کد خبر 448029
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۳

كتابي كه ظريف در مجلس شورای اسلامی از حداد عادل هديه گرفت در هفته اول مردادماه جزو پرفروش ها شد.

به گزارش مشرق، اهداي يك كتاب توسط غلامعلي حداد‌عادل به محمدجواد ظريف وزير امور خارجه باعث شد تا اين كتاب به سرعت مشهور و پرفروش شود.

با انتشار فهرست كتاب‌هاي پرفروش در هفته اول مرداد‌ماه، كتاب‌هاي «آن بيست و سه نفر»، «بازگشت از نيمه‌راه» و «من زنده‌ام» به ترتيب مقام‌هاي اول تا سوم پر‌فروش‌ترين كتاب‌ها را به دست آوردند. به دست آوردن عنوان پرفروش‌ترين كتاب در هفته اول مرداد‌ماه توسط كتاب «آن بيست و سه نفر» كه چند ماه از اعلام تقريظ مقام معظم رهبري بر آن مي‌گذرد، نشان‌دهنده عمل تأثير حركت فرهنگي رهبر معظم انقلاب بر ميزان توجه جامعه به مقوله كتاب و كتابخواني است. كتاب «بازگشت از نيمه‌راه» نيز درباره تاريخ انقلاب اسلامي و تحولات سياسي تاريخ معاصر است كه در آن مواضع گذشته و حال برخي چهره‌هاي سياسي كشورمان مورد بررسي قرار گرفته است. اين كتاب توسط مؤسسه شهيد كاظمي منتشر شده است.

«بازگشت از نيمه‌راه» توسط علي الفت‌پور نگاشته شده و در آن شرحي بر مواضع 32 شخصيت سياسي كه از قافله انقلاب عقب مانده‌اند، بررسي شده است. «من زنده‌ام» نيز خاطرات معصومه‌آباد از دوران اسارت در زندان‌هاي دولت بعثي عراق است. اين بانوي آزاده خاطرات خود را در قالب كتابي منتشر كرده است. اين كتاب نيز بعد از آنكه رهبر انقلاب روي آن تقريظ فرمودند به شهرت رسيد و البته با برگزاري مسابقه كتابخواني، در ميان كتابخوان‌ها عنوان شناخته شده‌اي شد. اما در اين هفته كتاب «يادداشت‌هاي روزانه فروغي» جزو پرفروش‌ترين آثار شد. اين كتاب از آن جهت خبرساز بود كه غلامعلي حدادعادل پس از حضور محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه در مجلس شوراي اسلامي به منظور ارائه گزارش از روند مذاكرات هسته‌اي، آن را به او اهدا كرد و همين انتشار تصوير كتاب خبرساز بود و پس از آن واكنش‌هايي را برانگيخت. حال اين كتاب پس از خبرساز بودن توانست در هفته گذشته در چند كتابفروشي پرفروش شود و نشان داد اگر شخصيت‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي و فرهنگي به كتابي توجه نشان دهند يك كتاب مي‌تواند با موفقيت روبه‌رو شود.

منبع: روزنامه جوان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس