کد خبر 549987
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۶

هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات، و دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه، تاکنون توانسته‌اند فاصله خود را با سایر رقبای خود حفظ کنندو در صورتی که روند انتخابات درون‌حزبی به همین صورت ادامه یابد باید انتظار داشت که یکی از این دو نفر جانشین باراک اوباما شود.

به گزارش مشرق، پیش از آنکه دو حزب بزرگ و اصلی آمریکا نامزدهای خود برای انتخابات ریاست‌جمهوری را انتخاب کنند انتخاباتی درون‌حزبی برگزار می‌کنند و برنده این انتخابات در همایش سراسری دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان که در تابستان سال جاری برگزار خواهد شد به عنوان نامزد حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری 2016 معرفی خواهند شد.

تاکنون هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ پیشتاز این رقابت‌ها بوده‌اند.

هدف از انتخابات مقدماتی و انتخابات انجمن‌های حزبی چیست؟

آمریکایی‌ها با استفاده از این دو روش نامزدهای مورد نظر حزب‌شان را در هر ایالت انتخاب می‌کنند، فرآیندی که تا پیش از ماه جولای و کنگره احزاب دموکرات و جمهوری‌خواه ادامه خواهد داشت. این مدل‌های انتخاباتی در طول زمان به وجود آمده‌اند و در قانون اساسی آمریکا اشاره‌ای به آنها نشده‌است و شامل تعیین گرایشات هیأت‌هایی است که قرار است یک ایالت را در کنگره حزبی که کاندیدای نهایی در آن انتخاب خواهد شد، نمایندگی کنند.

وضعیت آرایش کنونی نماینده‌های حزبی چگونه است؟

نامزدهای حزب جمهوری‌خواه باید برای برنده شدن در انتخابات درون‌حزبی باید اکثریت 2340 نمایندگی را در کنوانسیون ملی جمهوری‌خواهان کسب کنند. نامزد حزب دموکرات نیز باید اکثریت را در 4132 نمایندگی در کنوانسیون ملی دموکراتیک کسب کند.

مجموع تعداد نمایندگی‌ها شامل آنهایی است که وعده حمایت از فرد خاصی را داده‌اند یا هنوز خود را متعهد نکرده‌اند. حزب ایالتی مشخص می‌کند که در داخل ایالت مذکور چه تعداد از این دو نوع نمایندگی وجود داشته باشد. جدول‌های زیر مواردی که از انتخابات مقدماتی یا انجمنی برای انتخاب نمایندگی‌های یک ایالت یا منطقه در کنوانسیون ملی استفاده می‌شود، و آرایش این نمایندگی‌ها تا زمان حاضر را نشان می‌دهند.

مارتین اُمالی از حزب دموکرات‌ها از گردونه رقابت‌ها کنار کشیده است و اکنون رقابت تنها بین هیلاری کلینتون و برنی ساندرز در جریان است.

اکنون تنها سه نماینده در میان جمهوری‌خواهان رقابت می‌کنند: دونالد ترامپ، شانس اول پیروزی؛ تد کروز، تنها رقیب ترامپ؛ و جان کاسیچ که تقریبا از هیچ شانسی برخوردار نیست.

وقتی نامزدی از رقابت‌ها کنار می‌کشد بر اساس قوانین حزب جمهوری‌خواه نمایندگی‌های حزبی که متعهد به وی شده بودند آزاد خواهند بود که از سایر نامزدها حمایت کنند. اعلام حمایت نامزد انصرافی از یک نامزد دیگر به معنای الزام نمایندگی‌ها به تبعیت از نامزد انصرافی نیست.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس