عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌گویند مهمتر از برجام مسئله پسا برجام است و اینکه ما نباید دچار دو دستگی شویم و اگر کشور را دو دسته کنند راه برای نفوذ آنها باز خواهد شد.

رهبر انقلاب پسابرجام را مهم‌تر از برجام می‌دانند
به گزارش مشرق، غلامعلی حداد عادل، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی صبح امروز در همایش گفتمان عزت و پیشرفت که در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی، تربیتی مسجد الرحمن برگزار شد، اظهار داشت: ما می‌توانیم بر اساس سخنان مقام معظم رهبری بگوییم که امروز موضوع نفوذ آمریکا در ایران باید در دستور کار همه باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برهمین اساس مسئله مهم در این برهه از زمان را از نظر مقام معظم رهبری موضوع نفوذ اعلام کرد و افزود: آمریکایی‌ها طراحی جدی کرده‌اند که در ایران نفوذ داشته باشند از این رو نگرانی این است که مبادا در داخل کشور در درون دستگاه نظام کسانی باشند که دانسته و یا ندانسته راه نفوذ را باز کنند و در واقع عده‌ای در را باز کرده و فرش قرمز پهن کنند.

وی با تاکید بر اینکه طی 37 سال گذشته رابطه نداشتن ایران با آمریکا بر کسی پوشیده نیست یادآور شد: در اوایل انقلاب دیدیم که چه اتفاقاتی افتاد و آنها تحریم‌ها را شروع کردند و سپس قطع ارتباط شد که امام در این راستا فرمودند ما دست نیاز به سوی کسی دراز نمی‌کنیم و در واقع رابطه ایران و آمریکا همچون رابطه گرگ و میش است.

حداد عادل در عین حال به جمله معروف امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) با ذکر چنین مواضعی به این ملت عزت داد.

 رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب قدری دورتر از برجام را می‌بینند گفت: در واقع تشخیص ایشان این است که آمریکایی‌ها خیالات دیگری برای آینده انقلاب دارند از این رو ایشان همه را به آینده‌نگری دعوت می‌کنند و صحبت‌های اخیر مهم ایشان نیز شایسته توجه است و بصیرتی که رهبر انقلاب از آن صحبت می‌کنند مصداقش در اینجا است که ما فکر کنیم آمریکایی‌ها چه خوابی برای آینده در ایران دیده‌اند.

حداد عادل بر همین اساس تاکید کرد: آمریکایی‌ها برای نفوذ در ایران به اندازه کافی انگیزه و دلیل دارند؛ آنها پیش از انقلاب در ایران تصمیم‌گیرنده اصلی بودند و یک زمانی در هتل‌های تهران هیچ‌ جای خالی نبود چرا که شرکت‌های آمریکایی برای عقد قرارداد هجوم آورده بودند و در واقع به گونه‌ای بود که وقتی آمریکا با چین رابطه نداشت ایران هم نداشت و زمانی که این ارتباط برقرار شد ایران در چین سفارتخانه زد.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در ادامه این سخنان تصریح کرد: یک کشور نفت‌خیز بزرگ در خاورمیانه در چنین موقعیت حساسی در دست آمریکایی‌ها بود اما از دست آنها گرفته شده و خطر فقط این نبود بلکه خطر اصلی این بود که این شیوه عمل برای سایر کشورها الگو شود کما اینکه شده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با بهار اسلامی چه کردند گفت: هنوز منطقه در تلاطم و آشوب است و معلوم نیست در آینده چه شود این که همه این کشورها از انقلاب اسلامی الگو گرفته‌اند از این رو آمریکا مسئله نفوذ برایش بسیار مهم بوده و حال که از در بیرون شده‌اند می‌خواهند از پنجره وارد شوند حال باید دید این پنجره کدام است.

حداد عادل در ادامه سخنان خود به موضوع استحاله و دگرگون شدن سرنوشت بسیاری از انقلاب‌ها اشاره کرد و افزود: انقلاب الجزایر یکی از انقلاب‌هایی بود که با یک میلیون شهید به پیروزی رسید اما امروز می‌بینیم که قهرمانان انقلاب الجزایر کجا هستند؛ نمونه بارز دیگر انقلاب مارکسیستی و کمونیستی شوروی بود از این رو باید بسیار مراقب و نگران باشیم.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این ایام اخیر آمریکایی‌ها علاقه خود را به تغییر تدریجی در ایران به صراحت اعلام کردند گفت: خود اوباما در دفاع از این مذاکرات و نتایج حاصل از آن گفته ما قصدمان تغییر تدریجی در ایران است و این یعنی آنها انواع راه‌ها را از روز اول انقلاب آزموده‌اند.

وی با بیان اینکه ما در 37 سال گذشته شاهد انواع تحریم‌ها توسط آمریکا بوده‌ایم گفت: وقتی آنها قطع رابطه کردند ما دست نیاز به سوی آنها دراز نکرده‌ایم و هیچ اعتنایی هم نداشته‌ایم و در واقع این ملت ایران بود که آمریکا را تحریم کرد و آن را ادامه داد مهم این است که ما بدانیم آمریکایی‌ها به بهانه رفع تحریم مربوط به هسته ای می‌خواهند این تحریم بزرگ 37 ساله انقلاب را از خود بردارند یعنی به دنبال رفع تحریم‌های خود علیه ما نیستند بلکه تحریمی که انقلاب علیه آنها کرده را می‌خواهند بردارند و اینجاست که رهبر انقلاب نگران است.

وی بر همین اساس تصریح کرد: مقام معظم رهبری می‌گویند مهمتر از برجام مسئله پسا برجام است و اینکه ما نباید دچار دو دستگی شویم و اگر کشور را دو دسته کنند راه برای نفوذ آنها باز خواهد شد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر دو کلمه عزت و پیشرفت گفت: عزت مهمتر از پیشرفت است و ما پیشرفتی که مقدمه‌اش عزت نباشد را نمی‌خواهیم؛ آمریکایی‌ها هر جا باشند عزت را از ملت‌ها می‌‌گیرند و در هر جامعه‌ای که وارد شده‌اند آنجا را به فساد کشیده‌اند.

حداد عادل با تاکید بر اینکه در قضیه مذاکرات هسته‌ای هر دو طرف ایران و آمریکا علاقه داشتند که به نتیجه برسند گفت: در این موضوع شکی نیست و اگر چنین نبود ما هم وارد نمی‌شدیم چرا که می خواستیم در چارچوب منطق و اینکه قصد ساخت بمب اتم نداریم مذاکره کرده و تحریم‌های ظالمانه برداشته شود ولی آیا آمریکا هم این انگیزه را داشت؟ آمریکایی‌ها می‌خواهند از این مذاکرات برای برگشت به ایران استفاده کنند همانگونه که خود اوباما از تغییر تدریجی در ایران می‌گوید اما ما باید بتوانیم یک نرمش قهرمانانه در این میان داشته باشیم.

حداد عادل در عین حال به سه نفوذی که آمریکا به دنبال آن است اشاره و تصریح کرد: نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی که آمریکا به دنبال آن است و در این میان نفوذ فرهنگی گسترده‌ترین شکل نفوذ است.

وی با تاکید بر اینکه آنها 170 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان راه‌اندازی کرده‌اند تصریح کرد: در واقع آب آلوده را وارد دریای ملت ایران می کنند و این یکی از اجرای طراحی شده نفوذ فرهنگی است.

مشاوری عالی رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه باید در دوران پسا تحریم هوشمند باشیم افزود: هرچند باید بدانیم که راه حل نهایی دراز مدت رهایی ما از توطئه‌های اقتصادی آمریکا، اروپا و غرب اقتصاد مقاومتی است.

حداد عادل در بخش پایانی سخنان خود به تشییع باشکوه پیکر شهید سردار همدانی اشاره کرد و گفت: این مردم اجازه نخواهند داد پای آمریکا که قاتل این شهید بوده به ایران باز شود.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در پایان خاطر نشان کرد: باید گوهر عزت و انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و مقام معظم رهبری انتظارشان از ما این است که هر کدام به عنوان یک چراغ بوده و اطراف خود را روشن کنیم.
منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • جواد ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
  0 0
  امریکا در همه کشور ها بر روی گروه های سیاسی خاص بر نامه ریزی میکند تا از طریق این گروهها " زمینه نقش افرینی در داخل حاکمیت ها را داشته باشد " با کمترین هزینه " مانند 14 مارس لبنان " العراقیه و سکولار های عراق " غرب گراها در اوکراین " وچین " در ایران امریکا برای نفوذ و تاثیر گذاری روی فتنه گران و اصلاحاتی ها حساب ویژه ای باز کرده است " وهمه نوع حمایتی را اعم از رسانه ای و مالی ( غیر مستقیم ) از این ها به عمل میاورد ( به قول جان کری میانه روها !) البته مردم حواسشان است " توجه کنید با این همه رسانه تبلیغاتی که این عده دارند و با همه حمایت های رسانه های خارجی و فارسی زبان بیگانه از این طیف " وکمک های مالی بیگانه " تازه این طیف در ایران دارد .
 • ۱۷:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
  0 0
  هرکسی که در انتخابات آینده مجلس توی خونه بشینه و به تکلیف شرعی خودش عمل نکنه و باعث بشه یه عده غربگرای عاشق آمریکا به مجلس راه پیدا کنن به دین و مملکت و ناموسش خیانت کرده.
 • ۱۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
  0 0
  کارخانه‌ای در گفت‌وگو با فارس: برخی‌ها درصدد القای تأیید برجام از سوی شورای نگهبان هستند/ شورای نگهبان طرح مجلس را تایید کرده نه خود برجام را رئیس کمیته هسته‌ای مجلس گفت: برخی‌ها درصدد القای این مطلبند که شورای نگهبان متن برجام را تأیید کرده، اما آنچه که از سوی این شورا مغایرت آن با شرع و قانون اساسی تأیید شده، طرح مجلس درخصوص برجام است، نه خود برجام.
 • ۰۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۴
  0 0
  طوری از برنامه آمریکا می گویند گو این که آمریکا صاحب این مملکت است - من تعجب می کنم این ها چطور این حرفهارا برزبان می آورند - آمریکا دشمن است این قدر دشمن را فاتح دونستن به زیان غرور ملی است.
 • ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
  0 0
  شما در خواب غرور ملی بخوابید تا این بزرگواری ایران هم شکسته شود بعد ببینید چطور غرور قدر نشناسان را خاک نال میکنند
 • ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
  0 0
  امیدوارم اقای حداد در مورد عملکرد رییس مجلس در تصویب اقدام متقابل ومتناظر دولت...نظر بدهند. ایشان زمانی رییس مجلس بودندوزمانی کاندید رییس جمهوری . بالاخره نظرشان برای مردم مفید است.