کد خبر 396078
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۲

منابع صهیونیستی گزارش دادند که نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل هشدارهای امنیتی مجبور شد سفر خود به شهر الخلیل و بازدید از حرم شریف ابراهیمی و شهرک گوش عتصیون را لغو کند.

به گزارش مشرق، روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت نتانیاهو که قصد داشت برای جلب آراء انتخاباتی بیشتر از میان شهرک نشینان به بازدید از شهر الخلیل و حرم ابراهیمی برود، سفر خود به الخلیل را لغو کرد.

بر اساس این گزارش، برنامه بازدید نتانیاهو از شهر الخلیل و حرم ابراهیمی با مخالفت های شدید ساکنان الخلیل مواجه شده بود.
منابع امنیتی اسرائیل نیز به نتانیاهو نسبت به انجام این بازدید هشدار داده و گفته بودند که این کار وی خشم فلسطینیان را به دنبال خواهد داشت؛ همانطور که یورش آریل شارون نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی به مسجد الاقصی، جرقه ای برای شعله ور شدن انتفاضه دوم در فلسطین بود.

بازداشت 7 فلسطینی در کرانه باختری

نیروهای اشغالگر اسرائیلی شب گذشته و بامداد امروز یکشنبه 7 فلسطینی را در نقاط مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.
رادیو رژیم اشغالگر گزارش داد که نیروهای این رژیم 7 فلسطینی را در روستای بورقا، شهرک بیرزیت و دو روستای دورا و الظاهریه بازداشت کردند که یکی از آنها از اعضای حماس است.

اسارت 20 زن فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی

مرکز مطالعات اسرا و حقوق بشر "احرار" اعلام کرد که در روز جهانی زن 20 اسیر زن فلسطینی همچنان در پشت میله های زندان های رژیم صهیونیستی به سر می برند و شرایط سخت و دشواری را تحمل می کنند.
مرکز احرار خاطر نشان کرد که این اسرای زن فلسطینی در زندان صهیونیستی "هشارون" به سر می برند و رژیم صهیونیستی با بازداشت های طولانی مدت آنها، مانع از حضورشان در جمع گرم خانواده و در کنار فرزندان شان می شود.
به گزارش احرار، قدیمی ترین اسیر زن فلسطینی "لینا جربونی" (40 ساله) از اهالی روستای عرابه بطوف در اراضی اشغالی سال 48 فلسطین است که از 18/4/2002 بازداشت و به 17 سال حبس محکوم شده است.

زخمی شدن 3 فلسطینی در خان یونس

ظهر امروز یکشنبه انفجار یک شیء مشکوک در منزل خانواده النجار در استان خان یونس واقع در جنوب نوار غزه منجر به کشته شدن 3 شهروند از جمله دو کودک منجر شد.
شاهدان عینی گفتند که سطح جراحت یک جوان 25 ساله شدید بود و دو کودک دیگر نیز به طور سطحی زخمی شدند.
به گفته منابع محلی، این انفجار در منزل خانواده النجار واقع در منطقه قیزان النجاردر جنوب غربی شهر خان یونس رخ داد و آمبولانس ها سریعا در مکان حضور یافتند تا زخمی ها را به بیمارستان انتقال دهند.

حمدان: حماس ساز و کارهای مختلفی برای ممانعت از بروز درگیری با نظام مصر دارد

مسئول روابط خارجی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تاکید کرد که به نظر نمی رسد حکم اخیر دادگاه مصر که نام این جنبش را در لیست "سازمان های تروریستی" قرار داد، منجر به بروز درگیری میان طرفین شود و حماس فکر نمی کند که در آینده نزدیک جنگی میان مصر و این جنبش شکل بگیرد و علاوه بر این، ساز و کارهایی برای جلوگیری از بروز درگیری با نظام مصر دارد.
اسامه حمدان در جریان همایش آخرین تحولات مساله فلسطین و حوادث جاری در منطقه که در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، خاطر نشان کرد که حکم قضایی اخیر علیه حماس فاجعه ای برای دستگاه قضایی مصر؛ و نه حماس است و این حکم هیچ کمکی به این کشور و حل مشکلات داخلی آن نمی کند، بلکه مشکلات داخلی مصر باید میان طرف های مصری حل و فصل شود.
وی افزود:« تلاش مصر برای صدور بحران های داخلی خود به خارج نمی تواند کمکی به حل این بحران ها بکند و با توجه به اینکه هیچ طرفی جز رژیم صهیونیستی و حامیان آن در جهان جنبش حماس را به تروریسم متهم نمی کنند، این جنبش امیدوار است که مصر هرگز در این گروه قرار نگیرد.»
حمدان تصریح کرد:« حکم دادگاه مصر توهینی به دستگاه قضایی این کشور است و همگان می دانند که رژیم صهیونیستی حماس را به تروریسم متهم می کند و این قابل درک است که دشمن ما را به چنین مساله ای متهم کند و اروپا نیز که در گذشته به تبعیت از این رژیم نام حماس را در لیست سازمان های تروریستی قرار داده بود، اخیرا از این تصمیم خود عقب نشینی کرد.»
وی افزود:« طرح اتهام تروریسم علیه حماس از سوی یک کشور عربی جای تعجب دارد، اما حماس نمی خواهد این مساله را تبدیل به بحران کند و در عین حال، معتقد است که این اتهام افکنی علیه حماس هیچ نفعی برای مساله فلسطین و روابط فلسطینی ها با مصر ندارد، بلکه به نفع رژیم صهیونیستی است. این حکم قبل از هر چیز توهینی به عاملان صدور آن است و تاثیری بر روی روند فعالیت جنبش حماس نخواهد داشت و تا زمانی که اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین فلسطین ادامه داشته باشد، مقاومت نیز به حیات خود ادامه خواهد داد و همواره در راستای تقویت و افزایش اقتدار خود در میدان جنگ حرکت خواهد کرد.»

تعطیلی بندر غزه به مدت 3 روز به دلیل شهادت یک ماهیگیر

وزارت امور داخلی غزه امروز یکشنبه اعلام کرد که به مدت سه روز به دلیل عزاداری برای ابو ریاله که به ضرب گلوله نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، تعطیل است.
در این بیانیه آمده است که تعطیلی این بندر به دلیل همبستگی با ماهیگیران فلسطینی و مخالفت با تجاوزات دریایی رژیم صهیونیستی صورت گرفته است.
وزارت بهداشت فلسطین روز گذشته اعلام کرد که توفیق ابو ریاله (34 ساله) ماهیگیری فلسطینی در اثر جراحت وارده به وی در نتیجه اصابت گلوله نیروی دریایی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

حماس، اتحادیه عرب را به لغو محاصره نوار غزه فرا خواند

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی "حماس"، جامعه بین الملل و سازمان ملل و اتحادیه عرب را به تلاش برای لغو محاصره نوار غزه و پایبندی به تعهدات شان در قبال بازسازی نوار غزه و پایان بخشیدن به رنج و محنت های ملت فلسطین فرا خواند.
"سامی خاطر" طی اظهاراتی از اتحادیه عرب خواست تا مساله شکستن حصر نوار غزه و بازسازی این منطقه را در سرلوحه برنامه های خود قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت نوار غزه بحرانی تر شده است و رنج و مشکلات و گرفتاری های فلسطینیان به خاطر تداوم محاصره باریکه غزه و عدم پایبندی جامعه بین الملل به تعهدات خود در قبال بازسازی ویرانه های این منطقه و گشودن گذرگاه ها تشدید یافته است، جدای از آن نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست همچنان به یهودی سازی قدس و جنایاتش علیه ملت فلسطین در کرانه باختری و قدس و سرزمین های اشغالی 48 ادامه می دهند و دست به سرکوب و بازداشت فلسطینیان می زنند، متاسفانه جامعه بین الملل و سازمان همکاری اسلامی هیچ واکنشی به این جنایات نشان نمی دهند. 
وی تصریح کرد: از اتحادیه عرب که مقامات آن در تدارک برگزاری کنفرانس هستند، می خواهیم تا در جهت پایان بخشیدن به مشکلات و محنت های ملت فلسطین گام بردارد و به وعده های خود در زمینه بازسازی ویرانه های باریکه غزه عمل کند. 

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین: مصوبات شورای مرکزی لازم الاجراست

قیس عبدالکریم (ابولیلی) عضو دفتر سیاسی جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین و عضو مجلس قانونگذاری در مصاحبه با شبکه فلسطین الیوم تاکید کرد که مصوبات اخیر شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) لازم الاجراست.


وی اظهار داشت که موضع حماس در قبال این مصوبات گامی در جهت درست است.
شورای مرکزی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) پنج شنبه گذشته در پایان نشست دو روزه خود در رام الله تصمیم گرفت که در پاسخ به سیاست اسرائیل مبنی بر نادیده گرفتن قطعنامه های بین المللی و توافقنامه های امضا شده، تمامی اشکال هماهنگی امنیتی با اسرائیل متوقف شود.
سازمان آزادی‌بخش فلسطین پیش از این اعلام کرده بود که اولین فهرست اتهامات علیه اسرائیل را  اول ماه آوریل (12 فروردین) تقدیم دادگاه جنایی بین المللی (لاهه) می‌کند.


این تصمیمات شورای مرکزی ساف با استقبال جنبش حماس مواجه شد و رهبران این جنبش ابراز امیدواری کردند که تشکیلات خودگردان این مصوبات را اجرایی کرده و تنها در حد یک توصیه باقی نماند.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس