کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، در پی ارسال نامه معاون اول رئیس جمهور به رهبر معظم انقلاب مبنی بر درخواست همکاری و مشارکت همه دستگاه‌ها و نهادهای عمومی کشور با دولت در ایجاد انضباط به ویژه در امور مالی و رعایت کامل قوانین و مقررات و حرکت بر مدار قانون، مقام معظم رهبری به نامه جهانگیری پاسخ دادند.

متن کامل پاسخ مقام معظم رهبری بدین شرح است:

« کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند. دفتر هم موظف است ضوابط مصوب دولت را در مجموعه های وابسته به خود مورد توجه و امعان نظر قرار دهد.»

گفتنی است، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در 25/3/95 با ارسال نامه ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم از ابتدای استقرار، اهتمام ویژه‌ای به ایجاد انضباط به ویژه در امور مالی و رعایت کامل قوانین و مقررات و حرکت بر مدار آن داشته است و چنین موضوع مهمی را از جمله مهمترین ماموریت‌های خود تلقی کرده است، به گزارش اخیر مجلس شورای اسلامی درخصوص تحسین رویکرد قانونمدارانه دولت و نیز گزارش‌های دیوان محاسبات که حاکی از این باور اساسی در دولت است، اشاره کرده است.

جهانگیری در بخش دیگری از این نامه یادآور شده است، از اواسط سال گذشته با دریافت اطلاعاتی از برخی پرداخت‌های غیر متعارف که هرچند غالباً مستند به تصمیمات مراجع قانونی است ولی غیر عادلانه و همراه با تبعیض است،‌ موضوع بررسی و مقررات محدود کننده‌ای پیشنهاد گردید که پس از بررسی و تصویب در هیأت وزیران، مقرر شد که در ضوابط اجرایی بودجه سال 95 ذکر شود. علاوه بر این، بندهای محدود کننده دیگری نیز که به شکل سخت‌گیرانه‌ای پرداخت حقوق، مزایا، پاداش و وام در دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های دولتی را ضابطه‌مند و محدود می‌کند و ذی نفعان را از تصمیم‌ گیری درباره خویش به طور کامل منع می‌نماید در ضوابط اجرایی بودجه سال95 به تصویب هیأت وزیران رسید و ابلاغ شد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین در بخش پایانی نامه مذکور ضمن تاکید بر ضرورت اجرای بند 19 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و رویکرد اساسی دولت در این زمینه و با توجه به اینکه بنگاه‌های دولتی مانند بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های تولیدی و صنعتی وابسته به دولت در همترازی با بنگاه‌های مشابه تحت مدیریت نهادهای عمومی هستند و ایجاد هرنوع مقرره و انضباطی باید شمولیت فراگیر برای همه بنگاه‌های مشابه داشته باشد، اهتمام و عزم جدی دولت برای رسیدگی و سامان بخشی و اصلاح قوانین و مقررات تبعیض آمیز و رفع کاستی در مقررات و نیز پایان دادن به بی‌انضباطی‌ها و برخورد جدی با تخلفات را یادآور شده و از مقام معظم رهبری درخواست کرده بود که به منظور حمایت از مدیران پاک دست و قانع و حفظ منابع انسانی و پرهیز از رواج حس بی اعتمادی به نظام مدیریت کشور در میان مردم (به دلیل برخی کاستی‌های مزمن و دیرینه) که مغایر امنیت ملی و منافع عمومی جامعه است، رهنمودی مبنی بر لزوم همکاری و مشارکت همه دستگاه ها و نهادهای عمومی کشور با دولت در این مبارزه جدی و پرهیز از ترویج و اشاعه رفتارهای تحریک کننده و برخی فضا سازهای رسانه ای صادر فرمایند.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  آیا فقط محدود به دولت باشد ؟
 • ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  "دولت یازدهم اهتمام ویژه‌ای به ایجاد انضباط به ویژه در امور مالی و رعایت کامل قوانین و مقررات و حرکت بر مدار آن داشته است" خوب شد اهتمام داشته اگه نداشت وضعیت چطور بود
 • ۱۶:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  با شما موافقم قوه قضائیه، شهرداری، مجلس، مجمع تشخیص مصلحت و حتی شرکتهای خصولتی هم باید شفاف سازی بشن
 • ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  تشخیص مصلحت خود حسن روحانی حقوق بگیر اونجا بوده فکر نکنم عملی بشه
 • ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  درود. همه باید عدالت را رعایت کنند. من موافقم. و هرکس که حساب پاک است از محاسبه چه باک
 • ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  آفرین. عالی
 • علی ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۲
  0 0
  یعنی دولت می خواد جلوی قرارداد های میلیاردی فوتبالی ها رو هم می خواد بگیره! چه فرقی می کنه اونم از بیت الماله!
 • ۰۸:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  در میان تمام دستگاههای کشور سازمان تبلیغات اسلامی تنها دستگاهی است که از دیرباز منویات رهبر معظم انقلاب را جامه ی عمل پوشانده است و تمام پرداخت هایی که صورت گرفته تماماً متعارف بوده ومی باشد اعم از مدیران وپرسنل . لذا این دستگاه می بایست مورد تشویق قرار گیرد. زیرا بهترین الگوی یک دستگاه فرهنگی تبلیغی در کشور است .
 • ۰۸:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
  0 0
  همانطور که رهبر عزیز انقلاب بیان نمودند باید مو به مو پرداختهای کذایی حقوق مدیران در همه ی دستگاهها رصد شد و با آنان برخورد گردد .