. پاکدامن در مرحله نیمه نهایی به مصاف «سن‌گوک» کُره ای رفت و این مسابقه با نتیجه ۱۵ بر ۱۴ واگذار کرد و صاحب مدال برنز مشترک رسید. محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش هم در سالن حضور داشت و این رقابت را از نزدیک تماشا کرد.

- مجتبی عابدینی در دو بازی اول خود شکست خورد. او ۵ بر ۴ برابر هوتین از هنگ‌کنگ و ۵ بر یک برابر یینگ از چین مغلوب شد. عابدینی در ادامه سه برد پیاپی را کسب کرد تا راهی دور بعد شود. او در دیدار سوم خود ۵ بر ۲ «آن» از ویتنام را برد و سپس ۵ بر ۴ پوترا از اندونزی و ۵ بر صفر نصر از قطر را مغلوب کرد و راهی مرحله یک‌هشتم نهایی شد. عابدینی در این مرحله مقابل یینگ مینگ ژو از چین با نتیجه ۱۵ بر ۶ به برتری رسید و به جمع ۸ شمشیرباز برتر راه یافت. وی در دیدار بعدی‌اش با «بون گیل» از کره جنوبی روبرو شد و با شکست ۱۵ بر ۱۲ مقابل این حریف، از صعود به نیمه نهایی و کسب مدال باز ماند.

* سپک‌تاکرا:
تیم ملی سپک‌تاکرا کشورمان در دومین بازی خود مقابل هند با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد.

* پاراگلایدر
سید علیرضا عمیدی نمین یکی از سه نماینده رشته پاراگلایدینگ کشورمان در راند اول مسابقات رشته پاراگلایدینگ با بهترین امتیاز (۲ سانتیمتر) در جمع پنج نفر برتر دور مقدماتی قرار گرفت. نتیجه و امتیاز مسابقات پاراگلایدینگ با فاصله ورزشکار هنگام فرود از محلی که برای فرود مشخص شده محاسبه می‌شود که هر چه این فاصله کمتر باشد، ورزشکار نتیجه بهتری گرفته و امتیاز صفر یا همان فرود در نقطه مشخص شده بهترین نتیجه است. حسین عباسقلی‌زاده و محمود شیرازی نیا دیگر نمایندگان کشورمان با ۲۲ و ۵۲ سانتیمتر فاصله به ترتیب در جمع ۲۰ و ۳۰ نفر اول راند نخست قرار گرفتند.

* سوارکاری:
لیتا سهیلا سهی در ماده درساژ دوازدهم شد.

* والیبال ساحلی

- تیم ملی والیبال ساحلی الف ایران با ترکیب بهمن رئوف و عبدالحامد میرزاعلی با نتیجه ۲ بر صفر و با امتیازات ۲۱ بر ۱۲ و ۲۱ بر ۱۰ تیمور شرقی را مغلوب کرد.
تیم والیبال ساحلی الف کشورمان با تیم‌های تیمور شرقی، ژاپن و ویتنام همگروه است. این تیم در دومین دیدار روز چهارشنبه با ژاپن دیدار خواهد کرد.

- تیم والیبال ساحلی ب ایران با ترکیب بهمن سالمی و آرش وکیلی در نخستین مسابقه خود موفق به برتری ۲ بر صفر با نتایج ۲۱ بر ۱۷ و ۲۱ بر ۱۸ برابر تیم تایلند شد.
تیم ایران ب در این مسابقات با تایلند، مالدیو و قطر ب همگروه است و فردا با مالدیو روبه‌رو خواهد شد.

* ژیمناستیک:
تیم ملی ژیمناستیک ایران متشکل از سعیدرضا کیخا، سامان مدنی، محمدرضا خسرونژاد و مهدی احمدکهنی در مرحله مقدماتی به امتیاز ۲۳۰.۳۰۰ رسید و در بین ۱۳ تیم شرکت کننده در رده هشتم ایستاد و جواز حضور در مرحله فینال را کسب کرد.

همچنین سعیدرضا کیخا با قرار گرفتن در رده ششم انفرادی ماده خرک حلقه، به فینال راه یافت.

* فوتبال:
تیم فوتبال امید کشورمان از ساعت ۱۳:۳۰ امروز (دوشنبه - به وقت ایران) به مصاف تیم میانمار رفت و با نتیجه ۲ بر صفر تن به شکست داد. این آخرین بازی شاگردان کرانچار در مرحله گروهی مسابقات فوتبال بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ بود. امیدهای فوتبال ایران با صدرنشینی در گروه F بازی‌های آسیایی اندونزی به کار خود در مرحله گروهی این مسابقات پایان دادند.

ملی پوشان ایران در مرحله یک هشتم نهایی روز پنجشنبه ۱ شهریور از ساعت ۱۶:۳۰ به وقت تهران به مصاف تیم امید کره جنوبی خواهند رفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  2 0
  افرین خدا قوت
 • IR ۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  4 2
  باید ورزش را به وزارت خارجه بسپارید تا در میادین بین المللی موفق باشیم
 • IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
  1 0
  برای نتیجه آمده ایم . ما منافع مان در نتیجه هست. هیچ منفعتی هم بدون هزینه به دست نمیماید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس