رئیس‌جمهور سوریه در گفتگو با یک رسانه غربی تأکید کرد که مأموریت دولت مطابق قانون اساسی حفاظت از مردم و دفاع از کشور در مقابل تروریست‌های مزدور دیگر کشورها است.

 به گزارش مشرق، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی سوئیسی گفت: حلب از چهار سال قبل تحت محاصره گروههای تروریستی است، اما با وجود این، ما حتی یک سؤال از روزنامه نگاران غربی درباره حوادث حلب در طول این مدت نشنیدیم و حتی یک اظهار نظر نیز از سوی مقامات غربی درباره کودکان حلب مطرح نشد و آنها الآن سخن گفتن درباره حلب را شروع کرده‌اند زیرا تروریستها در اوضاع بدی به سر می‌برند.

‬‎اسد در گفتگو با شبکه SRF1 سوئیس گفت آتش‌بس انسانی در حلب و توقف کوتاه عملیات نظامی به‌منظور ورود کمکهای بشردوستانه به مناطق مختلف و خروج غیرنظامیان که مایل به ترک مناطق تحت اشغال گروههای تروریستی هستند، صورت گرفته است.

وی در ادامه این گفتگو تأکید کرد مأموریت دولت سوریه مطابق قانون اساسی حفاظت از مردم و دفاع از کشور علیه تروریستهای مزدور دیگر کشورها است.

اسد گفت معارضانی حقیقی و اشخاصی در سوریه زندگی می‌کنند و به ملت سوریه تعلق دارند اما آنها معارضانی نیستند که در کشورهای دیگر مانند فرانسه، انگلیس و عربستان یا ترکیه تشکیل شده باشند.

رئیس جمهور سوریه تصریح کرد: حالت جنون‌آمیز کنونی در غرب در خصوص حلب، وضعیت بد تروریستها در پی پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه و در نتیجه احساس آمریکا و همپیمانانش مانند انگلیس و فرانسه به از دست دادن آخرین برگه‌هایشان در سوریه است، زیرا آخرین پایگاه اصلی تروریسم امروز حلب است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس