کنعانی

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن رد ادعاهای مقامات انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات انجام شده در دریای سرخ، بار دیگر اعلام کرد که گروه‌های مقاومت از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند.

به گزراش مشرق، در ادامه طرح ادعاهای بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا و همچنین رژیم صهیونیستی درباره حملات گروه‌های مقاومت در منطقه، این بار دولت انگلیس، اتهاماتی بی اساس علیه ایران درباره حملات صورت گرفته در دریای سرخ مطرح کرد، ادعاهایی که با واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه ناصر کنعانی روبرو شد.

وزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای حمله به کشتی‌های صهیونیستی در دریای سرخ را محکوم کرد و ضمن تکرار ادعاهای بی‌اساس، ایران را مرتبط با این حملات خواند و مسؤولیت این حملات را بر عهده ایران دانست.

در همین ارتباط ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (سه‌شنبه) ۱۴ آذر ماه ضمن رد اتهام بی پایه و اساس دولت انگلیس درباره ارتباط ایران با حملات انجام شده در دریای سرخ، طرح این ادعاها را با اهداف خاص سیاسی برشمرد و گفت طرح این ادعاها حاکی از تلاش مقامات انگلیس برای وارونه نمایی واقعیت‌های منطقه و نیز بیانگر تأثیر پذیری آنها از ترجیحات طرف‌های ثالث از جمله رژیم کودک‌کش صهیونیستی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین اظهارات و اقدامات غیرسازنده برخی مقامات انگلیسی که خود عاملی برای تهدید صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی هستند را محکوم کرد و افزود: همان طور که قبلا به صراحت اعلام‌ کرده‌ایم، گروه‌های مقاومت در منطقه برای مقابله و پاسخگویی به جنایات جنگی و نسل‌کشی رژیم کودک‌کش صهیونیستی از جمهوری اسلامی ایران دستور نمی‌گیرند.

به گفته کنعانی این گروه‌ها به تشخیص خود و بر اساس اصول و اولویت‌ها و منافع کشور و مردمشان تصمیم گرفته و عمل می‌کنند.

ناصر کنعانی و همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه پیش از این بارها و بارها به کرات اعلام کرده بودند که گروه‌های مقاومت از ایران دستور نمی‌گیرند و ایران گروه نیابتی در منطقه ندارد. در همین خصوص ناصر کنعانی روز دوشنبه ۱۳ آذر ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران با بیان اینکه گروه‌های مقاومت در منطقه برای پاسخ به نسل‌کشی رژیم صهیونیستی نه از ایران دستور می‌گیرند و نه ما به آنها دستورالعمل می‌دهیم، گفت که این گروه‌ها نمایندگان ملت‌های خود هستند و واکنش آنها واکنش طبیعی در پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی است.

این دیپلمات ارشد ایرانی همچنین به مقامات انگلیس توصیه کرد به جای اتهام زنی‌های بی‌پایه و اساس، جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کرده و تلاش خود را صرف توقف جنایات جنگی این رژیم علیه شهروندان و زنان و کودکان فلسطین و تسهیل ارائه کمک‌های بشردوستانه وفق مقررات و مسئولیت‌های بین‌المللی کنند.

پیش از این نیز نماینده انگلیس در جلسه توجیهی شورای امنیت سازمان ملل درباره فلسطین علیه جمهوری اسلامی ایران ادعاهایی را مطرح و اعلام کرده بود که ایران از طریق فعالیت‌های بی ثبات کننده و حمایت از گروه‌های نیابتی از جمله حماس، حزب الله و جهاد اسلامی تهدید علیه منطقه است که در همین خصوص امیرسعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل و دبیرکل این سازمان، این اتهامات را به شدت محکوم و رد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 16
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • ۱۵:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  5 0
  روباه پیر چه میگه
  • ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
   7 0
   روبا پیر حرف مفت می زند
  • حاجی از سه راه جوبشور قم ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
   0 0
   کسی حرفشونو باور نمیکنه خارجی‌ها که جای خود داره
  • ۲۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
   2 0
   مرگ بر آمريكا  مرگ بر انگليس   مرگ بر منافقين و كفار   مرگ بر اسرائيل"
 • مهدی ۱۸:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  7 0
  برادر وزارت خارجه ای چرا واهمه داری چرا موضع انفعالی درپیش میگیری چرا اینهمه ترس از انگلیس مگه اینا چه اند ما ایرانیم بزار اونا از ما بترسند و ..
  • ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
   0 1
   کسی واهمه نداره، اینطوری....... یانکی‌ها و صهیونیست‌ها بیشتر میسوزه!! 🤣🤣🤣🤣🤣
 • ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  1 0
  از این واضح تر
  • ۲۱:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
   5 0
   مرگ بر اسرائيل"
 • ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  0 0
  آمریکا و انگیس آنقدر خودشون نوچه های مزدور در منطقه دارن که فکر می کنن ایران هم نوچه پروره، ماهی دست کسی دادن هنر نیست بلکه ماهیگیری آموزش دادن هنره
 • ۱۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  0 0
  ایران با این کارش نشون داد که ترسیده ،و این خوب نیست ،با لباس اتو کشیده و کفش نو روی پرچم اسرائیل ایستادن و شعار مرگ بر اسرائیل دادن چیزی از مظلومیت و جنایت بر کودکان و کشت و کشتار عوض نمیکنه موضع ایران هم دقیق مشخص نیست چون اگر مشخص بود اقدامی جهت جلوگیری از کودک کشی ها می بود
 • فدائی اسلام و ایران🇮🇷❤ ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  1 0
  کنعانی دمت گرم. ملتهای منطقه که ربات نیستند که ما کوکشان کنیم. عقل دارند و سرزمینشان همه چیزشان است و از استعمار و تجاوز بیزارند و شیطان اکبر را هم خوب میشناسند!
 • محمدولایی بازنشسته ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  0 2
  وقتی غربیها می بینند دولت چقدر نسبت به بازنشسته ها بی مهر ه امید وار وپر رو می شوند
 • ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  4 0
  دستور بگیرن یا نگیرن اولا چه دلیلیه مدام به اراجیف دیگران پاسخ بدید؟ دوم چرا پیش دشمن اینقدر قسم میخورید که والله بالله ما نقشی نداریم؟ چرا همه اش نقش ذلیل رو بازی میکنید؟ اصلا حمایت داشته باشیم، مگه اروپا و آمریکا دشمن رو همه جوره تسلیح و حمایت نمیکنن؟ مگه همه جوره پشت دشمن نیستن؟ حمایت از مردم مظلوم و شیعیان و محور مقامت بایست باعث افتخار شما باشه، نه این همه نفی کردن.
 • ایرانی با غیرت ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۴
  0 0
  جناب کنعانی : اولا چرا باید برای این مقامات انگلیسی از حامیان رژیم پست و جنایتکار اسرائیل خبیث توضیح دهیم که محور مقاومت از ایران دستور میگیرد یا نمیگیرد؟ ایران از معدود کشور های مستقل دنیا ست که خودش برای خودش تصمیم میگیرد که چه سیاستی را دنبال کند و اینهم هیچ ربطی به امریکا و انگلیس ندارد. بیش از دو دهه است که ایران میگوید به دنبال سلاح هسته ائی نیست ولی این اراذل و اوباش غربی ( امریکا و انگلیس و فرانسه) هر از گاهی میگویند ایران به دنبال سلاح هسته ائی است یعنی انها کمترین اهمیتی به اظهارات مقامات ایران نمیدهند.
 • ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  مسولیت بپذیرید
 • نصر ۱۲:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵
  0 0
  انگلیس خبیث بخاطر اموزش صدام و وادار کردن او به جنگ با ایران و کویت باید خسارت های وارد شده به ایران و عراق و کویت را پرداخت کند.انشاءالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس