کد خبر 519392
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۲

شماری از اعضای احزاب سیاسی تونس، جنایت دولت سعودی در اعدام آیت الله نمر باقر النمر را محکوم کردند.

به گزارش مشرق، احزاب تونسی از اعدام النمر به عنوان یک اقدام حساب نشده و تصفیه حساب سیاسی نام بردند که هدف از آن ایجاد تفرقه در جهان اسلام و سرپوش گذاشتن بر شکست طرحهای سعودی ها در عراق ، سوریه و یمن است.

احزاب مزبور تاکید کردند: دولت سعودی گورش را با دست خود کند.

عمر الشاهد دبیرکل حزب الغد در گفت وگوی ویژه با شبکه العالم تاکید کرد: عربستان همه معاهدات را زیر پا می گذارد و مراعات دوست و دشمن را نمی کند.

وی گفت: این اقدام با زمانبندی خاصی انجام گرفت . جنایت عربستان سعودی در مورد شیخ نمر یک شکست واقعی است که پایه های این نظام را به لرزه درآورده است.

عمر الشاهد افزود: این رژیم در سوریه ، عراق و یمن شکست خورد و محور منطقه ای شکل گرفته بر اساس مثلث عربستان ، ترکیه و اسراییل نیز شکست خواهد خورد.

از سوی دیگر فوزی علوی رییس مرکز فرآیندهای تحقیقی فلسفی و دینی نیز در گفت وگوی ویژه با شبکه العالم تاکید کرد: نظام سعودی با اعدام نمر باقر النمر و تحت فشار گذاشتن آزادی های سیاسی و برانگیختن فتنه های مذهبی در داخل جهان اسلام گورش را با دست خود کند.

وی افزود: این نظام به نمایندگی از سوی امپریالیسم کار می کند و به صراحت با صهیونیسم جهانی همپیمان است.

عبدالرزاق الهمامی دبیرکل حزب ملی دمکراتیک العمل در گفت وگوی ویژه با شبکه العالم ابراز داشت: ما شیخ نمر باقر النمر را شهید دفاع از آزادی های سیاسی در عربستان می دانیم و از کشورها می خواهیم تا کورکورانه از یک نظام سیاسی مستبد حمایت نکنند.
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
  1 0
  هر جنگی تلفاتی داره هر مناقشه ای ضررهای متقابلی داره این حرفها چیه و از کجا میارید خدا میدونه
 • محمد مسلم ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
  1 0
  شما تفاوتی بین افکارو رفتار قاتلین سیدالشهدا با این وهابی های تکفیری می بینید توصیفهایی که از سفیانی در روایات ماشده با اینها چه تفاوتی داره مگه تکفیرهای افغانستان وعراق وسوریه را هم اینها به وجود نیاوردن مگه 15 نفر از تکفیریهای سعودی برجهای دوقلو را نزدن همانطور که سلسله هدایت از حضرت ابرهیم تا امام زمان ادامه دارد سلسله جهالت هم از ابوسفیان تا سفیانی وازسامری تا صهیونیسم ادامه داره بر امام حسین یک کربلا گذشته برامام زمان چنتا امام وسط میدان جنگه ما کجا شما یک نکته مثبت در سعودیها نشان بدهید تا من یک نکته مثبت در یزید بن معاویه نشان بدهم حتی اگه شده براساس حقوقه بشر غربی ان کنتم صادقین
 • ۲۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
  1 0
  این حرف رو از کجا آوردی ؟ خودت چند مرتبه بخون اگه فهمیدی برای خودت هورا بکش !!!!!
 • ۲۳:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
  1 0
  چه ربطی به شقیقه دارد؟
 • بهنام ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
  2 0
  تصفیه حساب نه تسویه حساب

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس