مرجان محتشم:متاسفانه برخی ستارگان به دلیل ابزار شدن و ارتباطات غیراخلاقی که باعث شرمندگی و تاسف است محبوب شده اند که به اعتقاد من این محبوبیت نیست.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق-  مافیا در سینما، انتخاب بازیگر در مهمانی ها و دورهمی های تهیه کننده ها، پیشنهادهای غیراخلاقی و هزاران گلایه دیگر، حرف هایی هستند که این روزها از زبان بعضی از بازیگران که از صحنه به دور مانده اند و پیشنهاد بازی نداشته اند، شنیده می شود.آنها که می‌گویند تمام بیکاری های شان به خاطر بی اخلاقی های عرصه هنر است و نه آن چیزی که شاید نامش را تلاش یا شایستگی کمتر می شود گذاشت. بازیگرانی که چهره شدند اما پس از مدتی از بی اخلاقی می‌گویند و دلیل بیکاری شان را تنها و تنها «نه» گفتن به پیشنهادهای غیراخلاقی تهیه کننده ها ذکر می کنند.در این میان اما بعضی از بازیگران هم هستند که از این غر زدن ها آشفته می شوند و مثل رویا تیموریان می گویند این مسائل مثل مسائل خانوادگی است که باید درون خانواده سینما حل شود و نباید به بیرون درز پیدا کند.

پرستو صالحی
 
صبا کمالی: بابت هر جواب ردی به پیشنهاد وقیحانه، مرا پنج سال به عقب پرت کردند 

از میان هنرپیشه های زن، او اولین نفر بود که درباره بی اخلاقی های بعضی از تهیه کننده ها نوشت و با مصاحبه ای که با خبرگزاری فارس انجام داد، جرقه اعتراض ها و انتقادهای اینچنینی بعد را زد. بازیگر سریال «زیر آسمان شهر» در فروردین سال ۹۱ در فیس بوکش نوشت: «به یک تهیه کننده سرشناس از سر درد دل گفتم دلم یه کار طولانی می خواد. گفت: اونی ام که بهت کار طولانی بده .... طولانی می خواد... من هنوز ایمان دارم که تو هنر مقدس هفتم، هستند انسان هایی که بی درخواست و نیاز و ... فقط و فقط به کارشون فکر می کنن و بس و متاسفم از وجود کسانی که هنر پاک آریایی رو با ناحیه ۱۰ قدیم تهران اشتباه گرفتن...»

صالحی پس از این نوشته دیگر در فیلم و سریالی دیده نشد. او پیش از آن، بازی در فیلم های کارگردانانی مثل بهمن فرمان آرا، مسعود کیمیایی، فرامرز قریبیان در سینما و قاسم جعفری، حسن هدایت، جواد رضویان، مهران غفوریان و ... را در کارنامه اش داشت.

فقیهه سلطانی

موج جدید صحبت درباره مافیا و فساد، بعد از خروج بازیگر درجه سومی مثل صدف طاهریان از کشور شکل تازه ای به خود گرفت. این بازیگر که با بازی در نقش های فرعی بعضی فیلم های تجاری به عرصه سینما معرفی شده بود، بعد از خروجش از کشور درباره پیشنهادهای غیراخلاقی در فضای سینمای ایران به بازیگران زن گفت. پس از او فقیهه سلطانی، بازیگر سینما با تایید بخشی از سخنان ص.ط نوشت: «خانم ص.ط ... حرف های شما در مورد عده زیادی از دست اندرکاران سینمای ما متاسفانه، متاسفانه و متاسفانه، کاملا درست و مورد تایید است.»

بازیگر فیلم صورتی پس از این هم بیکار ننشست و نامه ای را که به امضای ۳۰ نفر از بازیگران زن رسیده بود منتشر کرد. نامه ای که ماه ها قبل برای مدیران ارسال شده بود اما تا زمانی که در یک روزنامه منتشر نشد، اثری نداشت. بعد از انتشار این نامه، یکی از مدیران رسانه مرجع در جلسه ای با این بازیگران برای حل مشکلات آنها قول های مساعدی داد.

در بخشی از این نامه سرگشاده، خطاب به مدیران فرهنگی آمده بود: «امیدواریم شما برادر عزیز علت حضور این افراد را در لباس مقدس بازیگر که روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود، بدانید... امیدواریم شما برادر عزیز از پشت صحنه ناسالم پروژه هاباخبر باشید. از روابط آلوده و مافیای قدرتمند عده ای بی صلاحیت و شهوت پرست که روز به روز به نفوذ و قدرت ایشان برای وارد کردن چنین افرادی در صحنه مقدس هنر افزوده می شود، مطلع باشید...!»

السا فیروز آذر

فیروز آذر که بازیگری را از هفت سالگی با بازی در فیلم های خاله اش، تهمینه میلانی آغاز کرده بود، غیر از میلانی تنها با قاسم جعفری، علی عبدالعلی زاده و ابوالحسن داودی همکاری کرده. او در گفتگویی درباره بی اخلاقی در فضای سینما گفت: «با عده بسیاری از کارگردانانی روبرو هستیم که به جای آنکه بازیگران شایسته را در تئاتر یا فیلم های شایسته و کلاس های آموزشی جستجو کنند یا حداقل با تست گرفتن و آگاهی از استعداد افراد، آنها را شناسایی کنند، در محافل و مهمانی ها به دنبال کشف بازیگر هستند که مسلما به این بی اخلاقی دامن می زنند.
 
 صبا کمالی: بابت هر جواب ردی به پیشنهاد وقیحانه، مرا پنج سال به عقب پرت کردند
برای این قبیل کارگردانان فرق نمی کند که طراح صحنه یا فیلمبردار و سایر عوامل چه میزان خلاق و حرفه ای هستند بلکه بیشتر حواشی کار برای شان مطرح بوده و در این اندیشه اند که تا چه میزان این افراد زیر دست می توانند کمبودهای روحی، روانی، جنسی و مالی آنها را تامین کنند.» او از سال ۸۹ تا امروز جلوی دوربین هیچ کارگردانی حاضر نشده است.

ساناز سماواتی

این بازیگر که مدت هاست در فیلم و سریالی دیده نشده، درباره علل این کم کاری می گوید: «اوضاع الان با بیست و خرده ای سال پیش متفاوت شده. من با تحصیلاتی که داشتم وارد این حرفه شدم و الان شما می بینید یک شبه یک آقا پسر یا یک خانم یا پول می دهد نقش را می خرد یا با حضور در مهمانی ها و پارتی ها وارد پروژه ها می شود. به گزارش تماشاگران امروز،اکثر فیلم ها این طور شده. تهیه کننده نقش را می فروشد، می گوید من ۳۰۰ میلیون برآورد بودجه ام است، ۱۰۰ یا ۱۵۰ میلیون می گیرم دو نقشم را می فروشم. الان در این حرفه ملغمه ای شده که من ترجیح می دهم کار نکنم چون کار هم که می کنی، پول نمی دهند.»

مرجان محتشم

محتشم نیز از دیگر بازیگرانی است که خود را از حرفه بازیگری کنار کشیده است و می گوید از طریق طراحی داخلی امرار معاش می کند. بازیگر سریال پربیننده «پس از باران» در این زمینه می گوید: «محبوبیت بین مردم چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را به دست آورد ولی متاسفانه برخی ستارگان به دلیل ابزار شدن و ارتباطات غیراخلاقی که باعث شرمندگی و تاسف است محبوب شده اند که به اعتقاد من این محبوبیت نیست. جایی برای کسانی که بخواهند با اعتقاد به خدا در عرصه سینما فعالیت سالم داشته باشند نیست و متاسفانه برعکس، کسانی که تن به ارتباطات نامشروع می دهند، در این عرصه بالا می روند.»

 صبا کمالی: بابت هر جواب ردی به پیشنهاد وقیحانه، مرا پنج سال به عقب پرت کردند
 
صبا کمالی

صبا کمالی نیز چندی پیش در اعتراض به وضعیت حال حاضر سینمای ایران از فعالیت های هنری انصراف داد. این هنرپیشه سینما گفت: «من وقتی وارد این عرصه شدم شرایط خیلی محترمانه تر بود. اوضاع هنر نسبت به چند سال اخیر چه از نظر مالی و چه از نظر اخلاقی خیلی بهتر بود ولی چند سالی است که شرایط به گونه دیگری است. امیدوارم شرایط درست شود اما باید بگویم که من بابت هر جواب ردی که به پیشنهاد وقیحانه تهیه کنندگان داده ام آنها مرا پنج سال به عقب پرت کردند. یک مشت موجودات حقیر که اسم دیگری را روی آنها نمی توان گذاشت.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 8
 • ۱۷:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  1 2
  خدا رحمت کند مرحوم شهیذ سلحشور را. او درست فهمید.
 • ثانی م ۱۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  ااینجاست که به وزارت اطلاعات شدیدا نیاز پیدا می کنیم..اینجاست که باید کار را دست کسانی داد که درد دین دارند..سلامت اخلاقی در کشور امام زمان براشون اهمیت داره..والا من خیلی وقته میگم اطلاعات باید در این موضوعات ورود پیدا کنه..
 • ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  احسنت بر شما که " فروشنده "غیرت نشدین
 • ۱۸:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  خواهران بازیگر عزت خود را حفظ کنید و با همکاری پاکان سد فساد را بشکنید و رسوایشان سازید
 • پری ۱۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  براتون ناراحتم ولی این حرفها و پیشنهادها همه جاهست . متاسفانه درمحیط هایی که آدم انتظارفهم و شعورانسانیت را دارد فقط جنبه ی حیوانیت را میبیند مثل دانشگاهها. درمحیطی که بدنبال سلامت جسمتان هستید جنبه ی خواب و خوراک و کافی شاپ ها است مثل بیمارستانها.. احتمالا" تاییدنشم بنابراین ادامه نمیدم .
 • مهماندار هواپیما ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  1 0
  خدا بیامرزه سلحشور بنده خدا راست می گفت سینما .....
 • ۲۰:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  الان داریم به گفته سلحشور می رسیم چقدر بهش توهین کردن
 • ناشناس ۲۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  ما انقلاب کردیم که این زشتی ها در جامعه نباشد.باید این ننگ ها شسته شود
 • ناشناس ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
  0 0
  باید فیلمسازهای ما در اینباره فیلم بسازند
 • داریوش مقتدر ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  بایددرسینماروگل بگیریم اصلااین فیلم های سینمایی که تولیدمیشه بالغ برنوددرصدشون ارزش دیدن ندارن نمونش آتش بس ودوفیلم دیگربودکه آقا م ح وخانم م ا باهم بازی کردندکه کپی فیلم سینمایی آقاوخانم اسمیت بودکه بردپیت وآنجلیناجولی دراون بازی کردندوبعدازاون فیلم هم باهم ازدواج کردند.ادامه این روند حرام کردن سرمایه مملکت هستش باساخت این فیلم های مزخرف.تازه مسئله فسادهم بماندملت ایران انقلاب کردندکه اینگونه کثافت کاری های ازبین بره ولی متاسفانه این روزها ب مسئله فرهنگ توجهی نمیشه.
 • ۰۰:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  1 0
  اقایون وقت اشه که جبهه حق و باطل در سینمای کشور شکل بگیره و بازیگران و تهیه کنندگان و کارگردانان مسلمان خودشون را از این موجودات نکبتی که اسمشون را گذاشتند هنرمند جدا کنند و سینمای اسلام ناب محمدی را با تمام هنرمندی و با شرایط کاملا حرفه ایی راه اندازی کنند تا این جو فساد شکسته شه و این نکبت ها از چرخه فرهنگما خارج شوند
 • مهدی ۰۶:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  سلام احسنت شیر مادر و لقمه حلال پدر گوارایتان ستاره در سینما شما بودهاید حقیر از اجر جانبازیم هر چقدر که بخواهید اهدایتان میکنم بیش و بهتر از این ندارم شما به خوانواده وانها به فسادشان برسند دیر یا زود اجر هر کسی کف دستانش قرار میگیرد
 • ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  دقیقا درسته. اقای طالب زاده رو هم متاسفانه مثل سلحشور با مواد جدید ترور کردن و اوضاع جسمانی مساعدی نداره. وضعیت سینمای ایران واقعا افتضاحه.
 • ۰۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  یادم هست که چند سال پیش گزارشی را که از آقای محمد علی کشاورز در یکی از نشریات تهیه شده بود می خوندم. از ایشان سوال کرده بودند: « اگر دختر داشتید اجازه می دادید وارد سینما شود؟» پاسخ ایشان این بود:« اگر وارد سینما می شد قیمه قیمه اش می کردم!» تو خود بخوان حدیث مفصل از این ...
 • ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  یا اباصالح المهدی عجل علی ظهورک یا حجه ابن الحسن عجل علی ظهورک
 • ۰۹:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  مردم هنرمندان با شرف را دوست دارند و از قبائح اخلائی بیزارند اندک آدمهای پستی که به شرف انسانیت لطمه می زنند آنها کفهای روی آب هستند و بقا با آب زلالی است که در هنر جاری است. مرگ بر آمریکا منشاء هر هر فتنه وشر و حامی ضداجتماعی - هرزگی - .. هرآنچه شر است زیر سر آمریکا است - مرگ بر آمریکا
 • ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  واقعا زن خوب هنرپیشه میشه؟ زنی که از الزامات کاریش اختلاط است، میتونه زن خوبی باشه؟ زنی که توی هر فیلمی زن یکی میشه و گاهی ازش حامله میشه و جملات عاشقانه بین هم ردوبدل می کنند، زن خوبی میشه؟ البته برای ساختن فیلم وجود زن لازمه، ولی مطمئنا زن خوب و باحیا وارد این شغل نمیشه. البته زنهای خوبی هم وارد این شغل شده اند ولی وقتی عوارض اونرو می بینند مثل این خانم ها فرار می کنند.
 • رزمنده ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  چرا سلحشور را شهید خطاب می کنید ایشون به مرگ طبیعی فوت کرده اند. این درست نیست که اصول گراها برای خودشون نوشابه باز کنند. شهادت را لوث نکنید درسته که آقای سلحشور فرد متدینی بوده و به فرهنگ کشور و تاریخ اسلام خدمت کرده ولی واژه شهید برای ایشان درست نیست. هر چند با نوع زندگی ایشان به طور حتم با شهدا محشور می شوند.
 • فیروز ۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  متآسفم و شر منده ، جه کسی پاسخگو است سینمای انقلابی کجا است چرا تهیه کنندگان پاک و خوب این هنر پیشه ها را بازی نمی دهند؟
 • ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  0 0
  شیر مادرت حلالت
 • حبیب ۰۶:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
  0 0
  همه ی مردهاي این مرز و بوم باید از مردانگی بازیگران زنی که تن به ذلت نداده وعزت وآبروی دنیا و آخرت رامقدم برپول وشهرت کرده اند تشکر کنند.
 • مجید ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
  0 0
  بنابر اطلاعات واصله، مرحوم سلحشور توسط سرویس جاسوسی موساد به سرطان مبتلا و به شهادت رسیده اند. مرحوم سلحشور قصد داشتند سریال حضرت موسی را بسازند که کاملا با منافع صهیونست ها در تضاد بود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس