با وجود اينكه در روزهاي گذشته واكنشهاي انتقادي نسبت به سفر اردوغان در جايگاه رئيس‌جمهور تركيه به ايران وجود داشت اما او روز گذشته به تهران آمد و مورد استقبال رئيس‌جمهور قرار گرفت.

گروه سیاسی مشرق - روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.


********


*کیهان

عملیات انتحاری نهضت آزادی برای آمریکا و اسرائیل

رئیس گروهک نهضت آزادی مدعی شد جهان به ایران به عنوان رژیم پرخاشگر نگاه می‌کرد و اکنون پس از بیانیه لوزان حکومتی قابل تعامل می‌داند!
ابراهیم یزدی که از عوامل اصلی به ورشکستگی کشاندن نهضت آزادی بود، دکتر ظریف را مخاطب قرار داده و نوشته است: این روند ]مذاکرات و بیانیه لوزان[ که پس از حدود 35 سال نبود رابطه مستقیم ایران با ایالات متحده آمریکا و روابط نه چندان خوب با دیگر کشورها رخ داده است، بازگشتی به اهداف اصلی جمهوری اسلامی ایران و دولت موقت انقلاب اسلامی، که می‌خواست روابطی گسترده، عزتمندانه و توأم با احترام متقابل با دیگر کشورهای دنیا داشته باشد، به شمار می‌رود.
وی می‌افزاید: امروزه همانند آخرین مذاکرات انجام یافته به وسیله مسئولان دولت موقت با دیپلمات‌های دیگر کشورها، از جمله ایالات متحده آمریکا، اکنون نیز برخی منتقدان ابراز دلواپسی کرده، بدون توجه به ابزارهای ضروری در مذاکرات دیپلماتیک برای حل مسالمت‌آمیز اختلافات، بعضاً بهانه‌گیری یا کارشکنی می‌کنند.
یزدی نوشت: اکنون ایران در دید و زبان جهانیان از «رژیمی ایدئولوژیک، پرخاشگر و ستیزه‌جو» به «حکومتی قابل تعامل» تبدیل شده است و می‌توان امیدوار بود که دیگر مسائل مرتبط در منطقه بر سر میز مذاکره حل و فصل شود.
یادآور می‌شود براساس اسناد لانه جاسوسی و دیگر اسناد موجود ابراهیم یزدی و کسانی چون امیر انتظام از نگاه سازمان سیا و سفارت آمریکا به عنوان رابطین خوب و دوستان خوب آمریکا که می‌توانند ترمز انقلاب را بکشند و سلطه آمریکا را اعاده کنند، ارزیابی شده است و از این جهت ادعای اینکه امثال وی در دولت موقت هم جهت با اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی هم سو و هم مسیر بوده‌اند، به غایت بی‌پایه و مایه است. به تصریح حضرت امام اگر اعضای نهضت آزادی در دولت موقت بر سر کارمانده بودند سیلی به اسلام و نظام می‌زدند که این کشور تا قرن‌ها سربلند نمی‌کرد.
مشت یزدی در دروغ‌گویی هنگامی باز می‌شود که از یک سو مدعی همسویی با سیاست خارجی جمهوری اسلامی - که اصالتاً در تقابل با استکبار شیطان بزرگ است- می‌شود و از طرف دیگر ادعا می‌کند جمهوری اسلامی در دنیا رژیمی پرخاشگر و ستیزه‌جو می‌باشد. آیا این ادبیات همان ادبیات آمریکایی و صهیونیستی نیست که از سوی رئیس گروهک ورشکسته طوطی‌وار را بازگو می‌شود و آیا داشتن فناوری هسته‌ای صلح‌آمیز می‌تواند نشانه ستیزه‌جویی و پرخاشگری باشد؟! آیا شهدای هسته‌ای ما سند این ستیزه‌جویی و پرخاش هستند یا شهدای تسلیحات شیمیایی و کشتار جمعی اهدایی غرب به رژیم صدام و یا 17 هزار قربانی ترورهای سازمان منافقین به تصریح حضرت امام، نهضت آزادی پدرخوانده این سازمان تروریستی بود؟!
از طرف دیگر باید پرسید آیا مسیر جمهوری اسلامی ایران در چالش هسته‌ای 12 سال اخیر غیر از تعامل و مذاکره و اعتمادسازی مسیر دیگری بوده و آیا می‌توان به جای نظام، آمریکا و غرب را تبرئه کرد؟!هزینه اقتصادی بی‌برنامگی دولت هنگفت و نگران‌کننده است


یک کارشناس اقتصادی حامی دولت خواستار اصلاح نگرش اقتصادی دولت شد و نسبت به عواقب برخی کج‌اندیشی‌ها هشدار داد.
فرشاد مومنی استاد دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: وقتی آقای روحانی به ریاست دولت یازدهم انتخاب شد، واکنش مردم نسبت به این تغییر تصحیح انتظارات عقلایی بود، اما متاسفانه رئیس بانک مرکزی و بخش‌هایی از دولت با هر انگیزه و دلیلی در برابر این روند اصلاحی مقاومت و ادعا کردند برای آنها ثبات نرخ ارز مهم‌تر از قیمت آن است. در حالی که این دولت باید در ابتدا بنا بر اصول علمی صبر می‌کرد تا اثرات آینده هراسانه از نرخ ارز بیرون رود و بعد ثبات‌بخشی را در دستور کار قرار دهد. البته دولت یازدهم در زمینه ثبات نرخ ارز نیز بعدها بر وعده خود پابرجا نماند و این خود به کانون نگرانی از منظر اقتصاد سیاسی تبدیل شد. زیرا عدم وفای به عهد نشان‌دهنده این است که صرف‌نظر از نیت افرادی که در مدیریت اقتصادی کشور حضور دارند، اقتصاد علیه رفاه عمومی و مصالح تولیدی و به نفع بخش‌های غیرمولد شکل می‌گیرد. به عقیده من این موضع‌گیری نادرست هزینه بزرگی بود که این دولت به خاطر کم‌اطلاعی یا بازی خوردن از همراهان آنها اتخاذ کرد و با یکی از بی‌سابقه‌ترین رکودها مواجه بودیم.
وی ضمن تحلیلی که از سوی روزنامه شرق منتشر شده تأکید می‌کند: نکته‌ای که باید پس از انتخاب راهبرد مدنظر دولت قرار گیرد، پایبندی عملی به برنامه محوری است. به این معنا که دولت با نشان دادن بلوغ فکری بپذیرد آن چیزی که قدرت چانه‌زنی کشور را در مذاکرات افزایش می‌دهد و بقای کشور را تضمین و امنیت ملی کشور را حفظ می‌کند، از جنبه‌ اقتصادی بنیه تولید ملی است و در این چارچوب دولت باید به تجربه بالغ بر 18ماهه گذشته خود مراجعه کند. بارها شخصا از همان آغازین روزهایی که بخش‌هایی از دلارهای بلوکه شده ایران آزاد شد، به دولت پیشنهاد کردم تا برای این منابع به نسبت اندک آزاد شده برنامه تعریف کند، اما بدون برنامه‌ریزی برای این امر، اشتهای سیری‌ناپذیر رانت‌جویان و خصلت روزمرگی غیرمتعارفی که دولت قبلی برای این دولت به جای گذاشته بود باعث شد تا این منابع آزاد شده خرج شود بدون آنکه کوچک‌ترین دستاوردی برای جامعه به همراه داشته باشد. دولت باید توجه کند اگر این توافق هسته‌ای نهایی شود اما برای عامه مردم دستاورد عملی نداشته باشد، مردم به لحاظ روانی درباره مسیر صحیح سیاست خارجی دچار تشویش خواهند شد.
مومنی می‌افزاید: دولت باید دو اقدام تصحیح نگرشی نیز در سطح خود دولت صورت دهد. نخست تصحیح دیدگاه رئیس‌جمهور است که پس از توافق ژنو مطرح شد. روحانی بسیار سهل‌گیرانه در سخنی که با مردم داشت گفت دولت کار خود را انجام داد و اکنون زمان ایفای وظیفه فعالان اقتصادی است.  در همان زمان از موضع کارشناسی این مساله را با رئیس‌جمهور در میان گذاشتم که اگر این حرف یک نکته ناشی از خوشحالی ناگهانی باشد اشکالی ندارد، اما اگر این گفته محصول مشورت با مشاوران اقتصادی وی باشد سخن بسیار خطرناک و نگران‌کننده‌ای است.
این اقتصاددان تصریح می‌کند: تصحیح نگرشی که دولت به شدت به آن نیاز دارد این است که دولت جسته و گریخته اشاره کرده که اگر ماجرای هسته‌ای سامان یابد، خارجی‌ها برای سرمایه‌گذاری به ایران می‌آیند و اقتصاد ایران را به سامان می‌رسانند. این نگرش بسیار نادرست است و واقعیت‌های تاریخی اقتصادی خلاف آن را نشان می‌دهد.
مومنی در پایان تأکید کرد: گمان نکنند که برخورد احساسی و هیجانی بدون برنامه با دلارهای آزاد شده و سرمایه خارجی جذب شده نجات‌دهنده است، بلکه نجات در گرو اصلاح ساختار نهادی بر محور مصالح عامه مردم و بخش‌های مولد خواهد بود.عبدی: اصلاح‌طلبان در بن‌بستی هستند که خود درست کردند


عضو مستعفی حزب منحله مشارکت، رفتارهای نسنجیده و تند هم‌طیفان خود در فتنه 88 را موجب ایجاد بن‌بست سیاسی و سپس غیرسیاسی شدن حامیان این طیف عنوان کرد.
عباس عبدی ضمن یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: برخی‌ها معتقدند که فشارهای رسمی و بالا بردن هزینه سیاست‌ورزی عامل اصلی غیرسیاسی شدن است و حتی معتقدند که ساخت سیاسی و دولت چنین وضعی را مطلوب هم می‌داند و به آن دامن می‌زند. به نظرم این برداشت یا درست نیست و اگر هم درست باشد، نتیجه‌ای برای کنشگر سیاسی ندارد. زیرا رفع مانع برای سیاست‌ورزی را از دست خود خارج می‌کند و تحقق آن را تعلیق به اراده حکومت می‌کند و این بدترین نوع سیاست‌زدایی است.
وی ادامه می‌دهد: مشکل فقدان حساسیت سیاسی را باید در کنشگران و سیاست‌ورزان دانست. آنان با رفتارهای نسنجیده وارد عرصه‌ای شدند که تحقق هدف سیاسی را دور از دسترس کردند (فارغ از اینکه این هدف درست بود یا نه) و در نتیجه ناامیدی سیاسی را به اردوگاه خود آوردند. از یک سو کارهای پرهزینه‌ای مرتکب شدند. کارهایی که درگذشته هم همین حد از هزینه، بلکه بیشتر از آن را داشت و از سوی دیگر پس از چندی و به صورت شهودی متوجه شدند که عبور از این مسیر مثمرثمر نیست. ضمن اینکه حاضر به تغییر مسیر نیز نشدند. و نه از راه طی شده بازگشتند و نه امکان پیشرفت داشتند در نتیجه توقف کردند به امید گشایش روزنه‌ای. روزنه‌ای که معلوم نیست چگونه و چرا و به دست چه کسی باید باز شود؟ از اینجا بود که سیاست‌ورزی به حالت تعلیق درآمد و تبدیل به بیان دلنوشته‌ها! و تحلیل‌های بی‌فایده‌ای شد که فقط دل‌ها را خنک می‌کرد! ولی در این میان یک اتفاق دیگر رخ داد که به نحوی موجب شد این مساله چندان برجسته نشود. وجود شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک و اخیرا وایبر و واتس‌آپ و... زمینه را برای تخلیه انرژی سیاسی فراهم کرده است. افراد با نوشتن چند کامنت و کپی‌پیست کردن چند مطلب و اظهارنظراتی که معمولا در فضای غیرآزاد این شبکه‌ها طرح می‌شود تخلیه روانی و سیاسی می‌شوند. جالب اینکه دیده می‌شود حتی افراد 60-70 ساله، مثل جوانان 15-20 ساله اظهارنظر کرده و واکنش نشان می‌دهند.
عبدی تصریح می‌کند: با توجه به این معتقدم که گشودن راه برای سیاست‌ورزی اصلاح‌طلبانه که تنها راه سیاست‌ورزی است، مهم‌ترین برنامه اصلاح‌طلبانه در شرایط کنونی است. برنامه‌ای که مسئولیت آن بیش از آنکه متوجه قدرت باشد، متوجه کسانی است که خواهان و مدعی اصلاحات هستند. متاسفانه رفتارهای 18 ماه گذشته نشان داده است، که این در همچنان برهمان پاشنه گذشته می‌چرخد.
یادآور می‌شود عبدی با وجود برخی رفتارهای رادیکال درگذشته، معترض جدی رادیکالیسم کور طیف تندرو اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 88 و پس از آن بود.تذکر کارشناسان اقتصادی درباره هیجانات هسته‌ای بی‌پایه


«کارشناسان اقتصادی کاهش چندانی را برای قیمت ارز به خاطر هیجانات هسته‌ای پیش‌بینی نمی‌کنند».
وبسایت نامه نیوز در گزارشی تأکید کرد: کارشناسان اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند پس از کاهش هیجانات حاصل از مذاکرات هسته‌ای لوزان در بازار ارز کاهش قیمت دلار در بازار نمی‌تواند رقمی بیش از 100 تا 200 تومان باشد. در شرایطی که پس از تفاهم هسته‌ای میان ایران و گروه 5+1 در لوزان پیش‌بینی می‌شد بازار ارز نوسان‌های شدید قیمتی را تجربه کند بازار ارز در محدوده قیمتی 3200 تا 3260 تومان در نوسان بود و در نهایت به قیمت 3260 تومان رسید. این در حالی است که رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به این انتظار در بازار با اعلام اینکه همزمان با مذاکرات به هیچ وجه جلوی پائین آمدن قیمت ارز در بازار را نمی‌گیریم و فقط هیجانات و شوک‌ها را مراقبت می‌کنیم، حذف صفرها از پول ملی را جزو اولویت‌ها اعلام کرد.
این سایت حامی دولت می‌افزاید: در این شرایط پیش‌بینی‌های متفاوتی از سوی کارشناسان اقتصادی درباره آینده بازار ارز مطرح می‌شود. مسعود نیلی مشاور اقتصادی رئیس جمهور گفته است «لغو تحریم‌ها هر چند امکاناتی را برای ما فراهم می‌کند اما معجزه نمی‌کند. شاید شکاف بزرگی میان آنچه انتظارات عمومی از اثر لغو تحریم‌ها تلقی می‌کند با آنچه واقعیت دارد، وجود داشته باشد اگر این شکاف را درست مدیریت نکنیم، ممکن است آن شرایط بدتر از شرایط فعلی که تحریم است، بشود. یعنی شکل‌گیری انتظارات فراتر از واقعیت برای شرایط پس توافق این خطر را دارد که در صورت مواجهه با واقعیت اعتماد عمومی خدشه‌دار شود». نیلی تصریح کرد: در حال حاضر نه تنها در میان عامه مردم که برخی مدیران نیز تصور می‌کنند با توافق هسته‌ای، همه مسائل کشور حل می‌شود در حالی که این موضوع صحت ندارد. بسیاری از مسائل ارتباطی به تحریم ندارد. سامان یافتن برخی از عواملی هم که به تحریم ربط دارد، زمان‌بر خواهد بود. بنابراین دچار خوش‌بینی کاذب شدن ممکن است ظرفیت تحمل جامعه را سرریز کند».اعتماد: جوگیر شدیم پیش‌بینی‌ها غلط بود


یک روزنامه زنجیره‌ای پس از چند روز ابراز ذوق‌زدگی نسبت به بیانیه لوزان و اغراق درباره دستاوردهای آن نوشت: باید از هیجان‌زدگی اجتماعی درباره این تفاهم پرهیز کرد.
روزنامه اعتماد تصریح کرد: با امضای تفاهم سیاسی ایران و 5+1، شایعاتی در خصوص کاهش 20 تا 30 درصدی قیمت اجناس و کالاهای مختلف در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. این در حالی است که در نخستین شنبه کاری سال، پیش‌بینی‌ها غلط از آب درآمد و طلا و سکه خلاف جریان شایعات، افزایش قیمت را تجربه کردند. با این حال انتشار این شایعات سبب شد بخشی از کارشناسان نسبت به هیجانی شدن وضعیت بازار هشدار دهند. سوال اینجاست که چه باید کرد؟ کارشناسان در پاسخ به «اعتماد» اذعان می‌کردند که بیش از رفتار مردم، سیاستگذاری‌های دولت حائز اهمیت است و به هیچ وجه در شرایط فعلی نمی‌توان پیشنهاد خاصی به مردم داد.
این روزنامه از قول اقتصاددانان نسبت به بالا بودن سود بانکی، وجود ایرادات سازمانی، هدررفت منابع انسانی و مالی هشدار داد و نوشت: بنیه اقتصاد ما صرف فعالیت‌های غیرمولد  شده است. مثلا در شرایطی که نظام پولی شرایطی فراهم آورده که سپرده‌گذاری بانکی عایدی بیشتر و دردسر کمتری از فعالیت در بخش‌های مولد اقتصاد دارد، اینکه افراد در بخش‌های غیرمولد و دلالی فعالیت می‌کنند، ایرادی ساختاری است و نه مشکل مردم که با توصیه به آنها مسئله فیصله یابد. در شرایطی که توافق نهایی بین ایران و کشورهای 5+1 امضا شود، کار دولت به مراتب از گذشته سخت‌تر خواهد شد چرا که برای عدم اصلاح نهادها و ساختار هیچ توجیهی پذیرفته نیست. به همین خاطر مادامی که دولت وضعیت فعلی را بهبود نبخشد نمی‌توان و نباید از مردم توقع داشت که چشم بر سود بیشتر ببندند.

*وطن امروز

ماجرای تعرض بی‌شرمانه به 2 نوجوان ایرانی درجده

 از شرق و غرب ایران اخبار ناگواری درباره دست درازی و تعدی سعودی‌ها به خاک و ناموس کشور به گوش می‌رسد. تنها در فاصله 48 ساعت 2 خبر تکان‌دهنده افکار عمومی ایران را در بهت و حیرت فرو برده است. صبح دیروز اعلام شد گروهک تروریستی جیش‌العدل وابسته به عربستان سعودی دوشنبه شب در حمله به یکی از پاسگاه‌های مرزی میل ۲۳۹ و واقع بین منطقه پیشین و باقوکلات، 8 مرزبان ایرانی را به شهادت رساندند. روز گذشته این گروهک وابسته به عربستان سعودی رسماً مسؤولیت این جنایت را برعهده گرفت اما حمله نظامی عوامل سعودی به مرزبانان ایرانی در حالی است که اقدام شنیع 2 پلیس سعودی در تجاوز به 2 نوجوان ایرانی در فرودگاه جده افکار عمومی را در ایران در بهت و حیرت قرار داده است.
8 فروردین‌ماه یکی از کاروان‌های حجاج ایرانی که در حال بازگشت به ایران بودند، در فرودگاه جده با حادثه هولناکی مواجه شدند. 2 پلیس سعودی به بهانه بازرسی بدنی، 2 نوجوان را از میان کاروان ایران جدا کرده و به اتاق بازرسی بردند اما به بهانه بازرسی، به این 2 نوجوان تعرض کردند. ماجرای این تعرض از زبان خانواده‌های این قربانیان، بسیار تکان‌دهنده است. خانواده‌ یکی از قربانیان در این باره گفت: «کاروان ما قرار بود ساعت یک بامداد هشتم فروردین‌ماه از فرودگاه جده به سوی تهران پرواز کند، در هنگام بازرسی، ماموران سعودی 2 نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی بیشتر از کاروان جدا و به اتاقی منتقل کردند. شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می‌دهد و به فارسی به او می‌گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی خود را انجام می‌دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می‌فرستند اما وی به دلیل وحشت‌زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسؤولان کاروان نمی‌گوید. در این حین شرطه‌های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز می‌کنند و سپس او را به خارج از اتاق می‌فرستند.


*آرمان امروز

 اردوغان‌ با‌ حاشيه‌ آمد

با وجود اينكه در روزهاي گذشته واكنشهاي انتقادي نسبت به سفر اردوغان در جايگاه رئيس‌جمهور تركيه به ايران وجود داشت اما او روز گذشته به تهران آمد و مورد استقبال رئيس‌جمهور قرار گرفت. اردوغان در هفته گذشته اظهاراتي عليه ايران داشت كه با واقعيت سازگار نبود اما مسئولان دولت و وزارت خارجه مصلحت را در انجام اين سفر دانستند و اردوغان به ايران آمد. سفر رئيس‌جمهور تركيه آنچنان هم بي‌حاشيه باقي نماند چرا كه خبرگزاري عربستان گزارش داد: اردوغان دوشنبه شب در قصر رياست‌جمهوري در آنكارا ميزبان شاهزاده محمد بن نايف وليعهد و وزير كشورعربستان و هيات همراه وي بود. اين خبرگزاري بي‌آنكه جزييات بيشتري درباره محورهاي مذاكره دو مقام سعودي و ترك منتشر كند، از خالد بن علي الحميدان، رئيس سازمان اطلاعات كل عربستان، به عنوان يكي از برجسته‌ترين شخصيت‌هاي همراه وزير كشور در اين سفر ياد كرد. اين ديدار از آنجا اهميت پيدا مي‌كند كه روابط ايران و عربستان آنچنان گرم نيست و برخي مواضع سبب كدر شدن روابط دو همسايه شده است.

ايسنا نوشت؛ اردوغان در بدو ورود به تهران در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال محمود واعظي وزير ارتباطات قرار گرفت و رئيس‌جمهور به طور رسمي از آقاي رجب طيب اردوغان رئيس‌جمهوري تركيه در مجموعه فرهنگي-تاريخي سعدآباد استقبال كرد. در اين مراسم پس از نواخته شدن سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و تركيه و معرفي هيات‌هاي عاليرتبه دو كشور، روحاني و اردوغان از يگان مستقر در ميدان سان ديدند. دقايقي بعد روساي جمهور ايران و تركيه درباره گسترش هر چه بيشتر روابط دو جانبه و مهم‌ترين مسائل منطقه‌اي و بين‌المللي با يكديگر بحث و گفت‌وگو كردند. مذاكرات خصوصي حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني و رجب طيب اردوغان روساي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تركيه، بلافاصله پس از پايان مراسم استقبال رسمي آغاز شد. در اين مذاكرات كه ظهر روز سه‌شنبه در مجموعه تاريخي - فرهنگي سعدآباد برگزار شد، مهم‌ترين مسائل مورد علاقه طرفين و موضوعات منطقه‌اي و بين‌المللي مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

*خراسان

ابلاغ نظارت آنلاين کارگروه 10 نفره روي پيامک هاي انبوه

بر اساس ابلاغيه يک مقام مسئول به تعدادي از وزارتخانه ها و سازمانها، اعلام شده است که بر اساس مصوبه شوراي عالي فضاي مجازي، تاکيد شده است ارائه کنندگان خدمات پيامک انبوه و ارزش افزوده پيامکي مکلف هستند همکاري لازم براي ايجاد امکان نظارت آنلاين کارگروهي 10 نفره با حضور مسئولان دادستاني کل کشور، ناجا و وزارتخانه هايي چون ارشاد، اطلاعات، کشور و دادگستري براي بررسي محتوا، تعداد ارسال ها و گروه مخاطبان را به عمل بياورند.

دستور کابينه براي تغيير مصوبه نمايندگان ويژه احمدي نژاد

در حالي که بر اساس تصميم شهريورماه سال 90 نمايندگان ويژه احمدي نژاد رييس جمهور سابق، مقرر شده بود بالغ بر 6 هزار هکتار از زمين هاي موجود در شمال غرب کشور جهت توسعه يکي از مناطق آزاد تجاري – صنعتي اختصاص يابد، بر اساس دستور چندي پيش هيئت وزيران به تعدادي از اعضاي کابينه، مقرر شده ضمن عزل مجري تعيين شده توسط دولت قبل براي اداره اين منطقه ويژه اقتصادي، 4 هزار هکتار از اراضي واگذار شده به اين منطقه، کسر شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 154
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 100
 • امیر ۰۹:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  لعنت بر آل سعود و هر چه وهابی کثیف وخبیث . به نظرم باید در اعتراض به این عمل یک سال عمره را تعطیل کنیم
 • مراتی ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ بر ال سعود کثیف خدایش حیوان حرکت این کثافتا را انجام نمی ده کسی که برای زیارت خانه خدا برود بعد کسی که خود را خادم حرمین شریف مینامد به او تجاوز کند مرگ بروهابیهای کثیف
 • ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حالا مسئولینی که حقوق های چند ده میلیونی از بیت المال میگیرند چکار کرده اند چه اقدام شده چه برخوردی کرده اند فقط مصاحبه و اظهار تاسف کرده اند یا بخاطر منافع خودشان در حال ماست مالی موضوع هستند ... ؟
 • شهرام ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حجی که ناموس انسان را بر باد می دهدوقت ان نرسیده که این سگهای سعودی را مثل بز سر ببریم
 • یک انسان ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بدون مقدمه افرادی که این عمل ننگین تعرض به دودونوجوان را انجام داده اند بایستی ایران مجازات این دوخائن را به عهده بگیر د که دست عبرتی برای دیگران شود
 • ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  چرا مسولین کشور از عربستان ترس و واهمه دارند، حتما باید یه اتفاق بدتری بیافته تا اینها از خواب زشت خودشون بیدار بشند. سفت و محکم جلوی این کشور خبیث نحس بیاستید نتریسد،
 • ۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  زحمت حقوقدان های عزیزمونه که مملکتمون اینقدر عزیز شده و تو روز روشن کثیف ترین موجودات روی زمین به بچه های ما تجاوز میکنن و صدا از کسی در نمیاد
 • علی ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  این اقدام صهیونیستها برای ایجاد انزجار بین عربستان و ایرانی هاست مراقب حرکتهای خودسرانه باشید .مرگ بر امریکا مرگ بر اسراییل غاصب
 • تنها ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  من اصلن از شنیدن این خبر شوکه شدم .ما هشت سال جلوی رژیم بعثی صدام به خاطر حفظ خاک و ناموسمون ایستادیم .اما حالا توی یه سفر زیارتی اون خانه خدا به نوجوانمون تعرض میشه فقط ابراز تاسف . مسولان ما باید اقدام جدی تری کنند .تعرض در هرجای دیگه و هر موقعیت دیگه بود بازم خیلی مهم بود اینجا و این موقعیت خیلی فرق داره .قطع ارتباط با عربستان تا اطلاع ثانوی و درخواست مجازات سریع .و عذر خواهی از خانواده های قربانیان و مردم ایران کمترین راه ممکنه یعنی مسولان ما اینقدر بی غیرت و بی حیا شدند؟
 • ناشناس ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  به نظر من باید تا یه مدت از رفتن ایرانی ها به عربستان جلوگیری کرد ..چی میشه یه مدت نرن حج
 • شهناز ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مسئولین محترم فکر کنند این اتفاق برای فرزند یکی از دولتمردان بزرگ یا نمایندگان مجلس افتاده است نه برای یک آدم بدبخت و بیچاره لطفا" با تمام قدرت موضوع را پیگیری کنید حتی اگر حج را هم تعطیل کنید بهتر است که با شرف و غیرت ایرانیان بازی شود هرچند که به نظر نمیرسد از دیپلماسی ایران هنری برخیزد.
 • مهدی ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  به خدا قسم رفتن به عربستان یعنی شرکت در کشتار بی گناهان همکاری با جناییات آل سعود و کمک به وحشی گری این نظام ستمکار مردم ترا به خدا پول خود تو جیب جنایت کاران نریزید من فکر میکنم در این شرایط رفتن به عربستان از هر گناهی بزرگتر است
 • رحمن ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  تردید نکنید که این عمل قبیه دو سرباز از پیش طراحی شده است و اهدافی را دنبال می کرده است اکثر ا بازرسان فرودگاه فارسی نمی دانند و این یک توطیه است که با هدف وارد کردن ایران در جنگ یمن و پایان روابط دیپلماسی صورت گرفته است سرباز سعودی جرات نمی کند سر خود این نقشه را بکشد و حتما کاسه ای زیر نیم کاسه است باید با این موضوع جدی برخورد کرد و اگر پلیس سعودی جدی باشد اشد مجازات و اعدام در انتظار سربازان متجاوز است یک گروه خاص از وکلا و وزارت امور خارجه باید این موضوع را در عربستان دنبال کنند و حتی این موضوع را جهانی کنند که عربستان لیاقت حفظ و آبادی حرمین شریفین را ندارد و باید با تمام سفرای کشورهای اسلامی برای شورایی کردن مدیریت حرمین شریفین و ایجاد پلیس ویژه حرم برای انجام امور زایران اقدام کرد.این کار سربازان سعودی طیبق فرمان از سازمان امنیت سعودی انجام شده است.
 • مختار ۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  از ماست که برماست اگر به این کشور سگ سلفی وهابی نمی رفتید الان قرار نبود که به این دو نوجوان تعرض کنند شما رفتید کسی که مجبورتون نکرده بود شما می دانید اینها چه کثافت هایی هستند بازم میرید عربستان با پولی که ما داریم خرج میکنیم داره شیعیان رو میکشه
 • محمد ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  گذشتگان ما سن جهل و پس از آن را برای تشرف به حج تعیین کرده اند چه کنیم که بعد از انقلاب خیلی چیز های خوب را از دست دادیم اینهم روش - بردن دانش آموزان ودانشجویان و.... خودم کردم که لعنت بر.....
 • ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اینجوری که پیش میره دو روز دیگه تو همین ایران بهمون تجاوز میکنن
 • رضا ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  شرم باد بر این کار جانیان وحشی اینها خادمین شهوت هستند، اینها چهره پلیدو و خوی شیطان پرستی دارند. بایستی مسئولین جمهوری اسلامی نه از باب دین بلکه حمایت از ملیت و هویت انسانی چنان انتقامی بگیرند که این سگان به ظاهر انسان دیگر تصور اینگونه اعمال را نداشته باشند چه رسد به انجامش. البته اینها به خود ارزش قائل نیستند وقتی جگر یک انسان را به دندان می گیرند این کارها که عادی است . الهم اشغل الظالمین بالظالمین
 • ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خطاب به مسئولین و دولت اگر این اتفاق برای خودتان میافتاد چه میکردید؟! جا داره از خجالت همگی بمیریم
 • محمدرضا ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ برآل سعودکثیف مرگ براین اعراب سعودی بی ناموس که ناموسشان به خاطرشکم به امریکایهامیفروشندبه نظرمن حج رفتن دیگرجایزنیست حجی که پولش به جیب این سعودی های بی حیا که دشمن اولادپیامبر وقرآنندبره به کعبه قسم حرامه ماازمسئولین میخواهیم هرچه زودتراین دوکثیف سعودی به سزای اعمال خودشان برسانندمن به عنوان یک ایرانی حاضرم جانم رافداکنم تااین دولعین به سزای عمل خودبرسند.
 • تبریزی ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  انالله واناالیه راجعون!!!!! آدم ازخجالت آرزوی مرگ میکند.بنده درمقامی نیستم که حکم صادرنمایم ولی هرکس درهرمقامی درپیگیری ومجازات عاملین کوتاهی نمایدبداندشریک جرم آل سعودکثیف ولعنتی می باشدوفردای قیامت بایدپاسخگوباشد.....
 • حسین ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و ال محمد و اخر تابع له علی ذلک
 • محمد ۱۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرد حسابی اینها خون مار مهدور می دانند ناموس مارا مهدور می دانند چکار به جهود ها دارد مگر برار اولشان است مردم باید بیدار شوند ودر این شرائط به عربستان نروند
 • سید محسن ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اولین کاری که با انجام داد عزل مدیر سازمان حج و زیارت آقای اوحدی است که حتی حاضر به تایید این خبر نشده است این هم از مدیران دولت اصلاحات که شرف و غیرت این ملت را بر باد دادند
 • ۱۱:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  پیگیری می کنیم
 • ۱۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  چرا در مورد آنهمه سفر به دوبی و آنتالیا و تایلند لال شده اید؟ لابد آنجا ها خیلی تمیز است یا ایرانیها ریخت و پاش نمی کنند یا مسائل خلاف در آنجا اتفاق نمی افتد؟ چرا آلت دست یک مشت سکولار میشوید؟ دشمن این حرفها را دهانتان گذاشته است. همه می دانند که عربستان از خدا می خواهد ارتباط حضور ایرانیها که موجب ارتباط با شیعیان عربستان است کمرنگ شود. می بینید که خود عربستان است که دادن ویزا به ایرانیها را نصف کرده است. چون همه می دانند که کل درآمد حج و عمره یک بیستم درآمد تولید ناخالص داخلی سعودی از محل نفت و ترانزیت دریای سرخ نیست. آنها احتیاجی به این درآمد اندک ندارند. این ماییم که حضورمان به این بهانه در عربستان لازم است. این سفرهای برای ما هیچ اشکالی ندارد و تنها اشکال در فرهنگ بیگانه پرست و اسراف ایرانیها در وقت خرید کالای خارجی است که چه در ایران باشد چه در جای دیگر برای خرید جنس خارجی ولو بنجل باشد ولع دارد.
 • حسن ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  تا زمانی که دولت برای افراد کم سن وسال ویزا برای حج صادر میکند این بلاها اتفاق میافتد
 • عبدالله جعفر قلیزاده ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مسیولان مملکت این همه جوانان واکثرا زیر 18 سال خون پاک و مطعر و جونی شان را برای حفظ ناموس و سربلندی ایران نثار کردن تا عزت و ناموس مردم را حفظ کنن شما در مقابل خون انها چکار میکنید تمامی مردم را فراخوانی کردید و برای چندین سال بصف کردید تا پولهای این مردم به جیب این نجاست ها بره و این فضاعت برسر مردم وجوانان بیاورن و شماها دم نخورید اگر شما جواب و کوبنده ندهید وهمچنان ملاحظه کاری نماید ومنافه اقتصادی و منافه بعضی ها بر غرور و عزت و افتخار مردم ترجیح دهید مردم شما واگزار میکنن به همان خون شهیدان که جوانان دلاور غیوردیروز
 • ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  پس جواب عزیزان در صف حج برای خریدن جنس های چینی در پاساژهای مکه و مدینه را چه بدهیمممم
 • محسن ۱۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اگر مسئولين سازمان حج لياقت داشته باشند اعلام كنند يك سال بخاطر اين عمل شنيع رفتن به مكه راممنوع كنند .اين زوارمحترم برند مشهد اين همه جاي زيارتي توكشورمون هست به خدا پول مفت را نريزيد گلوي اين بي خبران .اين همه مستضعف وخانوادهاي مشكلدار هستند اين پول بدين اونجا .من بخاطر اين اعتراض به اين كار فيش حجم خودم را در اسرع وقت پس خواهم داد يقين بدانيد
 • علی ۱۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  متاسفانه دولت خبیث سعودی با پولهای مسلمانان زشت ترین وخبیث ترین جنایتها را بخصوص در حق شیعیان انجام میدهد به نظر من جای آن رسیده مراجع حرکتی در قبال ترک عزیمت به عربستان انجام دهند
 • ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دوستان احساساتی نشوید زود هم عصبانی نشوید دشمن همین را می خواهد موضوع پیچیده تر از این است مگر می شود بهمین راحتی در فرودگاهی که اکثر جاهای ان دوربین نصب است چنین کاری انجام شود
 • ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  غیرت چیزهایی خوبیه مسولانی که باید جوابگو باشید
 • عباس بابایی ۱۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  لعنت خدا و انبیا وائمه وملائک وخلائق ازاول خلقت تاقیامت برآل کثیف سعود وهابی حروم زاده های پست تر از حیوان که انشاءالله بزودی سقوط کندو لوث وجود کثیفشان از روی زمین پاک شود وشیعیان راحت شوند، باید پالایشگاههای این حروم زاده ها را ایران بزند و تنگه هرمز را ببندد تا این سوسمار خورها به غلط کردن و گدایی بیفتند تا خودونوامیس کثیفشان را به کشورهای دیگر بفروشند جدیداٌ هار شدند همه جا درسوریه ، بحرین ، لبنان ، یمن ، عراق ،پاکستان وافغانستان علیه ایران اقدامات خصمانه زیادی انجام دادند اگر مسئولین کشور و وزارت خارجه این کثیف هارا نیاوردودر ایران محاکمه واعدام نکند خیلی بی غیرت وبی عرضه اند سال گذشته سفیر مست در تهران یک نفر را کشت و21 نفر صیاد ماهی گیر را بی گناه در سوسمارستان اعدام کردندو وزارت خارجه و دولت هیچ کاری نکرد ما جوانان شجاع و غیور ایرانی بزودی اقدامات شدید علیه آل کثیف سعودمیکنیم(یا لثارات الحسین ع)اللهم عجل لولیک الفرج
 • ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اعرابی که که بوی انسانیت ندارند وقتی به داعش کمک می کنند تا اعرابی که باهاشون مخالفت می کنند بکشند چه انتطارید با ایرانی (عجم) ازاین بهتر رفتار کنند.باید شدیدا باهاشون برخورد بشه.
 • شاندیز ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  باسلام.از مسئولین ومردم خواهش میکنم که مدتی تشرف به عمره را به حالت تعویق بیندازن تا به این سگهای آل سعود قدرت و وقار ایرانی را نشان دهیم...فقط یک یا علی
 • نادر ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  چه کسی باید با این موضوع برخورد جدی بکند این دولت واین دستگاه دیپلماسی؟؟!!!!!!!!!!!!!!!
 • ۱۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خیلی وحشتناک و غیر قابل گذشت است، با وجود تمام مشکلات بین دو کشور این رفتار غیر اخلاقی با دیگران قابل گذشت نیست، اقدام تبلیغاتی، فرهنگی و نظامی را بر علیه هر کس و مقام و کشوری که بر ناموس دیگران تجاوز می کنند خواستاریم
 • ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  تو دیگه کجایی عامو
 • علیرضا ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  باید خانواده های قربانی سفارت عربستان را به آتش بکشند
 • ایمان ۱۲:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حجتان مقبول !!!!
 • هم وطن ۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  ای مسولین اگه برای بچه های شما این اتفاق می افتاد با چند تا مصاحبه همه چیز رو ماس مالی می کردیید چرا ساکت نشستیید واقعا از این کثا فتهای وهابی می ترسید
 • ۱۳:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خدا لعنت کند
 • محمد ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اگه وزارت خارجه عرضه رسیدگی نداره بگه ما خودمون یه درس حسابی به سعودیها و جد و آباد حرومزادشون بدیم. مرد باش انتشار بده
 • ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بخدا حیف اسم این عربستان به زبون ما ایرانیها بیاد .زبون خودمون را نجس کردیم ..ببینید همش مقصر خودمون هستیم کسی دیگه رو مقصر نکنیم..
 • بهزاد ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  1 سال خیلی کم است . تحریم بلند مدت . . .تف بر وهابیت و آل سعود . زنده و پاینده باد جمهوری اسلامی ایران .
 • فرهاد ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  به خاطر کشته شدن یک بازرگان ،چنگیز خان مغول به ایران حمله کرد و اون جنایات تاریخی رو به بار آورد و خواست از حیثیت قوم خودش دفاع کنه حالا ما با این عمل شنیع و بی شرمانه این وهابیون فقط میخواهیم یه اعتراض رو کاغذ و سایتهای اینترنتی داشته باشیم و صحبت حقوق بشر ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • حميد ۱۳:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خطاب به روزنامه های اصلاح طلب شرق و آرمان و ...: چرا در مقابل تجاوز وحشیهای سعودی به دو نوجوان ایرانی ساکت شدید؟ آیا حیثیت ایرانی از حیثیت علی مطهری ها کمتر است؟ آیا حاج آقا خاطره درباره اقدام برادران سعودی اش حاضر به ابراز تنفر است؟ حالم از این معیارهای دوگانه شما اصلاح طلبان بهم میخورد!!!
 • احسان ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  ننگتان باد
 • بهمن ۱۳:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  لعنت خدا براین قوم ظالم که حرمت خانه خدا رانگه نمی دارن وسیعلموالذین ظلمو ای منقلب ینغلبون.
 • بهزاد ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  من حج رفته ام و از نزدیک بر خورد های نا محترمانه آل سعود و عمالشان را با حجاج ایرانی دیده ام . . . وهابی ها بسیار پست فطرت و حرامزاده هستند . این پست فطرت ها تشنه خون محبان اهل بیت و فرزندان علی (ع) و فاطمه (ع) هستند و به همین دلیل با ایرانیها خصومت دارند . اما به ذوالفقار علی قسم اگر روزی با اینها درگیر شویم خودم به تنهائی چند تاشان را به درک می فرستم . تف بر وهابیت . .. تف بر آل سعود . . . زنده و پاینده باد جمهوری اسلامی ایران .
 • من بدبخت ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دوست عزیز آقای مراتی کی گفته اونا خادم حرمین شریف هستند از کی وهابیت خود رو خادم پیامبر می دونم وهابیت مثال زنده ای از ابوسفیانیان هستند که درآمد کعبه را به جیب می زنند و هر کار کثافتی رو انجام می دهند
 • من بدبخت ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  کی گفته اسرائیلی هستند وحشیهای وهابی هستند اونا که قوانینی سخت در مجازات دارند حالا ببینیم برای این کار زشت چه حکمی صادر میشه
 • بهزاد ۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اعدام سریع دو مامور متخلف . . . عذر خواهی رسمی از جمهوری اسلامی ایران و دلجوئی و پرداخت غرامت به افراد آزار دیده حد اقل کاری است که وهابیهای کثیف باید انجام دهند .
 • ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  نوادگان حرامزاده ابوسفیان
 • بهزاد ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  تف بر کسی که وهابیت و آل سعود را تائید کند . . . شرم و ننگ بر کسی که ته دلش با آل سعود و وهابیت است . . .
 • علی ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بروید هرچه پول دارید تو شکم این عربهای شکم پرست ووووو بریزید. خانه خدا را باید با قلب و جان از همین کشور خودمون زیارت کنیم. این پولها باید در کشور خودمون صرف رفاه حال مردم فقیر و بیچاره خودمون بشه نه خرج این شکم پرستای از خدا بی خبر بشه. از ماست که بر ماست. از ماست که بر ماست. تاریخ یه ورق بزنید ببیند که این عربها چه به سر مال و ناموس ما آورند . حالا خودمان دو دستی داریم دارایی هایی که حق هموطنان نیازمند هست صرف اینها می کنیم.
 • ali ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  ایرانی غیرت ات کو اصلا پاتو تو عربستان نگذار از این بدتر بلا به سرشون می آوریم نفت ارزان میکنند - تجاوز میکنند - ... فقط حمله حمله نظامی به کثیف ترین حیوانها و این کارها را در کشور خودشان جواب میدهیم.
 • مجمد ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حتماً ..بعد بیان پسر خاله تورو بزارن رییس ..
 • ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  باید یک درس حسابی به نوادگان حرامزاده ابوسفیان داد
 • ۱۳:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حالا هی برید حج،خون شهدای نگور به گردن حاجیای محترم هم هست،همین مونده بود به نوجوانان ما تجاوز کنن
 • سیدامیرعطا ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بخدا قسم رفتن به مکه درحال حاضر خیانت به شیعیان است مرگ بر آل سعود بیشرف وشکم پرست ملغ خور احمق ووحشی بی غیرت
 • ناشناس ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  لعنت خدا و پیامبرش بر این شیاطین مسولین به فکر باشند اگه بچه خودت هم بود همین طور موضع میگرفتی؟
 • رضا ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  تا زمان عدم تغییر سیاست حاکمان خبیث آل سعود در دشمنی با شیعیان ، رفتن به عربستان حتی به بهانه حج و عمره خیانت به این مملکت است.
 • ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  من نمي دانم چرا در مقابل ابرقدرت هاي جهان ايستاده ايم ولي در مقابل اين وهابيون كثيف كم مي آوريم !!!!!!!!
 • محمد ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حاضرم برم دونه دونه شونو بکشم غیرتتون کجا رفته ایرانیو غیرتش باید سفارتشو به آتیش بکشیم
 • امیر ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ برآل سعود بی شرف وبی غیرت شکم پرست بی ناموس
 • ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اینم از احترام به پاسپورت ایرانی!!!!
 • مبین ۱۳:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خدایا مرگ ... اقایان دولتی اگه نمیتونین ما میتونیم با این عربای وهابی چه جور برخورد کنیم هنوز اینقدر بد بخت نشدیم که یه وهابی بی ناموس با یک ایرانی این کار رو بکنه
 • فرهنگی ایرانی ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  میخام هرچه زودتربسزای اعمال پلیدشان برسند
 • اکبر ۱۳:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حج تا اعدام آن دونفرسعودی نجس که این عمل کثیف راانجام دادند حرام است.
 • ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دولت تدبیر در مقابل تجاوز به دو نوجوان ایرانی در عربستان هیچ واکنشی نشان ندادند اون وقت یکسری ها انتظار دارند در مقابل امریکا اقتدارمون رو حفظ کنند
 • ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  چقدر در دولت تدبیر و امید پول و گذرنامه و آبرو و حیثیت ما اعتبار پیدا کردم
 • محمدرضا ۱۴:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خدا همه جاهست
 • حبیبی ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  این دونفرپلیس باید شناسایی شوند وهردو نفرشان باهرقیمتی که شده کشته شوند تا درسی باشد برای آل یهود.
 • ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  سالی نه،برای هرنفر بیشتراز یک بار ممنوع بشود
 • حمید ۱۴:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اگه این 2 پلیس اعدام نشند باید سفارت عربستان به آتش کشید
 • زائر ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  باسلام بنظر بنده در چنین شرایطی مراجع ما با صدور فتوای سفر به سر زمین آل سعود حتی برای زیارت را حرام بدانند چرا که خداوند دوست ندارد زائرینش با این وضع اسف بار مورد تجاوز حرامیان امنیتی سعودی قرار بگیرند تا بخواهند طواف یا زیارتی کرده باشند
 • ۱۴:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حقوق نخوندی که؟
 • ۱۴:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اينها دست مارو خوندند واسه همين از هيچ تعرضي واهمه ندارند بايد همين امروز ما سفير اينها را از ايران اخراج ميكرديم وبعد ماجرا را پيگير مي شديم
 • ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  ارتش قوی مصر پشت سر عربستان است و ایران از عربستان می ترسد.برای پاسخ دندان شکن به عربستان ایران اعلام کند اسراییل را به رسمیت می شناسد همین.
 • ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  این طرح لفو عمره توطئه سکولار ها است که دارند از آب گل آلود ماهی می گیرند و متاسفانه حتی برخی ارباب عمایم هم به دام آنها افتاده اند. والا در کدام برهه از تاریخ اسلام مکه رفتن شیعه فاقد خطر و دردسر بوده است؟ این که چیزی است. باید از مسیر قضایی پیگیری شود تا آن دو مامور گردن زده شوند.
 • امید ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دیگه چی می خواد بشه یعده بی غیرت بخودشون بیان؟ خاک و ناموس کشور شیعه داره به غارت میره چقد سکوت کنیم؟
 • هم وطن ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  واقعأ شاخ در آوردنى است، با كمال وقاهت به بچه آدم تجاوز كنند اونم كجا تو سرزمين وحى :((( سفيراشونو بايد اينجا خودمون آدم كنيم اگه سزاى شرطه هاى كثيفشونو ندن.
 • ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اگر به حجاج آمریکایی ویا انگلیس این کار را می کردند باز هم دولتشان ساکت می ماند خاک تو سرمان
 • مشرق کوتاه نیا ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  به خدا از شنیدن این خبر دارم دیوونه میشم. خدایا پس غیرت مسولین ما کجا رفته؟ شرم بر شما
 • ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حج یک امر مستحب است / حال پاسداری از آبرو و شرف و غیرت ایران یک امر واجب است. ببینید این مار افعی (عربستان) در چند سال اخیر چه بلایی به سر ما آورده ؟ 1) ارزان کردن نفت 2) حمایت از گروهک های تکفیری و داعش و القاعده 3) تجاوز به کودکان ما و ...
 • حمید ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ بر ترکیه مرگ بر اردوغان.پس کجاست غیرت ایرانی با شما هستم سیاست مدارها.
 • ulhn ۱۵:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ بر رژيم دژخيم ال سعود بابا مردم با وضعيت حج مشرف نشويد
 • دالوند ۱۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بایستی جواب کوبنده ای به این وهابی بی شرف داده شود تا دفعه دیگر جرات این چنین کاری به سرشان نزند
 • سینا ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ بر عرب وهابی ملخ خور
 • امید ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حالا نگاه کنید اگر عربستان انها را اعدام نکند ببینید چطور تلافی میکنیم .به عنوان یک ایرانی وخارج از دولت ایران.وتمام دنیا وحقوق بشریها به گوش باشند .استارت این جنایت را سعودیها زدند ولی اگر اعدام شدند ما به دولت سعودی با یک دید مثبتی نگاه خواهیم کرد و مقابله با این عمل کثیف منتفی خواهد شد
 • امید ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حالا نگاه کنید اگر عربستان انها را اعدام نکند ببینید چطور تلافی میکنیم .به عنوان یک ایرانی وخارج از دولت ایران.وتمام دنیا وحقوق بشریها به گوش باشند .استارت این جنایت را سعودیها زدند ولی اگر اعدام شدند ما به دولت سعودی با یک دید مثبتی نگاه خواهیم کرد و مقابله با این عمل کثیف منتفی خواهد شد
 • حمید ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  مرگ بر ترکیه مرگ بر اردوغان.پس کجاست غیرت ایرانی با شما هستم سیاست مدارها.جلوی تمام مبادلات ایران و ترکیه رو باید گرفت
 • سعید ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دوستان عزیز منتظر اخراج سفیر عربستان و نمیدونم تذکری از سوی این دولت نباشید چون این دولت دفعات قبل خودشو به خوبی هر چه تمام تر نشون داده
 • میثم ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  کدوم ارتش قوی ؟ ارتشی که مردم خودشو میکشه ؟ و وقتی به اسراییل میرسه خودشو خیس میکنه
 • ۱۶:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اشتباه اومدی داداش _صفحه فوش به اردوغان یکی دیگس اینجا مکان فوش به آل سقوطه خخخ
 • منصوریان ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  ای کاش سعودیها سریع انها را اعدام بکنند تا قال قضیه کنده شود و الا ما در بدر در دنیا دنبال سعودیها برای انقام خواهیم بود .هموطنان عزیز به گوش تان خواهد رسید چطور انتقام گرفتیم .انموقع ما را سرزنش نکنید
 • محمدرضا ۱۶:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  هستم
 • محمد ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خیلی کمه ولی هستم
 • متاسف ۱۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  می دونم نمایش داده نمی شود آبروی و عزت یک مومن بالاتر از کل کعبه و عرش است چه رسد به حج مستحبی عمره .
 • ۱۶:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  قابل پیش بینی بود وقتی دیپلمات سعودی مست لایعقل تو خاک خودمون یه ایرانی رو با ماشین کشت و کسی بهش از گل نازک تر نگفت توقع دارید اونا تو خاک خودشون با اتباع ما چه رفتاری بکنن ننگ بر مسئولین بی غیرت
 • محمدرضا ۱۶:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  به نظرم بخاطر اين کار بي شرمانه انها اگر دولت عربستان انها را مجازات نکرد سفارت عربستان را اشغال کنيم وهمه بايد از دولت بخواهيم که جواب دندانشکني به انها بدهند تا تصور نکند مي توانند هر بلاي سرمردم ايران بياورند.اگر سکوت کنيم خواهيد ديد که باز از اين بي شرفيها را انجام ميدهند.
 • ایمان ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بابا.باید بگیریم این سعودی ها رو منقرض کنیم بخدا. باید پدرشونو در بیاریم.
 • مقداد ۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اخه میدونید چیه؟ وزارت امور خارجه مشغول مذاکره هست حضرت امیر فرمود در مرز خلخال از پای زن یهودی درآورده اند اگر مرد مسلمان از این غصه بمیرد رواست
 • ۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بخدا قسم اگر پیگیری واعدام نشن سفارت وکنسولگری عربستانخراب میکنیم .هاشا به غیرت مسولین
 • سعید ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  حالا یه نکته هم هست این که اگر دقت کنید تو کشور خودمون اکثر متجاوز هارو که میگیرن برای شکایت 1 نفره بعد از دستگیری مثلا 10 نفر دیگه هم شکایت میکنند که به خاطر حفظ ابرو شکایت نکرده بودند. از کجا معلوم که این خبیث ها باره اولشون بوده؟ نکنه دوم مگه نیروی امنیتی ایرانی تو این کاروان ها نیست؟ واقعا رسول الله (ص) چه عذابی کشید از دست این جماعت خبیث
 • ۱۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دو نوجوان دختر یا پسر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۷:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بااینکه خیلی خیلی کمه ولی هستیم
 • ۱۷:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  لطفا جوگیر نشوید ربطی به حج ندارد در هر سفری پیش می آید!
 • محمد ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  تو و رژیم اشغالگر قدس، باید از نقشه جهان حذف شوید. همین
 • علی ۱۷:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  با سلام اینکار یعنی تجاوز به ناموس و شرف و غیرت ، فرقی نمی کند خارج کشور باشد یا داخل ، لذا باید واکنش دولت سعودی را ببینیم اگر قابل قبول بود که هیچ ولی اگر مکر و حیله داشتند باید به هر ترتیب شده کاری کنیم که به گه خوری بیافتند
 • ۱۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اول که می گفتید تجاوز شده حالا میگید تعرض در نهایت میشه یه تنه ای به تنه شون خورده
 • ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اگه با بچه خودنم همین کار رو بکن باز شعار میدی
 • yaser ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اشتباهی منفی دادم
 • ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  ارزش پاسپورت ایرانی را فهمیدیم
 • اهوازی ۱۸:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  آل سعود فقط زبان زور را میفهمد.حج عمره واجب نیست برای انجام حج تمطع هم باید تمهیدات خاص در نظر گرفته شود.باید آل سعود تحقیر شوند.
 • ۱۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  امام خمینی ره از این آل سعود چی دیده بود که فرمود: اگر از صدام بگذریم از آل سظعود نمی گذریم
 • ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  جا داره اون عدم از مردمون تهران که بابت نابودی عزت ایران ریختن خیابونا و شادی کردن و رو اتوبوس رقصیدن، الان هم بابت نابودی غیرت ایران بریزن تو خیابونا و شادی کنن و رو اتوبوس برقصن! "متأسفیم"
 • ۱۹:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  خانم افخم! آقای جواد ظریف! آقای روحانی! با این موضع گیری های قاطعانه، کشتیدشون! یکم رحم و مروت داشته باشید عربستانی ها هم آدمن، هم دوست آقای هاشمی رفسنجانی رئیس بزرگ. یکم ملایم تر!!
 • ناشناس ۱۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  بعضی ها از این حج عمره دکان ساختند و پول به جیب میزنند.همین افراد بخاطر سود مالی و نفع شخصی باعث میشوند که جلوی برخورد جدی با سعودی ها گرفته شود.
 • سعودی ۱۹:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  عزيزم يك سال فقط يك سال مردم ايران تشريف نبرند عربستان و جيب اين عربهارا پرنكنيد به خودي خود نثلشون منقرض ميشه !
 • ناشناس ۱۹:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  من فکرمی کنم دستهای درکشورخودمان درکاراست که عمدا می خواهند عزت وشرف ایرانی رابه باددهند -- تفو برتوای چرخ گردون تفو --- اگرتاده روزآینده بااین موضوع برخورد نشود همین بلا راسرسفیر عربستان درتهران خواهیم برد.
 • از خوزستان ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  احتمالا این ناشناس سوئدی از حج عمره درآمد بالایی کسب میکند.
 • ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  باید گردن زده بشن!
 • ۱۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اسرائیل خودش تو کار این کثافت های وهابی مونده! باید حالشون رو گرفت!
 • هادی ۱۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  پاشیدهمه گی یریم تو فرمانیه حمله کنیم به سفارت همشون رو بزاریم وسط حیاط کاخ بگیم یا آون 2 تا سرباز رو تحویل بدین یا اینا رو زنده زنده میسوزونیم آگه اونا تحویل ندادن ما به طور نمادین اونا رو آزاد میکنیم بعد یه گروه تشکیل میدیم مثل آون مرحله کال اف دیتی میریم تو فرودگاه با مسلسل به اسم داعش همه رو به رگبار میبندیم هم دیگه کسی حج نمیره طذحم خوب بود
 • hamed ۲۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  نه بابا چی میگی.باید به عربستان حمله کنیم.تا این عربهای وهابی را ادبشون کنیم.بیشرفهای بی غیرت را
 • اسکندر ۲۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  باید دودمان این رژیم پلید آل سعود را درهم پیچید این هایی که باسفرهای متعدد عمره و خریدن اجناس بنجل از عربستان در خدمت ماشین ترور و تروریست پرو وهابی های بی دین هستند و پول آن ها را تامین می کنند آیا این رانمی دانید ؟هست
 • رسول ۲۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  جون به جون این وهابی ها کنی کثیفند و نجس و زنا زاده
 • ناشناس ۲۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  وهابیا این کارا رو از مفتی هاشون یاد گرفتن
 • ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  یا ابرفرض عجب توهمی زدی مدیونی اگه یه کتاب تخیلی ننویسی
 • ۲۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اگه زن و بچتون رو بیوه نکردم ال سعود بمن نمیگن علیرضا اگه حذف کنی ایرانی نیستی...
 • عدل علی ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  اقایون مسئول اگه بچه خودتون بود چه حالی داشتید حرکت کنید وهابیون کثیف لعنت خدابرشما
 • حاج اقا هاشمی ۲۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  لعنت خدا بر ال سعود و حامیانش ......
 • saadat ۲۱:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  0 0
  دولت با قاطعیت باید وارد عمل شود و جواب دندان شکنی به عربستان دهد پس جهاد بر علیه کفار را برای چه وقتی قرار داده اند
 • محمود ۰۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  با سلام و احترام خدمت آیات عظام با عنایت به اینکه در وضعیت کنونی سفر حج بیش از یک بار موجب انتقال ارز از کشور و انباشته شدن جیب وهابیت شده و در نهایت با پول حجاج عمره با تهیه اسلحه و مهمات موجبات شیعه کشی و کمک به داعش تسهیل می گردد و تحکیم پایه های حکومت سفیانی و ال سعود فراهم می شود به نظر بایستی حج عمره بیش از یک بار تحریم شود به قول استاد دانشمند حج ما جوانهای ماست حج ما حمایت از فقرا و بیچارگان جامعه ماست و ای به روزی در پیشگاه خدا و رسولش شرمنده باشیم از اینکه با حج عمره سالیانه و مکرر به ظلم کمک کردیم و به اسلام و شیعه ظلم کردیم حج بیش از یک حرام است با امید که آیات عظام به فکر چاره باشند .الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم .
 • ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  باید به فتوای امام خود که انشاا... دستور جهاد خواهند داد به ریشه فتنه در جهان از آن سرچشمه میگیرد حمله کرد تا بطور کامل نابود شود و جهان را آماده ظهور مولای مان شود
 • ناشناس ۰۸:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  ایران در طول عمر انقلاب در دوره های متفاوت با عربستان رابطه داشته است .چرا چنین مسئله ای درست در زمانی رخ دهد که بخاطر حمله به یمن چنین سناریوی طراحی شده است .برای انتقام از تعرض آل سعود به هر قیمتی ؟ شاید چنین عمل زشتی صورت گرفته باشد ولی چرا با این همه هیجان از آن صحبت می شود. سهل انگاری از مسئولین همراه بوده است.
 • علی ۰۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  دولتمردان کشور ما اگر در مورد فرزند خودتان این کار انجام میشد آیا سکوت میکردید هر کس سکوت کند شیعه علی نیست ودر روز قیامت جوابگو است ما ایرانیها باید ازهر قومی که باشیم باید متعهد باشیم مرگ بر وهابیت سلفیها قوم سعود اسرائیل
 • علی ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  سلام منم یه حاجی ام کاش این حاجی بودن تو شناسنامه ام بود همین امروز میرفتم پاکش میکردم .لعنت خدا بر وهابیت این مضوع قطعا برنامه ریزی شده است تا مث خبر الحاق خوزستان به عربستان افکار عمومی رو تحت فشار بذاره .
 • ۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  زمان رضا شاه یک زائر ایرانی در صحن کعبه از خستگی و گرما حالش بهم خورد و بجرم آلوده کردن صحن کعبه گردن زده شد.رضا شاه تمام روایط با عربستان را قطع کرد و مانع ورود زائران کشورهای دیگر از طریق خاک ایران شد.پس از چهارسال عربستا عذرخواهی کرد و دیه آن مرحوم را کامل پرداخت نمود ودوباره روابط از سر گرفته شد.حالا ببینم جمهوری اسلامی تا چه اندازه عرضه دارد و آیا میتواند حداقل به اندازه کسانی که آنها را مورد انتقاد قرار میدهد که چنین و چنان کردند از حیثیت شهروندان ایرانی در خارج دفاع کند.
 • ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  مدیر سازمان حج و زیارت رو چه کسی تعیین می کنه خبر داری؟
 • ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  بله دیگه بهترین وقت برای عقده گشایی شما فرا رسید!!!! وای بحالت اگر پایت را به دبی یا شرق اسیا یا ... بگذاری!!!!!!!!!
 • بهمن بدره ای ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  ظالمان زمانه منتظر کیفر اعمالشان توسط سربازان حیدر کرار (ع) باشند به امید اجرای وعده الهی در جهاد با غاصبان بیت الله الحرام وپاک کردن زمین از لوث وجود این پست فطرت های بی ارزش .راه ما راه حسین (ع) است .
 • ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  نه بابا تعیین گناه کبیره هم کار شماست؟!
 • محمد ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۰
  0 0
  دیگه باید چی کارمون کنن تا واکنش نشون بدیم؟؟؟بابا صدای مراجع هم دراومده که پذیرش هیچ ذلتی بخاطر سفر مستحب عمره قابل قبول نیست
 • ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
  0 0
  اگربدترازین به سرمابیارن .میگن فقط رسانه ای نشه به جهنم هربلایی سرمردم میادمگرچند سال پیش نبوددرسفرحج ،شرطه هابه ایرانیهاحمله کردن مرداراکشتندوزنانشان بردندعده ازمرداکه زنانشان برده بودن خودکشی کردند
 • ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۲
  0 0
  اگربدترازین به سرمابیارن .میگن فقط رسانه ای نشه به جهنم هربلایی سرمردم میادمگرچند سال پیش نبوددرسفرحج ،شرطه هابه ایرانیهاحمله کردن مرداراکشتندوزنانشان بردندعده ازمرداکه زنانشان برده بودن خودکشی کردند
 • کاربر مهمان ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۴
  0 0
  چرا میرویدحج؟؟ چرا میروید عربستان؟؟ حج در همین کشور شما هست و حج شما همین فقیر جامعه شماست ..
 • ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۴
  0 0
  این عاملان متجاوزکه لواط به عنف کردندبایددرایران محاکمه وجلوی سفارت عربستان توسط همین دوجوان مظلوم ازبلندی پرتاب شوندومردم ایران سنگسارشان کنند تادرس عبرتی برای سایرین شود
 • ساناز ۲۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۴
  0 0
  خدایا در تعجیل ظهور آقا امام زمان عنیت فرما صلوات
 • ناشناس ۰۹:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۵
  0 0
  بایدعربستان به خاک بشینه
 • ناشناس ۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۵
  0 0
  هیهات من الذله
 • ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۴
  0 0
  نعل به عربیستان

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس