وزیر امور خارجه روسیه که به همتای آمریکایی خود گفته بود مسکو حاضر است تحت شرایطی خاص قطعنامه پیشنهادی واشنگتن علیه کره شمالی را بررسی کند، به متن منتشر شده این پیش‌نویس واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه درباره متن پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه کره شمالی اعلام کرد، مسکو این متن را به دقت بررسی خواهد کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ به خبرنگاران درباره این پیش‌نویس گفت: «ما به دقت این متن را بررسی کرده و ارتباط آن را با اوضاع فعلی در شبه‌جزیره کره مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.»

بنا بر این گزارش، متن پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه کره شمالی روز چهارشنبه توسط رسانه‌ها منتشر شد.

در این متن، واشنگتن از شورای امنیت خواسته تا تحریم‌هایی نفتی علیه کره شمالی اعمال کرده و دارایی‌های رهبر کره شمالی را مسدود کنند.

لاوروف سه‌شنبه شب در گفت‌وگوی تلفنی با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی خود گفته بود، روسیه آمادگی دارد تا پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه کره شمالی را تحت شرایط خاصی بررسی کند.

«نیکی هیلی» سفیر آمریکا در سازمان ملل در نشست اضطراری شورای امنیت که پس از آزمایش هسته ای پیونگ‌یانگ برگزار شده بود، اعلام کرد که سازمان ملل باید دوشنبه آینده به این قطعنامه پیشنهادی رأی دهد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha