کد خبر 403543
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۸

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به حادثه اخیر در فرودگاه جده گفت: با وجود تبلیغات وسیعی که در عربستان علیه ما می شود، اما درآمد وسیعی هم از زائران ایرانی به دست می آورند.

به گزارش مشرق، اللهیار ملک شاهی راد با اشاره به زمینه های بروز حادثه اخیر در فرودگاه جده و حرمت شکنی دو زائر ایرانی توسط ماموران سعودی، اظهار داشت: ماموران سعودی در فرودگاهها و جاهای دیگر برخورد مطلوبی با مسافران به ویژه زائران ایرانی ندارند و اقدام اخیر آنها نیز در همین راستا بوده است.

وی افزود: تبلیغات وسیعی در این کشور علیه جمهوری اسلامی و زائران ایرانی صورت می گیرد و البته متاسفانه درآمد وسیعی هم از زائران ایرانی حج و عمره به دست می آورند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به جدیت نمایندگان در پیگیری حادثه اخیر فرودگاه جده، گفت: امروز طرحی را با عنوان ممنوعیت سفر عمره به عربستان تهیه کرده ایم که تا زمانی که دولت عربستان این ماموران را به مجازات قانونی برسانند و رسما عذرخواهی کند، سفری انجام نشود؛ چرا که ممکن است این برخوردها ادامه داشته باشد.

ملک شاهی راد تاکید کرد: قطعا این اتفاقات در شان جمهوری اسلامی و ملت ایران نیست و ما موظفیم از حیثیت مردم و شهروندانمان دفاع و حمایت کنیم.

* مقررات بین المللی در فرودگاههای عربستان رعایت نمی شود

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه با بیان اینکه کمیسیون امنیت ملی بر حسب وظیفه ذاتی خود وارد موضوع شده و این حادثه را در دست پیگیری دارد، اظهار داشت: طرح تهیه شده توسط نمایندگان نیز بسیار مهم است و تعداد زیادی از نمایندگان آن را امضا کرده اند و در صورت تصویب نهایی، دولت موظف می شود سفر عمره را فعلا قطع کند.

وی با اشاره به بعد حقوقی این حادثه، گفت: فرودگاهها تابع قواعد و مقررات بین المللی هستند و علاوه بر قوانین داخلی کشورها که برخی از آنها باید در فرودگاهها اجرا شود، اما بخش عمده قواعد حاکم در فرودگاهها از جهت بازرسی ها و نیز نوع رفتار با مسافران تابع ضوابط بین المللی است که متاسفانه در عربستان رعایت نمی شود و در قالب های مختلف مانند معطل کردن های بیهوده و انگشت نگاری و حرکت شنیع اخیر در فرودگاه جده خود را نشان می دهد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • تازه بودایی نروژی مقیم ایران ۱۰:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  حج مستحب و عمره از نظر من تحریم باید بشه .... پول رو میریزیم به جیب این وهابی ها اینها هم سر شیعه رو میبرن و بهمون میخندن ، واقعا همه چی مون بهم میاد ... دست مسئولین در جنایات آل سعود مشارکت داره
 • ۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  اگر مسئولین اقدامی نمی کنند مردم خودشان از رفتن به عمره انصراف دهند . عربستان درامد حاصله را به بمب تبدیل کرده و بر سر مسلمانان یمن ، سوریه و عراق می ریزد
 • مسعود ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  عمره رو زود قطع کنید و مبالغی راکه از کشور خارج شده ودرجیب اعراب ریخته میشود راخرج آبادانی کشور ومنطق محروم فرمایید.چقدرمیخواهید این بی حرمتی هارا تحمل نمایید!
 • ۱۱:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  من کاملا موافقم همه کارهارو که مسئولان نمیتونن انجام بدن ما خودمون نباید در کاروانها ثبت نام کنیم
 • ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  این پولا سلاح و بمب و تجهیزات میشه بر سر ملت یمن و سوریه عراق
 • فرهاد ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  نبایدبه عمره رفت اونم بااین شرایط که یه مشت وهابی نجس اینطوری دلارهای ماروبگیرن وتبدیل کنن به بمب وتروریست وعلیه شیعه استفاده کنن مردم برن این دلارهارو خرج بی بضاعتهای ایرانی کنن دخترو÷سرهای دم بخت وخانواده های فقیر ایرانی این ثوابش خیلی بالاتره تاعمره ی مستحبی لااقل با این کارشون به واجب عمل کردن اگه واقعادنبال ثوابن نه چیزدیگه
 • مریم ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
  0 0
  کلا باید رفتن به حج عمره تحریم بشه من خودم سالهاست این کار و کردم چون سعودیا وهابی هستن و رفتنم ما به اونجا به معنیه ریختن پول تو جیب وهابیته برای کشتن خودمون و مسلمونای دیگه وهابیا فقط شیعه ها رو نمیکشن منم به نظرم این پولا باید خرج مردم بی لضاعت خودمون بشه