جان کربی

سخنگوی کاخ سفید به موضع‌گیری درباره توافق مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی پرداخت.

به گزارش مشرق، جان کربی، سخنگوی کاخ سفید درباره توافق مبادله زندانیان ایرانی و آمریکایی مدعی شد: این هیچ نوع پرداختی نیست. این باج نیست. اینها دلارهای مالیات دهندگان ایالات متحده نیستند و ما حتی یک مورد از تحریم های خود علیه ایران را لغو نکرده ایم و ایران هیچ نوع معافیت تحریمی را دریافت نخواهد کرد. ما به مقابله با نقض حقوق بشر توسط ایران ادامه خواهیم داد. ما به مقابله با اقدامات بی ثبات کننده ایران در خارج از کشور ادامه خواهیم داد. وجوه آزاد شده دلارهای مالیات دهندگان آمریکا نیست، بلکه پول خود ایران است که همچنان تحت نظارت ایالات متحده خواهد بود.

جان کربی با دفاع از توافق مبادله زندانیان با ایران گفت: این قراردادی است که ما توانستیم برای آزادی پنج آمریکایی منعقد کنیم. بسیار عالی و فوق العاده خواهد بود، اگر بتوانیم تلفن را برداریم، با رهبران ایران تماس بگیریم و بگوییم: ما می خواهیم آمریکایی هایمان را برگردانیم و آنها را با هواپیمای بعدی بازگردانید. اما من و شما هر دو می دانیم که این اتفاق نخواهد افتاد، به ویژه در مورد ایران و بازگشت آمریکایی ها به خانه نیازمند تصمیم گیری است. گاهی اوقات تصمیمات واقعاً سخت است.

در همین راستا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا بر اساس توافق صورت گرفته میان دو طرف تصریح کرد: ما خوش بین هستیم که موضوع تبادل زندانیان در آینده‌ای نزدیک صورت بگیرد.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس