کد خبر 471401
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۸

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران و مدیر مسئول روزنامه خبر ورزشی، روز ۲۶ مهرماه با شکایت امیرقلعه‌نویی سرمربی پیشین استقلال تهران و تیم ملی در شعبه ۱۰۵۷ دادگاه کارکنان دولت محاکمه می‌شوند.

به گزارش مشرق، تابستان سال گذشته بود که امیر قلعه‌نویی سرمربی فصل گذشته استقلال تهران از جواد نکونام به خاطر اظهاراتش در مصاحبه با روزنامه خبر ورزشی، شکایتی را در شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرد.

به دنبال شکایت قلعه نویی، نکونام که در اسپانیا به سر می‌برد و برای حضور در اردوی تیم ملی به تهران آمده بود، 28  آبان 93 برای ارایه توضیحات در شعبه بازپرسی دادسرا حضور یافت.

در نهایت شعبه دوم دادسرای فرهنگ و رسانه پس از بررسی اسناد و مدارک موجود در پرونده و توضیحات متهم، برای کاپیتان سابق تیم ملی قرار منع تعقیب صادر و شکایت قلعه نویی را رد کرد اما این پایان کار نبود و قلعه نویی به قرار منع تعقیب اعتراض کرد.

با اعتراض قلعه‌نویی، پرونده برای رسیدگی به اعتراض وی به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارجاع شد و شعبه دادگاه در بررسی‌های خود، به قرار منع تعقیب ایراد گرفت و پرونده را برای تحقیقات بیشتر، دوباره به دادسرا بازگرداند.

با بازگشت دوباره پرونده به دادسرا، اوایل مرداد ماه امسال، نکونام دوباره به دادسرا رفت و آخرین دفاعیات خود را ارائه کرد. در نهایت شکایت قلعه‌نویی از کاپیتان سابق تیم ملی با صدور کیفرخواست به شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت ارسال شد.

قلعه‌نویی در این پرونده از مدیرمسئول روزنامه خبرورزشی نیز شکایت کرده است.

وکیل مدافع امیر قلعه‌نویی از تعیین روز دادگاه خبر داد و گفت: حسب اطلاع، شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت، ساعت 10 روز 26 مهر ماه را برای رسیدگی به این پرونده تعیین کرده است.

حمید توسلی افزود: البته به نظر می‌رسد دادگاه صلاحیت ذاتی برای رسیدگی به پرونده را ندارد زیرا جرم واقع شده، از جرایم مطبوعاتی است و حسب مواد 302 و 311 آیین دادرسی کیفری، همه متهمان باید در دادگاه کیفری یک (کیفری استان سابق) محاکمه شوند.

وکیل قلعه‌نویی گفت: سابق بر این هم نظر شعبه 1057 بر همین منوال بوده و حسب ماده 341 آیین دادرسی کیفری , دادگاه کیفری دو باید قبل از تعیین وقت رسیدگی نسبت به صلاحیت ذاتی خود بررسی لازم را انجام دهد. به هر حال ما تابع تصمیم دادگاه در زمینه تشخیص مرجع صالح هستیم.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس