داعش سامراء

گروهی از نیروهای بسیج مردمی عراق هم عملیات پاکسازی مناطق آلوده را در حومه شمال غرب شهر سامراء و غرب رودخانه دجله آغاز کردند؛ در این عملیات شبانه، مناطق بیابانی از لوث وجود تروریست ها پاکسازی شد.

به گزارش مشرق، اواخر هفته گذشته، هسته های خاموش گروه تروریستی داعش حملات گسترده ای را علیه مواضع نیروهای « سرایا السلام» بسیج مردمی عراق در جنوب استان صلاح الدین ترتیب دادند.

تروریست های داعش در این حملات درصدد بودند با اشغال مواضع و ایستگاه های دفاعی نیروهای بسیج مردمی، به سوی شهر سامرا هجوم بیاورند؛ در جریان درگیری های سنگین در این محور دو تن از نیروهای بسیج مردمی به شهادت رسیدند.

برای دیدن نقشه در اندازه بزرگ روی عکس کلیک کنید

نیروهای بسیج مردمی پس از دفع حملات تروریست ها، در ۴۸ ساعت گذشته عملیات گسترده ای را با مشارکت های نیروهای تیپ ۲۶ و تیپ حضرت عباس (ع) در حومه شهر سامراء برای نابودی هسته های خاموش گروه تروریستی داعش آغاز کردند.

پاکسازی منطقه مهم « مطیبیجه» در شمال شهر سامراء در گام نخست عملیات در دستور کار نیروهای عراقی قرار گرفت؛ نیروهای عراقی در مرحله اول این عملیات توانستند مسیر انتقال نیرو و تجهیزات را به سوی این منطقه از تله های انفجاری کار گذاشته شده پاکسازی کنند.

در مرحله دوم عملیات، نیروهای عراقی در حملات غافلگیرانه، روستاهای « احمد الجاسم و الرمل» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کردند و خود را به مسجد « الرامی» در منطقه رساندند. در این عملیات ۲۰ تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

گروهی دیگر از نیروهای بسیج مردمی عراق هم عملیات پاکسازی مناطق آلوده را در حومه شمال غرب شهر سامراء و غرب رودخانه دجله آغاز کردند؛ در این عملیات شبانه، مناطق بیابانی از لوث وجود تروریست ها پاکسازی شد. در این عملیات تعدادی از پایگاه های داعش منهدم شد.

به گزارش مشرق، نیروهای بسیج مردمی عراق پس از دو روز درگیری سنگین در حومه شمال و شمال غرب شهر سامراء موفق شدند منطقه « مطیبیجه» را به مساحت ۱۶۰ کیلومتر مربع از اشغال تروریست های داعش خارج کنند.

در این عملیات چند تونل تروریست ها هم کشف و منهدم شد و در حال حاضر عملیات حنثی سازی مناطق آزاد شده از تله های انفجاری کار گذاشته شده ادامه دارد؛ با پاکسازی های صورت گرفته امنیت حومه شهر سامراء تا حدودی تامین شد.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از حضور تروریست های داعش در صحرای غربی شهر سامراء خبر داد و گفت: نیروهای بسیج مردمی عملیات پاکسازی این منطقه حساس را هم در روزهای آینده در دستور کار قرار می دهند.

برچسب‌ها

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
  9 1
  باید در حومه شهر سامراء برای نابودی هسته های خاموش گروه تروریستی داعش اقدامی شود
 • IR ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
  5 1
  لطفا تونل تروریست ها را هم کشف کنید
 • رضا از اهواز IR ۱۸:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷
  4 0
  حشدالشعبی ارتشی شده برا خودش، ماشاءالله

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس