رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه در حالی اجرای حکم تروریست‌های تکفیری را ظلم علیه «فعالان اهل‌سنت» و «جوانان کُرد» در جمهوری اسلامی تعبیر کردند که برخلاف ادعای بی‌طرفی‌، به قربانیان کُرد و اهل سنت این تروریست‌ها کمترین اشاره‌ای نکردند.

سرویس جنگ نرم مشرق- حدود دو هفته پیش خبر اعدام بیست و پنج نفر از تروریست‌های تکفیری گروهک تروریستی «توحید و جهاد» اعلام شد. گروهکی که در سال 88 تشکیل شد و تا سال 90 که آخرین ضربات را از دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور دریافت کرد؛ این گروهک مجموعه‌ای از اقدامات مسلحانه و شرارت‌بار را در کارنامه خود ثبت کرد که منجر به شهادت بیش از بیست نفر از هموطنانمان در غرب کشور شد.

این مجازات که در راستای مبارزه با تروریسم و تامین امنیت کشور صورت گرفت، از همان ساعات ابتدایی به مستمسکی برای هیاهوی تبلیغاتی علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل شد. «بی‌بی‌سی فارسی»، «صدای آمریکا»، «من و تو»، رسانه متعلق به گروهک منافقین و دیگر سایت‌ها و رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین با هیاهو سعی کردند تا جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر! متهم کنند.

 هیاهو برای اعدام قاتلین مردم
تقریباً همه اقدامات تروریستی گروه «توحید و جهاد»، علیه هموطنان اهل سنت صورت گرفته که شاخص‌ترین آنها دو نفر از بزرگ‌ترین علمای اهل سنت غرب به نام‌های ماموستا شیخ‌الاسلام و ماموستا برهان‌عالی بود 

میزگردها، گزارشات و خبرسازی‌هایی با موضوعات حقوقی و سیاسی در شبکه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین شکل گرفت که خطوط مشترکی را برای هجمه علیه جمهوری اسلامی ایران ترسیم و پیگیری کرد. بررسی برخی از خطوط القایی این شبکه‌ها به همراه اشاره‌ای به اقدامات تروریست‌های اعدام شده می‌تواند دروغ‌سازی‌های این رسانه‌ها را نشان دهد.

هیاهو برای اعدام قاتلین مردم 
یکی از اعضای گروهک «توحید و جهاد» که بیش از بیست نفر از هموطنانمان در غرب کشور را به شهادت رساندند
 

اعدام جوانان اهل سنت!

آنچه بیش از همه در خطوط خبری این رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین و با تأکید بیشتر در «صدای آمریکا»، «رسانه گروهک منافقین» و «کلمه» به چشم می‌خورد، تأکید بر سنی مذهب بودن اعدام شدگان بود. سیاستی که سعی داشت از فضای ایجاد شده برای اختلاف مذهبی و تحریک اهل سنت در اعتراض به این اعدام‌ها استفاده کند. الفاظی مانند "فعالان اهل‌سنت"، "جوانان اهل سنت" و "اقلیت مذهبی" برای اتصال تروریست‌های «توحید و جهاد» به اهل سنت ایران استفاده شد و کار تاجایی پیش رفت که در برخی از گزارش‌ها ادعا شد که اینان به جرم تبلیغ  «تسنن» مجازات شده‌اند!

 هیاهو برای اعدام قاتلین مردم

بررسی پرونده و اقدامات اعضای این گروه تروریستی نشان می‌دهد که تقریباً همه اقدامات تروریستی صورت گرفته توسط این گروه، هموطنان اهل سنت را هدف قرار داده‌ که شاخص‌ترین آنها، دو نفر از بزرگ‌ترین علمای اهل سنت غرب به نام‌های «ماموستا شیخ‌الاسلام» و «ماموستا برهان‌عالی» بود.

هیاهو برای اعدام قاتلان مردم 

این دو عالم شهید نه تنها مورد قبول و مقتدای اهل سنت غرب کشور و تقریباً بیشتر علمای اهل سنت غرب کشور از شاگران این دو شهید بزرگوار محسوب می‌شوند، بلکه از جمله کسانی به حساب می‌آمدند که به فعالیت در راستای وحدت شیعه و سنی در غرب کشور شهرت داشتند. به گفته شاگردان این دو شهید، شاید اهل سنت ایران با گذشت سال‌ها دیگر نتوانند فقدان این دو عالم بزرگوار را پُر کنند.

 هیاهو برای اعدام قاتلین مردم

آنچه مسلم است، اهل سنت ایران به‌خصوص در غرب کشور بزرگ‌ترین قربانی ترورهای این گروه تروریستی - تکفیری بوده‌اند؛ اعترافات اعضای «توحید و جهاد» نیز نشان می‌دهد که ضاربان نیز شناخت صحیحی از سوژه‌های ترور نداشته‌اند و فقط بر اثر القائات سران گروهک دست به این جنایات زده‌اند. بر اساس اعترافات ضبط شده سرکردگان معدوم این گروه تروریستی که حالا در شبکه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین به عنوان "فعالان اهل سنت" معرفی می‌شوند، مشهورترین علمای اهل سنت از جمله «مولوی عبدالحمید» نیز کافر خوانده شده‌اند!

هیاهو برای اعدام قاتلین مردم 
 

اعدام جوانان کُرد!

دیگر خط مشترک القائی شبکه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین بر این پایه استوار بود که اعدامیان از جوانان فعال سیاسی کُرد زبان بوده‌اند، و این مسئله در دستگیری و محکومیت آنها نقش داشته است. شبکه‌های مرتبط با گروهک‌هایی مانند «پژاک» و «پ.ک.ک» که خود را مدعی آزادی ملت کُرد ایران معرفی می‌کنند، باوجود تضاد ایدئولوژیک با اعتقادات تروریست‌های معدوم، بیشترین تأکید را بر این مسئله داشتند.

هیاهو برای اعدام قاتلین مردم 

اما باز هم بررسی‌ها نشان می‌دهد که گروهک تروریستی «توحید و جهاد» با توجه به منطقه عملیاتی خود در استان کردستان، سوژه‌هایش را از میان مردمان کُرد منطقه انتخاب می‌کرد که نمونه آن شهادت چهار محیط‌بان در ارتفاعات غرب کشور در حین گشت‌زنی و خدمت بوده است. نمونه دیگر به رگبار بستن مردم در میدان آزادی سنندج بود که باز هم اقدامی علیه هموطنان کُرد زبان محسوب می‌شود. در حمله به مردم عادی به طمع سرقت مانند دستبرد به یک طلافروشی در شهرستان قروه نیز در نهایت به شهادت هموطنان کُرد زبان در غرب کشور منجر شد. آنچه واقعیت دارد، این است که دستگیری و مجازات اعضای این گروه در اولین قدم امنیت را دوباره به استان‌های غربی و به‌ویژه مردمان کُرد زبان باز می‌گرداند.

هیاهو برای اعدام قاتلان مردم + تصاویر 
 شهادت چهار محیط‌بان در ارتفاعات غرب کشور در حین گشت‌زنی و خدمت، از نمونه‌های جنایات گروهک تروریستی- تکفیری «توحید و جهاد» است
 

وقتی بی‌بی‌سی به‌خاطر گفتن حقیقت عذرخواهی کرد!

سومین خط ادعایی شبکه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین با محوریت بررسی روند حقوقی اعدام این افراد و ادعای نقص در روند دادرسی و برگزاری دادگاه و محاکمه عادلانه بود که اتفاقاً خط اصلی شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» را تشکیل می‌داد. کارشناسان مختلف در «بی‌بی‌سی فارسی» مدعی شدند که در محاکمه تروریست‌ها ارکان یک دادگاه قانونی رعایت نشده و فقط حکم اعدام، آن هم با نظر بازجویان پرونده صادر شده است! این در حالی است که بررسی جرائم متعدد و اقدامات جنایی این افراد دلیل اصلی طولانی شدن مدت زمان دادرسی و بررسی پرونده‌ها بوده است. غیر از این، یک اشتباه در «بی‌بی‌سی فارسی» نیز منجر شد تا از تریبون این شبکه به شکلی ناخواسته مسئله قانونی بودن روند دادرسی تأیید شود. مسئله به این صورت بود که در اولین ساعات آغاز گزارشات و اخبار بی‌بی‌سی در مورد مسئله اعدام تروریست‌های تکفیری، خبرنگار این شبکه موفق به تماس با وکیل تروریست‌ها شده که وکیل مدافع نیز در جواب سوال بی‌بی‌سی در مورد اجرای کامل روند تکمیل پرونده و دادرسی پاسخ داده بود: «بله پرونده این افراد روند و مراحل قانونی را طی کرده است».

یک هفته بعد در برنامه «دیدبان» بی‌بی سی ادعا شد که بینندگان این شبکه به خاطر عدم پوشش صحیح و کامل اخبار این حادثه از بی‌بی‌سی انتقاد کرده‌اند و «عنایت فانی» در جایگاه سردبیر خبری در پاسخ ابتدا این ادعا را رد کرد و بعد هم به‌ خاطر مصاحبه با وکیل تروریست‌ها با این بهانه که ما نمی‌دانستیم این فرد وکیل تسخیری است، عذرخواهی کرد و این مسئله را یک اشتباه از سوی شبکه خواند! در واقع بی‌بی‌سی از اینکه برای چند لحظه تریبونش را در اختیار نظری مخالف خط القایی خودش قرار داده، عذرخواهی کرد و این اقدام را اشتباه خواند! به عبارت دیگر این اتفاق بیان‌گر جایگاه صدای مخالف در رسانه‌ای است که همواره فریاد آزادی بیان سر می‌دهد. در کنار این مسئله یک سوال دیگر را هم باید از شبکه بی‌بی‌سی پرسید که وقتی گزارش‌گران و کارشناسان این شبکه حتی در مورد تسخیری بودن یا نبودن وکیل مدافع پرونده اطلاع ندارند، چگونه از روند ناقص دادرسی صحبت می‌کنند؟!

هیاهو برای اعدام قاتلین مردم 

هرچند روند هجمه به اجرای حکم تروریست‌های تکفیری همچنان هم در شبکه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین ادامه دارد، اما باید این سوال را از این شبکه‌ها پرسید که آیا رسالت خبری و  مشی بی‌طرفی‌، حکم نمی‌کند که حتی یک‌بار در مورد فهرست بلند بالای جنایات این تروریست‌ها که بارها و بارها به آن اعتراف کرده‌اند، صحبت کنید؟

آیا خانواده چهار شهید محیط‌بان، فرزندان شهدای اهل سنت و کُرد کشور که جان خود را در اثر اقدامات تروریستی این گروه از دست داده‌اند، هیچ جایگاهی در اولویت‌های رسانه‌ای این شبکه‌ها ندارند که حتی برای لحظه‌ای به آنها پرداخته شود؟ آنچه مسلم است، اینکه مدعیان حقوق بشر هیچ‌گاه برای حق ملت ایران و امنیت آنها ارزشی قائل نبوده و نیستند؛ فراموش نمی‌کنیم که همین شبکه‌ها روزی «عبدالمالک ریگی» را به عنوان رهبر جنبش آزادی‌خواه بلوچ معرفی کردند و بارها و بارها تریبون‌های خود را در اختیار این تروریست و دیگر قاتلان ملت ایران قرار دادند.

 
{$sepehr_media_1711256_400_300}
 
 مستند در عمق تاريكی
(دستگيری، اقدامات و عقايد گروهك تروريستی تكفيری توحيد و جهاد در ايران) قسمت (١)
 
{$sepehr_media_1711261_400_300}
 
مستند در عمق تاريكي
(دستگيری، اقدامات و عقايد گروهك تروريستی تكفيری توحيد و جهاد در ايران) قسمت (2)

** درباره گروهک تروریستی «توحید و جهاد» بیشتر بخوانید
پرونده ویژه: «جای خالی تفکر»

گروهک «توحید و جهاد»؛ از انحراف فکری تا ترور علمای اهل سنت


اعترافات بمب‌ساز عضو گروهک «توحید و جهاد»


فرمانده عملیات گروه‌های تکفیری: دنباله‎رو خوارج بودیم


اعترافات یک تکفیری از حمله به پاسگاه انتظامی سنندج


همه چیز درباره گروهک تروریستی‎ ـ ‎تکفیری «توحید و جهاد»


یکی از عاملان حمله به پاسگاه نیروی انتظامی: وهابیت تفکر غیرخودی را کفر می‌داند


قربانیان تروریست‌های اعدام‌‌شده هم كُرد بودند هم اهل سنت


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 23
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • سبحان شاهمرادی اصولگرا ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  هرکاری که بی بی فتنه انگیز از آن بدگویی کند آنکار خوب است و هرکاری که از مدح کند آن کار بد است
 • سبحان شاهمرادی اصولگرا ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  این رسانه ی مسخره (بی بی سی لعن الله) مثل دیو عمل می کند.
 • ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  اسم اون محیط بانه تو عکس محمود احمدی نژاده؟ اینجور نوشتین!!
 • مهماندار هواپیما ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بی بی سی مرکز تجمع فواحش و حرامزادگان و همجنس بازان
 • ناشناس ۱۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بی بی سی وکیل مئافع تروریست ها و دزدها و دیاثین است
 • ناشناس ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  اینها اهل سنت نیستد بلکه یک مشت وهابی و سلفی و تکفیری مزدور و بیسواد و جاهل هستند
 • ناشناس ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  از یک مشت وطن فروش و جاسوس وخائن چه انتظاری دارید.بی بی سی و من و تو صدای آمریکا و رادیو فردا و... لانه یک مشت وطن فروش و خائن و جاسوس است که بیشترشان مشکل اخلاقی داشته و مثل خوک در هم می لولند.
 • ناشناس ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بی بی سی و صدای آمریکا و رادیو فردا ومن و تو و... اگر واقعا دلشان برای مردم ایران سوخته چرا درباره زنان و دخترانی که در این شبکه مورد تجاوز قرار گرفته اند برنامه و گزارش تهیه نمی کنند؟؟؟چرا مستند سازان ما اینکار را نمی کنند؟؟؟
 • ۱۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  از یک چیز مطمئن باشید و آن اینکه با پول و تبلیغات گسترده وهابیون و مفتی های نفتی بخش عمده جوانان اهل سنت تا دهسال آینده در کل دنیا وهابی و تروریست خواهند شد. بهتر است تعارف نداشته باشیم. مرحومان شهیدان ماموستا شیخ الاسلام و برهان عالی از نسل قدیم اهل سنت و وفاداران فقه شافعی بودند.
 • ناشناس ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  آل سعود باید تاوان سختی بدهد
 • ۱۴:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  کسی ک راحت وطنشو ب انگلیس و امریکا بفروشه شرف و حق گویی ک دیگه جای خود داره
 • سبحان شاهمرادی اصولگرا ۱۴:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  احسنت برادر همحزب
 • علی ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بله ایشان تشابه اسمی داره با رئیس جمهور سابق
 • ناشناس ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بی بی سی بزرگترین دیاثت رسانه ای است
 • ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  سلام دم بچه های اطلاعات گرم درود بر سربازان گمنام امام بزنید این پدر سگهای لقمه حرام سلفی بی دین رو تیکه تیکه کنید تف به ذاتشون
 • ناشناس ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  مشرق سیستمت رو درست کن.چرا برای من پرچم شیطان بزرگ میذاری؟
 • دکتر گاوچرون از کومور ۱۷:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  احمق خودتو گول میزنی؟ بی بی سی (علیه العنه) به خاطر این عذرخواهی کرد که اون طرف حقیقتا شخص مخالف با دیدگاه مخالف نبوده. بلکه از بدنه همون جنایتکاران بوده. وکیل تسخیری هه. وگرنه من نوبت شما رو کامل دیدم مخالف ها هم حرف زدند حتی از قم و همین کار بی بی سی (علیه العنه) ولو صوری و ظاهری هم باشه باعث میشه مردم بگن سگش شرف داره به رسانه های داعشی داخلی (علیهم العنه) نفرین به بزدلی شما که تو این مدت حتی جرات چاپ یک نظر مخالف رو در رابطه با این قضیه نداشتید. نفرین به اعدام. نفرین به اعدام. نفرین به اعدام.
 • ۲۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بی بی سی خودش از یک طرف میگه شهرام امیری جاسوسه و از طرف دیگه می گه بیگناهه و این حرفها مسخره است
 • ۲۱:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  احسنت
 • ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بنده خدا/اگه این تروریست های وحشی رو اعدام نکنند، درس عبرت برای دیگران نمیشه فلذا بازهم مردم بی گناه کشته و شهید می شن
 • ۲۱:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  شما می گی حرف مخالف رو پخش نکردید خب حرف مخالف زمانی خوبه که پخش بشه که لاأقل یک درصد هم شده با واقعیت تطابق داشته باشه حال سؤال اینه که کسانی که تو خیابون آدم می کشن و 6سال محاکمه شان طول کشیده و فیلم آدم کشی هاشون و اعترافاتشون بدون هیچ اضطرابی موجود هست اون وقت آدم بیاد از این حروم لقمه ها دفاع کنه!! جزای قاتل قتل است یا اولی الألباب نه دفاع
 • ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  بی بی سی آشغال کثافت و لجن. این شبکه نامردها رو همه دیگه میشناسن.
 • ۲۲:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
  0 0
  نفرین به کسی که حقیقت رو ندید.