کد خبر 441123
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۶

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه باید با کشف حجاب خانم‌ها در داخل خودرو‌ها برخورد شود، تصریح کرد: برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است، پلیس هیچ کاری را خارج از چارچوب قانون انجام نمی‌دهد.

 به گزارش مشرق، سردار حسین اشتری در نشست فصلی روسای پلیس تهران بزرگ ضمن تبریک عید سعید فطر، اظهارداشت: یکی از برکات این ماه، آمرزش گناهان است، در رحمت الهی به روی همه بندگان خدا باز است.

وی خطاب به روسای پلیس تهران گفت: امروز اگر مردم ما در کشور احساس امنیت دارند و در امنیت بسیار خوبی به سر می‌برند به جهت مجاهدت ایثارگران و شهیدان، تدابیر مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و همت شما عزیزان است.

اشتری با بیان اینکه امنیت کشور مثال زدنی است، گفت: هنگامی که صحبت از امنیت خوب در کشور می‌شود، برخی با گلایه آن را زیر سوال برده و سرقت‌هایی که رخ می‌دهد را عنوان می‌کنند در حالی که آنچه که در احساس امنیت موثر می‌باشد این است که مردم ما امنیت جانی و مالی دارند.

فرمانده ناجا با اشاره به حوادث کشورهای پیرامونی، ادامه داد: مردم این کشورها برای زنده ماندن، روز خود را شب می‌کنند نه برای زندگی کردن، استکبار جهانی به دنبال این است که آرامش را از مردم ما بگیرد اما با همت و همدلی شما و مردم عزیز کشورمان، آنها موفق نخواهند شد؛ باید همیشه با در نظر گرفتن بدترین حالت، آمادگی لازم را برای پیشگیری و خنثی کردن توطئه‌ها داشته باشیم.

اشتری با بیان اینکه از تلاش فرماندهان و کارکنان فرماندهی تهران بزرگ خصوصاً سردار ساجدی نیا تشکر می‌کنم، ادامه داد: سردار ساجدی نیا برادری سخت کوش، با برنامه، وقت گذار، دلسوز کار و کارکنانش است و تمام سعی خود را می‌کند ماموریت‌ها را به نحو احسن انجام دهد که طی سال‌های گذشته شاهد اقدامات ارزنده آنها در پایتخت بوده‌ایم.

این مقام ارشد انتظامی‌ با اشاره به سوابق آشنایی خود با سردار ساجدی نیا، ادامه داد: سردار ساجدی نیا، پرونده روشن، شفاف و خوبی دارد و تمام تلاش خود را برای ایجاد امنیت در تهران بزرگ انجام می‌دهد البته ایشان همیشه این روحیه عالی را داشتند و هیچ گاه کم فروشی نکردند.

اشتری ادامه داد: در انجام ماموریت‌هایمان باید تمام توان و ظرفیت خود را پای کار بیاوریم.

وی، سال 94 را سالی حساس و مهم عنوان و با اشاره به انتخابات پیش رو و نیز موضوعات اقتصادی در کشور، افزود: علاوه بر آن، جنگ‌های نیابتی، گروه‌های تکفیری و جریانات سلفی در حاشیه مرزها و کشورهای همجوار، امنیت کشورمان را تهدید می‌کنند و دشمنان درصدد هستند تا از این طریق ناامنی را به داخل کشور بکشانند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: لطف خداوند شامل حال ما شد و با هوشیاری مرزبانان غیور، سه نفر از اعضای گروهک تروریستی جیش الظلم دستگیر شدند، هرچه بازجویی‌ها بیشتر می‌شود، اهداف شوم آنان به منظور ایجاد ناامن کردن کشورمان مشخص‌تر می‌گردد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه موضوعات امنیتی، یکی دیگر از اولویت‌های مهم برنامه ما در سال جاری به شمار می‌آید، تصریح کرد: دشمنان قصد تحرکاتی در داخل کشور دارند که باید هوشیار و آگاه باشیم؛ بایستی علاوه بر آمادگی کامل، در همه حوزه‌ها، پیش دستانه وارد شده و با اشراف اطلاعاتی، پیش بینی و پیشگیری کنیم.

اشتری به فراخوان برخی موضوعات نظیر مراسم‌ها، سالگردها، میتینگ‌ها و... در شبکه‌های فضای مجازی و نیز سطح کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که اقداماتی در این راستا انجام نشود به معضل تبدیل می‌شود لذا باید پلیس در این راستا آمادگی کامل داشته باشد.

وی، خنثی کردن قائله مهاباد را یکی از اقدامات خوب نیروی انتظامی عنوان کرد.

فرمانده ناجا به مخالفت برخی با اقدامات ناجا اشاره کرد و گفت: ما با کسی جنگ نداریم و اهل گفتگو هستیم البته آن جا که پای ماموریت‌هایمان است، قطعاً می‌ایستیم.

سردار اشتری به موضوع حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: پلیس مخالف شادی نیست، حضور خانم‌ها در ورزشگاه‌ها حواشی زیادی دارد در صورت بروز حادثه‌ای، خانواده‌ها از پلیس شاکی می‌شوند که چرا دخالتی نکرده که برای فرزندان و ناموس آنها این اتفاق رخ دهد؛ هر حرکتی که باعث بی‌نظمی و بی‌قانونی شود پلیس موظف است طبق قانون وظایفش را انجام دهد و آن مراسم، تجمع و فراخوان را مدیریت کند البته با روی گشاده.

وی به اهمیت سال 94 در همه حوزه‌ها اشاره کرد و افزود: دشمنان به دنبال کشته سازی هستند همین که از موضوع فوت فردی در بازداشتگاه مطلع می‌شوند چنان بستر سازی می‌کنند که گویا سالیان سال است  وی را می‌شناسند.

فرمانده ناجا بر اهمیت نظارت بر کلانتری‌ها تاکید کرد و خطاب به فرماندهان و روسای پلیس پایتخت، گفت: نظارت‌هایمان باید به صورت دقیق، مستمر،محسوس و غیر محسوس از زیر مجموعه‌ها صورت بگیرد، سلامت و اعتبار ما به همین بازرسی‌ها است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه نیروی انتظامی در تراز جمهوری اسلامی است به توصیه‌ها و فرمایشات مقام معظم رهبری و نیر توقعات ایشان از این نیرو اشاره کرد و افزود: خدا را شکر که مورد اعتماد رهبری هستیم.

اشتری ادامه داد: این مسئولیتی که برعهده داریم، امانتی است که به ما سپرده شده است ما مامور معذور نیستیم بلکه مامور مسئول هستیم.

فرمانده ناجا در ادامه اظهارداشت: در فرماندهی تهران بزرگ، نظارت‌های خوبی وجود دارد، که می‌توان به عکس العمل خوب این رده به گزارش‌های مردمی اشاره کرد؛ نظارت بر زیر مجموعه‌ها و کارکنان، از راهبردها و سیاست‌های کلان این سازمان به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: پلیس خدمتگزار مردم است لذا باید این مجموعه هوشیار،آماده، چابک، حرفه‌ای بشاش و در هر ساعت از شبانه روز بتواند ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه تهران بزرگ جزء آن دسته از استان‌هایی است که در همه جهات پیشرو بوده، خطاب به روسای پلیس این فرماندهی، گفت: زحمات ارزنده شما در راستای ایجاد امنیت در پایتخت را نادیده نمی‌گیریم البته باید به همان اندازه هوشیاری و آمادگی کامل برای انجام ماموریت‌هایمان را داشته باشیم.

سردار اشتری به موضوع سلامت کارکنان و قرارگاه جهادی صیانت تاکید کرد و افزود: مقام معظم رهبری در حکم انتصاب فرماندهی این نیرو بر بحث صیانت و معیشت کارکنان تاکید کردند که در این زمینه برنامه‌هایی داریم؛ با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور در صدد هستیم در زمینه ارتقاء وضعیت معیشتی کارکنان اقداماتی انجام شود و در این رابطه گام‌های خوبی برداشته شده است.

فرمانده ناجا بر تقویت آمادگی‌های روحی کارکنان از طریق دوره‌های بصیرت افزایی تاکید کرد و گفت: توجه به آموزش یکی از اولویت‌های مهم ناجا به شمار می‌آید.

رئیس پلیس کشور با اعلام اینکه اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت اخلاقی همچنان در اولویت برنامه‌های ما در سراسر کشور است، گفت: متاسفانه عده‌ای به دلیل ناهنجاری‌های فرهنگی به این موضوعات دامن می‌زنند که پلیس وظیفه دارد با این موارد برخورد کند؛ ما وظیفه داریم از ارزشهای انقلاب پاسداری و از بروز ناهنجاری‌ها جلوگیری کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه باید با کشف حجاب خانم‌ها در داخل خودرو‌ها برخورد شود، تصریح کرد: برخورد با مظاهر فساد طبق قانون برعهده نیروی انتظامی است، پلیس هیچ کاری را خارج از چارچوب قانون انجام نمی‌دهد.

وی به موضوع معتادان متجاهر اشاره کرد و گفت: همانگونه که قبلاً گفتم، اعلام می‌کنیم در صورت آماده بودن کمپ‌ها ظرف مدت ده روز معتادان را جمع آوری می‌کنیم.

اشتری، خرده فروشان موادمخدر و سرقت را از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم عنوان کرد و افزود: باید با آنچه که موجبات ناراحتی و نگرانی مردم را فراهم می‌کند نظیر این جرایم برخورد شود؛ حدود 50 درصد سارقان خرد دستگیر شده، معتاد هستند و بخش اعظم آنها شغل ندارند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه فرماندهی انتظامی‌تهران بزرگ در اکثر شاخص‌ها، مطلوب بوده است، گفت: عملکرد سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه 93، رضایت بخش است.

وی با تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع باید در سرلوحه کار قرار گیرد،تصریح کرد: پلیس با کسی که در مقابل قانون می‌ایستد به شدت برخورد می‌کند و در این رابطه هیچ گونه اغماضی ندارد اما در نقطه مقابل باید با مردم با رافت و عدالت برخورد کنیم.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: باید مردم احساس امنیت و آرامش کنند و این را برای خود تکلیف می‌دانیم،خدا را شاکریم که در این لباس هستیم، خدمت به مردم و در راستای امنیت کشور بهترین عبادت است؛ امروز افتخار پوشیدن لباس مقدس سربازی و خدمتگزاری بی منت برای مردم را داریم.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • عبدالله المسکین ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
  0 1
  متاسفانه وضع حجاب خیلی بد شده و مسیولین و حتی مردم مسجدی در خواب غفلتند . منکه خودم چندین بتر با اینا برخورد کردم و بازم تذکر میدم حتی شدید ... شایدم کشته شم که فدای حجاب
 • amin ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
  0 0
  کار دیگه از داخل ماشین گذشته،ما الان با کشف حجاب گسترده در سطح جامعه بخصوص مناطق تفریحی روبرو هستیم.
 • قادرخان ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
  0 0
  به نظرم اگر این گروه بدحجاب را گرفته و برای اینکه راحت باشند وبد حجابی کنند وهر غلطی که خواستند بکنند ، آنان را به کشورهای حوزه ی خلیج فارس و عربهای منطقه بفرستید واجازه وارد شدن به کشور هم به آنان ندهید تا درآنجا بمانن وبه کار کثیفشان ادامه دهند تا انشاءالله بمیرند وبه درک بروند.
 • ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
  0 0
  نظر بسیار خوبی است بنده هم موافق هستم باید که زنان بدحجاب را از کشور بیرون کرد ودیگر راه نداد چرا اینکه جامعه ی اسلامی از اینها بیزار است وبدش می آید مسئولین این فکر را عملی کنند 0
 • ۱۶:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
  0 0
  آقا باید بالای سر ایرانی چوب باشد تا آدم شود ، سوء استفاده از آزادی در این کشور این پدر سوخته بازی ها را هم به دنبال دارد.
 • سید ۱۷:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۳
  0 0
  آقای فرمانده نیروی انتظامی سلام آن خانواد ه ای که ناموس شان را اجاز می دهند .در ورزشگاه بروند چه حجابی دارند .آیا فرزندشان را مواظبند.بخدا قسم به د ختر وپسری مشکوک شدیم به پسر گفتم چه نسبتی دارید گفت نامزدیم گفتم عقد کرد ه اید گفت دو سال است با هم رابطه داریم مادر دختر اطلاع دارد.گفتم پس با پدر دختر تماس می گیریم ببینیم که در جریان است .گفتن ترا به خدا این کار را نکن .با تعهد اخلاقی که این کار شما خلاف شرع مقدس اسلام است. رفتن حال وای بر ما .آقا علی ع از مدینه به کوفه آمد وضع جامعه را مناسب با اسلام ندید.وبه مردانشان فرمودند آیا شرم نمی کنید وغیرت نمی ورزید که زنانتان به بازارها می روند وبا مردان بر خورد می کنند.یا اهل العراق انی نبات ان نسائکم یدافعن الرجال فی الطریق اما تستحیون.ای اهل عراق به من خبر رسیده که زنانتان در گذرگاه ها با مردان بر خورد می کنند آیا حیا نمی کنید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس