جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی، با انتقاد شدید از عملکرد معاونت فرهنگی این نهاد، خواستار برکناری معاون مربوطه شدند.

به گزارش مشرق، جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی، در نامه‌ای خطاب به طبیبی رئیس جهاد دانشگاهی، با انتقاد شدید از عملکرد معاونت فرهنگی این نهاد، خواستار برکناری معاون مربوطه شدند.
 
متن کامل این نامه به شرح زیر است:
 
بسمه تعالی
 
ریاست محترم جهاددانشگاهی
جناب آقای دکتر طیبی
 
سلامٌ علیکم

احتراماً همان گونه که مستحضرید جهاددانشگاهی نهادی برخاسته از انقلاب اسلامی و مولود مبارک آن می باشد. رهبر معظم انقلاب ( مد ظله العالی) بارها اعضای این نهاد انقلابی را از ورود به مسایل سیاسی و جناحی منع فرموده‌اند که آخرین آنها در دیدار مورخ 19/3/93 می‌باشد که فرمودند:"باید جهت گیری و مسیر انقلابی جهاددانشگاهی حفظ شود و نباید گذاشت این مرکز مهم علمی، گرفتار آسیب های ناشی از پیچ و خم سیاسی و « چپ روی ها» و «راست روی ها»ی غلط عرصه سیاسی شود".
 
اما متأسفانه و در حالیکه انتظار می رفت با هشدار و تاکید رهبر فرزانه انقلاب، مدیریت عالیه این نهاد انقلابی فارغ از مسایل حاشیه‌ای در جهت تحقق منویات معظم له گام بردارد، متأسفانه معاون فرهنگی جهاددانشگاهی در مصاحبه ای که یک روز قبل از استیضاح وزیر سابق علوم، تحقیقات و فناوری(مورخ 28/5/93) با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) انجام دادند، ضمن توهین به نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تهدید آنها مطالبی بیان نمودند که برخی از آنان اقدام علیه امنیت ملی کشور می‌باشد.

انتقاد شدید جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی از عملکرد معاونت فرهنگی
مهدی فیض، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی

مطمئنا این سخنان تحریک آمیز علاوه بر اینکه باعث زیان‌های فراوان مادی و معنوی برای مجموعه انقلابی جهاددانشگاهی و هزاران عضو خدوم و زحمتکش این نهاد انقلابی – که فارغ از هرگونه سیاست زدگی در حال خدمت به نظام اسلامی می‌باشند- شده است، نشان دهنده بخشی از تفکرات خطرناک و مشی کاملا سیاسی افرادی است که در مسئولیت های مهم می‌بایست فارغ از هرگونه نگاه سیاسی و حزبی به فعالیت سالم در عرصه های علمی - فرهنگی بپردازند.
 
البته مصادیق اینگونه عملکردها در جهاددانشگاهی منحصر به این مصاحبه نمی‌شود که برخی موارد به جنابعالی انتقال داده شده و برخی نیز در صورت لزوم به نحو مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.
 
با عنایت به موارد فوق الذکر و با توجه به اینکه جنابعالی در مقاطع مختلف نشان داده اید که حتی در موارد کوچکتر و کم اهمیت تر، از منافع و مصالح جهاددانشگاهی صیانت نموده و هیچگاه منافع و مصالح افراد را بر مصالح و منافع سازمانی ترجیح نمی دهید، انتظار می رود در این مورد نیز با اقدامی سریع و قاطع نسبت به برکناری نامبرده عمل شود تا زمینه‌های هرگونه سوء استفاده از عنوان و اعتبار جهاددانشگاهی به نفع جریانات سیاسی خاص مرتفع گردد.
 
توجه جنابعالی را به این نکته جلب می کنیم که سخنان نامبرده، گریز آشکار از توصیه های مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در پرهیز جهاددانشگاهی از ورود به مسایل سیاسی در سالی که به نام «فرهنگ» نامگذاری شده می باشد، که گناهی نا بخشودنی است. انتظار می رود علاوه بر برکناری ایشان، فردی حقیقتاً مؤمن، انقلابی، آشنا و معتقد و ملتزم به منظومه فکری مقام معظم رهبری و دارای سوابق روشن عهده دار این مسئولیت شود تا ضمن جبران بخش کوچکی از اشتباه و جسارت فوق، آسیب‌های وارده به اعتبار جهاددانشگاهی نیز تا حد ممکن کاهش یابد.
 
پیشاپیش از اقدام جنابعالی در این زمینه کمال سپاسگزاری را داریم.
 
جمعی از اعضای جهاددانشگاهی
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس