کد خبر 768310
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۶
بوکس

انتخاب سرپرست جدید فدراسیون بوکس برخلاف اساسنامه با اما و اگرهایی روبرو شده تا جایی که زمزمه هایی از طرح این موضوع در فدراسیون جهانی بوکس به گوش می رسد.

به گزارش مشرق، با استعفای ناگهانی و عجیب ناطق نوری یک سال مانده به پایان دوره چهار ساله ریاستش در فدراسیون بوکس، وزارت ورزش و جوانان چندی پیش بر خلاف اساسنامه فدراسیون های ورزشی سرپرستی از کارمندان این وزارتخانه را راهی خانه بوکس کرد تا این رشته رزمی را وارد چالش تازه ای کند.

طبق تبصره مربوط به ماده ۱۷ اساسنامه فدراسیون های ورزشی در صورت فوت، استعفا و یا برکناری رئیس فدراسیون، مسئولیت کلیه امور جاری فدراسیون تا انتخاب رئیس جدید بر عهده نایب رئیس به عنوان سرپرست فدراسیون خواهد بود. اتفاقی که در بوکس می توانست با انتخاب حسینی نایب رئیس به عنوان سرپرست صورت بگیرد اما با ورود افشین داوری به فدراسیون بوکس مسائل و حواشی جدیدی رو به شکل گیری است که ابهاماتی به وجود آورده که وزارت ورزش و جوانان می تواند به آنها پاسخ دهد.

در این میان زمزمه هایی از طرح موضوع سرپرستی غیرقانونی در بوکس در فدراسیون جهانی بوکس(آیبا) به گوش می رسد. حتی شنیده شده برکناری دبیر فدراسیون از سمت خود نیز بی ربط به این موضوع نبوده است. اگر آیبا متوجه دخالت خارج از آیین نامه و اساسنامه وزارت ورزش و جوانان در بوکس شود بدون شک نسبت به این موضوع واکنش نشان می دهد.

از طرفی دیگر داوری سرپرست جدید فدراسیون بوکس با تعطیلی همه برنامه های جاری فدراسیون و در پی آن اخراج دبیر از همه روسای هیات های استانی دعوت کرده است تا در حاشیه رقابتهای قهرمانی کشور با وی دیدار کنند.

اگر داوری تنها برای ایجاد همدلی، اتحاد، رفع مشکلات و برگزاری مجمع انتخاباتی به فدراسیون بوکس آمده چرا حتی یکبار به صورت قاطع عدم حضور خود در انتخابات این فدراسیون را بیان نمی کند؟ اگر وی یکبار برای همیشه حضور خود در انتخابات را تکذیب کند دیگر از جلسات شبانه، بازدید از پیشکسوتان و برگزاری جلسه با هیات ها تحت عنوان تلاش های انتخاباتی وی تعبیر نمی شود و شاید بتوان سالها بعد از او به عنوان چهره ای محبوب و به یاد ماندنی در بوکس یاد برد.

نکته قابل ذکر دیگر این است که به نظر می رسد با توجه به اقدام غیر قانونی در انتخاب سرپرست فدراسیون بوکس بهتر است هرچه سریعتر انتخابات این فدراسیون برگزار شود. تجربه سالهای اخیر ورزش ایران نشان داده اغلب سرپرستانی که تنها برای اداره نهایتا شش ماهه فدراسیون ها پشت میز می نشینند به فکر حضور چهارساله و شرکت در انتخابات می افتند.

زمان می تواند تکرار یا عدم تکرار این تجربه در بوکس را نشان دهد. آنچه مسلم است وزارت ورزش و جوانان باید با تصمیمی هوشمندانه حتی اگر اشتباهی در تعیین سرپرست این فدراسیون صورت گرفته نسبت به حل مشکل موجود و عدم حساسیت فدراسیون جهانی وارد عمل شود چرا که بوکس به اندازه کافی درگیر مشکلات داخلی است و حتی سایه کوچکی از تعلیق می تواند این فدراسیون از نفس افتاده را به یکباره ناک اوت کند!

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس