لیلا بوشهری

خیلی از بازیگران زن برای تثبیت جایگاه کاری مجبورند برخی کارها را انجام بدهند یا سرمایه گذار ببرند. من این موارد را وقتی می‌بینیم خیلی متاسف می‌شوم چرا بازیگران زن اینگونه انتخاب می‌شوند.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - لیلا بوشهری بازیگر سینما و تلویزیون در گفتگویی با برنامه مادمازل از برخی اتفاقات سینما پرده برداشت. بوشهری در این گفتگو می‌گوید: اصل موضوع را بارها بیان کردم که خانم‌هایی که ازدواج می‌کنند  به خاطر محدودیتی که در زندگی شخصی خودشان دارند، قطعا نمی‌توانند روابط گسترده‌ای با خیلی افراد داشته باشند. این مسئله به معنای این است که نمی‌توانند با خیلی‌ها رابطه داشته باشند. من و خیلی از بازیگرانی که با آنها ارتباط دارم و همکاران من هستند، به هر دفتری که می‌رویم نخستین سئوالی که می‌پرسند این است که سرمایه‌گذار سراغ دارید؟ و اگر سرمایه گذار سراغ داشته باشید چه بازیگر باشید و چه بازیگر نباشید به شما نقش خواهند داد وکسی که نقش می‌گیرد باید آدمی را داشته باشد تا  او را ساپورت کند.

بیشتر بخوانید:

برنامه بازیگران زن علیه فساد در سینما

این بازیگر در ادامه اشاره می‌کند : این پیشنهادات به ما هم می‌شود و حرف نخست را کسی می‌زند که سرمایه‌گذار خصوصی را معرفی می‌کند و آن آدم می‌آید و کار می‌کند. ازدواج برای چنین روابطی محدودیت می‌آورد.

او در ادامه این گفتگو محدودیت‌های ازدواج را تشریح می‌کند و می‌گوید: " وقتی کسی سرمایه‌گذاری را می‌آورد قطعا روابطی باید داشته باشد با آن فرد، من این کار را نمی‌کنم. در واقع  با زنان در سینما به صورت کالا برخورد می‌شود. برخی دفاتر می‌گویند شما بیا پول بده و هر کسی را می‌خواهی بیاور به عنوان سرمایه‌گذار و این نقش برای تو. این کار با اصول هنر مغایرت دارد. زمانیکه من وارد سینما شدم اصلا این مقوله‌ها نبود، این سئوالات که شما پول داری و آیا کسی سرمایه‌گذار شما می‌شود مطرح نبود.

بیشتر بخوانید:

مجید سعیدی: از گفتن صحنه‌های زننده‌ای که در سینما دیده‌ام، شرم می‌کنم

بازیگر فیلم جهنم سبز در مورد فعالیت‌های بانوان متاهل در سینما چنین می‌گوید " خانم‌های متاهلی که همسر  فرزند دارند و  در سینما همچنان فعالیت می‌کنند تعدادشان زیاد نیست خیلی دیده‌ایم که بازیگران زن پس از جدایی، پر کار شدند و به نسبت زمانی که خانواده داشتند. خیلی از بازیگران زن برای تثبیت جایگاه کاری مجبورند برخی کارها را انجام بدهند یا سرمایه گذار ببرند. من این موارد را وقتی می‌بینیم خیلی متاسف می‌شوم چرا بازیگران زن اینگونه انتخاب می‌شوند. من راهکار و آینده‌ای برای سینمای خودمان با این روند نمی‌بینیم. مثلا در یکی از برنامه‌های معتبر یکدفعه آدمی را می‌بینیم که زیاد او را نمی‌شناسند و صدای خوبی هم ندارد، اما یکدفعه این فرد در آن برنامه مطرح می‌شود. واقعا مشخص است که این فرد با دادن پول وارد این برنامه خاص شده است، تمام ستاره‌های نوظهور سینما با پول وارد این حرفه شده‌اند.

دوستانی که در سینما اعتقاد دارند سینمای سالمی داریم دارند اصل ماجرا را لاپوشانی می‌کنند تا ماجرا به بیرون درز نکند. اما الان اتفاقی که افتاده این است که قضیه رو شده و واقعا نمی‌دانم همکاران چرا دچار فریبکاری و خود فریبی شده‌اند و حقیقت را نمی‌گویند. سینمای ما کالا شده و با بازیگران عین کالا برخورد می شود.

بیشتر بخوانید:

شاهین فتحی: اکثر عوامل سینما از طریق راه‌های غیر عرفی وارد سینما می‌شوند!

سینما باند بازی شده و اگر وارد باندی نشوید دیده نخواهید شد و باید در تیم مشخصی باشید. الان نمی‌خواهم مثال بزنم در سریال‌ها فقط تعداد مشخصی از بازیگران استفاده می‌شوند. بازیگرانی که دیده می‌شوند در تیم کسی هستند که لیدر گروه است و به صورت مستقل اگر بخواهی عمل کنی مدت‌ها بیکار خواهی ماند و بازیگر پر کاری نخواهی بود.

این بازیگر در مورد اعتراض به پشت پرده سینما گفت: یک عده از بازیگران زن مدتی پیش رفتند و اعتراضشان را به برخی مدیران ارائه کردند و از روابط پشت پرده گلایه‌مند بودند و اصرار داشتند اسامی‌ آنها محفوظ بماند و 30 نفر از بازیگران خواستار رسیدگی به این وضعیت شدند. در این لیست افرادی بودند که پر کار نیستند و تقریبا همه آنها متاهل هستند، اما به این موضوع رسیدگی نشد. این ماجرا در حدی بود که موجی بوجود آمد و اتفاقی نیفتاد.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت ماموران لاپوشانی فساد در سینما چه شد؟

بوشهری در ادامه اشاره می‌کند: اگر قرار به افشاگری باشد باید اسامی خیلی‌های مطرح شود. این قضیه بیشتر شامل دستیاران کارگردان‌ها می‌شود، دستیارانی که عمدتا نوپا هستند و تازه شروع به کار کرده‌اند و فکر می‌کنند ازاین  طریق می‌توانند به فلان بازیگر خانم دست پیدا کنند. افشاگری اسامی فایده ندارد یک منبعی باید وجود داشته باشد که  فرد معترض به روابط پشت پرده سینما، پیش این فرد مشخص برود.  کارکرد افشاگری در ایران جواب نخواهد داد. مدیران متولی از این قضایا چشم پوشی می‌کنند نسبت به خیلی از وظایفشان. بازیگران زن اگر اعتراضی به این وضعیت بکنند مقطعی شنیده می‌شود اما اتفاقی نمی‌افتد چون کسی که باید صدایشان را بشنود و  راهکاری را ارائه بدهد، نیست. افرادی که متولی هستند از برخی افشاگری‌ها می‌ترسند چون تصور می‌کنند که این خانم شاید دروغ گفته باشد.

بیشتر بخوانید:

روایت بازیگر زنی که صدبار مورد آزار جنسی قرار گرفت

بازیگر فیلم شاهرگ در ادامه یادآور شد " مجبورم هستم درباره ماجرای نامه افشاگرایانه‌ای 30 بازیگر زنی که به برخی مدیران نوشته شد  چیزهایی بگویم، چون اگر سکوت کنم جنایت بزرگی است.  بازیگران زنی که از وضعیت کم کاری خودشان گله مند بودند و نامه‌ای سرگشاده نوشتند، افراد موجهی نبودند. تا یک زمانی تیتر نخست تمامی پارتی‌ها بودند و الان سنشان بالا رفته یا ازدواج کرده‌اند و در چنین شرایطی  آمده‌اند به این وضعیت معترض شدند. این افراد (یعنی همان سی بازیگر زنی که به مدیران نامه نوشتند) آدم‌های حاشیه سازی بودند و شیطنت‌هایی داشتند. شاید اگر افرادی بودند که اهل حاشیه نبودند اتفاق دیگری می‌افتاد. به عنوان مثال یکی از این سی نفر  زمانیکه خودشان ازدواج نکرده بودند  با یکی از مدیران وارد رابطه‌ای شده بودند و سر هر کاری این آقای مدیر سفارش آن خانم را می‌کرد و تقریبا همه می‌دانستند که ارتباط این خانم و آن آقای مدیر چیست و چرا این بازیگر زن پر کار است. این خانم الان ازدواج کرده وشرایط قبلی ندارد. به نظرم این خانم حق اعتراض به این شرایط را ندارد. من هم جای مدیران فعلی بودم به نامه اعتراضی این سی نفر توجه نمی‌کردم.

بیشتر بخوانید:

صبا کمالی : هفتاد درصد کسانی که در سینما کار می کنند، فاسد هستند

اتحادی میان بازیگران زن در مورد روابط پشت پرده سینما وجود ندارد. چون خانم‌های معمولا روابط خوبی با یکدیگر ندارند و رقابتی در این فضا میان بازیگران زن وجود دارد و سایر بازیگران در کنار فرد معترض نمی‌ایستند چون ممکن است خودشان زیر سئوال بروند و نکته مهم این است در مورد این مسئله کسی باید افشاگری کند که موجه باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
  153 3
  بازیگری در همه جای دنیا همین طوره. کلا خیلی کار شریفی نیست
  • IR ۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
   35 0
   کلا هرجا که پول زیاد باشه فساد هم زیاد هست
  • IR ۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
   12 0
   افشاگری اسامی فایده ندارد یک منبعی باید وجود داشته باشد که فرد معترض به روابط پشت پرده سینما، پیش این فرد مشخص برود. کارکرد افشاگری در ایران جواب نخواهد داد.
 • حسین PL ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
  98 8
  دیگه مرحوم سلحشور موهاشو تو آسیاب سینما سفید کرده بود و عمرش‌را در این‌سینما گذرانده بود و کامل میدانست چه خبره ، بنده خدا گوشه کوچکی از آن‌را بیان کرد و خناسان صداشون درآمد
  • علی IR ۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
   3 6
   عزیز من تنها سینما نیست کلا تو کشور‌هرکی بهشون میدون ندن شرو میکنه اسنجوری‌گفتن اللت من نمیگم دروغ میگه. توسیاستم همین طوره طرف تا دیروز میگفتن یار امام زمانه الان ازبیغ نظام رو قبول نداره چراییشو همه میدونن
  • محمد هادی IR ۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
   10 1
   خدارحمتش کنه به خدا هرچی که ساخت برداشتش عالی بود راستی از آنجوقی جولی چه خبر
 • IR ۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
  13 3
  رهبر کبیر یا بازرس یا فرد صالح دیگری نیست که صنعت سینما را منحل و مانع هدر رفت پول به دست دلال غیر مسلمان و افراد بدکاره شود؟
  • حمید IR ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
   14 2
   چرا هست؟ ولی خود مردم نمیذارند !!!به خودت نگاه نکن بعضیا فساد رو دوست دارند چون خودشون هم فاسدند. اوایل انقلاب مردم سیینماها و کاباره ها رو آتش میزندند چون اکثرشون عواقب فساد رو دیده بودند و بدشون میومد ولی همون عده قلیل پولدار فاسد طاغوتی طاغوت دوست نذاشتند معنویت وارد سینما بشه و مسیر سالمی که سینمای دهه شصت ایجاد کرده بود و امثال همین سلحشور جزوش بود رو تغییر داد و عواملش رو به حاشیه برد و حتی بعضی هاشون رو دچار فساد و استحاله کرد!! امام خمینی گفت ما باسینما مخالف نیستیم با فساد مخالفیم تا حدود زیادی فساد رو ریشه کن کرد ولی باز برگشت انشاءالله امام زمان تا ابد ریشه کنش میکنه
 • IR ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۵
  9 0
  ممکنه از بابت کارهای خلاف به افراد پول بدهند که مشکل شرعی دارد و منجر به طلاق افراد شود چون عمده زنان این عرصه مطلقه اند که ازادتر باشند و بتوانند کار اقتصادی کنند و بهتره صنعت سینما به صنعت صیغه و عیاشی تغییر نام داده بشود
 • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  12 0
  سینما رو سرمایه داران حرامخور با پولهای حرامشون آلوده و کثیف کردن در تمام دنیا و در ایران. ابزار همه کثافتکاریها پول حرام و شبهه ناک بوده و هست. امام حسین ع رو هم یزیدیان حراخواری کشتن که سران پلید شرابخوارشون میخاستن با تحریف رسمی اسلام ، حکومت شخصی خودشون رو بر بشریت تحمیل کنن و همه رو مثل خودشون در مسیر شیطان و جهنم قرار بدن اما امام حسین ع نگذاشت. امام و شهدا هم نگذاشتن که حکومت پهلوی کار ناتمام یزید پلید رو در ایران تمام کنه.
 • IR ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  11 1
  اگر ازدواج کرده باشد در تردد با افراد پشت صحنه و جلوی صحنه و مافیای این عرصه ایراد شرعی ایجاد میکند یا اینکه شوهر باید بیغیرت و مثل خوک باشد که زنش برود با عوامل بازیگر و کارگردان و خارج شهر و کشور بچرخد و بخوابد و بازی کند. اگر طلاق بگیرد آزادی برای هر کار شان بیشتر میشود و محدودیت شوهر رفع میشود
 • IR ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  10 0
  اگر متاهل باشد ممکنه شوهرش غیرتی شود و کارگردان و عوامل فیلم را بگیرد...
  • IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
   2 2
   دمت گرم خوب بود کلی خندیدم
  • IR ۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
   3 0
   اَی خِدا
  • AE ۰۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
   2 0
   آفرین ,معنای محدودیتشون همینه...متاسفانه.
 • IR ۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  3 2
  در سایر ملل مسلمان واقعی هم وضعیت همینطوره؟
 • IR ۰۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  6 3
  زني كه وارد سينما شد بايد پيه همه چيز رو به تنش بمالونه اينها ديگه همه لا طائلات است
 • IR ۰۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  3 0
  پس از دست گرفتن اختیار.... به خاطرچی
 • IR ۰۴:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  6 2
  انقدر فساد در سینما و بازیگران هست که پایانی ندارد مدیران مذهبی و مومن باید به این امور رسیدگی کنند
 • IR ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  7 0
  در سینما به زنان بازیگر اکتفا نمی کنند ، خانم های دستیار ، عکاس ، حتی هنرور را .....بله . اگر کار میخواهی ، اگر رزومه میخواهی ، .....بله باید فساد را هم قبول کنی
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  11 0
  اونوقت صدا و سیما چپ و راست از اینا دعوت میکنه و هی مطرحشون میکنه شاید برای میانسالها مهم نباشن اما برای نسل نوجوان و جوان متاسفانه الگوی بدی ارائه میشه مثلا در همین دورهمی چند درصد افراد نخبه دعوت میشن چنددرصد بازیچه؟
 • IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  7 2
  خب معلومه وقتی طلاق میگیرن راه باز میشه برای سواستفاده های کارگردانها و تهیه کننده های کثیف از زنان
  • AE ۰۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
   1 0
   منفی دادم ,چون مهم اینه که چرا طلاق میگیرند؟ اگر مخالفند!!!چون خودشون رو تنها به شوهر منحصر نمیخوان؛یا مادیات وشهرت رو به شرع وشخصیت وکرامت وارزش وجودیشون ترجیح میدن...این بدتر از سو استفاده هست.
 • IR ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  7 0
  بازیگر یعمی کسی که هر نقش بازی میکند
 • ک IR ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  5 0
  شک نکنید سینما ما فاسد است . البته در تلوزیون هم باند بازی است
 • زیبا احمدپور از تبریز US ۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۶
  2 0
  وای خدا
 • AE ۰۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
  3 0
  هرچی سرتون بیاد حقتونه؛به خاطر همون که گفتی زنان سینما رابطه خوبی باهم ندارند ویه نوع رقابت دارند!!!رقابت سر چی؟؟؟خودنمایی!اونوقت میگی زنان سینما؛دنبال خودنمایی اند؛پیروانشان بدشون میاد!
 • IR ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۱۷
  2 1
  درپیت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس