با گذشت یک هفته از آغاز عملیات نظامی نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی عراق برای بازپس گیری شهر فلوجه در استان الانبار این کشور از گروه تروریستی تکفیری داعش، شبکه های تلویزیونی الجزیره قطر و العربیه سعودی همچنان در حال جوسازی علیه نیروهای عراقی در حمایت از تروریستها هستند.

گروه بین الملل مشرق- با گذشت یک هفته از آغاز عملیات نظامی نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی عراق برای بازپس گیری شهر فلوجه در استان الانبار این کشور از گروه تروریستی تکفیری داعش، شبکه های تلویزیونی الجزیره قطر و العربیه سعودی همچنان در حال جوسازی علیه نیروهای عراقی در حمایت از تروریستها هستند.

خودکشی الجزیره و العربیه بخاطر داعش+عکس

بنابر این گزارش، با نگاهی کوتاه به شبکه های تلویزیونی وابسته به دربار آل سعود و شیخ نشین قطر با موجی از خبرسازی، دروغ پردازی و تلاش برای تحریک اقدام و طوائف مختلف عراق مشاهده می شود. رئوس اصلی حملات رسانه های وابسته‌ به قطر  وعربستان بشرح زیر می‌باشد:

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

1 - دخالت ایران در عراق از طریق کمک به نظامیان عراقی برای مبارزه با داعش 

دراین رابطه سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان و مسئولان ارشد دولتی عراق پاسخ درخور شانی به سم پاشی های مکرر رسانه های وابسته به دربار های سعودی و قطر داده اند. حضور سردار سلیمانی و برخی مستشاران نظامی ایرانی به درخواست رسمی و مکتوب و البته مکرر شخص نخست وزیر و هیات دولت عراق بوده و با توجه به قراردادهای نظامی و دفاعی منعقده فی مابین کاملا مشروع، قانونی و از نظر انسانی موجب سرافرازی ایران و ایرانی است. چرا که بر خلاف کشورهای عربی که عموما حامی داعش و القاعده و گروهک های بعثی در جنایاتشان علیه مردم عراق بودند، ایران همواره حامی ملت و دولت عراق بوده و این موضوع بارها از زبان مسئولان این کشور مورد تایید قرار گرفته است.

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

2 - عملیات فلوجه نه به هدف بازپس گیری آن از داعش که با نیت کشتار اهل سنت! صورت می گیرد.

با نگاهی به سیر عملیات های نیروهای نظامی عراقی از زمان هجوم بربرگونه داعش به استانهای مختلف عراق و اشغال 2 سوم خاک این کشور نشان می دهد که مشارکت اهل سنت بومی مناطق اجرای عملیات در کلیه رده ها از فرماندهی ستادی تا میدانی و رزمندگی همواره جزو اصول لاینفک عملیات های نیروهای عراقی بوده است. حضور بیش از 200 هزار تن از ساکنین استانهای صلاح الدین، نینوی و الانبار علی رغم برخی ناجوانمردی ها و ناامنی ها (همچون انتقال عناصر تیم های ترور و تخریب داعش، انتقال خودروهای بمبگذاری شده به شهر کربلا، نشانه رفتن آرپی جی به گنبد حرم امام حسین ع در کربلا و تهدید به انهدام آن و ...) خود نشان دهنده عدم وجود هرگونه مشکلی میان شیعه و سنی می باشد. چه اینکه اگر غیر از این بود، این 200 هزار نفر لحظه‌ای امکان زندگی نداشتند. نفس پناه آوردن چنین حجمی از آوارگان به استان های شیعه نشین عراق خود نشان دهنده آگاهی اهل سنت این کشور از محبت برادران شیعه آنها می‌باشد.

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

3 - بمباران مساجد و منازل اهل سنت ساکن فلوجه

مطابق معمول این رسانه های دروغگو هرگز سندی قابل اثبات برای این ادعاهای خود منتشر نکرده اند که این خود از اهمیت این اخبار به لحاظ راستی آزمایی کاسته است. لازم به ذکر است که تروریستهای تکفیری - بعثی داعش طی روزهای گذشته اقدام به بمبگذاری کلیه منازل و خیابانها و اماکن عمومی و خصوصی مناطق داخلی و حاشیه ای شهر فلوجه با هدف جلوگیری از پیشروی نظامیان عراقی کرده اند. 

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

حجم و کیفیت این تله های انفجاری و بمبگذاری شده در حدی است که در برخی از موارد امکان خنثی سازی آنها وجود نداشته و لزوما باید نسبت به تخریب مکان از طریق انفجار امن مواد منفجر داخل آن اقدام کرد که این موضوع نیز در عملیات های کلیه ارتش های جهان امری مسلم و مبسوق به سابقه بوده است. طی روزهای اخیر رسانه های عراقی تصاویری از پنهان سازی خودروهای غول پیکر باری مملو از هزاران کیلوگرم مواد منفجره در داخل حیاط و صحن مساجد موجود در مناطق حاشیه ای فلوجه همچون شهرک الکرمع، السجر و الصقلاویه منتشر کرده اند.

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

4 - بزرگنمایی قدرت داعش در مقابل نیروهای ارتش، پلیس و بسیج مردمی عراق

بزرگ نمایی قدرت گروه تروریستی تکفیری - بعثی داعش در مقابل نیروهای ارتش عراق با هدف القای بی نتیجه بودن هرگونه عملیات علیه این گروه صورت می گیرد. رسانه هایی همچون الجزیره، العربیه، الحدث، اسکای نیوز و ... طی روزهای گذشته به انجاء مختلف قصد القای چنین حسی را به نیروهای عراقی داشته اند که آنها قدرت ایستادگی در برابر تروریستهای وحشی را ندارند. این در حالی است که تجربه پیشروی های گسترده میدانی در کنار تلفات بسیار سنگین انسانی داعش در نبرد علیه رزمندگان عراقی بخوبی نشان دهنده ابهت پوشالی این گروه می باشد.

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس

رسانه های عراقی و منطقه ای مملو از تصاویر اعضا و فرماندهان داعش شده که تا پیش از عملیات بازپس گیری این شهر خود را قهرمان و شکست ناپذیر جلوه می دادند اما همان افراد طی روزهای اخیر در خین فرار با لباس زنانه و هویت های جعلی در میان آوارگان در حال خروج از شهر شناسایی و دستگیر شده اند.

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس
5 - انتساب اتهام جنایات جنگی به رزمندگان ارتش و بسیج مردمی عراق در عملیات بازپس گیری فلوجه

رسانه های عربی وابسته به قطر و عربستان با انتشار برخی تصاویر از اقدام معدود افرادی منتسب به نظامیان عراقی در حالیکه بر روی اجساد تروریستهای تکفیری درنده داعش در حال رجز خوانی هستند این اقدامات را "جنایت جنگی" عنوان نموده و نهایت تلاش خود را برای مشوش کردن چهره تابناک رزمندگان ارتش و بسیج مردمی عراق بکار بسته اند. در صورت فرض بر صحت این تصاویر و ضمن محکوم دانستن این اقدامات که بسیار محدود و نادر بوده و مطلقا قابلیت تسری به سایرین ندارد.

خودکشی الجزیره و العربیه در حمایت از داعش+عکس

چه اینکه افکار عمومی کشورهای منطقه بخوبی بخاطر دارد که الجزیره و العربیه بعنوان بازوهای رسانه ای گروهک‌های تکفیری تروریستی همچون داعش، طالبان، بوکوحرام، القاعده شبه جزیره عرب (یمن)، الشباب سومالی، دولت اسلامی عراق و صدها گروه دیگر بارها اقدام به انتشار تصاویری از لحظه ذبح و اعدام و کشتار دسته جمعی گروگان‌های شیعه و سنی کرده اما هرگز بابت این ترویج جنایت از کسی عذرخواهی نکرد و خود را متهم به ارتکاب جنایات جنگی نیز ندانسته اند.

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس

مدیران و خط دهندگان الجزیره و العربیه گمان می کنند که ملت‌های منطقه انتشار تصاویر از ذبح دسته جمعی صدها شیعه و سنی ساکن شهر بامیان افغانستان توسط عناصر گروه طالبان که در هر دو کشور عربستان سعودی و قطر اقدام به تاسیس سفارت خانه کرده را فراموش می کنند؟ ایا انتشار تصاویر سربریدن گروگانها توسط ابومصعب الزرقاوی جنایتکار درنده اردنی تبار موجب عذرخواهی دولت اردن بدلیل ارسال تسلیحات و مهمات و تروریست برای گروههای تکفیری - بعثی شده است؟

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس

6 - اتهام پرداخت پول به شهروندان عراقی برای فعالیت در اینترنت (توئیتر و فیسبوک) جهت حمایت از ارتش، پلیس و بسیج مردمی این کشور

این ادعا روز گذشته از سوی "فیصل القاسم" مجری و کارمند ارشد شبکه الجزیره قطر عنوان شده و طی این مدت کوتاه با موجی از تمسخر سترده در فضای رسانه ای و مجازی روبرو شده است. حقیقت مطلب این است که فعالان رسانه ای عراقی با خواندن دست ناپاک حکام قطر و عربستان در عملیات های پیشین نیروهای نظامی کشورشان اقدام به طراحی ضد حمله گسترده ای جهت جلوگیری از دروغ پراکنی و جنگ روانی دشمنان عراق کرده اند. امری که تا این لحظه با موفقیت کامل همراه بوده و تا حدود زیادی سلاح "جنگ روانی" (به عربی:حرب النفسیه) مورد استفاده مزدوران ارتجاع عربی را بشدت ناکارآمد کرده است.

العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس
العربیه و الجزیره بازوان رسانه ای داعش+عکس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  سربازان العربیه و الجزیره را بکشید
 • 125 ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  گزارش بسیار بسیار جالبی بود احسنت
 • ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  ندیدم رو دستت مشرق خودمم باورم نمیشه
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  مرگ بر آمریکا و متحدانش
 • ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  نماز جمعه را در حلب میخانیم
 • ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  اطاعت کجاست تا انان را بکشیم خخخخ
 • ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  درید لحام نویسنده نیست یک بازیگر سوری است
 • ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
  0 0
  عزیزی که نوشته نماز جمعه را انشاالله در حلب می خوانند ما و جهان اسلام دعاگوی شما عزیزان خواهیم بود انشاالله ماهم بتوانیم نمازهای بعدی را در مسجد الاقصی بخوانیم چرا که ما از رزمندگان اسبق و بعد لشکر قدس گیلانیم و تحت امر قرارگاه نجف اشرف می خواهیم به لطف خدا چشم فتنه را در منطقه کور کنیم از دعای خیر شما عزیزان سپاسگزار و دعاگو می شوم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس