راه‌های گسترش روابط ایران و آفریقای جنوبی، در دیدار معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه کشومان و وزیر خارجه آفریقای جنوبی بررسی شد.

 به گزارش مشرق، جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه که برای برگزاری هفتمین نشست کمیته سیاسی ایران و آفریقای جنوبی به این کشور سفر کرده است با خانم ماشابانه وزیر روابط و همکاری های بین المللی آفریقای جنوبی دیدار و گفتگو کرد.

جابری انصاری در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از نتایج نشست کمیته مشترک سیاسی، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها با آفریقای جنوبی در همه زمینه ها تاکید کرد.

خانم ماشابانه نیز با اشاره به سابقه روابط خوب دو کشور و ابراز رضایت از نتایج سفر سال گذشته آقای زوما رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران به برنامه ریزیهای صورت گرفته برای انجام سفر جناب آقای روحانی به آفریقای جنوبی، پرداخت و از آمادگی طرف آفریقای جنوبی برای برگزاری سیزدهمین دور کمیسیون مشترک دو کشور پیش از سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

در این دیدار که در فضایی بسیار صمیمانه برگزار گردید معاون وزیر امور خارجه، توافق در خصوص برگزاری منظم شش ماهه نشست های کمیته مشترک سیاسی، ترسیم نقشه راه کوتاه مدت روابط و همکاری های اقتصادی و تاکید بر اولویت تسهیل همکاریهای بانکی، نفتی و حمل و نقل بین دو کشور را از جمله دستاوردهای هفتمین نشست کمیته مشترک سیاسی دو کشور دانسته و اظهار داشت: ما با جدیت و همکاری مشترک با همتای آفریقای جنوبی خود، در جهت تحقق اراده رهبران عالیه دو کشور، که خواهان گسترش روابط در همه زمینه ها هستند، تلاش خواهیم کرد.

بررسی راههای تقویت روابط اقتصادی بین دو کشور و همچنین همکاری های مشترک در حوزه های امنیتی و مبارزه با تروریزم از دیگر مباحث مطرح شده در ملاقات جابری انصاری و خانم ماشابانه بود.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس